VYBRAT REGION
Zavřít mapu

RADKA KOČOVÁ

Radka Kočová / Berounský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Čtyřiasedmdesátiletý řidič přelétl přes svodila dálnice

Berounsko – Neuvěřitelné štěstí měl čtyřiasedmdesátiletý řidič, který ve středu ráno přelétl se svým vozem svodidla dálnice D5. Přestože se jeho vůz značky Mecedes několikrát přetočil přes střechu a skončil na stráni za svodidly, neutrpěl žádné zranění.

Horymírova sváteční jízda zahájí jezdeckou sezónu

Beroun - Letošní Horymírova sváteční jízda se uskuteční v sobotu 25. února. Trasa akce, která zahájí letošní jezdeckou sezónu, vede z Radotína do Neumětel. Sraz všech účastníků je v 8.30 hodin před radotínskou radnicí na náměstí Sv. Petra a Pavla.

Hořovičtí senioři žádají úpravu koupelen

Hořovice - Koupelny hořovického domu s pečovatelskou službou, ve kterých jsou umístěné vany místo sprchových koutů, nejsou vhodné pro seniory. Především pro ty se sníženou pohyblivostí.

Hořovičtí pěvci míří do celostátního kola prestižní soutěže v Karlových Varech

Hořovice - Pěvci z Hořovic zahájili tradiční soutěžní maraton, ocenění převzali v Praze i Mělníku. Žáci Základní umělecké školy Josefa Slavíka Hořovice z klavírní a pěvecké třídy Květuše Ernestové se soutěží účastní řadu let, ani letošní rok není výjimkou.

Hořovičtí chtějí vytlačit kamiony z města

Hořovice – Kolik projede Hořovicemi kamionů? Je jejich podíl více než třetinový? Odpovědi na tyto otázky hledají ve městě odborníci. Ti zjišťují nejen přesné údaje, ale mají navrhnout i řešení, která by městu ulevila.

Malina Brothers po úspěšném turné v USA zahrají i pro berounské publikum

Beroun - Bluegrassový kvartet Malina Brothers se vrátil z turné po Spojených státech a v rámci novoroční TOUR 2017 zahraje v Berouně. Koncert se uskuteční v úterý 21. února od 20 hodin v sále České pojišťovny.

Předškolní vzdělávání je pro děti od pěti let povinné

Berounsko - Město Beroun vydalo obecně závaznou vyhlášku, kterou stanovilo školské obvody spádových mateřských škol zřízených městem Beroun.

Nemocnice obtížně hledají lékaře i sestry

Nedostatek zdravotnického personálu je problém, který trápí celou republiku. Podle zástupců hořovické nemocnice tato složitá situace v personální oblasti českého zdravotnictví souvisí s déletrvajícím zlehčováním problémů, nedostatečným financováním zdravotnictví, nesystematickými změnami ve vzdělávání zdravotníků a s jinými dalšími dílčími nedostatky.

Hořovičtí ocení osobnost města

Hořovice - V loňském roce se Hořovičtí rozhodli uspořádat první městský ples. Velký zájem návštěvníků přiměl pořadatele uspořádat druhý ročník.

Významný hořovický hudebník slaví životní jubileum

Hořovice – Houslista, pedagog, dirigent a v neposlední řadě emeritní ředitel Základní umělecké školy Josefa Slavíka Hořovice. To vše spojuje jedno jméno – František Procházka.

Berounské domácnosti ušetří, cena tepla se snížila

Beroun – Domácnosti v Berouně, které jsou napojené na soustavu centrálního zásobování teplem, v letošním roce ušetří. Podle zástupce dodavatelské společnosti Evžena Listíka snížení ceny tepla umožnil pokles velkoobchodní ceny zemního plynu.

Kontejnery na kola rozpoutaly diskuzi o tvaru i barvě

Beroun - V různých berounských lokalitách města se objevily kontejnery na kola. Na veřejných prostranstvích jsou šedé barvy, ve školách září barvami. Přestože jsou tyto boxy i v dalších městech republiky, Beroun v současné době drží prvenství v množství boxů i celkovém pokrytí města.

Heslo hořovických kynologů: Vašeho psa poslouchat nenaučíme. Ukážeme, jak na to

Hořovice – Výcvik psů i pořádání soutěží a kulturních akcí. Tím vším se zabývá hořovická organizace kynologů. Od jejího předsedy Jiřího Křemena se v rozhovoru dozvíme i to, v čem je výcvik psů prospěšný a jakou metodu Hořovičtí používají.

Na hořovické transfuzní stanici se rozdávala valentýnská srdce

Beroun - Dobrý pocit z pomoci lidem, kteří potřebují kvůli své nemoci transfuzi krve, dort ve tvaru valentýnského srdce a krabičku vitamínů. To vše si dárci odnesli z úterní návštěvy hořovického transfuzního oddělení.

Beroun připravuje novou koncepci parkování

Beroun – Celodenní parkovné v Berouně může řidiče vyjít až na několik set korun, to se ale brzy změní. Berounští připravují v parkování řadu změn, patří do nich kromě jiného i celodenní sazba.

Při tragické nehodě na dálnici D5 zemřel řidič kamionu

Berounsko – Osmadvacátý kilometr na dálnici D5 u Zdic se stal pro řidiče kamionu osudným. Srazil ho zde další kamion. K tragické nehodě došlov pondělí 13. února kolem poledne, dálnice D5 byla na několik hodin ve směru na Plzeň uzavřená.

Koncert Rocksany provází premiéra videoklipu kapely

Hořovice – Zatímco v únoru se v hořovickém klubu Labe opravují podlahy, v březnu začne kulturní program naplno. Kromě přednášky a filmové projekce se zde zkraje měsíce uskuteční koncert chlapecké zaječovské skupiny Rocksana.

Letnou vyplavují deště, město se pokusí o nápravu

Hořovice - Přívalové deště působí velké problémy obyvatelům hořovické lokality Letná. Voda se na domy v této lokalitě valí od průmyslové zóny, jejich majitelé často čelí jejich vyplavení. A takových komplikací je ve městě více.

Jardu Jágra dovezli do cíle masopustního průvodu na voze

Neumětely - Půjdem po vesnici, čeká nás zpěv a tančení. Chaso, slyš můj hlas, moje slovo tady platí, ať se za rok sejdem zas. Tak promluvil při předávání masopustního práva neumětelský starosta Luděk Kuniak.

FOTOGALERIE: Maškary prošly obcí Neumětely

Neumětely - Čarodějnice a čerti patřili mezi nejlepší masky neumětelského masopustního průvodu. Kromě nich si sobotní rej nenechala ujít ani Karkulka, brouček, vodník a mnohé další maškary. 

Masopust začíná na neumětelské návsi

Neumětely – Hudební skupina Třehusk, vyhlášení nejlepší masky v kategoriích děti a dospělí, staročeské výrobky a pochoutky.

Beroun chce zabránit kolapsu v dopravě

Beroun – Dlouhé kolony, ucpané město Beroun a naštvaní řidiči. Za loňskými komplikacemi v dopravě stály především stavební úpravy dálnice D5. Starostové měst Beroun a Králův Dvůr o neúnosné situaci vzápětí jednali s ministrem dopravy. Berounští oslovili ministerstvo i nyní.

Chovatelé ze Suchomast odvolali jubilejní akci

Berounsko - Ptačí chřipka vstoupila do životai těch, jejichž chovy nebezpečným virem zasažené nejsou. Státní veterinární správa totiž mezi preventivní opatření zařadila zrušení výstav.

Tělesně postižení oslavili desáté výročí organizace

Hořovice – Nezisková organizace Svazu tělesně postižených v Hořovicích uspořádala k desátému výročí 1. společenský ples.

Veterináři utratili drůbež z nakaženého chovu

Hlásná Třebaň - O víkendu bylo v republice potvrzeno pět nových ohnisek ptačí chřipky, jedno z nich se nachází v Hlásné Třebani, a to na pozemku u řeky Berounky. Likvidace nakaženého chovu zde začala ve třináct hodin.

Ptačí chřipka zasáhla Hlásnou Třebaň

Hlásná Třebaň - V Hlásné Třebani bylo potvrzeno ohnisko ptačí chřipky v malochovu. Nachází se zde zhruba padesát kusů drůbeže, k utrácení by mělo dojít v pondělí 6. února. Navíc bude stanovené tříkilometrové ochranné pásmo a desetikilometrové dozorové pásmo kolem ohniska.

V Litni zvolili krále a královnu tanečního parketu

Liteň – Sál liteňské restaurace Ve stínu lípy byl v sobotu plný dětí, v odpoledních hodinách se zde totiž konal karneval.

Karnevalový rej si děti užijí v Litni

Liteň – Rej masek, dětskou diskotéku a spoustu zábavy si děti užijí na karnevalu, který se koná v sobotu 4. února v Litni. 

Mikroregion se přidává k akci Daruješ, miluješ

Hořovice – Zástupci hořovické transfuzní stanice se snaží svým dárcům zpestřit jejich návštěvy pravidelnými akcemi.

Hořovičtí zastupitelé jednají na netradičním místě

Hořovice – Nákup automobilu s úpravou pro převoz osob se sníženou schopností pohybu pro Domov Na Výsluní i modernizaci koupelen domu s pečovatelskou službou hodlají Hořovičtí podpořit dotacemi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies