VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ROMANA ŠIMKOVÁ

Romana Šimková / Berounský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Mezi Zdicemi a Knížkovicemi hořel stoh slámy

Zdice - Berounští profesionální hasiči v neděli dopoledne zasahovali u rozsáhlého požáru stohu kulatých balíků slámy u zemědělské usedlosti mezi Zdicemi a Knižkovicemi.

Padesát let spolu: manželé Vickovi slavili zlatou svatbu

Beroun - V obřadní síni berounské radnice se v pátek uskutečnila zlatá svatba. Slavnostní potvrzení manželského slibu po 50ti letech si zde dali Marcela a Václav Vickovi z Hýskova. Významnou životní událost si nenechali ujít obě dcery, syn, vnoučata a další příbuzní.

Kácení stromu v Berouně: o osudu staré vrby rozhodl arborista

Beroun – Obchodní akademie a pedagogická škola Beroun přišla o svoji dominantu. Město nechalo pokácet starou vrbu, která stála v těsném sousedství budovy střední školy. Její studenti i někteří obyvatelé Berouna se s tím v prvním okamžiku nemohli smířit. Vadilo jim, že mnoho desítek let starý a kolem patnácti metrů vysoký strom zmizel.

Ochránci postavili hnízdo pro čápa černého

Beroun – Pracovníci Chráněné krajinné oblasti Český kras vybudovali v lesích u Mořiny umělé hnízdo pro čápa černého. V berounském regionu hnízdí silně ohrožený druh čápa černého už několik let.

Stroupínský potok u Zdic je novou přírodní památkou

Berounsko - Středočeský kraj zařadil mezi své přírodní památky Stroupínský potok mezi obcí Hředle a Zdicemi.

Peníze pro kulturu: více než dvě stě tisíc půjde na cyklus kulturních pořadů

Beroun - Zastupitelé Berouna schválili na svém veřejném zasedání kulturní granty na letošní rok. Vedení města poskytne žadatelům o dotace bezmála 850 tisíc korun.

Sprejeři pomalovali tři vagony a utekli

Mořina – V areálu mořinských lomů řádili neznámí sprejeři. Na železniční vlečce si vyhlédli tři vagony u vlakové soupravy a posprejovali je barvami.

Berounské studentky uspěly v ekologické soutěži. Namalovaly krotitele odpadů

Beroun - Studentky 3. LA Obchodní akademie a Střední pedagogické školy Beroun převzaly v úterý dopoledne v obřadní síni berounské radnice šek na patnáct tisíc korun. Uspěly v druhém ročníku soutěže projektu Doodpadu na téma Co do kanalizace nepatří, aneb To fakt nevyčistíš.

Městský ples Králova Dvora se vydařil

Králův Dvůr - Představitelé Králova Dvora už udělali za 14. ročníkem městského plesu tečku. Mnoho jeho návštěvníků na něj bude s příjemným pocitem vzpomínat ještě v příštích dnech. Ples se jim totiž velmi líbil.

Ředitel záchranky: Útočí na nás pacienti i jejich příbuzní

Region - Agresivní pacienti. Pro pracovníky zdravotnické záchranné služby Trans Hospital Řevnice nic překvapujícího. Podle jejího ředitele Bořka Bulíčka s nimi mají velmi bohaté a nepříjemné zkušenosti.

Ministr financí poobědval v Berouně

Beroun - Berounský region navštívil v pátek ministr financí Andrej Babiš. Na své pracovní cestě po Berounsku se podíval do gramofonových závodů v Loděnici, navštívil závod Valeo v Žebráku a také hostomickou firmu, která se zabývá výrobou vzduchotechniky.

Začala rekonstrukce trati z Berouna do Králova Dvora

Beroun - V Berouně se rozjela jedna z nejrozsáhlejších investičních akcí, která se týká berounského vlakového nádraží. Práce se budou odehrávat na osobním a seřaďovacím nádraží železniční stanice Beroun a v navazujícím traťovém úseku Beroun – Králův Dvůr. Proměnou projde také nehezká zastávka v Králově Dvoře, která získá nový podchod.

Podvodníci si zakládají účty na cizí jména

Berounsko - Podvodníci vymýšlí stále nové finty, jak se dostat k penězům těch druhých. Nyní si ve velkém zakládají v bankách účty na někoho jiného. Zneužijí jeho identitu.

Záložní nemocnice má nového majitele

Hředle – Tajná záložní nemocnice ve Hředlích u Berouna má po dlouhé době nového majitele. Ve výběrovém řízení na prodej nemocnice zvítězila nabídka přesahující 26 milionů korun.

Žebráčtí turisté letos slaví 95. narozeniny

Žebrák – Klub českých turistů v Žebráku letos oslaví kulaté výročí svého založení. Je mu 95 let. Vznikl v roce 1922 a měl 47 členů. Od roku 1948 až do roku l990 měl zakázanou činnost. To ale turistům chuť a elán nesebralo.

Arakain v Hořovicích rozpálil krev fanouškům

Hořovice – Ve Společenském domě Hořovice bylo v pátek a v sobotu večer velmi rušno. V rámci svého speciálního výročního turné zde vystupovala metalová kapela Arakain. Její fanoušci byli rozpálení nadšením a koncert si náležitě užili.

Alena Trnková je se svou prací spokojená

Beroun – Každý nemůže být inženýrem či manekýnkou. Na některé lidi tak prostě zbyde práce, kterou by jiní nikdy nedělali. Budete se divit, ale mnozí z nich ta opovrhovaná povolání vykonávají s láskou a pečlivostí. Jednou z nich je i Alena Trnková, která se stará o čistotu a bezproblémový chod veřejných toalet v Berouně.

Králův Dvůr investuje do chodníků miliony

Králův Dvůr – Představitelé Králova Dvora nezůstanou v letošním roce jen u výstavby nového školního pavilonu. Kromě něho počítají i s jinými investičními akcemi.

V kasárnách se začnou stavět bytové domy

Beroun – V areálu bývalých berounských kasáren se začnou v prostoru za Komunitním centrem stavět nové pětipodlažní bytové domy. Developerský projekt odstartuje investor už na jaře. Rozsáhlý komplex má nenásilně propojit starou část Berouna a městskou památkovou zónu se sídlištní zástavbou v Hlinkách a vilovou zástavbou na Černém vršku.

Hasičům dali zabrat vlci i rotvajler

Králův Dvůr – Odchytem odložených a zatoulaných psů se v Králově Dvoře zabývají místní dobrovolní hasiči už několik let. Každoročně vyjíždějí na desítky odchytů psů nejen v Králově Dvoře, ale i v jeho okolí.

Kvůli práci lidé kupují vysvědčení i diplom

Berounsko- Získat vedoucí místo či lukrativní plat je v mnoha soukromých firmách i státních institucích často podmíněno vysokoškolským diplomem. A těch, kteří touží po dobře placeném místě, či zajímavé pracovní příležitosti, je hodně.

Hrad Karlštejn čelí náporu turistů

Karlštejn - Hrad Karlštejn má otevřeno teprve pár dnů a už čelí velkému náporu turistů. Slunečné počasí už přilákalo na jednu z nejkrásnějších českých památek stovky lidí.

Králův Dvůr je proti výrobní zóně v Trubíně

Králův Dvůr, Trubín – Starosta Králova Dvora Petr Vychodil má výhrady k některým připravovaným změnám územního plánu obce Trubín. Nelíbí se mu, že vedení Trubína v připravované změně územního plánu obce počítá na hraniční lokalitě s městem Králův Dvůr pouze s výstavbou výrobního objektu.

Turisté se rozloučí se zimou na Koukolově hoře

Králův Dvůr – TOM 202 Kájíci Králův Dvůr se už připravují na zahájení letošní turistické sezony. Tomu stejně jako v uplynulých letech předchází oblíbené Loučení se zimou na Koukolově hoře.

Podvodníci se vydávali za kamarády příbuzných

Beroun – Podvodníků, kteří chtějí vymámit peníze z důvěřivých seniorů, přibývá. Jsou stále rafinovanější i drzejší. Málokterý důchodce však v současné době uvěří cizímu člověku, že mu jde vrátit přeplatek za elektřinu či vodu anebo rozměnit pětitisícovou bankovku. Proto podvodníci změnili taktiku a stávají se finančními experty nebo příbuznými a kamarády.

Řidiče zásilkové služby zachránil před lupičem zákazník

Beroun – Velké leknutí i šok utrpěl řidič zásilkové služby, kterého při doručování balíku v Berouně přepadl a fyzicky napadl neznámý lupič. 

Záložní nemocnici nikdo nechce, znovu je na prodej

Hředle - Bývalá záložní nemocnice, kterou v sedmdesátých letech postavila tehdejší československá vláda pro případ vypuknutí války či pandemie v obci Hředle na Berounsku, je opět na prodej.

Králodvorské čaje pokračují vystoupením Fiakru

Králův Dvůr – Obyvatelé Králova Dvora i okolních obcí se mohou těšit na oblíbené Králodvorské čaje. Rada města odsouhlasila jejich další pokračování i v letošním roce. Pořadatelé čajů pro příznivce lidových písniček a dechové muziky opět připravili další dvě zajímavá odpoledne. První se uskuteční v březnu, a to už tuto neděli 5. března od 16 hodin. Akce se uskuteční v sále králodvorské Sokolovny.

Velkolepý rej masek provázely humorné scénky

Zadní Třebaň – Na návsi v Zadní Třebani u Berouna bylo v sobotu po celý den velmi rušno a veselo.

Turisté mohou navštívit Karlštejn i ve všedních dnech

Karlštejn – Hrad Karlštejn ve středu 1. března naplno rozjíždí letošní turistickou sezonu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies