VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ROMANA ŠIMKOVÁ

Romana Šimková / Berounský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Od nehody ujedou desítky řidičů, nechtějí přijít o body

Berounsko - Dopravní policii přibývá nehod, od kterých viník ujede. Jednou ze základních povinností účastníka dopravní nehody přitom je zastavit vozidlo a poskytnout pomoc lidem, kteří ji potřebují. Řidič, který tuto povinnost nesplní, se nemusí dopustit pouze přestupku ale i trestného činu.

Anna Švestková letos oslaví své stopáté narozeniny

Zdice – Nejstarší ženou berounského regionu a jednou z nejstarších Středočechů i obyvatelů České republiky je Anna Švestková z Karlštejna, která už několik let pobývá v Domově V Zahradách ve Zdicích u Berouna. 30. března jí bude neuvěřitelných 105 let.

Policejní hlídky rozdávaly reflexní vesty i pokuty

Berounsko - V berounském regionu se na dálnici D5 a okresních komunikacích uskutečnila celorepubliková dopravně bezpečnostní akce, která byla tentokrát zaměřená na povinnou výbavu vozidel.

Neplatiči končí na ubytovně

Králův Dvůr – Neplacení nájmu je hrubé porušení nájemní smlouvy. To ale povětšinou lidé, kteří dluží nájem za několik měsíců, netrápí. S neplatiči bojují společenství vlastníků bytových jednotek, obce, města i drobní pronajímatelé.

Požár domu umocnil výbuch lahve

Chodouň - Obyvatelé Chodouně u Zdic na Berounsku si prožili noc hrůzy. Jednu z místních usedlostí zachvátil po jedné hodině ráno požár, který následně doplnil výbuch propanbutanové lahve.

Zdice chtějí od církve pozemky pod tribunou

Zdice – Představitelé Zdic chtějí získat do majetku města pozemky pod fotbalovým hřištěm, tribunou a volejbalovým hřištěm místní Tělovýchovné jednoty Lokomotiva Zdice.

Při přepadení seniorek byl mezi lupiči i vrah

Beroun – Lupiči, kteří v lednu loňského roku přepadli dvě seniorky v rodinném domě v Berouně za bílého dne, si posedí za mřížemi několik let. Dva ze tří pachatelů dostali nepodmíněný trest odnětí svobody v trvání čtyři a pět let.

Školy se připravují na zápisy prvňáčků

Berounsko – Zápisy do základních škol se letos konají během měsíce dubna. V králodvorských základních školách se letos uskuteční v úterý 11. dubna od 14 do 18 hodin.

Králův Dvůr získal dotaci na tělocvičnu i chodník

Králův Dvůr – Představitelé Králova Dvora nezůstanou v letošním roce jen u výstavby nového školního pavilonu. Kromě něho počítají také s dalšími investičními akcemi.

Tomáš Šmejkal si zamiloval přírodu i Rembrandta

Beroun – Tomáš Šmejkal patří stejně jako jeho otec k předním berounským výtvarníkům. Od svého otce zapáleného amatérského entomologa se naučil nejen milovat přírodu, ale i malovat.

Nezaměstnaných lidí na Berounsku ubylo

Berounsko – V berounském regionu se výrazně snížil počet lidí bez práce. Podle údajů Úřadu práce Beroun bylo k 31. lednu v evidenci úřadu 2485 lidí.

V zahradním centru vystavují tulipány

Králův Dvůr - V zahradnickém centru v Králově Dvoře se koná další z oblíbených víkendových akcí. Tentokrát ji pořadatelé nazvali Rozkvetlý únor.

Vlastimil Srp už v kině promítl přes tisíc filmů

Berounsko - K práci promítače se Vlastimil Srp dostal zcela náhodou ve svých pětadvaceti letech.Zaujala ho a filmy návštěvníkům broumského kina promítá dodnes.

Malá kina bez 3D živoří, obce je musí dotovat

Berounsko – Vesnická kina ztratila svůj lesk a návštěvníky už před mnoha lety. Z chátrajících budov, které se povětšinou stavěly v akci Z, se staly sklady, herny i prostory pro podnikání.

Pozor na zloděje, z auta odnesou i učení

Berounsko - Ani silný mráz zlodějům jejich nekalé úmysly nepřekazí. Berounští policisté nyní pátrají po pachatelích, kteří se během noci vloupali v berounském regionu do několika vozidel.

Koncert Fleretu se musel přesunout

Beroun – Odešla legenda lidové písně! Jarmila Šuláková (†87) zemřela zcela nečekaně před pár dny. Do konce roku byla oblíbená interpretka folkloru a národních pokladů svěží.

Herec Martin Havelka u soudu, zranil tři lidi

Beroun – Okresní soud v Berouně pokračoval v úterý v projednávání dopravní nehody, která se stala při natáčení Hřebejkova televizního filmu Pět mrtvých psů v obci Vinařice na Berounsku.

Druhá vlna EET se blíží, obchodníci vyčkávají

Berounsko – Za dva týdny odstartuje druhá vlna elektronické evidence tržeb (EET). Tentokrát bude mít masovější ráz než ta první.

V Koněprusích budou zabíjačkové hody

Koněprusy - Komunitní centrum Koněprusy a Bítov v únoru pořádá tradiční koněpruský masopust.  

Krádež vrtačky dostala zloděje za mříže

Králův Dvůr – Drzost zlodějů nemá meze. Prodejci jsou bezradní a mnozí už nevolají ani policii. Před pár dny odešel jeden ze zákazníků berounské prodejny obuvi v nových botách a místo nich v prodejně zanechal polorozpadlé botasky.

Ples hasičů bude opět nekuřácký

Králův Dvůr – Sbor dobrovolných hasičů Králův Dvůr se připravuje na svůj další tradiční nekuřácký ples.

Nebezpečí je zažehnáno, senioři se už nemusí bát

Berounsko – K nejohroženější skupině patří při každé chřipkové epidemii důchodci.

Chřipka ustupuje, počet nemocných klesá

Beroun – Chřipka se v Berounském regionu dala na ústupu. Alespoň podle údajů Krajské hygienické stanice už poklesla pod hranicí epidemie.

V Českém krasu proběhlo sčítání netopýrů

Berounsko - V Českém krasu ana Křivoklátsku skončilo další sčítání zimujících netopýrů v berounském regionu. Letos se uskutečnil jeho 49. ročník.

Tuhé mrazy ničí potrubí, poruch markantně přibývá

Berounsko - Kvůli letošní tuhé zimě stoupla vodohospodářům četnost poruch na vodovodních řadech a přípojkách na trojnásobek.

V městské galerii uvidíte díla Jiřího a Tomáše Šmejkalových

Beroun – V Městské galerii v Berouně můžete za pár dnů zhlédnout výstavu výtvarného díla známého grafika a ilustrátora Jiřího Šmejkala a jeho syna Tomáše Šmejkala.

Z tragické nehody v Chyňavě viní řidičku auta

Beroun – Okresní soud v Berouně začal projednávat tragickou dopravní nehodu, která se odehrála na křižovatce v obci Chyňava v květnu roku 2015.

Vyšetření na ptačí chřipku trvá celý den

Berounsko – Lidé jsou vyplašení z výskytu plačí chřipky a každého uhynulého ptáka poctivě hlásí městské policii.

Karel IV. se po staletích rozjel do světa

Karlštejn – Císař Karel IV. byl velký cestovatel, ale o existenci států, které na konci loňského roku a na začátku toho letošního navštívila jeho soška,nejspíš vůbec nevěděl.

Hrad Karlštejn zahájil novou sezonu

Karlštejn - Hrad Karlštejn je jednou z mála památek, která si od turistického ruchu odpočine jen několik týdnů. Své brány po necelé měsíční pauze totiž otevírá návštěvníkům už dnes.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies