VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ROMANA ŠIMKOVÁ

Romana Šimková / Berounský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Do Hudlic přijede legendární Antonín Panenka

Hudlice - Obyvatele Hudlic v pátek 23. září čeká zajímavá akce. Představitelé obce dnes slavnostní zahájí provoz sportovního areálu u fotbalového hřiště u lesa.

Řidička najela na přechodu pro chodce do školačky

Beroun - V pátek 22. září srazilo na přechodu pro chodce osobní auto v blízkosti centra Berouna školačku. K dopravní nehodě došlo kolem jedné hodiny odpoledne, když se dívka vracela ze školy. 

OBRAZEM: V Berouně začala oprava Plzeňské brány

Beroun - Město Beroun zahájilo opravu Plzeňské brány, a to její střešní krytiny a omítky. Brána je součástí historického hradebního opevnění z přelomu 13. a 14. století. Původně gotická, na konci 18. století zbarokizována. 

Most na Zavadilku se zkraje října neotevře

Beroun - Oprava mostu přes železniční trať na Zavadilku se prodlouží o dva týdny. Původní termín k 3. říjnu dodavatel stavebních prací nedodrží.

Řidiči v Berouně přijdou o parkování zdarma

Beroun /FOTOGALERIE/ - Parkování v Berouně čeká koncem letošního roku zemětřesení. V areálu bývalých berounských kasáren se začne stavět a bezplatné parkoviště za Komunitním centrem, na které se vejdou i čtyři stovky aut, se uzavře. Definitivně tu skončí možnost parkování v listopadu. Zástupce firmy Beroun Hills informoval zastupitele města o nejbližších krocích.  

Knihu o Tetíně a Ludmile vymysleli jeskyňáři

Tetín – O obci Tetín vyšla další zajímavá kniha nazvaná Tetín svaté Ludmily. Kniha Václava Cílka, Martina Majera a Radoslavy Schmelzové se před pár dny dočkala slavnostní požehnání od římskokatolického duchovního a pomocného biskupa pražského Václava Malého.

V muzeu vystaví opuštěné psy a kočky

Karlštejn - V Muzeu betlémů v Karlštejně se 7. října uskuteční tradiční podzimní umísťovací výstava opuštěných koček. Pořádá ji občanské sdružení Podbrdsko už od roku 2013.  

Nové pacienty přijímá jen minimum zubařů

Berounsko - Celá republika se dlouhodobě potýká s nedostatkem zubních lékařů. Podle informací České stomatologické komory je na Berounsku málo zubařů už několik let. V evidenci oblastní stomatologické komory na Berounsku a Hořovicku je jich evidováno jen šestašedesát. Většina z nich má kartotéku pacientů plnou. Někteří léčí i několik tisíc pacientů a není se proto co divit, že nové nepřijímají.  

Modrý Beroun bude o Santorini

Beroun - V pivovaru Berounský medvěd se ve středu 20. září uskuteční další v pořadí už šestý cestovatelský večer Modrýho Berouna. 

OBRAZEM: Prvňáčci si vyzkoušeli překážkovou dráhu

Beroun – Dům dětí a mládeže v Berouně pravidelně pořádá celoročně pro děti spoustu zajímavých akcí. Během léta to byly příměstské a pobytové tábory. V září připravili jeho pedagogové den pro prvňáčky. Akce se konala na Husově náměstí v Berouně. 

Hvězdárna Žebrák láká na Astrologický den

Žebrák – Hvězdárna Žebrák pořádá dne 5. října unikátní Astronomický den. První část programu Hvězdárna dětem je zaměřena na zvídavé dětské duše.

KRÁTCE: Město začalo s opravou Plzeňské brány

Berounsko - Přinášíme výběr krátkých zpráv z Berounska. 

Muzeum berounské keramiky představilo dílo Evy Roučky

Beroun /FOTOGALERIE/ – V Muzeu keramiky v Berouně vystavuje své sochy designérka a sochařka Eva Roučka. Výtvarnice, která v Berouně vystavuje, má velmi zajímavý život. Česko-francouzská výtvarnice Eva Roučky, se narodila před 63 roky v Plzni. Navzdory kádrování se dostala do Prahy na UMPRUM.

Někteří rodiče ignorují předškolní docházku

Beroun /INFOGRAFIKA/ -  Mateřské školy zpracovávají pro radnice přehledy dětí, které letos nastoupily k povinné předškolní docházce. Někteří rodiče totiž ignorovali zákonnou povinnost a své pětileté a šestileté děti s odkladem do první třídy do mateřské školy nepřivedli. Nyní jim hrozí postihy. Nepřihlášení dítěte je totiž přestupek zanedbání povinné školní docházky.  

Beroun připravuje rekonstrukci dalších ulic

Beroun - Obyvatelé Berouna se dočkají rekonstrukce dalších ulic. Berounští představitelé se i v letošním roce zabývají stavebními úpravami některých vytipovaných komunikací. Patří k nim silnice v ulici U Dobré Vody a první etapa Bezručovy ulice. Připravují také projektovou dokumentaci na stavební úpravy v ulici Mládeže, v Jiráskově ulici, v Bra-nislavově ulici a v ulici Za Drahou. Stranou nezůstanou ani vzdálenější lokality Berouna.

OBRAZEM: Výstava květin zahrádkářů v Litni

Liteň- Členové zahrádkářské organizace v Litni uspořádali v sobotu výstavu svých výpěstků. Tradiční podzimní výstava liteňské základní organizace se uskutečnila v přísálí budovy obecního úřadu. Podle členů organizace byla letošní úroda ovoce ale i květin kvůli suchu a dalším přírodním vlivům velmi špatná.

Na svatou pouť do Tetína přijely desítky Ludmil

Tetín /FOTOGALERIE/ – Desítky Ludmil z Česka, ale i Slovenska a stovky dalších lidí přijely v sobotu na Svatoludmilskou pouť, která se už tradičně konala v obci Tetín. Pěší pouť začala na vlakovém nádraží v Berouně a pokračovala do obce Tetín ke kostelu sv. Ludmily, kde se konala poutní mše svatá. Tu celebroval světící arcibiskup Pražský Václav Malý. „Mám tuhle pouť rád. Člověk se při ní vždy cítí, řeknu to s nadsázkou, takový vnitřně čistý,“ svěřil se Miroslav Kuthan.

OBRAZEM: Děti vyráběly podzimní aranžmá na okna

Králův Dvůr – Podzimní aranžmá z vřesu, macešek a mnoha dalších rostlin si mohly děti vyrobit o víkendu v zahradním centru v Králově Dvoře. Akce nazvaná Podzimní tvoření přilákala desítky lidí.

Hasiči v Litni oslavili 140. výročí

Liteň /FOTOGALERIE/ - Letošní rok byl pro dobrovolné hasiče v Litni velmi významný. Dočkali se nové cisterny Tatra 815-7 a nyní oslavili i 140 let od založení Sboru dobrovolných hasičů v Litni. Sbor vznikl v roce 1877 a od té doby prošel svým velkým vývojem. 

O hlasy voličů usilují podnikatelé i důchodci

Berounsko - Parlamentní volby se blíží a strany už začaly s masáží voličů. O post poslance usilují letos zkušení politici zvučných jmen i začínající nováčci.

KRÁTCE: Jubilejní divadelní přehlídka Erbenův Žebrák začne Sborovnou

Berounsko - Přinášíme výběr krátkých zpráv z Berounska. 

Zastupitelé zvedli ruku pro opravu koupaliště

Beroun /FOTOGALERIE/ - Město Beroun zchátralé venkovní koupaliště na Velkém sídlišti v Berouně nezavře. Zastupitelé města na svém středečním veřejném zasedání rozhodli, že koupaliště, které je tohoto typu v Berouně jediné, opraví.  

OBRAZEM: Jiří Kreissl vystavuje po pěti letech v Berouně

Beroun - Ve středu zahájil v městské galerii svoji výstavu Cestami snů berounský výtvarník Jiří Kreissl. V Berouně vystavoval naposledy před pěti lety. V Městské galerie Beroun mohou návštěvníci jeho obrazy zhlédnout až do 13. října. 

Údržba hřišť stojí města statisíce korun

Beroun - Školáci i předškoláci rádi tráví volný čas na hřišti. Doby, kdy byla tato zařízení volně přístupná veřejnosti, jsou už dávno pryč. Kvůli vandalům, kteří často ničí drahé herní prvky, a psům, jejichž majitelé je venčí bez vodítek, je většina dětských hřišť chráněná plotem.  

Háta přiveze do Berouna francouzskou komedii

Beroun - Obyvatelé Berouna i okolních obcí mohou dnes ve čtvrtek strávit příjemný večer. Do města přijede divadelní společnost Háta a s ní řada populárních a známých tváří divadelní i filmové scény. Ve francouzské komedii Byt na inzerát si v hlavních rolích zahraje Adéla Gondíková, Ivana Andrlová, Martin Zounar a další známí herci.

Na zámku v Nižboru se připravují na ukončení sezony

Nižbor /FOTOGALERIE/ - S přicházejícím podzimem se blíží i oslava keltského svátku Samhain na zámku v obci Nižbor. Stejně jako jarní svátek Beltain, i Samhain patřil k významným keltským svátkům, které své stopy zanechaly i v naší kultuře.

Známý bavič rozesměje hořovický kulturní dům

Berounsko – Ve Společenském domě Hořovice pobaví příznivce humoru oblíbený bavič Zdeněk Izer. Jeho vtipná show se v tomto kulturním zařízení uskuteční koncem září. Na návštěvníky Izerova představení, ve kterém bude účinkovat také jeho autokolektiv, čeká spousta dobrého i černého humoru, veselých scének a také zajímavého vyprávění.

Beroun se zaměřil na kriminalitu a sebeobranu

Beroun /FOTOGALERIE/ – Město Beroun se zaměřilo na prevenci kriminality a sebeobranu dětí i dospělých. Na Husově náměstí se v úterý konala akce zaměřená na sebeobranu dětí. Pro mnohé účastníky akce byla zároveň dobrou inspirací k využití volného času. Od 16 do 18 hodin se na náměstí střídaly ukázky bojových umění jako je Aikido, Jiu-Jitsu, Judo, Karate, Krav Maga, Kung Fu nebo Taekwondo.

Školáci z berounského Závodí se podíleli na vzniku knihy

Beroun /FOTOGALERIE/ – Děti ze školní družiny při Základní škole Beroun Závodí se podílely na vzniku knihy Můj atlas Česka. Knihu společně s dětmi dopracoval autor Ondřej Hník a ilustrátor Jiří Votruba.

V Hořovicích vystoupí Marta Kubišová

Hořovice /FOTOGALERIE/ – Marta Kubišová, jedna z legend naší hudební scény se loučí se svou bohatou hudební kariérou a při té příležitosti navštíví také berounský region. Na podzim letošního roku vyjede na své poslední turné, které nese název Marta naposledy a jeden z posledních koncertů tohoto turné se uskuteční v Hořovicích.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení