VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ROMANA ŠIMKOVÁ

Romana Šimková / Berounský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Poplatky každoročně včas nezaplatí stovky lidí

Beroun – Obyvatelé Berouna zaplatí městu každoročně na místních poplatcích miliony korun. Jen za svoz komunálního odpadu se jedná o částku přes 13 milionů korun. Všechny místní poplatky musí obyvatelé města zaplatit do konce května.

Beroun investuje do projektových dokumentací

Beroun – Město Beroun má za sebou druhou úpravu rozpočtu. Ten byl loni schválen jako vyrovnaný, ve výši zhruba 424 milionů korun. V první úpravě vedení města počítalo s jeho zvýšením o asi 70 milionů korun.

Atrakcí lesoparku bude lanové centrum

Králův - Dvůr Představitelé Králova Dvora se rozhodli investovat prostředky do obnovy dvou místních lesoparků.

Výkula na trati do Karštejna potrvá až do července

Beroun - Na železniční trati v úseku Karlštejn Beroun je od minulého týdne omezen provoz vlaků na lince S7 Praha - Beroun. Důvodem výluky v obou úsecích trati je souvislá výměna kolejnic v kolejích v mezistaničním úseku dlouhém zhruba sedm kilometrů.

Parkování v Berouně: záchytné parkoviště Na Podole nabíne až tři stovky míst

Beroun - Obyvatelé i návštěvníci Berouna se pravděpodobně do dvou let dočkají nového záchytného parkoviště s kapacitou 250 až 300 míst. S jeho výstavbou představitelé města počítají v lokalitě Na Podole.

Cyklostezku do Srbska čeká oprava povrchu

Beroun - Cyklostezku z Berouna do Srbska čeká další uzavírka. Tentokrát se jedná o úsek dlouhý jeden kilometr. Od 2. až do 4. května se na ní bude opravovat krajnice a živičný povrch.

AKTUALIZOVÁNO

Na D5 se zastavil provoz kvůli nehodě kamionů

Zdice – Na 30. Kilometru dálnici D5 v úterý ráno havarovala tři nákladní vozidla. Jedno z nich přepravovalo dobytek a další beton. Kvůli nehodě musela být na několik hodin dálnice ve směru na Plzeň uzavřená a řidiči z ní museli sjíždět na exitu 28 a využít objízdnou trasu přes obec Bavoryně.

Beroun udělal slavnostní tečku za nádražím

Beroun - Představitelé Berouna udělali závěrečnou tečku za výstavbou nového autobusového nádraží. Slavnostního ukončení se zúčastnili také zástupci švýcarské strany, která zajišťovala peníze, ministerstva životního prostředí, ministerstva financí i dopravce.

Smečenské zpívání přineslo nevšední zážitek

Smečno – Třetího ročníku soutěže Smečenské zpívání se v sobotu zúčastnilo 58 zpěváků. Pěveckou soutěž už tradičně pořádá Kulturní komise města Smečno.

Krosový běh Svárovem přilákal zdatné běžce

Svárov – Desítky nadšených závodníků se v sobotu postavily na start oblíbeného závodu Svárovská 11.

Dobrovolníci uklízeli v okolí Nového Strašecí

Nové Strašecí - U příležitosti svátku Dne Země se uskutečnil tradiční úklid přírody v Novém Strašení. Členové honebního společenstva, junáckého střediska Mušketýři, školáci, děti z dětského domova a mnoho jiných dobrovolníků se vydalo do okolí města, aby uklidili nepořádek, který tam udělali lidé.

Výtěžek z bazaru pomůže základní škole

Nové Strašecí - Ve školní jídelně Základní školy J. A. Komenského v Novém Strašecí se v sobotu uskutečnil šestý ročník dětského a dámského bazaru. S myšlenkou organizovat tento bazar přišly členky SRPDŠ, což je spolek rodičů při základní škole.

Hájemství zelené turistům znepříjemnil déšť

Zdice – Desítky turistů v sobotu časně ráno vyrazily na tradiční pochod Hájemství zelené, které pořádá Klub českých turistů Zdice. „Kvůli počasí je letos slabá účast. Odhaduji to jen na tři sta lidí. Předloni jich přišlo 650. Jinak jich máme kolem devíti set lidí," upozornil za zdické turisty jejich předseda Mirek Zálom.

Dělníci se při požáru na nádraží nadýchali zplodin

Beroun – Na berounském železničním nádraží ve čtvrtek zavládl chaos. Kvůli nahlášenému požáru se k nádraží začala sjíždět hasičská auta a záchranka. Na místo dorazily profesionální hasiči z berounské stanice a jednotka dobrovolných hasičů z Králova Dvora.

Výluka: vlaky do Karlštejna nyní nahradily autobusy

Beroun - Na železniční trati Praha, Beroun v úseku Karlštejn - Beroun je kvůli souvislé výměně kolejnic od čtvrtka omezen provoz vlaků na lince S7 Praha – Beroun.

Obyvatelé Hředlí nechtějí v obci ubytovnu

Hředle - Obyvatelé Hředlí se bojí o svou bezpečnost. Tajná záložní nemocnice ve Hředlích u Berouna má po dlouhé době nového majitele.

Školáků přibývá, Beroun postaví nový pavilon

Berounsko – Do čtyř největších berounských základních škol přišlo k letošnímu zápisu do prvních tříd 296 dětí. V deseti prvních třídách by však mělo být podle předpokladu celkem 254 prvňáčků.

Beroun pořádá hromadnou úklidovou akci

Beroun - Město Beroun připravuje na 29. dubna dobrovolnou úklidovou akci nazvanou Ukliďme Beroun. Jejím cílem je přispět k lepšímu životnímu prostředí a k vytvoření čistého prostředí ve městě.

Králodvorské fresky mají hodnotu jako na Hradě

Králův Dvůr – Představitelé Králova Dvora se rozhodli zachránit vzácné fresky v přízemí jižního křídla králodvorského zámku. Podle nejnovějšího vyjádření památkářů mají králodvorské fresky stejnou hodnotu jako na Pražském hradě.

Na středních školách odstartovaly přijímací zkoušky

Beroun /FOTOGALERIE/ – V berounském regionu ve středu odstartovaly jednotné přijímací zkoušky na střední školy. Žáci, kteří se ucházejí o studium na střední škole s maturitní zkouškou, museli absolvovat didaktický texu ze dvou předmětů. Matematiky, která byla první a z českého jazyka a literatury.

Rekonstrukce přinese tři kruhové objezdy

Berounsko – Středočeský kraj chce v letošním roce rozjet rozsáhlou rekonstrukci dvou velmi frekventovaných silnic v Berouně a Králově Dvoře. Konkrétně části silnice v ulici Plzeňská a části komunikace v ulici Jungmannova, která směřuje z Králova Dvora do Zahořan.

Netradiční značky: Drakula nebo Kominik

Pro někoho zbytečnost a drahý rozmar, pro jiného splnění velkého snu. Už více než rok si mohou řidiči osobních automobilů a motocyklů pořídit na odboru dopravy registrační značku, na které je třeba jejich jméno, příjmení, povolání a dokonce i něco netradičního.

KRÁTCE: Tisícům řidičáků vyprší platnost

Berounsko - Přečtěte si přehled krátkých zpráv z regionu!

V berounských školách skončily zápisy do prvních tříd

Beroun - V berounských základních školách bylo rušno i v sobotu dopoledne. Školní budovy zaplnili rodiče s předškoláky. Pokračovaly zde zápisy do prvních tříd čtyř základních škol. Největší počet budoucích prvňáčků přišel k zápisu sice v pátek, ale i v sobotu dopoledne měli pedagogové hodně práce.

V Duslově vile v Berouně vystavují školáci

Beroun - V Duslově vile v Berouně je až do 28. dubna otevřena tradiční výstava výtvarných prací žáků berounských základních a uměleckých škol nazvaná Talent 2017.

Beroun rozdělil sportovní granty na letošní rok

Beroun – Zastupitelé Berouna schválili sportovní granty na letošní rok v celkové výši 3,916 milionu korun. Na dotace nad 50 tisíc vedení města uvolnilo 3,874 milionu korun a na dotace do 50 tisíc korun necelých 126 tisíc korun.

Neštěstí: vlak usmrtil v Hořovicích školačku

Hořovice – Policie vyšetřuje další tragickou nehodu na železniční trati. Tentokrát se stala ve čtvrtek  vpodvečer zhruba 300 metrů před železniční stanicí v Hořovicích. Rychlík jedoucí z Plzně do Prahy zde srazil školačku. Dívka na místě podlehla četným zraněním. 

Na Berounsku zvedli mzdy řidičům až v dubnu

Beroun - Stávka řidičů linkových autobusů Středočeský kraj minula. Výrazně zasáhla jen Jihomoravský, Olomoucký a částečně Pardubický kraj. V berounském regionu jezdily autobusy podle jízdních řádů.

Řidiči autobusů v regionu stávkovat nebudou, podpoří ale kolegy

Berounsko – Řidiči linkových autobusů vyhlásili kvůli nízkým mzdám na čtvrtek celostátní stávku. Ta se ale Středočeskému kraji vyhne a postihne pouze čtyři kraje. Stávkovat se bude ve Zlínském, Jihočeském, Jihomoravském a Ústeckém kraji.

Benefiční akce podpoří sbírku na dětské hřiště ve Svaté

Svatá - Sbor dobrovolných hasičů Svatá pořádá veřejnou sbírku na výstavbu dětského hřiště v obci. S nápadem na její zorganizování přišly před rokem místní maminky a dobrovolní hasiči ho svojí organizací zaštítili.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies