Bzová se po čtyřech utkáních dočkala vítězství

HOŘOVICE-Fotbalisté Bzové hostili v sobotu čtvrtý celek tabulky, Admiru Praha. V první půli se Bzová dostala do dvoubrankového vedení, které po změně stran se štěstím udržela a připsala si tak do tabulky velice cenné tři body.

23.10.2007

Záložník Bzové Martin Nademlejnský (vpravo) v utkání s Admirou Praha skórovalFoto: DENÍK/Jan Vildmon

Bzová – Admira Praha 2:0

Fotbal, Divize sk. A

Do utkání vstoupili aktivněji domácí a v 11. minutě se mohli dostat do vedení. To Větrovský vysunul Ehla, kterému ale vyloženou šanci zmařil výtečným zákrokem vybíhající brankář Hlavatý.

O čtyři minuty později se již Bzová dostala do vedení. Po chybě obrany Admiry Ehl přihrál před prázdnou branku Čihařovi, který sice trefil jen brankáře, míč ale nakonec se štěstím skončil v brance – 1:0. V 19. minutě poprvé zahrozili hosté, Šafr ale z osmi metrů poslal míč jen do rukavic brankáře Šilhavého. Na druhé straně ve 26. minutě našel Šindelář krásnou přihrávkou nabíhajícího Ehla, kterého ale opět výtečně vychytal brankář Hlavatý.

O pět minut později se hosté hodně zlobili na hlavního arbitra, který po souboji unikajícího Šafra s Kaufmanem nechal pokračovat ve hře. Ve 40. minutě mohlo být vyrovnáno. Brankář Šilhavý neudržel střelu z trestného kopu a dobíhající Šafr s Vlčkem mu poté nadělali hodně starostí. Gólman Bzové ale míč s vypětím všech sil udržel před brankovou čárou.

O dvě minuty později domácí zvýšili své vedení. Ehl přihrál před prázdnou branku Nademlejnskému, který měl velice jednoduchou úlohu – 2:0. Hosté po tomto gólu velice hlasitě reklamovali údajný ofsajd a trenér Admiry chtěl hráče stáhnout ze hřiště, po chvíli se ale ve hře pokračovalo.

Po změně stran se domácí až příliš zatáhli před vlastní branku a k vidění byl nápor Admiry. Ta ale svou převahu nedokázala zúročit střelecky. Když už se hosté dostali ke střele, zamířili mimo tyče. Admira se mohla vrátit do utkání již 51. minutě, kdy ale po rohovém kopu Mičko ze dvou metrů hlavičkoval mimo domácí branku.

Hosté měli po celou druhou půli více ze hry, ale dokázali se dostat již jen do jedné šance. V 76. minutě trefil Šafr hlavou břevno Šilhavého branky. Domácí nakonec dvoubrankové vedení ubránili a připsali si tak do tabulky velice cenné tři body.

Branky: 15. Čihař, 42. Nademlejnský. ŽK: Nademlejnský, Šilhavý - Smejkal, Šafr, Mičko, Martinic. Rozhodčí: Paták. Poločas: 2:0. Diváků: 140.

Bzová: Šilhavý – Čihař (60. Bežó), Šindelář, Hrubý, Štěch, Nademlejnský (82. Říha), Větrovský, Ehl, Kaufman, Dubský, Krejčí.

Admira Praha: Hlavatý – Kurek, Šafr, Kejha, Martinic, Smejkal, Kubice (34. Woth, 70. Szőcs), Houzar, Vlček (49. Hagara), Mičko, Vobořil.

23.10.2007 VSTUP DO DISKUSE

Spisovatel Otomar Dvořák.

V literárním večeru vystoupí Otomar Dvořák

Policisté zadrželi dva řidiče pod vlivem alkoholu

OBRAZEM: V Nižboru uctili výročí T.G.Masaryka koncertem

Nižbor - Čtrnáctého září 2017 uplynulo osmdesát let od smrti našeho prvního prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka a k tomuto výročí připravila obec Nižbor nejen pro své občany jedinečný kulturní zážitek v podobě pásma Hudba v myšlenkách Masarykových.

Dostal šek na 100 tisíc, hned se rozdělil s mladším bratrancem

Beroun /VIDEO, FOTOGALERIE/ – Slzy v očích, radost a rap. Tak vypadalo předání šeku na 100 tisíc rodině dvacetiletého Radka z Bělé pod Bezdězem. Ten od narození trpí smrtelnou nemocí – svalovou dystrofií.

Po pádu z Karlova mostu zemřel herec Jan Tříska, učitel z Obecné školy

Smutná zpráva. Oblíbený český herec Jan Tříska, který v sobotu spadl z Karlova mostu v Praze do Vltavy, zemřel. Představiteli učitele z filmu Obecná škola bylo osmdesát let. Od pondělí měl natáčet snímek Na střeše.

Hořovice - Na nádvoří hořovického Starého zámku v neděli odpoledne vyhrávala dechovka. O zábavu účastníků, kteří se přišli potěšit hudbou i přes nepřízeň počasí, vyhrávala kapela Krajanka, která už věděla, jak je rozehřát. Dobrým výběrem ze svého repertoáru dokázala na pomyslný parket vytáhnout i přítomnou exministryni školství Kateřinu Valachovou. Ta je dvojkou na středočeské kandidátce ČSSD do sněmovních voleb. Do Hořovic přijela s lídrem téže kandidátky, předsedou Sněmovny Janem Hamáčkem. Ten ale tancování přenechal jiným. Když Krajanka na závěr chytla přítomné za srdce hašlerovským evergreenem Ta naše písnička česká, roztancovaná Valachová se ujala mikrofonu a k ní se přidal i exministr průmysl a poslanec za ČSSD Milan Urban.