Králův Dvůr – Třeboň 4:1

Fotbal, divize A

Na první šanci se čekalo do 14. minuty, kdy hlavičku domácího Bláhy zachraňoval na brankové čáře Kupec. O tři minuty později se již diváci dočkali gólu. To se hlavou prosadil po rohu Červenka, který poslal míč nekompromisně pod břevno – 1:0. Ve 24. minutě se pak dostal ke střele z 25 metrů Opl, ale branku těsně minul. O minutu později se nedařilo ani Červenkovi, který branku z osmi metrů rovněž netrefil. Ve 29. minutě již lovil třeboňský brankář Lála podruhé míč ze své sítě. Dochtor totiž nádherně uvolnil Šindeláře, který obhodil vybíhajícího gólmana a zakončil do prázdné branky – 2:0. Hosté se v prvním poločase téměř nedostali do zakončení. K jedinému pokusu hostů se dostal až ve 45. minutě Dedaj, Mojžíš si ale se slabou střelou s přehledem poradil.

O přestávce hosté vystřídali tři hráče, nebylo jim to ale nic platné. V 53. minutě totiž domácí navýšili své vedení již na 3:0, když se po centru Šindeláře hlavou trefil Bláha. Poté přišla série neproměněných šancí na domácí straně. Ve stoprocentních šancích postupně neuspěli Červenka, Spurný ani Dochtor a tak přišel trest. V 75. minutě přehodil technickým obloučkem vyběhnutého Mojžíše Bohák – 3:1. Do této chvíle naprosto jasný zápas si domácí následně zkomplikovali. V 77. minutě totiž mohli hosté skórovat podruhé. Po chybě Kličky trefil Bohák tyč a v následné dorážce Dedaj ze dvou metrů branku překopl. Cábelíci viditelně znervóznili a k další střele se dostal po chvilce Malý, Mojžíš ale své spoluhráče podržel. Definitivní rozhodnutí nakonec přinesla 82. minuta. To Spurný nádherným centrem našel před prázdnouo brankou Dochtora, který měl lehkou úlohu – 4:1. Poté se utkání již v poklidu dohrávalo.

Branky: 17. Červenka, 29. Šindelář, 53. Bláha, 82. Dochtor – 75. Bohák. ŽK: Opl – Pintér. Rozhodčí: Janoch. Poločas: 2:0. Diváků: 300.

FK Králův Dvůr: Mojžíš – Petr, Podzemský, Opl (32. Brož), Bláha, Spurný (84. Mrština), Červenka, Klička, Šindelář, Kučera (89. Saitzkoff), Dochtor P.