Cábelíci ve šlágru neuspěli

KRÁLŮV DVŮR-V neděli hostil Králův Dvůr ve šlágru divizní skupiny A celek Votic. Hosté se dostali velice brzy do vedení a poté pevnou defenzivou dokázali odrazit všechny pokusy domácích o zvrat. Po výhře 1:0 si Votice odvezly z Králova Dvora všechny tři body.

23.10.2007

Utkání Králova Dvora s Voticemi příliš pohledného fotbalu nenabídloFoto: DENÍK/Jan Vildmon

Kr. Dvůr – Votice 0:1

Fotbal, divize A

V úvodu utkání bylo k vidění na obou stranách hodně nepřesností. Rozhodující moment utkání přišel hned v 10. minutě. To po zaváhání domácí obrany postupoval Bartolšic sám na Mojžíše, kterého zkušeně přehodil – 0:1. Od tohoto momentu se hosté soustředili především na obranu, když často bránili i v devíti lidech a do útoku se vydávali jen sporadicky.

Domácí se snažili tlačit do útoku, jejich snahu ale brzdilo velké množství nepřesností. I tak se ale cábelíci dostali do několika náznaků šancí. Střela Šindleáře ale byla sražena obráncem na roh a hlavička Kličky z hranice malého vápna mířila těsně nad břevno.

I v úvodu druhé půle se snažili domácí o vyrovnání. Dva náznaky šancí, ani střela Červenky ale gólem neskončily. Největší šance cábelíků přišly po hodině hry. Nejprve Fulín pěkně sklepl míč pro Dochtora, který svou střelou Klímu ve votické brance pořádně protáhl.

V 65. minutě pak po závaru zavládl v obraně hostů na několik chvil zmatek, Dochtor ale místo střely do odkryté branky nahrával obsazenému spoluhráči.
Gólem poté neskončila ani střela Fulína z hranice šestnáctky. S postupem času převaha domácích opadala, hosté si s přehledem hlídali své těsné vedení, které také nakonec udrželi a odvezli si tak z půdy Králova Dvora cenné tři body.

Za týden čeká cábelíky další šlágr, když míří na půdu vedoucí Vitorie Žižkov B. „Pokud chceme pomýšlet na postup, měli bychom tam alespoň bodovat, ale bude to velice silný soupeř,“ uvedl králodvorský trenér Miloslav Kučera.

Branka: 10. Bartolšic. ŽK: Dochtor, Šindelář – Janů, Málek. Rozhodčí: Navara. Poločas: 0:1. Diváků: 500.

Králův Dvůr: Mojžíš – Petr, Vlček, Podzemský, Bláha, Šindelář, Červenka, Klička, Fulín (80. Spurný), Kučera (70. Mrština), Dochtor.

Marila Votice: Klíma – Janů (57. Bareš), Málek, Gaz– mend, Horňák, Svoboda Z., Gruber (86. Novák), Slabý (82. Hájek), Kounovský, Bartolšic, Rezek.

23.10.2007 VSTUP DO DISKUSE

Středočechů přibývá. Může jich být víc o statisíce

18

Zdravotnictví čeká velký třesk. Síť nemocnic prořídne

Ptejte se Marka Potěšila

Beroun - Manažer hokejistů HK EasyFlyers Králův Dvůr Marek Potěšil bude ve čtvrtek od 12 hodin hostem on-line rozhovoru Berounského deníku.

Divočina v poslední minutě, jinak nuda. Hráli jsme hrozně, řekl Hořava

Třebíč – Půl minuty před koncem zápasu dostali rytíři na ledě Třebíče gól na 2:1 a schylovalo se k první porážce v sezoně. Tu nakonec kladenští hokejisté skutečně neodvrátili, ale Tomáš Kaut ještě stihl vyrovnat a rozhodl teprve Erat v prodloužení. Třebíč má první dva body v sezoně, Středočeši se udrželi v čele tabulky.

K vrcholům turistické sezony bude patřit příjezd harleyářů

Střední Čechy – Jaký symbol by bylo ideální použít pro turistickou nabídku Středočeského kraje? Nemusí to být zrovna silueta Karlštejna, což by asi leckoho napadlo v prvním plánu. Možností se může nabízet víc. Což třeba jedinečná podoba chrámu svaté Barbory? Nebo snad stylizovaný skanzen? A pokud bychom chtěli být aktuální a připomenout si chystané akce k stému výročí ukončení první světové války a vzniku samostatného Československa, nabízelo by se i Konopiště – vždyť smrtí tamějšího pána v Sarajevu hrůzy Velké války vlastně začaly…

Knihu o Tetíně a Ludmile vymysleli jeskyňáři

Tetín – O obci Tetín vyšla další zajímavá kniha nazvaná Tetín svaté Ludmily. Kniha Václava Cílka, Martina Majera a Radoslavy Schmelzové se před pár dny dočkala slavnostní požehnání od římskokatolického duchovního a pomocného biskupa pražského Václava Malého.