Zdice – Komárov 7:0

Fotbal, přípravné utkání

Mužstvo Zdic nastoupilo v poměrně silné sestavě, do které se vrátil útočník Karel Červenka. Trenér Stehlík do hry nasadil také Petra Šindeláře a Nováka, kteří přišli ze Bzové a Kroba a Křesťana, kteří přišli do Zdic z Králova Dvora.

Od úvodu byly Zdice aktivnější. Komárovské obraně dělali problémy především rychlonohý Šindelář s Červenkou. Již ve 2. minutě se prvně jmenovaný dostal do vyložené šance, trefil ale tyč. O osm minut později se již Šindelář prosadil – 1:0. O tři minuty později se dostal do sóla Červenka, ale branku minul. Ve 20. minutě se pak gólem uvedla další posila. Tečovaná střela Kroba zapadla přímo do horního rohu komárovské branky – 2:0. Po půlhodině hry pak odstoupil zdický útočník Červenka kvůli problému s kolenem. O pár minut později se do šance dostal i Komárov, Perman ale z dobré pozice mířil těsně vedle branky. Ve 38. minutě pak postupoval Huml sám na branku a výsledkem byl třetí gól – 3:0. V závěru poločasu se pak zrodila ještě jedna šance na obou stranách, Šindelář ani Perman ale neuspěli.

Po změně stran zvýšil Komárov aktivitu, ale zapomínal pořádně bránit a to byla voda na mlýn Zdicím. V 52. minutě dostal Šindelář míč za obranu a následně měl tolik času, že si mohl s komárovským gólmanem doslova pohrát – 4:0. O čtyři minuty později pak přidal pátou branku Huml a v 62. minutě završil dalším úspěšným únikem svůj hattrick Šindelář – 6:0. Definitivní podobu dal výsledku v 65. minutě Šinták, který si pěkně narazil s Šindelářem a celou akci zakončil střelou do šibenice – 7:0. Poté tempo hry opadlo, i přesto si ale Zdice vypracovaly další vyložené šance, které ale neproměnily. V závěrečných deseti minutách zahrozili i Komárovští. Tři vyložené šance ale gólem neskončily.
V sobotu se fotbalisté Zdic střetnou v Horních Měcholupech od 15 hodin s divizní Bzovou.

Branky: 10., 52. a 62. Šindelář, 38. a 56. Huml, 19. Krob, 65. Šinták. Poločas: 3:0.