VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Bureš: Chtěli bychom skončit do třetího místa

Hořovice – Divizní fotbalový celek FK Hořovicko si v minulé sezoně musel připadat jako na houpačce. Zatímco na podzim Hořovičtí uhráli jen třináct bodů, na jaře jich vykopali třicet dva a soutěž zakončili na sedmém místě. O změnách v kádru i na lavičce Hořovicka jsme se bavili s předsedou klubu Lubošem Burešem. Podle všeho to vypadá, že mužstvo Hořovicka bude ještě silnější než na jaře a tomu odpovídají i ambice pro nadcházející sezonu. „Máme ambice v brzkém období zkusit vyšší soutěž. Víme, že letos to bude hodně těžké, ale popereme se o to. Mluvil jsem o tom i s trenérem, chtěli bychom skončit minimálně do třetího místa. Uvidíme, jak se umístíme po podzimu,“ potvrdil Bureš.

2.8.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jan Vildmon

Na lavičce Hořovicka skončil trenér Jan Berger, předpokládám, že jste se jej ale snažili ho udržet…


Když jsme se před půl rokem s Honzou Bergerem domlouvali, byla to domluva na poslední chvíli. V situaci, ve které jsme byli, že jsme měli třináct bodů, někteří známější trenéři se toho báli. Nikdo nevěřil, že to bude takto fungovat. On se k tomu postavil chlapsky a opravdu po domluvě po Novém roce naskočil do přípravy. Je pravda, že jsme to doplnili třemi až čtyřmi hráči do základní sestavy, ale to by měl i jiný trenér. Honza Berger nám to slíbil na půl roku s tím, že v létě uvidíme. Po ukončení jarní části jsem samozřejmě s Honzou Bergerem jednal. Zkoušeli jsme mu naznačit, že pro nás byl velkým přínosem, což je pravda. On i s tou kvalitou, kterou měl, dokázal pracovat a do mužstva vnesl klid a pohodu. To bylo vidět i ve hře. My jsme na jaře poráželi většinu týmů, i z prvního a druhého místa. Akorát poslední kolo ve Voticích dopadlo tak, jak dopadlo. Ale tam jsme měli čtyři zraněné a nebyla tam už taková ta jiskra. Honza Berger je ikona, hráči ho respektovali. Jsme s ním neustále v kontaktu. Musel začít plnit sliby, které dal dříve. On nám před tím naznačoval, že po půl roce to asi nebude na to, abychom se domlouvali dál. Po vzájemné dohodě jsme se domluvili, že to ukončíme. Na základě toho jsme mu poděkovali, byl se rozloučit s hráčema, čehož si také cením. V tu chvíli, kdy to bylo definitivní, jsme začali shánět nového trenéra.

Pamatujete, že by se v Hořovicích povedla dospělým taková bodová série, jako se povedla nyní na jaře?

Co já pamatuji, tak ne. Jsem si stoprocentně jistý, že to mohlo být i o tři body více. V posledním utkání někteří hráči byli načatí se zraněními, tak jsme je nechali odpočívat. Ten zápas jsme nechali hrát náhradníky, aby si to vyzkoušeli, i tak jsme ale vedli. Jsem si stoprocentně jistý, že v plné síle bychom je porazili. Série to byla výborná. Navíc jsme začínali jaro se třinácti body, a to se body dělají špatně. Nám se to prostě povedlo. Velký dík patří hráčům, kteří nám zapadli do týmu, i díky práci trenéra, který měl kvalitní mužstvo, ale dal mu i to svoje já.

Jak to vypadá s Hrbáčem, Pivoňkou, Rampou a Mojžíšem? Zůstanou v Hořovicku?

Ke dnešnímu dni (13.7. - pozn. red.) mám definitivně potvrzené Jiřího Hrbáče i Romana Pivoňku. Tonda Rampa je od jara náš hráč. Tyto silné posty máme stoprocentně jisté. S Markem Mojžíšem jsme se domluvili na půl roku, ještě to ale je o jednání s Královým Dvorem. Adam Vokáč byl osloven, aby šel do Králova Dvora. Dnes začíná příprava pod novým trenérem a včera mi Adam volal, že do Králova Dvora nechce a že se vrací. O to bude jednání ohledně Marka Mojžíše těžší. Pracuje se ale na tom a já věřím, že to dotáhneme. Víme dobře, že nám chybí hrotový, koncový útočník. To je post, který chceme v každém případě doplnit. Máme na stole tři jména na post útočníka. Věřím, že jeden z nich vyjde a mužstvo bude ještě kvalitnější než na jaře.

Zmiňoval jste Adama Vokáče, který už také patří k oporám týmu. Na svůj věk předváděl na jaře výtečné výkony a neustále se zlepšoval…

Přesně tak. Adam Vokáč byl ještě v dorosteneckém věku. V záloze hrál vedle velmi kvalitních hráčů a šel nahoru i díky těm hráčům, kteří hráli kolem něj. On to samozřejmě v sobě má, je to talentovaný hráč. Jeho výkon šel zápas od zápasu nahoru. Jsme rádi, že se nakonec rozhodl u nás zůstat. Tím nechci říct, že bychom mu bránili k vyšší soutěži, aby jeho fotbalovost rostla, ale momentálně je to tak, že zůstává a začne přípravu v Hořovicích. Trenér rád pracuje s mladými hráči a mladé mužstvo a potenciál tu máme.

Kromě zmiňovaného postu útočníka plánujete ještě nějaké další změny v kádru?

Dnešním dnem (13.7. - pozn. red.) začíná příprava. Ve středu a ve čtvrtek bude mít trenér pohromadě celý širší kádr a v sobotu hrajeme první přípravný zápas v Písku. Pak si dáme s trenérem schůzku a vyselektují se hráči, kteří půjdou do áčka a do béčka. Na základě toho budeme dál přemýšlet o případném doplnění určitých postů. Nechci mluvit za trenéra, ať si k tomu řekne své. Když bude chtít kádr doplnit, tak se to budeme snažit doplnit nebo si vybere dorostence, mimo jiné dva jdou do přípravy áčka. Nechal bych to až po té selekci trenéra. Budeme jednat také o příchodu nového trenéra k béčku. Máme vytipovaná dvě jména. Chtěl bych také poděkovat Petrovi Větrovskému, který v posledních pěti kolech hodně pomohl s tím, že se zapojil do práce s béčkem. Hrál, i trénoval a hodně pomohl k záchraně. Může se stát, že trenéři áčka i béčka budou žádat o doplnění, myslím si ale, že zatím by to mělo stačit.

Novým trenérem bude Pavel Trávník. Zbytek realizačního týmu divizního celku zůstane beze změn?

Zbytek realizačního týmu zůstává beze změn. Asistentem trenéra je Roman Šmerhovský, vedoucím mužstva zůstává Ladislav Kolář. Vážně uvažujeme i o tom, že zajistíme na lavičku maséra, popřípadě i doktora.

Na jaře jste uhráli 32 bodů, což je skvělý výsledek. Kádr by podle všeho měl být minimálně stejně silný jako na jaře, možná silnější. Jaké si tedy kladete cíle pro nadcházející sezonu?

Když jsem byl asi před čtyřmi byl osloven, abych vzal funkci předsedy FK Hořovicko, tak jsme si s výborem dávali nějaké cíle. Bavili jsme se otevřeně o tom, že chceme stabilizovat kádr, doplnit ho mladými hráči a co nejméně shánět hráče například z Prahy, jako tomu bylo dříve. Chtěli jsme to prostě zkusit. První a druhý rok jsme zjistili, že to asi až tak úplně nejde a že by v každém postu měla být kvalita. V té chvíli jsem zapomněl na nějaké ambice, případně postup. Řešili jsme vždy záchranu, letos to bylo trochu lepší. Ta myšlenka nám po jaru proběhla hlavou. Proč nevyhrávat na podzim i na jaře, když kádr na to máme? Tenkrát jsem možná naivně přemýšlel nahlas a říkal, že do pěti let bychom to zkusili. Samozřejmě se to odvíjí od mnoha věcí. Budu mluvit na rovinu. Máme ambice v brzkém období zkusit vyšší soutěž. Víme, že letos to bude hodně těžké, ale popereme se o to. Mluvil jsem o tom i s trenérem, chtěli bychom skončit maximálně do třetího místa. Uvidíme, jak skončíme po podzimu. Příští rok pro nás bude rozhodující, pokud vše bude v pořádku fungovat alespoň jako doposud. Já bych se toho nebál. Mužstvo na to máme a dorůstají nám mladí kluci. Lidi začali chodit na fotbal, město nám začalo pomáhat, hrajeme pěkný fotbal i sponzoři se ozývají. Všechny bych pak chtěl pozvat na mistrovské zápasy všech našich týmů od áčka po nejmenší přípravku.

Autor: Jan Vildmon

2.8.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Těžká bitva za úmorného vedra se hrála v Apokork aréně.
16

Jiří Sabou: Zdolali jsme nejlepší tým jara

Šéf Správy CHKO Brdy Bohumil Fišer v redakci Příbramského deníku.

Vedoucí Správy CHKO Brdy Bohumil Fišer: Brdy nešetrné zásahy do potoků neminuly

AKTUALIZOVÁNO

Prezident Miloš Zeman převzal symbolický klíč od obce Lidice

Lidice – Oslav sedmdesátého výročí položení základního kamene nové obce Lidice se v sobotu odpoledne zúčastnili vzácní hosté: prezident republiky Miloš Zeman, velvyslankyně Velké Británie Jan Thompson, chargé d'affaires USA Kelly Adams-Smith, velvyslanec Ruské federace Alexandr Zmejevskij, Roman Tkačík, plukovník generálního štábu. Přítomné byly také přeživší lidické ženy a děti i starostové okolních spřátelených měst a obcí.

Po 75 letech Gabčík a Kubiš znovu v Praze zaútočili na Heydricha

Praha - Po 75 letech dnes znovu českoslovenští parašutisté Jozef Gabčík a Jan Kubiš zaútočili na říšského protektora Reinharda Heydricha. Zatáčku v pražských Holešovičkách, kudy jeho auto v roce 1942 jelo a která byla později přestavěná, nahradila pro historickou rekonstrukci nedaleká v Zenklově ulici. Akci přihlížely stovky lidí. Výročí připomíná také vojenský tábor v Libni, jeho součástí je i replika stíhačky Spitfire.

Policisté jsou v pohotovosti, aby ohlídali Prahu

Praha – Hned několik velkých akcí (s očekávanou velmi početnou návštěvou) i sportovních utkání zaměstná o víkendu pražské policisty. Ti nejen budou zajišťovat bezpečnost návštěvníků, veřejný pořádek a plynulost dopravy, ale jejich specialisté spolupracovali s pořadateli už při přípravě konkrétních opatření a poskytovali jim i potřebné poradenství. Připomněla to mluvčí pražské policie Andrea Zoulová.

Kadeřábek: Region ty nahoře nezajímá

Berounsko – Už je to tady zase. Poslední kolo první ligy, ve kterém se rozhoduje o titulu a dalším pohárovém účastníkovi, nařídili sehrát v sobotu od 17 hodin. Zároveň se ale hraje množství regionálních fotbalů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies