Hradišťko – Loděnice 3:0

Na druhé straně by výsledek napovídal na jednoznačnou záležitost mladého celku Hradištka. Ale realita byla jiná. Loděničtí fotbalisté měli po většinu utkání míč častěji na kopačkách, vypracovali si kombinací více šancí, ale tragická koncovka jejich snažení vymazala. Zelenobílí začali aktivně a dvacet minut byli jednoznačně lepším celkem, Mráz ani Novák ale své příležitosti neproměnili a pak přišel šok, když během pěti minut získali domácí dvoubrankové vedení. V 19. minutě unikl po pravé straně domácí hráč, který poslal přesný centr na „desítku“, hostující obrana nedokázala pokrýt nabíhajícího Vybírala, který v pohodě umístil míč do odkryté části branky - 1:0. Hned z protiútoku mohl vyrovnat Herejt, ale ve skluzu poslal míč jen do brankáře. Ve 22. minutě pak ještě Slavík zmařil na hranici pokutového území čistým skluzem únik Fulky, o dvě minuty později ale udeřilo podruhé. To si v šestnáctce kličkoval mezi obránci Mařík, a když už nevěděl co s míčem, tak vystřelil a technická rána zapadla přesně k pravé tyči - 2:0. Po tomto šoku si zelenobílí dlouho nedokázali vypracovat šanci, až v 38. minutě Grau zdálky vyzkoušel Michala, který dokázal jeho střelu vyrazit na roh. O dvě minuty později unikl hostující obraně Podlena, svoje sólo ale zakončil střelou vedle branky. Na brejky hrající domácí hráči se dočkali ještě jedné šance, když únik Fulky vyrazil Miška na roh. A když v nastaveném čase neudeřil ani Grau střelou z trestného kopu, tak se výsledek poločasu neměnil.

Druhý poločas začali zelenobílí hodně aktivně, pětadvacet minut se hrálo prakticky jen na domácí půlce hřiště. Obětavě hrající domácí hráči ovšem vystihli hodně finálních přihrávek a zablokovali i několik střel. Prim hrála jejich výborná stoperská dvojice, přesto zelenobílí měli několik šancí na vstřelení branky. V největší se ocitl Novák, který šel sám na brankáře, ale pouze jej nastřelil. Blízko brance byl i Slavík po rozehraném trestném kopu, ale míč branku těsně minul. Jak to tak bývá, z první šance domácí udeřili. V 71. minutě překonal Štengl ofsajdovou hranu hostí, obešel i vybíhajícího Mišku a zasunul míč do prázdné branky - 3:0. O výsledku utkání bylo rozhodnuto. V 76. minutě ještě vyslal Miška ml. do šance Herejta, který ale znovu neuspěl. V 87. minutě pak Miška zlikvidoval další sólo Štengla a v 90. minutě mohl po přímém kopu vstřelit čestný úspěch Loděnice Novák, ale ani jeho koníček branku netrefil. Poté už dobrý rozhodčí Brejník, který i se svými kolegy předvedl objektivní výkon, utkání ukončil.

Po tomto kole se zelenobílí propadli na předposlední příčku tabulky a pokud rychle nezlepší zakončení, nemají naději na vylepšení postavení. Ale v příštím kole to půjde asi hodně těžko. V sobotu přijede Na Jánskou největší favorit I.A třídy Hvozdnice, v jejíž sestavě se najdou jména exligových hráčů.

Hradišťko: Michal - Hušbauler, Chomát, Fiala, Novák - Podlena, Pobuda (76. Jarůšek), Mařík, Štengl - Fulka, Vybíral (86. Chaloupka).

Loděnice: Miška - Paleček (69. Miška ml.), Kovač, Slavík, Frydrych - Novák, Mráz, Grau (81. Vyskočil), Dostál - F. Pospíšil, Herejt.