Fotbalový turnaj v Hýskově vyhráli zelenobílí

HÝSKOV-Za ideálního počasí proběhl v Hýskově kvalitně obsazený fotbalový turnaj, jehož vítězem se stal celek AFK Loděnice.

14.8.2007

Fotbalisté Loděnice byli favority turnaje a tento předpoklad také potvrdiliFoto: DENÍK/Jan Vildmon

Hýskov – ČLU Beroun B 2:2

V úvodním dopoledním zápase se střetli domácí fotbalisté s Českým Lvem – Unionem Beroun B. Po bezbrankovém poločase se ujali vedení hosté brankou Seemana. Domácí ale nesložili zbraně a zanedlouho Schiller hlavičkou vyrovnal. Hýskov se poté dokonce dostal do vedení, když Frydrych proměnil pokutový kop. Těsně před koncem zápasu si ale naběhl na centrovaný míč berounský Kern, který hlavou vyrovnal na konečných 2:2. O postupu do finále tak rozhodovaly střely ze značky pokutového kopu. V při tomto rozstřelu prokázali pevnější nervy domácí fotbalisté, kteří tak postoupili do finále.

Loděnice - Žebrák 1:0

Ve druhém semifinále se utkaly celky AFK Loděnice a Spartaku Žebrák. Loděničtí začali aktivně a již v 8. minutě se dostali do vedení, když Grau poslal svou navštívenku z trestného kopu přes zeď a žebrácký brankář ji nedokázal vyrazit na břevno – 1:0. Po zbytek zápasu podávali loděničtí hráči nejhorší výkon v letní přípravě, bez bojovnosti a nasazení a tím nabídli svému soupeři šanci na úspěch v tomto utkání. V průběhu zápasu měli podstatně bojovnější a s chutí hrající fotbalisté Žebráku několik výborných příležitostí na otočení výsledku, ale mladý brankář Sklenář byl proti a znovu dokázal, že v něm roste zelenobílým důstojný nástupce Patejdla. Loděnice nakonec ubránila nejtěsnější vítězství a postoupila tak do finále.
Utkání o 3. místo

Žebrák – ČLU Beroun B 1:3

V utkání o třetí místo se dávalo více šancí hráčům Žebráku, opak byl však pravdou. Ve 20. minutě se postavil k rozehrání trestného kopu berounský Lehovič a na jeho střelu přes zeď neměl brankář Spartaku nárok – 0:1. O pět minut později unikl po levé straně Novotný a střelou přes celou branku zvýšil na 0:2. Žebráčtí fotbalisté se ale nevzdali. Jiskřičku naděje pro ně vykřesal Raška, když snížil na 2:1. Konečnou podobu výsledku dal pak v samotném závěru zápasu Michal Šíma, který upravil na 3:1. V poslední minutě pak ještě Žebrák neproměnil pokutový kop.

Finále

Loděnice – Hýskov 3:0

Ve finále poté nastoupil domácí celek proti AFK Loděnice. Trenér Herejt měl oproti dopoledni sestavu, která se již hodně blížila očekávané základní sestavě pro podzimní mistrovské boje, naopak domácí byli povzbuzeni dopoledním úspěchem. Loděničtí ovšem nepřipustili žádné komplikace. Během dvaceti minut vstřelili zelenobílí domácímu celku tři branky. Dvě vstřelil F. Pospíšil, třetí přidal Grau. Loděnice si vytvářela i další příležitosti, které už ale zelenobílí neproměnili. Do druhého poločasu vyměnil trenér zelenobílých pět hráčů, přesto loděnický celek bezpečně kontroloval vývoj zápasu a utkání dovedl do vítězného konce. Loděnický celek tedy vyhrál i druhý turnaj, na kterém během léta startoval.
Zápasy s přehledem řídila trojice rozhodčích Koštálek, Prokeš a Ducký.

14.8.2007 VSTUP DO DISKUSE

Spisovatel Otomar Dvořák.

V literárním večeru vystoupí Otomar Dvořák

Policisté zadrželi dva řidiče pod vlivem alkoholu

OBRAZEM: V Nižboru uctili výročí T.G.Masaryka koncertem

Nižbor - Čtrnáctého září 2017 uplynulo osmdesát let od smrti našeho prvního prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka a k tomuto výročí připravila obec Nižbor nejen pro své občany jedinečný kulturní zážitek v podobě pásma Hudba v myšlenkách Masarykových.

Dostal šek na 100 tisíc, hned se rozdělil s mladším bratrancem

Beroun /VIDEO, FOTOGALERIE/ – Slzy v očích, radost a rap. Tak vypadalo předání šeku na 100 tisíc rodině dvacetiletého Radka z Bělé pod Bezdězem. Ten od narození trpí smrtelnou nemocí – svalovou dystrofií.

Po pádu z Karlova mostu zemřel herec Jan Tříska, učitel z Obecné školy

Smutná zpráva. Oblíbený český herec Jan Tříska, který v sobotu spadl z Karlova mostu v Praze do Vltavy, zemřel. Představiteli učitele z filmu Obecná škola bylo osmdesát let. Od pondělí měl natáčet snímek Na střeše.

Hořovice - Na nádvoří hořovického Starého zámku v neděli odpoledne vyhrávala dechovka. O zábavu účastníků, kteří se přišli potěšit hudbou i přes nepřízeň počasí, vyhrávala kapela Krajanka, která už věděla, jak je rozehřát. Dobrým výběrem ze svého repertoáru dokázala na pomyslný parket vytáhnout i přítomnou exministryni školství Kateřinu Valachovou. Ta je dvojkou na středočeské kandidátce ČSSD do sněmovních voleb. Do Hořovic přijela s lídrem téže kandidátky, předsedou Sněmovny Janem Hamáčkem. Ten ale tancování přenechal jiným. Když Krajanka na závěr chytla přítomné za srdce hašlerovským evergreenem Ta naše písnička česká, roztancovaná Valachová se ujala mikrofonu a k ní se přidal i exministr průmysl a poslanec za ČSSD Milan Urban.