VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Cerhovicích o postupu neuvažují

Cerhovice - Fotbalisty Unionu Cerhovice po podzimu dělí pouhé čtyři body od prvních tří mužstev okresního přeboru. Cerhovičtí mohli skončit mnohem lépe, než na pátém místě, ale to by nesměli na domácím hřišti ztratit deset bodů. Jarní odvety budou pro Union rozhodně těžší, protože Cerhovice hrají s mužstvy z čela tabulky většinou na jejich půdě. Jak jsou v Cerhovicích spokojeni s podzimní částí se dozvíte v rozhovoru s trenéry Altmanem a Kubíčkem.

4.1.2010
SDÍLEJ:

OP: Cerhovice - Beroun 2:3Foto: DENÍK/Jan Vildmon

Ztráta deseti bodů z utkání hraných doma, to jistě není na oslavy. Přesto po podzimní části jste skončili pátí, pouze čtyři body za čelem tabulky. Jak hodnotíte podzim?

Zařazení Grunda v průběhu podzimu do středu obrany bylo dobré rozhodnutí. Ten především svými zkušenostmi usměrňoval obrannou činnost, takže jsme již tak často neinkasovali. Dále bylo důležité, že jsme se zlepšili v proměňování šancí. To vše se podílelo na úspěšných výsledcích, podzim tedy lze hodnotit kladně.

Kdo se hlavně podílel na úspěšných výsledcích?

Především se nám začalo dařit dávat góly, kde vynikali především Mojžíš a Pichlík. Ti jich nastříleli nejvíce. Ne náhodou jsme, co se týče vstřelených branek, skončili za Tetínem druzí s 35 góly, a to nás posunulo na páté místo tabulky. Dá se říct, že na úspěšném podzimu se podílelo celé mužstvo.

Které utkání se vám povedlo a na které byste nejraději zapomněli?

Jednoznačně to bylo utkání v Komárově, kde jsme vyhráli 4:0. To snad nikdo nečekal. Dobré to bylo i s Neumětely, které jsme porazili 4:1. Nepovedlo se nám především utkání s Újezdem a ani výkon ve Zdicích nebyl podle našich představ.

Jak jste byli spokojeni s přístupem hráčů k tréninkům a zápasům?

Tady se o spokojenosti nedá mluvit. Přístup některých mladých hráčů jak k tréninkům, tak k zápasům by se do jara měl zlepšit. Tady vidíme naše rezervy. Zlepšení výkonů našeho mužstva nechceme řešit nákupem nových hráčů.

Nováčkové Tetín a Chlumec dělají v okresním přeboru pořádný průvan. Co myslíte, neumožnila jim to slabší úroveň okresního přeboru?

Tak především Tetín, který vede po podzimu, hodně posílil o řadu zkušených hráčů. Tetín je na prvním místě sice jen díky lepšímu skóre, teprve v jarní části se rozhodne a pokud vyrovnanost na čele vydrží co nejdéle, jistě se to projeví v návštěvnosti okresního přeboru. No a Chlumec ten tak kvalitní kádr nemá, ale především sází na bojovnost, kterou se snaží ordinovat ambiciózní trenér Schreiber. Umístění Chlumce nasvědčuje tomu, že se to daří, o čemž nakonec svědčí i pěkné šesté místo.

Kolik máte mužstev v soutěži?

Především máme áčko a béčko dospělých. V mládežnické kopané to není dobré. Nemáme dorost, ten jsme vloni zrušili pro nedostatek hráčů. Některé dorostence máme na hostování v Újezdu. Rovněž nám chybí žáci, někteří jsou v Drozdově. Máme jen starší a mladší družstvo přípravky. Tedy spokojeni být nemůžeme.

Jaká je návštěvnost na vašich utkáních.

Na návštěvnost si nemůžeme stěžovat, je to v průměru kolem sto diváků. Tady to ovlivňuje, co přijede za soupeře.

Kolik členů má váš výbor a jak často se scházíte?

Když je rozehraná soutěž, tak se scházíme každé úterý. Když se nehraje, tak jednou za čtrnáct dní. Ve výboru je nás osm a s jeho prací jsme spokojeni.

Jaká je finanční situace oddílu a kolik máte sponzorů?

To je asi jako v jiných oddílů. U nás se sponzorsky podílí Altman Hotel Bouchalka, dále firma Hofman a především Obecní úřad Cerhovice. Ale vítána je i pomoc od dalších sponzorů. Takže tady problém nevidíme.

Kdy začnete se zimní přípravou?

Začínáme druhého ledna, tady se bude jednat především o kondiční přípravu, ale budeme využívat i umělku u školy. Trénovat budeme dvakrát v týdnu plus o víkendu.

Máte již sjednané nějaké přípravné zápasy?

Již od 16. ledna začínáme hrát zimní turnaj Doubravky (Plzeň – pozn. red.), kterého se zúčastní dvanáct mužstev. Bude se hrát ve skupinách, takže o přípravné zápasy nouze nebude. Hrát se bude na umělce, takže nebudeme tolik závislí na rozmarech počasí.

Budete usilovat o posílení mužstva? Kdo přijde a odejde?

Kádr mužstva by měl zůstat. Nikdo neodchází. Naopak přislíbili mladíci, že se zapojí do tréninkového procesu. Máme zájem o jednoho kvalitního hráče, ale protože jeho přestup je v jednání, tak se jméno nedovíte. Kádr by měl mít okolo osmnácti hráčů.

Brankář Kubíček byl v podzimní části více jak v brance vidět na střídačce a zdálo se, že některé zápasy i koučuje. Nakonec má i trenérskou licenci. Kde by měl z jara hlavně působit?

Oproti podzimu se prakticky nic nezmění, bude připraven jak do branky, tak jistě pomůže svými bohatými zkušenostmi i na trenérském postu.

Které vaše hráče byste vybrali do jedenáctky okresního přeboru?

Především by to byl náš nejlepší střelec Mojžíš, pak by se tam mohli uplatnit Grund, Kalivoda a možná i Pichlík.

Myslíte, že by Cerhovice v případě postupu měly dostatek zázemí, aby mohly hrát krajské soutěže?

To asi ne. Museli bychom vybudovat sociální zařízení pro rozhodčí, které chybí, ale ani hráčský kádr by na to asi neměl. Nemáme dost financí, abychom to řešili drahým nákupem hráčů. Takže o tom zatím vůbec neuvažujeme. Myslíme, že dobrý fotbal se dnes dá hrát i v okresním přeboru a o to budeme usilovat.

Myslíte si, že oddíly dostávají dostatečnou finanční podporu od ČMFS?

Vzhledem k nezbytným výdajům, které oddíl musí uhradit, jistě by každý vyšší podporu uvítal, ale to jsou věci, které nemůžeme ovlivnit. A tak se většinou musíme spoléhat sami na sebe.

Kdo má podle vás největší šance na postup a na koho zbude černý Petr?

V pásmu sestupu se nachází více mužstev, jistě všichni udělají maximum pro záchranu. Sestup nikomu nepřeji, takže raději tipovat nebudeme. O postupové místo je rovněž řada uchazečů. My to ale vidíme jasnější. Myslíme si, že se rozhodne mezi Berounem B a Tetínem. Komárov zřejmě po loňských zkušenostech o postup usilovat nebude. No a Újezd, ten může nakonec překvapit. Co se týče rozhodčích, tak proti jejich rozhodování nemáme připomínek. Ale byly i zápasy, které se jim nepovedly.

Jaké konečné umístění by vás uspokojilo?

My budeme bojovat o co nejlepší umístění, ale myslím, že když přihlédnu k našim možnostem, páté místo jako na podzim bychom brali.

S kým zahajujete jarní část soutěže?

Hrajeme v Zadní Třebani, která bude bojovat o záchranu, takže nás lehký soupeř rozhodně nečeká.

Viktor Pavlis

4.1.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Kapela UDG.

Ústeckou kapelu UDG v klubu Labe vystřídá Dan Bárta

Čtyřiatřicet minut - to je jeho čas na sedmikilometrové trati Josefského běhu v Cerhovicích.
7

Druhý Josefský běh přilákal opět množství závodníků

Kelti si komplikují postup do play-off

Beroun – Duel 1. Národní hokejbalové ligy s Jungle Fever sliboval zajímavou podívanou. I proto se na Kladno vydala početná skupina diváků z Berouna, aby Kelty podpořila.

Ochránci postavili hnízdo pro čápa černého

Beroun – Pracovníci Chráněné krajinné oblasti Český kras vybudovali v lesích u Mořiny umělé hnízdo pro čápa černého. V berounském regionu hnízdí silně ohrožený druh čápa černého už několik let.

Ceny pohonných hmot ve středních Čechách mírně klesly

Praha 23. března (ČTK) - Ceny pohonných hmot ve středních Čechách v uplynulém týdnu mírně klesly. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 stojí průměrně 31,23 koruny, což je o 12 haléřů méně než před týdnem.

Středočeské památky jsou připraveny, někde je dražší vstupné

Střední Čechy - Středočeské památky jsou připraveny na letošní návštěvnickou sezonu, která začíná 1. dubna. Například na Karlštejně ale začala tradičně již na začátku února. Památky mají pro návštěvníky připraveno množství novinek, akcí a výstav. ČTK v anketě zjistila, že řada památek zdražila pro letošek vstupné.

Česká fotbalová liga

15.kolo

19.11.2016
Převýšov Štěchovice 1 : 2
Písek Zápy 2 : 5
Olympia HK Vltavín 2 : 0
Litoměřice Chrudim 0 : 4
Vyšehrad Benešov 2 : 3
K.Dvůr Domažlice 3 : 0
Jirny Tachov 2 : 0
Hořovicko Dobrovice 0 : 1
Táborsko B Benátky 1 : 0

16.kolo

07.09.2016
Domažlice Písek st
Chrudim Jirny st
Štěchovice Vyšehrad st
Táborsko B Převýšov st
Vltavín Hořovicko st
Zápy Litoměřice st
Benátky Tachov st
Benešov Olympia HK st
Dobrovice K.Dvůr st

Česká fotbalová liga - 2016/2017

Poř. Mužstvo Z V R P S B
1. Jirny 18 16 0 2 50 : 15 44
2. FC Olympia Hradec Králové 18 12 0 6 40 : 17 37
3. FK Králův Dvůr 18 12 0 6 32 : 20 36
4. SK Benešov 34 14 0 20 43 : 86 36
5. Zápy 18 10 0 8 43 : 29 32
6. Loko Vltavín 18 11 0 7 40 : 29 32
7. Převýšov 18 9 0 9 30 : 21 31
8. FK Slavoj Vyšehrad 18 9 0 9 34 : 29 31
9. Štěchovice 18 11 0 7 30 : 25 31
10. AFK Chrudim 18 10 0 8 30 : 22 29
11. Tachov 18 9 0 9 31 : 30 28
12. Jiskra Domažlice 18 9 0 9 31 : 28 27
13. FK Dobrovice 18 9 0 9 33 : 33 27
14. FK Litoměřice 18 9 0 9 25 : 26 27
15. Písek 18 6 0 12 22 : 31 21
16. SK Benátky nad Jizerou 18 5 0 13 17 : 28 14
17. Táborsko B 18 4 0 14 19 : 51 14
18. FK Hořovicko 18 5 0 13 7 : 35 13

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies