Beroun – Benátky 4:0

Úvod zápasu byl ve znamení opatrné hry z obou stran a v prvních pěti minutách si ani jedno z mužstev nevytvořilo žádnou šanci. Až v polovině 6. minuty, když byl vyloučen berounský Hořava, rozjel akci Benátek Dušek, po jeho nahrávce pálil z úhlu Vantuch, ale vyražený puk Altrichterem nedokázal dojíždějící Hruška trefit do odkryté klece. Medvědi si úder soupeři schovávali na 10. minutu. To nejprve v přesilovce dlouhou nahrávku Mazance šikovně prodloužil ve středním pásmu Novotný na rozjetého Eberleho, který pláchl obraně Benátek a v nájezdu nedal Nedvídkovi šanci – 1:0. Za pouhých 24 vteřin vypálil od modré čáry výborně hrající Gudas a jeho střelu tečoval pod horní tyčku před brankou číhající Šinágl – 2:0. Benátky se z těžkého direktu nemohli dlouhou chvíli vzpamatovat, přesto mohli snížit, ale dělovka beka Haranta v přesilovce lízla tyčku Altrichterovy klece. Minutu a půl před první sirénou načasoval úchvatnou nahrávku Nedvěd na Kupce, ovšem tomu stačila benátecká obrana v poslední chvíli znemožnit střelu v sólovém nájezdu.

Hned zkraje druhé třetiny nevyužili hosté přesilovku a mohli za to zaplatit v podobě dalšího gólu. Jenže v úniku dvou na jednoho nejprve střelu Kubici vyrazil Nedvídek a proti dorážce Vlčka vytáhl parádní zákrok lapačkou. Ve 31. minutě už ale spolupráce dvou zmiňovaných berounských útočníků přinesla ovoce. Z dalšího brejku nahrál Kubica Vlčkovi a jeho střela prošla do sítě – 3:0. Benátky ve druhé třetině zlepšily pohyb, více napadaly už v útočném pásmu, ale na pozornou obranu Medvědů recept střelci nenašli. Za druhých dvacet minut donutili Altrichtera pouze ke třem jistým zákrokům.

Ve 48. minutě nevyužil Slížek hrubky hostující obrany a sám před Nedvídkem se neprosadil. Pět minut před koncem projel téměř celým kluzištěm Šinágl a pečetil výsledek – 4:0. Výborného Altrichtera v berounské brance mohl připravit o čisté konto minutu před koncem Vantuch, ale ve vyložené pozici pálil nad jeho branku.

Branky: 10. Eberle (Mazanec, Novotný), 10. Šinágl (Gudas, Tvrzník), 31. Vlček (Kubica, Kupec), 55. Šinágl (Pavel, Tvrzník). Vyloučení: 6:8 navíc Mazanec (Ber) 10 min OT, Využití: 1:0. Rozhodčí: Jebavý. Třetiny: 2:0, 1:0, 1:0. Diváci: 500.

Beroun: Altrichter – Gudas, Hořava, Šmach, Mazanec, Nedvěd, Martinec, Tvrzník, Šinágl, Pavel, Eberle, Slížek, Novotný, Kupec, Kubica, Vlček, Kica, Křesťan, Stieler, Vaněček.

Benátky n/J: Nedvídek – Drábek, Kajínek, Lukáč, Cuník, Mocek, Harant, Gajda, Kudrna, Dušek, Hruška, Havel, Vantuch, Rapáč, Kadeřábek, Kopic, Weiss, Jech, Skořepa, Bárta, Nevyhoštěný