Králův Dvůr vyhrál na půdě Žabonos

Kolín/ Hokejisté Králova Dvora ve velice pohledném nedělním utkání zvítězili na půdě Žabonos a nadále drží vkrajském přeboru druhémísto.

11.2.2008

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Josef Kardoš

Žabonosy– Kr. Dvůr 2:3

Hokej, krajský přebor

Hosté začali velice dobře a již vúvodu 6.minuty překonali domácího brankáře. Gól byl ale vstřelen po odpískání a rozhodčí jej neuznal. Včase 5.41se již mohli králodvorští hráči radovat. Landa vystřelil od modré čáry a Matula, ač atakován, vpádu dokázal puk tečovat pod horní tyčku– 0:1. V9.minutě vedl Králův Dvůr již 2:0, když si domácí brankář Muzika srazil za svá záda střelu Rákosníka. Domácí hokejisté zkorigovali stav v17.minutě. To při hře čtyř proti čtyřem, a navíc při signalizovaném trestu pro hosty, doklepl puk ze skrumáže Smítka–1:2.

Ve druhé části hosté zvolnili a domácí mužstvo se dostalo do tlaku. Své šance ale Žabonosy neproměnily. Ve 34.minutě pak měl Králův Dvůr výhodu dvou mužů vpoli a kombinaci prvního útoku zakončil přesně Matula– 1:3. Od tohoto momentu se hrálo nahoru, dolů a na obou stranách byla kvidění velká řada pohledných akcí. Navíc hra vzávěrečných minutách druhé dvacetiminutovky nabírala velice rychlé tempo. Zřady střel na obou stranách ale gól již nepadl.

Ve třetí části si obě mužstva zahrála několik početních výhod, ale skórovat se jim nepodařilo. Zajímavé drama přinesl samý závěr utkání. Hosté totiž hráli jen na dvě obrany a spřibývajícím časem králodvorským obráncům docházely síly. Domácí stupňovali svůj tlak, překonat obranný val hostů se jim ale nedařilo. Včase 58.22si Žabonosy vybraly oddechový čas a odhodlaly se ke hře bez brankáře. Avýsledek se dostavil po třinácti vteřinách, kdy na rozdíl jediného gólu snížil Kozdera– 2:3. Žabonosy inadále pokračovaly ve velkém tlaku a 39vteřin před koncem zápasu propasírovaly puk do králodvorské branky potřetí. Jelikož to ale bylo po odpískání, nemohl být gól uznán. Hosté nakonec těsné vedení uhájili.

Branky: 17.Smítka, 59.Kozdera– 6.a 34.Matula, 9.Rákosník. Vyloučení: 8:8 navíc Kozdera (Ž) 10min. OT. Využití: 1:1. Třetiny: 1:2, 0:1, 1:0. Rozhodčí: Pokorný.

Králův Dvůr: Vítkovský– Bauer, Mareš, Hamada, Landa, Matula, Sobotka, Rákosník, Kiribuchi, Rendla, Mikeš, Pudhorocký, Prošek, Pichlík, Wurtherle.

Autor: Jan Vildmon

11.2.2008 VSTUP DO DISKUSE

Po dvou kolech divize Hořovicko neobdrželo branku a má na svém kontě pětibodový zisk.
13

Mág Herco začaroval svoji svatyni

Balšánek odmítl vyrovnání, gól přišel pozdě

Louka pod Okoří přilákala na festival tisíce návštěvníků

Střední Čechy /OBRAZEM/ - Miro Žbirka, MIG 21, Václav Neckář, No Name, Marek Ztracený & Marta Jandová, Eddie Stoilow, Vypsaná fiXa - legendy české populární hudby vystoupily v sobotu na louce pod hradem Okoř. Konal se zde oblíbený letní hudební festival.

Čtvrtý ročník WGM Beroun Czech Open je za dveřmi

Beroun - Čtvrtý ročník golfového turnaje WGM Berou Czech Open je už doslova za dveřmi. Hraje se od 24. do 27. srpna opět na hřišti Beroun Golf Clubu a stejně jako v předchozích třech letech je v banku částka 600 000 korun.

FOTOGALERIE: Srpnová děťátka se představují

Berounsko - Vážení čtenáři, prostřednictvím našeho Deníku se opět můžete podívat na miminka, která přišla na svět v měsíci srpnu roku 2017 v hořovické porodnici U Sluneční brány. Tentokrát přivítáme osm holčiček a sedm chlapečků.

Starosta Zálezlic: S velkou vodou se nedá bojovat, hrozbu musíte přijmout

Zálezlice /ROZHOVOR/ – Mám domluvené setkání a rozhovor se starostou Zálezlic Jiřím Čížkem. Traduje se o něm, a on sám to potvrzuje, že k médiím byl vždy vstřícný. Říká: „Kdyby se o nás nevědělo, za chvíli by se na nás zapomnělo. A to by byla škoda, protože ta vodní katastrofa byla vážně obrovská.“ Cestou do Zálezlic v autě s kolegou žertujeme, vtipkujeme, usmíváme se. Kozárovice. Obec spadající pod Zálezlice. V roce 2002 to schytaly také naplno. Najednou je v autě ticho. Oba cítíme dusno. Snad by se dalo říci, že nám naskočila husí kůže. To je ve chvíli, kdy míjíme Vltavu.