MS in-line: Díky, zlaté Češky
Beroun – Deset, devět, osm, sedm, šest, pět, čtyři, tři, dva, jedna, odpočítává si česká střídačka a emoce jsou pak vypuštěny! Hokejky, rukavice a helmy létají vzduchem. Dívky se objímají a křičí. Kapitánka týmu Eva Pančáková se s obrovským výkřikem vrhá do náručí trenéra. Radost je ohromná. Česká republika porazila ve finále mistrovství světa Kanadu 3:1 a bere zlato.
Redakce
46×foto Diskutovat (0) 8.7.2010 20:54 aktualizováno 9.7.2010 9:09
Flashový přehrávač se spouští.
Pokud se vám nespustil, aktualizujte si ho zde.
„Štěstí, štěstí, štěstí,“ křičí na mě v euforii trenér české ženské in-linové reprezentace Roman Heindl bezprostředně po skončen utkání a utíká na hrací plochu. Tam už se jeho svěřenkyně a zbytek realizačního týmu objímá a skáče radostí.
„Nevadí, porazíte je ve finále,“ povzbuzovali rodiče své dcery v pondělí, když Češky Kanadě podlehly po velké bitvě 2:3, a v základní skupině tak skončily na druhém místě. A taky že jo. Český výběr díky druhému místu v základní skupině sice musel cestou do finále vyřadit Španělky, a pak obhájce titulu Američanky, ale zvládl to a může slavit. Ve finále už Kanada na Češky nestačila. Češky jsou zlaté. Češky jsou mistryně světa. Dívky, díky, lepší dárek k narozeninám jsem si přát nemohla.
Včerejší den na světovém šampionátu ale nebyl jen o Češkách. Ještě před tím, než české hráčky ve večerním utkání vyčarovaly zlato, zbylá šestice týmů si to rozdala o zbylé pozice. Američanky podle předpokladů dokázaly porazit Francouzky v boji o bronz a po loňském zlatu nyní vezou do zámoří alespoň nějaký cenný kov.
Slovenky po včerejším skalpu Finek nedokázaly vzdorovat Španělkám a nakonec obsadily místo šesté. Číňanky, které nakonec dle předpokladů podlehly Finkám a skončily poslední, si domů odvezly alespoň cenu Fair play.
Rozhovory s hráčkami a trenérem čtěte v Deníku během dalších dnů.
Čína – Finsko 1:5
Španělsko – Slovensko 4:1
USA – Francie 3:0
Česká republika – Kanada 3:1
1.místo – Česká republika
2.místo – Kanada
3.místo – USA
4.místo – Francie
5.místo – Španělsko
6.místo – Slovensko
7.místo – Finsko
8.místo – Čína
Tereza Hölzlová





















