Hokejisté Rakovníka v krajské lize desátou výhru v řadě nepřidali. V osmnáctém kole překvapivě prohráli na ledě posledních Poděbrad. Zaváhaly i vedoucí Černošice, jejichž náskok se tak ztenčil na tři body.

Nebude to lehké utkání. Varování trenéra rakovnických hokejistů Svitavského před duelem v Poděbradech nebylo plané. Druhý tým tabulky ještě otočil na 2:1, z vedení se ovšem radoval pouze minutu a po nevydařené závěrečné třetině prohrál i druhý vzájemný zápas v sezoně, tentokrát 4:8.

„Poděbrady byly složitý soupeř, který hrál o hodně. Od úvodního buly měly odhodlání nás porazit, což se jim nakonec podařilo," shrnul své dojmy trenér hostí Jan Svitavský, podle kterého rozhodly tři góly inkasované v rozmezí 44. a 48. minuty.

Domácí, kteří se vyzbrojili o dva nové hráče, právem mluví o nejpovedenějším utkání v sezoně. „Získali jsme tři cenné body," měl jasno David Kubát, trenér poděbradského mužstva, které ztrácí na předposlední Boleslav rázem už jen „hratelné" dva body. „V naší situaci tento výkon nesmí být výjimkou, ale do konce sezony musí být pravidlem," burcuje svěřence před dalšími zápasy.

První domácí porážku v soutěži zaznamenaly vedoucí Černošice. Postaral se o ni tým Vlašimi, jeden ze tří dosavadních přemožitelů. Celek z Benešovska k utkání kuriózně dorazil po svých, protože se mu půl kilometru od zimního stadionu porouchal autobus.

Domácí pak sice otočili v rozmezí dvou minut nepříznivý vývoj, hosté ale v prostřední části opět srovnali a v závěrečné překvapivě rozhodli. Rytíři tak posílili své šance na účast v play-off. Černošičtí dohrávali bez Suchého, který obdržel za úder do oblasti hlavy a krku a protesty dva desetiminutové tresty.

Boj o osmičku, který nabírá čtyři kola před koncem základní části na obrátkách, byl ve hře také v duelu Benešova a Slaného. V posledních čtyřech zápasech rozjetí domácí pustili soupeře ke slovu až za stavu 4:0 a odsunuli ho na devátou příčku.

Do role nejbližšího pronásledovatele Černošic se po týdnu vrátily Velké Popovice, které po dvou novoročních porážkách zabraly na ledě mladoboleslavského béčka. Navíc mají k dobru čtvrteční dohrávku s Vlašimí. Po více než měsíci se z výhry radoval Mělník, který zdolal Jesenici po nájezdech. Čtvrtá Příbram potvrdila roli favorita bezproblémovou výhrou nad Královým Dvorem.

V krajské soutěži má stále nejblíže k postupu Kutná Hora, která v Božeticích nastřílela osmičku. Dosud druhé Žabonosy měly volno, a tak se na ně vítězstvím „last minute" v Příbrami dotáhly Kralupy. Vedoucí tandem má ovšem stále utkání k dobru.

KRAJSKÁ LIGA – 18. KOLO

Černošice – Vlašim 2:3 (2:1, 0:1, 0:1)
Branky: 16. Loskot, 17. Hofmeister – 12. a 31. Matějka, 45. Herwig. Vyloučení: 9:8, navíc Suchý (Čer.) 2×10 min. OT + do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1.

Jesenice – Mělník 4:5 SN (2:0, 1:2, 1:2)
Branky: 9. Novák, 16. D. Formánek, 34. Teubner, 46. Hrdina – 34. Šubrt, 36. Vočadlo, 41. Douda, 48. D. Havel, rozhodující nájezd Prejza.

Králův Dvůr – HC Příbram 2:5 (0:2, 1:0, 1:3)
Branky: 32. Kraus, 59. Tuček – 14. Kadič, 20. Flieger, 46. Šmejkal, 49. Matouš, 52. Pavel.

Benešov – Slaný 4:2 (3:0, 1:1, 1:0)
Branky: 8. a 29. Janák, 16. Babický, 19. Holeš – 34. Průcha, 57. Macháček. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1.

Ml. Boleslav B – V. Popovice 3:8 (1:3, 1:3, 1:2)
Branky: 3. Michal Ficek, 23. Bílek, 86. Bartoš – 16. a 18. Chochola, 41. a 46. Culka, 2. Lucker, 25. Vacek, 28. Medřický, 35. Žoha. Vyloučení: 9:8. Využití: 0:3.

Poděbrady – Rakovník 8:4 (1:1, 3:2, 4:1)
Branky: 29. a 38. I. Procházka, 33. a 44. Malínský, 4. Dulovec, 44. Jelínek, 48. Skokan, 57. Kubát – 12. Ságner, 28. Bauer, 37. Mikeš, 50. Važanský. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. Oslabení: 1:0.

KRAJSKÁ SOUTĚŽ

15. kolo: Hořovice – Neratovice 4:8, Sp. Příbram – Kralupy 2:3, Božetice – K. Hora 0:8, Hvězda Kladno – Sedlčany 4:5 SN, Zlonice – Žilina 7:3.

1. Kutná Hora 13 11 1 0 1 79:26 35
2. Žabonosy 13 9 2 0 2 69:35 31
3. Kralupy 14 10 0 1 3 78:51 31
4. Neratovice 13 7 1 1 4 67:45 24
5. Žilina 14 6 1 3 4 58:50 23
6. Božetice 14 5 3 0 6 61:57 21
7. Sp. Příbram 14 5 1 2 6 48:67 19
8. Sedlčany 14 4 2 1 7 57:66 17