Medvědi v bojovném zápase zdolali Třebíč

Beroun - Hokejisté od Berounsky konečně po sérii neúspěchů vybojovali tři body. Na vlastní půdě Medvědi v bojovném střetnutí zdolali Třebíč a připsali si vítězství 2:1. Vzhledem k tomu, že všichni soupeři, kteří jsou v tabulce těsně před Berounem také vyhráli, ztrácí nadále Medvědi na dvanácté místo pět bodů.

13.1.2010

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Josef Kardoš

Beroun – Třebíč 2:1

Domácí hokejisté začali aktivněji, jenže jejich nápor zbrzdil gól soupeře. V 7. minutě vyrazil Novotný střelu Přibyla jen před sebe a díky nedůrazu berounské obrany mohl Fila pohodlně doklepnout puk do branky. Poté měli mírně navrch hosté, kteří se ale příliš k ohrožení berounské branky nedostali. Podobně na tom byli i Medvědi, a tak se šlo do kabin za stavu 0:1.

V úvodu druhé dvacetiminutovky měli domácí i díky dvěma přesilovkám značnou převahu, skóre se ale změnilo až čase 29.09, kdy domácí Tůma vyhrál vhazování v útočném pásmu a následná střela Bolfa prošla skrz houštinu těl přesně k tyči. Vyrovnání Medvědy výrazně nakoplo a v následných minutách se hrálo převážně před Francouzem. Jenže Medvědi se i přes značnou územní převahu k šancím nedostali. Naopak ve 38. minutě mohl z čista jasna poslat hosty do vedení Stejskal, který ovšem ze tří metrů netrefil prázdnou branku.

I do třetího dějství vstoupil Beroun hodně aktivně a při vyloučení Hrbáčka se musel Francouz pořádně ohánět. Ve 45. minutě se nakonec dostali Medvědi do vedení. V přesilovce vystřelil od modré Nedvěd, brankář hostů vyrazil puk před sebe a důrazný Vlček kotouč doslova dotlačil do branky – 2:1. Po chvíli měli hosté šanci vyrovnat, půlminutovou početní výhodu pět na tři ale nevyužili. Když domácí přežili oslabení, snažili se pojistit své vedení. K vidění bylo několik pěkných akcí, zakončení ovšem pokulhávalo. V závěru zápasu měl Beroun k dispozici 94 vteřin dlouho přesilovku pět na tři, skóre se ale ani tentokrát neměnilo. Na těsném vedení Medvědů pak nezměnila nic ani power-play hostů.

Branky: 30. Bolf (Tůma), 45. Vlček (Nedvěd) – 7. Fila (Přibyl, Gula). Rozhodčí: Lacina – Jílek, Polonyi. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. Diváci: 200. Třetiny: 0:1, 1:0, 1:0.

HC Berounští Medvědi: Novotný – Nedvěd, Bolf, Růžička, Vojta, Braniš, Malý, Tůma, Diviš, Vlček, Rudovský, Kafka, Pavel, Fiedler, Karpov, Besser, Luňák, Tvrzník, Vošmik.

SK Horácká Slavia Třebíč: Francouz – Sedláček, Gula, Kania, Koktan, Hrbáček, Kaláb, Ostrčil, Laš, Rod, Stejskal, Burian, Ostřížek, Šedivý, Čech, Zahradník, Obdržálek, Přibyl, Krätzer, Fila.

Drama v Měňanech vyznělo pro domácí

Berounsko - Na nohejbalisty čeká třetí kolo okresního přeboru. Ohlížíme se za tím druhým.

Poplatky každoročně včas nezaplatí stovky lidí

Beroun – Obyvatelé Berouna zaplatí městu každoročně na místních poplatcích miliony korun. Jen za svoz komunálního odpadu se jedná o částku přes 13 milionů korun. Všechny místní poplatky musí obyvatelé města zaplatit do konce května.

V deseti na bahně nemohli vydržet

Hořovice – Od začátku zápasu Fortuna ČFL bylo jasné, že utkání bude bitvou o každý metr. Jako první mohli otevřít skóre domácí, kdy si na centr Šuberta naskočil Pelikán, ale Rondzik vytáhl perfektní zákrok. Vzápětí se dostal k ráně Voráček a zamířil přesně k tyči.

Porsch: Očekávám Ligu mistrů

Zdice – Plni očekávání jsou fanoušci, funkcionáři a jistě i hráči před sobotním duelem I. B třídy, jímž je derby Zdice – Komárov právem zařazené do projektu Dneska první liga.