VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hudební festival Berounské Letorosty

BEROUN - Program pro celou rodinu na celou sobotu. Přijďte se pobavit na berounské Husovo náměstí a do Autokempu Na Hrázi.

15.9.2007
SDÍLEJ:

Fotografie z loňského ročníku festivalu: Petr Bende. Foto: Archiv

Den v galské vesnici

10–12 hodin
12–13 průvod na Husovo náměstí

Dopolední program pro rodiny s dětmi se uskuteční letos poprvé. O zábavu pro děti se postará divadlo V pytli Petra Stolaře. Předvede divadelní představení, do něhož se mohou aktivně zapojit i děti s rodiči.
Všechno bude ve stylu galské vesnice, soutěže pro děti také – hod menhirem, běh na blaťákách přes močál, galský tenis, střelba katapultem.
Hudební doprovod zajistí DJ Druid. U všeho samozřejmě bude přítomen Asterix a Obelix. Na závěr uspořádají účastníci s dětmi průvod do města, který povedou herci na chůdách. Přijďte se pobavit letos poprvé!

Hudební odpoledne

14–02 hodin

V letošním programu bude převládat rock, nicméně i folkový žánr bude důstojně zastoupen. V programu vystoupí písničkář a harmonikář Václav Koubek a skupina Fleret, která byla hostem již prvního ročníku Letorostů, její rockově pojatý folklor se zpěvem úžasné Jarmily Šulákové si jistě mnozí zapamatovali.
Znouzectnost, Visací zámek, Tři sestry a Kabát – to je série tvrdého rocku, která přivede účastníky do varu. Na řadu přijde také Michal Pavlíček a Monika Načeva, zajímavé bude jistě i vystoupení kapely Lety mimo i skupiny The Cell, která se úspěšně zúčastnila posluchačské soutěže Naděje Beatu rádia Beat, s nímž pořadatelé mediálně spolupracují. Zakládají tak tradici, že na pódiu Letorostů budou moci diváci vidět a slyšet vždy některou z beatových nadějí. Po Kabátech bude letos následovat experiment. Dixieland jako chill out kapelu na zklidnění a dojezd po vyvrcholení festivalu. Přijďte určitě. Poslední open air festival v roce a poslední koncert Kabátů v okolí Prahy určitě stojí za to!

 

Předběžný rozpis kapel

 14.00 The Cell
15.00 Lety mimo
16.00 Vašek Koubek
17.00 Znouzectnost
18.00 Michal Pavlíček a Monika Načeva
19.00 Fleret
20.15 Visací zámek
21.30 Tři sestry
23.00 Kabát
00.30 Chill out - dixieland
01.15 konec festivalu
02.00 odjezd festivalového vlaku
časy jsou bez záruk

 

Zvláštní vlak podél Berounky až do Prahy

Letos poprvé pořadatelé sáhli k přistavení zvláštního vlaku pro účastníky festivalu do blízkého okolí a do Prahy. Vlak bude vypraven zhruba půl hodiny po skončení festivalového programu z nádraží Beroun do stanic: Řevnice, Dobřichovice, Černošice, Prahy – Radotína, Smíchovského nádraží a Hlavního nádraží.
Vlak bude pro účastníky festivalu zdarma!

Spolupráce s policií

Pořadatelé festivalu letos úzce spolupracují jak se státní, tak s městskou policií. Účast na Berounských Letorostech může dosáhnout až deset tisíc lidí. Pořadatelé proto jednali s oběma bezpečnostními a pořádkovými složkami, aby zajistili hladký průběh festivalu, ale zejména udržení pořádku ve městě po jeho skončení. Policie bude dohlížet na odcházející účastníky festivalu zejména na trase k nádraží, až budou odcházet na zvláštní festivalový vlak.
Pořadatelé uvědomili i berounské hasiče pro případ nepředvídaných udalostí.
Pořadatelská služba v areálu autokempu Na Hrázi bude posílena třicetičlennou ochrankou, která také zajistí dohled cestou na vlak a při jízdě ve vlaku.

Festival si vyžádá dopravní omezení

Zvláštní vlak pro festival by měl omezit riziko extrémního zvýšení dopravního provozu v Berouně. Přesto byl ve spolupráci s Technickými službami Beroun připraven navigační systém, který odvede motoristy na vyčleněná parkoviště v areálu kasáren, u polikliniky a zimního stadionu.
Policie si posvítí na alkohol za volantem. Účastníci festivalu, kteří přijedou autem, musejí počítat s tím, že řidič může být podroben dechové zkoušce. To je další dobrý důvod pro využití zvláštního vlaku festivalu.
V bezprostředním okolí autokempu bude také dopravní uzavírka – zejména ulice Mostníkovská (v úseku od ulice Za Vodou k ulici Na Hrázi)
a ulice Na Hrázi (v úseku od ulice Mostníkovské k ulici Pod Haldou). V těchto prostorách bude také zákaz parkování
v zájmu ochrany majetku majitelů aut.
Obyvatelé přilehlých ulic nebudou nijak omezeni v přístupu ke svým domům, omezena nebude ani hromadná přeprava osob.

Sponzoři:RWE, Středočeská plynárenská, Kámen Zbraslav, Strabag, Dynaspol, Tipsport, Tipgames, Lhoist, Gambrinus, Saint Gobain Sekurit, Vodovody a kanalizace Beroun, Probo Trans Beroun, Cembrit, Johnny servis

Mediální partneři:Óčko hudební TV, Rádio Beat, Country rádio, Rádio Relax, Berounský deník, MIX.cz,mattonimusiczone, musicserver.cz Subjekty podpořené na festivalu: Občanské sdružení Náruč, Dobřichovice; Svaz tělesně postižených, okresní výbor Beroun; Mateřské centrum Slunečnice, Beroun

15.9.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Z chaty rodinný dům – proměna je možná, ale má svá úskalí

Před deseti lety dorazilo na oslavy 100. výročí tlustických dobrovolných hasičů na náves na 350 návštěvníků.
6

Hasiči na slavnostech v Tlustici předvedou zásah u havarovaného auta i techniku

Zdeněk Vrba: Moderátor má prodat interprety, ne sebe

Beroun /FOTOGALERIE/ - Znají jej zejména rozhlasoví posluchači. Je moderátorem proslulého Nočního proudu, nejstaršího hudebního programu v českém éteru. Zároveň ale uvádí různé akce ve všech koutech republiky. O víkendu zavítal Zdeněk Vrba do Zdic, kde moderoval hlavní program městských slavností.

Schreiber: Myslel jsem, že sestupujeme

Chlumec /ROZHOVOR/ – Magnetem víkendového kola byl hodně sledovaný zápas E skupiny I. B třídy, ve kterém Loděnice hostila zachraňující se Chlumec. A utkání to bylo výživné. Den po něm odpovídal na otázky Deníku trenér Chlumce Jaromír Schreiber.

U Berounky by mohl vzniknout park přátelství

Beroun /FOTOGALERIE/ – Představitelé Berouna vysadili v parku u řeky Berounky nový strom. Na počest patnáctého výročí uzavření partnerské smlouvy o spolupráci mezi Berounem a polským Brzegem zde nyní roste dub bahenní.

Obnova aleje stála Hořovice přes milion korun

Hořovice /FOTOGALERIE/  – Na obyvatele Hořovic, kteří pravidelně chodili po cestě od nemocnice do nedalekého lesoparku Bažantnice, čekají odteď příjemnější procházky. Byla totiž dokončena obnova aleje podél této historické cesty. Její součástí bylo i vysazení nových stromů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies