VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hudební festival Berounské Letorosty

BEROUN - Program pro celou rodinu na celou sobotu. Přijďte se pobavit na berounské Husovo náměstí a do Autokempu Na Hrázi.

15.9.2007
SDÍLEJ:

Fotografie z loňského ročníku festivalu: Petr Bende. Foto: Archiv

Den v galské vesnici

10–12 hodin
12–13 průvod na Husovo náměstí

Dopolední program pro rodiny s dětmi se uskuteční letos poprvé. O zábavu pro děti se postará divadlo V pytli Petra Stolaře. Předvede divadelní představení, do něhož se mohou aktivně zapojit i děti s rodiči.
Všechno bude ve stylu galské vesnice, soutěže pro děti také – hod menhirem, běh na blaťákách přes močál, galský tenis, střelba katapultem.
Hudební doprovod zajistí DJ Druid. U všeho samozřejmě bude přítomen Asterix a Obelix. Na závěr uspořádají účastníci s dětmi průvod do města, který povedou herci na chůdách. Přijďte se pobavit letos poprvé!

Hudební odpoledne

14–02 hodin

V letošním programu bude převládat rock, nicméně i folkový žánr bude důstojně zastoupen. V programu vystoupí písničkář a harmonikář Václav Koubek a skupina Fleret, která byla hostem již prvního ročníku Letorostů, její rockově pojatý folklor se zpěvem úžasné Jarmily Šulákové si jistě mnozí zapamatovali.
Znouzectnost, Visací zámek, Tři sestry a Kabát – to je série tvrdého rocku, která přivede účastníky do varu. Na řadu přijde také Michal Pavlíček a Monika Načeva, zajímavé bude jistě i vystoupení kapely Lety mimo i skupiny The Cell, která se úspěšně zúčastnila posluchačské soutěže Naděje Beatu rádia Beat, s nímž pořadatelé mediálně spolupracují. Zakládají tak tradici, že na pódiu Letorostů budou moci diváci vidět a slyšet vždy některou z beatových nadějí. Po Kabátech bude letos následovat experiment. Dixieland jako chill out kapelu na zklidnění a dojezd po vyvrcholení festivalu. Přijďte určitě. Poslední open air festival v roce a poslední koncert Kabátů v okolí Prahy určitě stojí za to!

 

Předběžný rozpis kapel

 14.00 The Cell
15.00 Lety mimo
16.00 Vašek Koubek
17.00 Znouzectnost
18.00 Michal Pavlíček a Monika Načeva
19.00 Fleret
20.15 Visací zámek
21.30 Tři sestry
23.00 Kabát
00.30 Chill out - dixieland
01.15 konec festivalu
02.00 odjezd festivalového vlaku
časy jsou bez záruk

 

Zvláštní vlak podél Berounky až do Prahy

Letos poprvé pořadatelé sáhli k přistavení zvláštního vlaku pro účastníky festivalu do blízkého okolí a do Prahy. Vlak bude vypraven zhruba půl hodiny po skončení festivalového programu z nádraží Beroun do stanic: Řevnice, Dobřichovice, Černošice, Prahy – Radotína, Smíchovského nádraží a Hlavního nádraží.
Vlak bude pro účastníky festivalu zdarma!

Spolupráce s policií

Pořadatelé festivalu letos úzce spolupracují jak se státní, tak s městskou policií. Účast na Berounských Letorostech může dosáhnout až deset tisíc lidí. Pořadatelé proto jednali s oběma bezpečnostními a pořádkovými složkami, aby zajistili hladký průběh festivalu, ale zejména udržení pořádku ve městě po jeho skončení. Policie bude dohlížet na odcházející účastníky festivalu zejména na trase k nádraží, až budou odcházet na zvláštní festivalový vlak.
Pořadatelé uvědomili i berounské hasiče pro případ nepředvídaných udalostí.
Pořadatelská služba v areálu autokempu Na Hrázi bude posílena třicetičlennou ochrankou, která také zajistí dohled cestou na vlak a při jízdě ve vlaku.

Festival si vyžádá dopravní omezení

Zvláštní vlak pro festival by měl omezit riziko extrémního zvýšení dopravního provozu v Berouně. Přesto byl ve spolupráci s Technickými službami Beroun připraven navigační systém, který odvede motoristy na vyčleněná parkoviště v areálu kasáren, u polikliniky a zimního stadionu.
Policie si posvítí na alkohol za volantem. Účastníci festivalu, kteří přijedou autem, musejí počítat s tím, že řidič může být podroben dechové zkoušce. To je další dobrý důvod pro využití zvláštního vlaku festivalu.
V bezprostředním okolí autokempu bude také dopravní uzavírka – zejména ulice Mostníkovská (v úseku od ulice Za Vodou k ulici Na Hrázi)
a ulice Na Hrázi (v úseku od ulice Mostníkovské k ulici Pod Haldou). V těchto prostorách bude také zákaz parkování
v zájmu ochrany majetku majitelů aut.
Obyvatelé přilehlých ulic nebudou nijak omezeni v přístupu ke svým domům, omezena nebude ani hromadná přeprava osob.

Sponzoři:RWE, Středočeská plynárenská, Kámen Zbraslav, Strabag, Dynaspol, Tipsport, Tipgames, Lhoist, Gambrinus, Saint Gobain Sekurit, Vodovody a kanalizace Beroun, Probo Trans Beroun, Cembrit, Johnny servis

Mediální partneři:Óčko hudební TV, Rádio Beat, Country rádio, Rádio Relax, Berounský deník, MIX.cz,mattonimusiczone, musicserver.cz Subjekty podpořené na festivalu: Občanské sdružení Náruč, Dobřichovice; Svaz tělesně postižených, okresní výbor Beroun; Mateřské centrum Slunečnice, Beroun

15.9.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová.

Kde sehnat peníze na stovku školních tříd? Kraj starostům poradí

PO TŘECH vyloučeních v minulém kole fotbalové I. B třídy neměl Trubín před duelem s Velkou Dobrou jednoduchou situaci se složením kádru. Na plac tak museli i trenér Karel Vávra (vlevo ve žlutém) a Tomáš Šlégr. S utkáním se však vypořádali parádně a díky b
8

OBRAZEM: Trubín absence nepoložily

Čtyři návrhy kuchyně, která bude součástí obýváku

Manželé stojí před rozhodnutím, zda koupit byt. Bojí se totiž, že se jim do jedné místnosti nemůže vejít kuchyň, jídelní kout i obývák. Od toho je tu naše designérka Bára, která ukáže, že i na malém prostoru lze skloubit více funkcí.

Roman Šebrle vyběhl v rytířské zbroji

Točník – Úvodní závod letošního seriálu Běžíme na hrad na Točníku přivábil i rodinu olympijského vítěze Romana Šebrleho. „Roman okusil i novinku Čtvrtkilák v brnění a byl v brnění nejrychlejším z rytířů. Kromě něj běželo v brnění dalších zhruba dvacet odvážlivců, kteří tento chrastící závod vyzkoušeli na vlastní kůži také," usmíval se nad novinkou tiskový mluvčí závodů Martin Plecitý.

Na jízdu vyrazilo z Praskoles 148 mopedistů

Praskolesy - Náměstí v Praskolesích znovu po roce patřilo motocyklovým nadšencům a jejich mopedům značky Stadion. V pravé sobotní poledne odtud vyrazili na 5. ročník Praskoleské jízdy mopedistů.

Z botníků zmizelo několik párů bot

Hořovice - Zloději už nevykrádají jen auta či sklepy, ale i botníky. V jednom z hořovických bytových domů si neznámý poberta odnesl osmnáct párů bot.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies