VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hudební festival Berounské Letorosty

BEROUN - Program pro celou rodinu na celou sobotu. Přijďte se pobavit na berounské Husovo náměstí a do Autokempu Na Hrázi.

15.9.2007
SDÍLEJ:

Fotografie z loňského ročníku festivalu: Petr Bende. Foto: Archiv

Den v galské vesnici

10–12 hodin
12–13 průvod na Husovo náměstí

Dopolední program pro rodiny s dětmi se uskuteční letos poprvé. O zábavu pro děti se postará divadlo V pytli Petra Stolaře. Předvede divadelní představení, do něhož se mohou aktivně zapojit i děti s rodiči.
Všechno bude ve stylu galské vesnice, soutěže pro děti také – hod menhirem, běh na blaťákách přes močál, galský tenis, střelba katapultem.
Hudební doprovod zajistí DJ Druid. U všeho samozřejmě bude přítomen Asterix a Obelix. Na závěr uspořádají účastníci s dětmi průvod do města, který povedou herci na chůdách. Přijďte se pobavit letos poprvé!

Hudební odpoledne

14–02 hodin

V letošním programu bude převládat rock, nicméně i folkový žánr bude důstojně zastoupen. V programu vystoupí písničkář a harmonikář Václav Koubek a skupina Fleret, která byla hostem již prvního ročníku Letorostů, její rockově pojatý folklor se zpěvem úžasné Jarmily Šulákové si jistě mnozí zapamatovali.
Znouzectnost, Visací zámek, Tři sestry a Kabát – to je série tvrdého rocku, která přivede účastníky do varu. Na řadu přijde také Michal Pavlíček a Monika Načeva, zajímavé bude jistě i vystoupení kapely Lety mimo i skupiny The Cell, která se úspěšně zúčastnila posluchačské soutěže Naděje Beatu rádia Beat, s nímž pořadatelé mediálně spolupracují. Zakládají tak tradici, že na pódiu Letorostů budou moci diváci vidět a slyšet vždy některou z beatových nadějí. Po Kabátech bude letos následovat experiment. Dixieland jako chill out kapelu na zklidnění a dojezd po vyvrcholení festivalu. Přijďte určitě. Poslední open air festival v roce a poslední koncert Kabátů v okolí Prahy určitě stojí za to!

 

Předběžný rozpis kapel

 14.00 The Cell
15.00 Lety mimo
16.00 Vašek Koubek
17.00 Znouzectnost
18.00 Michal Pavlíček a Monika Načeva
19.00 Fleret
20.15 Visací zámek
21.30 Tři sestry
23.00 Kabát
00.30 Chill out - dixieland
01.15 konec festivalu
02.00 odjezd festivalového vlaku
časy jsou bez záruk

 

Zvláštní vlak podél Berounky až do Prahy

Letos poprvé pořadatelé sáhli k přistavení zvláštního vlaku pro účastníky festivalu do blízkého okolí a do Prahy. Vlak bude vypraven zhruba půl hodiny po skončení festivalového programu z nádraží Beroun do stanic: Řevnice, Dobřichovice, Černošice, Prahy – Radotína, Smíchovského nádraží a Hlavního nádraží.
Vlak bude pro účastníky festivalu zdarma!

Spolupráce s policií

Pořadatelé festivalu letos úzce spolupracují jak se státní, tak s městskou policií. Účast na Berounských Letorostech může dosáhnout až deset tisíc lidí. Pořadatelé proto jednali s oběma bezpečnostními a pořádkovými složkami, aby zajistili hladký průběh festivalu, ale zejména udržení pořádku ve městě po jeho skončení. Policie bude dohlížet na odcházející účastníky festivalu zejména na trase k nádraží, až budou odcházet na zvláštní festivalový vlak.
Pořadatelé uvědomili i berounské hasiče pro případ nepředvídaných udalostí.
Pořadatelská služba v areálu autokempu Na Hrázi bude posílena třicetičlennou ochrankou, která také zajistí dohled cestou na vlak a při jízdě ve vlaku.

Festival si vyžádá dopravní omezení

Zvláštní vlak pro festival by měl omezit riziko extrémního zvýšení dopravního provozu v Berouně. Přesto byl ve spolupráci s Technickými službami Beroun připraven navigační systém, který odvede motoristy na vyčleněná parkoviště v areálu kasáren, u polikliniky a zimního stadionu.
Policie si posvítí na alkohol za volantem. Účastníci festivalu, kteří přijedou autem, musejí počítat s tím, že řidič může být podroben dechové zkoušce. To je další dobrý důvod pro využití zvláštního vlaku festivalu.
V bezprostředním okolí autokempu bude také dopravní uzavírka – zejména ulice Mostníkovská (v úseku od ulice Za Vodou k ulici Na Hrázi)
a ulice Na Hrázi (v úseku od ulice Mostníkovské k ulici Pod Haldou). V těchto prostorách bude také zákaz parkování
v zájmu ochrany majetku majitelů aut.
Obyvatelé přilehlých ulic nebudou nijak omezeni v přístupu ke svým domům, omezena nebude ani hromadná přeprava osob.

Sponzoři:RWE, Středočeská plynárenská, Kámen Zbraslav, Strabag, Dynaspol, Tipsport, Tipgames, Lhoist, Gambrinus, Saint Gobain Sekurit, Vodovody a kanalizace Beroun, Probo Trans Beroun, Cembrit, Johnny servis

Mediální partneři:Óčko hudební TV, Rádio Beat, Country rádio, Rádio Relax, Berounský deník, MIX.cz,mattonimusiczone, musicserver.cz Subjekty podpořené na festivalu: Občanské sdružení Náruč, Dobřichovice; Svaz tělesně postižených, okresní výbor Beroun; Mateřské centrum Slunečnice, Beroun

15.9.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Na setkání heligonkářů do Hořovic tradičně přijíždějí hráči ze všech koutů republiky i Slovenska.

Budou vyhrávat heligonky z celé republiky

Horka lákají k vodě. Na Barboře je hezky...
18

Silné bouřky dorazí po poledni do Čech, později na Moravu

AUTOMIX.CZ

10 dostupných aut, ve kterých budete vypadat bohatší, než ve skutečnosti jste

Ruku na srdce, každý z nás chce tu a tam vypadat před ostatními dobře – a dobře v tomto případě znamená „zámožně“. Samozřejmě jen málokterý movitý majetek poukazuje na stav konta tak, jako luxusní auto.

Dan Babor vévodí Evropě

Králův Dvůr /FOTOGALERIE/ - V králodvorské čtvrti Počaply vybuchla hned v první den evropské šampionátu juniorů v dráhové cyklistice salva radosti. Vítěz ankety Nejúspěšnější sportovec roku 2016 v kategorii Krajánek roku Dan Babor přidal další skvělý úspěch, když se stal mistrem Evropy ve scratchi.

Zloděje policie dopadla, elektrokolo zmizelo

Hořovice - Letní prázdniny budou zanedlouho ve své polovině a desítky cyklistů už mají po projížďkách a nebo si musí pořídit nové kolo, protože o něj přišli. Doplatili na svoji nepozornost.

Letní kino letos nabízí digitální projekci

Beroun - V berounském letním kině je sezona v plném proudu. Filmy, které tu návštěvníkům nabízejí, jsou lákadlem pro všechny generace. Letní kino je prostě fenomén, který má své nezměnitelné kouzlo.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení