VYBERTE SI REGION

Mikroregion: HOŘOVICE

Město je položeno na severním úpatí centrálních Brd,
oblast historicky tvoří nedílnou součást tzv. Podbrdska.
Lokalizace prvotního osídlení na území dnešních Hořovic není zcela jasná. Prvé obyvatele zřejmě přilákal mírný svah při středním toku potůčku pramenícího v Dražovce, který míjel místo později postaveného kostela sv. Jiljí, přetínal dnešní Pražskou ulici a ústil do Červeného potoka.

Původní osídlení Hořovic dalo zřejmě jméno panskému sídlu se dvorem, které vzniklo pravděpodobně v místech dnešního starého zámku asi někdy na přelomu 12. a 13. století.
Podle panského sídla a přilehlé osady se začal nazývat rod pánů z Hořovic. Za první známé majitele se považují bratři Noztupus a Gebhardus (Habart), kteří se připomínají poprvé roku 1229, ale bez vztahu k Hořovicím. S přídomkem „z Hořovic“ se objevují poprvé roku 1233 ve spisu Regesta Bohemiae et Moraviae. (díl IV. č. listiny 713)

Zdroj: www.mesto-horovice.cz

RODIČE Radka Koucká a Jaromír Lukeš přivedli společně na svět 15. října 2016 své první miminko, holčičku Emmu. Emmičce sestřičky na porodním sále navážily 3,10 kg a naměřily 49 cm. Rodina má domov v Hostomicích.

FOTOGALERIE: Vítáme miminka narozená v měsíci říjnu

dnes 13:56

Berounsko - Představujeme další miminka, která se narodila v měsíci říjnu roku 2016 v hořovické porodnici U Sluneční brány.

Západní sídliště Hořovice

Město ustupuje od úpravy zeleně na Západním sídlišti

včera 19:32

Hořovice – Dvě veřejná projednání v klubu Labe, řada protestů, petice a jedna anketa. To vše v předchozích týdnech a měsících provázelo projekt úpravy zeleně na…

Areál Zvířátkov v Olešné

Setkání ve Zvířátkově zpestří hry, šermíři i loutky

19.10.2016

Olešná – V sobotu 22. října se v Olešné pobaví celé rodiny. Koná se zde totiž akce s názvem Staročeské odpoledne aneb Zrod země české země.

Den otevřených dveří Domov penzion pro důchodce Beroun

Trvalá výstava nabízí snímky z divadelních představení

18.10.2016

Beroun – Pravidelná cvičení, divadelní představení i posezení u kávy. Tím vším si senioři v berounském penzionu Na Parkáně zpříjemňují své dny.

Ilustrační foto

Společenský dům nechce město upravovat živelně

16.10.2016

Hořovice – Zateplení Společenského domu i budovy městského úřadu č.p. 640. To jsou projekty, které Hořovičtí hodlají podpořit dotací.

Divadelní přehlídka Erbenův Žebrák 2014

Na žebráckých prknech 
se představí herci z Prahy i Benešova

15.10.2016

Žebrák – Dnešní slavnostní zahájení divadelní přehlídky Erbenův Žebrák provází představení Pokoje s tchyněmi.

Druhé kolo senátních voleb v Hořovicích

Možnost přenosné urny mohou lidé využít i v sobotu

14.10.2016

Hořovice – Je pátek 14. října 2016 a právě odbyla 14. hodina. Volební místností hořovického okrsku číslo jedna zní hlas předsedy komise Bohumila Taraby: „Volby jsou…

JOSEF Malý prvně pohlédl na svět 9. října 2016, vážil 3,34 kg, měřil 51 cm a na fotografii je se svojí sestřičkou Kačenkou (2,5). Šťastnými rodiči Pepíčka a Kačenky jsou manželé Kateřina a Petr ze Zdic.

FOTOGALERIE: Říjnoví novorozenci se představují

14.10.2016

Berounsko - Přinášíme vám fotogalerii miminek, která se narodila v měsíci říjnu roku 2016 v hořovické porodnici U Sluneční brány. Tentokrát přivítáme šestnáct holčiček a…

Ilustrační foto

Svoz nebezpečného odpadu začíná na Letné

14.10.2016

Hořovice – Ojeté pneumatiky, suché galvanické články, zbytky barev, motorové oleje, zahradní chemie, ředidla nebo vyřazené elektrozařízení. Toho všeho se mohou hořovičtí…

Městská policie Hořovice

Stavbu parkoviště oddálily rozsáhlé změny projektu

13.10.2016

Hořovice – Za kritickou dopravní situací u hořovické nemocnice stojí nedostatek parkovacích míst i nezodpovědní řidiči, kteří nechávají své vozy na místech, kde to není…

Hostomická výstava chovatelů a zahrádkářů 2011

Vástavu hostomických chovatelů doplní expozice květin

12.10.2016

Hostomice pod Brdy - Tradiční výstava hostomických chovatelů se uskuteční v sobotu 15. října.

Písmena 2016

Zásadní momenty muzea: plzeňské oslavy i převzetí ceny

12.10.2016

Zdice – Letošní sezóna zdického Army muzea se blíží ke svému závěru. To však neznamená, že by jeho aktivity pozvolně utichaly. Naopak.

Obrysy hořovické sportovní haly se rýsují

Za pomoci dvou jeřábů se vztyčila konstrukce haly

11.10.2016

Hořovice – Ke staveništi hořovické haly se od letošního léta obracejí oči nejednoho sportovce. Vždyť na začátek její výstavby čekali florbalisté, volejbalisté,…

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies