VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: HOŘOVICE

Město je položeno na severním úpatí centrálních Brd,
oblast historicky tvoří nedílnou součást tzv. Podbrdska.
Lokalizace prvotního osídlení na území dnešních Hořovic není zcela jasná. Prvé obyvatele zřejmě přilákal mírný svah při středním toku potůčku pramenícího v Dražovce, který míjel místo později postaveného kostela sv. Jiljí, přetínal dnešní Pražskou ulici a ústil do Červeného potoka.

Původní osídlení Hořovic dalo zřejmě jméno panskému sídlu se dvorem, které vzniklo pravděpodobně v místech dnešního starého zámku asi někdy na přelomu 12. a 13. století.
Podle panského sídla a přilehlé osady se začal nazývat rod pánů z Hořovic. Za první známé majitele se považují bratři Noztupus a Gebhardus (Habart), kteří se připomínají poprvé roku 1229, ale bez vztahu k Hořovicím. S přídomkem „z Hořovic“ se objevují poprvé roku 1233 ve spisu Regesta Bohemiae et Moraviae. (díl IV. č. listiny 713)

Zdroj: www.mesto-horovice.cz

Peníze pro sport a kulturu: hořovičtí zastupitelé rozhodnou ve středu

Hořovice – Zřizovací listina Městského sportovního centra i návrh na rozdělení dotací organizacím, které na území města působí například v oblastech kultury nebo sportu. To jsou zásadní body programu zasedání zastupitelů města Hořovice, které se uskuteční ve středu 29. března od 16 hodin v místním klubu Labe.

FOTOGALERIE: Vítáme miminka narozená v měsíci březnu

Berounsko - Vážení čtenáři, prostřednictvím našeho Deníku se opět můžete podívat na miminka, která přišla na svět v měsíci březnu roku 2017 v hořovické porodnici U Sluneční brány. Tentokrát přivítáme tři holčičky a osm chlapečků.

Ústeckou kapelu UDG v klubu Labe vystřídá Dan Bárta

Hořovice – Filmové projekce, přednášky i hudební vystoupení. To vše patří do programu hořovického klubu Labe. Už v sobotu 24. března zde zahraje ústecká skupina UDG.

Kdy a kam ve skupině B třetí fotbalové třídy na Hořovicku?

Hořovice - Kdy a kam ve skupině B třetí fotbalové třídy na Hořovicku?

Obdivujete dobu první republiky? Vyrazte na výstavu do Hořovic

Hořovice - Veronika Fryčová, Ilona Voráčková a Eva Lojínová. Jména těchto tří žen spojuje nová výstava hořovické Galerie Starý zámek. Nese název Květomluva a její součástí jsou repliky malovaného nábytku, staré pohlednice, přání i květinové dekorace.

Mezinárodní cyklotrasu odklonili z frekventované silnice

Hořovice - Město Hořovice protíná mezinárodní cyklotrasa Praha – Plzeň – Nürnberg. Původně vedla po silnici ve směru Komárov – Hořovice – Lochovice.

Koupelny pro seniory: radost vystřídalo zkamání

Hořovice - Radost vystřídalo zklamání, a to dvakrát za sebou. Hořovičtí začali před několika týdny připravovat žádost o dotaci na úpravu koupelen v místním domově s pečovatelskou službou, kde sociální zařízení nevyhovují lidem se sníženou pohyblivostí.

Galerie Starý zámek otevírá novou výstavu

Hořovice - Hořovický areál Starého zámku se postupně mění v kulturní centrum města. Například galerie zde byla otevřená v roce 2013. Její slavnostní zahájení provázela vernisáž výstavy malíře a pedagoga Václava Živce, který svá nejhodnotnější díla vytvořil právě mezi zdmi Starého zámku.

Hořovičtí se postavili strachu z nádorového onemocnění

Hořovice - Rakovina prsu je nejčastější nádorové onemocnění u českých žen. Této smutné statistice nevymyká ani Hořovicko a Berounsko. S léčbou tohoto onkologického onemocnění se často zabývají i lékaři hořovické nemocnice.

FOTOGALERIE: Únoroví a březnoví novorozenci se představují

Berounsko - V hořovické porodnici U Sluneční brány se narodila další krásná miminka.

Nové muzeum nabídne komiks i hlavolamy

Hořovice - Poslední březnový den bude pro Hořovické výjimečný tím, že se v areálu Starého zámku otevře nejen nová městská knihovna a informační centrum, ale i obnovené Muzeum Hořovicka. Slavnost začíná ve 13 hodin.

Fotbaloví elévové si užijí novou halu

Hořovice – Slavnostní otevření zrekonstruované sportovní haly v Hořovicích je sice plánováno na středu, ale už nyní se v ní konají různé akce. Jednou z nich bude i nedělní turnaj fotbalových přípravek o pohár starosty Města Hořovice, který pořádá FK Hořovicko. Od osmi hrají starší, ve 13:15 začnou mladší.

V Hořovicích vzniká Městské sportovní centrum

Hořovice – Rekonstrukce hořovické sportovní haly za 56 milionů korun skončila, nyní se už na jejích hřištích prohánějí florbalisté a další sportovci. Slavnostní otevření se uskuteční ve středu 29. března od 10 hodin.

V nové hale se v sobotu odehraje první turnaj

Hořovice – Rekonstrukce hořovické sportovní haly za šestapadesát milionů korun je dokončená, v sobotu se zde odehraje první florbalový turnaj. Pro sportovce z regionu je to velká událost, hala totiž neměla před úpravou potřebné parametry. To ztěžovalo tréninky a turnaje se zde pořádat vůbec nemohly.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies