VYBERTE SI REGION

Mikroregion: HOŘOVICE

Město je položeno na severním úpatí centrálních Brd,
oblast historicky tvoří nedílnou součást tzv. Podbrdska.
Lokalizace prvotního osídlení na území dnešních Hořovic není zcela jasná. Prvé obyvatele zřejmě přilákal mírný svah při středním toku potůčku pramenícího v Dražovce, který míjel místo později postaveného kostela sv. Jiljí, přetínal dnešní Pražskou ulici a ústil do Červeného potoka.

Původní osídlení Hořovic dalo zřejmě jméno panskému sídlu se dvorem, které vzniklo pravděpodobně v místech dnešního starého zámku asi někdy na přelomu 12. a 13. století.
Podle panského sídla a přilehlé osady se začal nazývat rod pánů z Hořovic. Za první známé majitele se považují bratři Noztupus a Gebhardus (Habart), kteří se připomínají poprvé roku 1229, ale bez vztahu k Hořovicím. S přídomkem „z Hořovic“ se objevují poprvé roku 1233 ve spisu Regesta Bohemiae et Moraviae. (díl IV. č. listiny 713)

Zdroj: www.mesto-horovice.cz

FOTOGALERIE: Lednoví novorozenci se představují

Berounsko - Vážení čtenáři, prostřednictvím našeho Deníku se opět můžete podívat na miminka, která přišla na svět v měsíci lednu roku 2017 v hořovické porodnici U Sluneční brány. Tentokrát přivítáme šest holčiček a devět chlapečků.

Nové projekty města: oprava hřbitovní zdi i hráze rybníka

Hostomice – Hostomičtí hodlají v budoucnu pokračovat v úpravě náměstí a přilehlých ulic. „K dispozici máme stavební povolení na celé náměstí," konstatoval starosta Hostomic Vít Šťáhlavský.

V Hořovicích si zabruslíte každý den

Hořovice - Kromě hokejistů, krasobruslařů a školáků ledovou plochu hořovického zimního stadionu hojně využívá po celou zimní sezonu i veřejnost.

V Hostomicích pokračují s projektem historie

Hostomice – Výstavba kanalizace a vodovodu je v Hostomicích největší akcí nejen za poslední roky, ale v celé historii města. Je rozdělená do dvou etap, ta první probíhala v letech 2015 a 2016 a její součástí byly převaděče z Hostomic.

Zvířata hlad nepocítí, pomohli lidé i sbírka

Bzová - Mrazivé počasí zvířatům nevadí. Péče o ně je však v zimě mnohem náročnější než v jiných obdobích roku.

Hodnotu dárcovství znají rekordmani i nováčci

Hořovice – Lékaři i sestřičky transfuzního oddělení Nemocnice Hořovice mají za sebou hektický rok. Darovat krev sem totiž přišlo 11 281 dárců, přičemž 620 dárců bylo vyřazeno z důvodu přechodných kontraindikací, takže nakonec se počet bezplatných dárců krve vyšplhal na 10 661.

FOTOGALERIE: Tak už jsme na světě

Berounsko - Vážení čtenáři, prostřednictvím našeho Deníku se opět můžete podívat na miminka, která přišla na svět v měsíci prosinci roku 2016 a v lednu roku 2017 v hořovické porodnici U Sluneční brány. Tentokrát přivítáme tři holčičky a osm chlapečků.

Lidi obtěžuje nákladní doprava, brání se peticí

Hořovice – Obyvatelům města Hořovice vadí nákladní doprava. Obtěžuje je natolik, že svůj negativní názor vyjádřili peticí. Přestože jde o krajské komunikace, na problém hodlá reagovat i samotné město.

Nešvar řidičů: parkování u každého obchodu, který navštíví

Hostomice – Od úpravy hostomického náměstí uplynul více než rok. Za tu dobu si už lidé vyzkoušeli nové chodníky a řidiči upravené komunikace.

Tereza Sýkorová se zapsala do historie plavání desetiletých

Hořovicko - Rok 2016 začal pro talentovanou plavkyni Terezu Annu Sýkorovou z Hořovicka zostra.

FOTOGALERIE: Vítáme miminka narozená v měsíci prosinci a lednu

Berounsko - Vážení čtenáři, prostřednictvím našeho Deníku se opět můžete podívat na miminka, která přišla na svět v měsíci prosinci roku 2016 a v lednu roku 2017 v hořovické porodnici U Sluneční brány. Tentokrát přivítáme čtyři holčičky a šest chlapečků.

Hořovický Domeček zahajuje sezónu běžeckou akcí

Hořovicko - Středisko volného času Domeček Hořovice i v letošním roce vsadí na ověřené akce. Tou první je Běh partyzánskou stezkou.

Porodnice U Sluneční brány si připsala další rekord

Hořovice - Hořovická porodnice U Sluneční brány si může připsat další rekord. Poprvé ve své pětapadesátileté historii zaznamenala v loňském roce 1 701 porodů, tedy o 102 porodů více než v předminulém roce.

Úprava fasády budovy Starého zámku je nutná

Hořovice – Galerie, rodinné centrum Kaleidoskop nebo služebna Policie ČR. To vše vzniklo v hořovickém Starém zámku od roku 2012, kdy město celý areál zakoupilo.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies