Hořovice – Lhota 0:6

Fotbal, I.A třída

Málokdo z diváků by před zápasem uvěřil, že utkání skončí pro Hořovice debaklem. Hosté ale byli od začátku jasně lepším celkem. Do první šance se dostal Anděl, který ale netrefil odkrytou část branky. Ve 22. minutě pak tentýž hráč promarnil další gólovku. Hořovice odolávaly náporu Lhoty až do 37. minuty, kdy Anděl prostřelil brankáře. O dvě minuty později agilní Anděl zvýšil již na 2:0. Ve 44. minutě pak ještě z blízka přestřelil Zadák. Hosté v prvním poločase domácí předčili v bojovnosti i v kombinaci.

Druhý poločas pro domácí nezačal dobře, když se již ve 47. minutě kopala penalta, kterou bezpečně proměnil Mačura – 3:0. V 54. minutě pak upravil po rohu na 4:0 Zadák. Ale ani to nebylo zdaleka vše. Po chvíli po učebnicové akci na jeden dotek připravili Zadákovi Lhotští loženku, která nešla zahodit – 5:0.

V 65. minutě se domácím naskytla šance z penalty snížit, ale Slepička neuspěl. Brankář jeho střelu vyrazil a dorážka Hadraby šla mimo tyče. Skóre se naposledy měnilo v 75. minutě, kdy Zadák svým třetím gólem zvýšil na 6:0.

Fotbal je sice koltktivní hra, ale přece jen jeho síla se opírá o individuality, které jsou v mužstvu nepostradatelné. Ty dnes Hořovicím chyběly. I přes krutou porážku nesmí Hořovičtí zpanikařit, naopak se musí semknout, což dokázali v přípravě, kdy sehráli se soupeři dobré partie. Za zmínku stojí dodat, že osm hráčů soupeře překročilo třicítku a Havelkovi je dokonce čtyřicet. Naproti tomu sedmi hořovickým hráčům ještě nebylo dvacet.

Hořovice: Veselý – Zajíc, Rak, Král, Švarc, Krásný (Reiser), Kolář, Novák, Šťastný, Hadraba, Slepička.