Medvědi ve skvělém zápase porazili celek Pardubic

BEROUN - Ve čtvrtek 17. května se na zimním stadionu v Berouně utkaly dva celky ze špičky západní divize extraligy.

22.5.2007

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Josef Kardoš

Beroun – Pardubice 8:6

Inline hokej, extraliga

Medvědi nastoupili ve velkém stylu a první třetina byla jednoznačně v jejich moci. Na přesilovkovou střelu Bessera sice ještě dokázal v 7. minutě odpovědět Zadina ml., ale pak již skórovali jen Medvědi. Po trefách Balázse, Wurtherleho a Vlčka vedli Medvědli po první čtvrtině zaslouženě 4:1.

Od druhé části hosté začali velice aktivně napadat rozehrávku domácích, což Medvědům dělalo značné problémy. I přesto ale v 15. minutě Dan Tvrzník upravil střelou z kruhu již na 5:1. Pak měli hosté výhodu dlouhé dvojnásobné přesilovky, v ní exceloval skvěle chytající Handl. Pardubice ale nakonec přesilovku dokázali v jejím závěru využít Střídou – 5:2. O dvě minuty později pak hosté snížili již na 5:3, když přihrávku zpoza branky pohotově poslal pod břevno Joudal.

Hra poté byla poměrně vyrovnaná. Ve 29. minutě využil Kovařík přčesilovku a Pardubice tak byly rázem na dostřel. O minutu později ale vrátil dvougólové vedení domácím střelou z voleje Pour – 6:4. Jenže tento stav vydžel na svételné tabuli jen jedenáct vteřin, než Provazník opět snížil. Ve 32. minutě pak přišla jedna z nejpohlednějších akcí celého zápasu. Domácí Wurtherle v oslabení prokličkoval celým hřištěm a své sólo zakončil střelou nad Salfického rameno – 7:5.

I v závěrečném dějství se hrálo ve výborném tempu a k vidění byla řada pohledných kombinací. Skóre se ale změnilo až ve 44. minutě, kdy se v oslabení dostal do samostatného úniku Wurtherle, který s přehledem završil svůj hattrick – 8:5. Neuběhlo ale ani dvacet vteřin a hosté snížili po nechytatelné střele Píšy z voleje do šibenice – 8:6. V závěru zápasu pak sáhli hosté ke hře bez brankáře, domácí je ale již k ničemu nepustili.

Branky za Beroun: 2. Besser, 8. Balázs, 8., 32. a 44. Wurtherle, 11. Vlček, 15. Tvrzník D., 30. Pour. Vyloučení: 8:6. Využití: 2:3, v oslabení: 2:0.

Rozhodčí: Rozlílek, Jílek.Beroun: Handl – Kos, Wurtherle, Kaucký, Tvrzník D., Tvrzník M., Besser, Šinágl, Balázs, Vlček, Pour, Pilař, Privoznik.

22.5.2007 VSTUP DO DISKUSE

Středočechů přibývá. Může jich být víc o statisíce

18

Zdravotnictví čeká velký třesk. Síť nemocnic prořídne

Ptejte se Marka Potěšila

Beroun - Manažer hokejistů HK EasyFlyers Králův Dvůr Marek Potěšil bude ve čtvrtek od 12 hodin hostem on-line rozhovoru Berounského deníku.

Divočina v poslední minutě, jinak nuda. Hráli jsme hrozně, řekl Hořava

Třebíč – Půl minuty před koncem zápasu dostali rytíři na ledě Třebíče gól na 2:1 a schylovalo se k první porážce v sezoně. Tu nakonec kladenští hokejisté skutečně neodvrátili, ale Tomáš Kaut ještě stihl vyrovnat a rozhodl teprve Erat v prodloužení. Třebíč má první dva body v sezoně, Středočeši se udrželi v čele tabulky.

K vrcholům turistické sezony bude patřit příjezd harleyářů

Střední Čechy – Jaký symbol by bylo ideální použít pro turistickou nabídku Středočeského kraje? Nemusí to být zrovna silueta Karlštejna, což by asi leckoho napadlo v prvním plánu. Možností se může nabízet víc. Což třeba jedinečná podoba chrámu svaté Barbory? Nebo snad stylizovaný skanzen? A pokud bychom chtěli být aktuální a připomenout si chystané akce k stému výročí ukončení první světové války a vzniku samostatného Československa, nabízelo by se i Konopiště – vždyť smrtí tamějšího pána v Sarajevu hrůzy Velké války vlastně začaly…

Knihu o Tetíně a Ludmile vymysleli jeskyňáři

Tetín – O obci Tetín vyšla další zajímavá kniha nazvaná Tetín svaté Ludmily. Kniha Václava Cílka, Martina Majera a Radoslavy Schmelzové se před pár dny dočkala slavnostní požehnání od římskokatolického duchovního a pomocného biskupa pražského Václava Malého.