Berounští inline hokejisté postoupili hladce do semifinále, kde narazí na Pardubice

ŠTERNBERK, BEROUN - Bez větších potíží postoupili berounští inline hokejisté do extraligového semifinále. Po sobotní hladké výhře 7:2 na půdě soupeře se v neděli Medvědi představili na svém hřišti.

19.6.2007

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Josef Kardoš - Archiv

Beroun – Šternberk 6:2

Inline hokej, extraliga

Domácí začali hodně vlažně a v prvním dějství měli více ze hry hosté, kteří působili mnohem živějším dojmem než Medvědi. Šternberk se také zaslouženě dostal v samém závěru čtvrtiny po pěkné kombinaci do vedení.

Ve druhé části již domácí jasně dominovali a tuto čtvrtinu vyhráli 4:0. Nejprve těsně po skončení přesilovky napálil puk do branku Pour a po chvíli lehkým nahozením strhl vedení na stranu domácích Kala. Vedení domácích poté rychle narůstalo a po sólu Šinágla vedli Medvědi již 5:1. Hosté sice ve třetí části dokázali v přesilovce snížit na 5:2, to bylo ale z jejich strany vše. V závěrečném dějství pak upravil na konečných 6:2 v oslabení Šinágl. Dvě minuty před koncem zápasu se ještě na hřišti strhla menší šarvátka, ve které si ručně vyměnili názory Wurtherle s Víchem, na výsledku to ale již nic nezměnilo.

Branky za Beroun: Šinágl 2, Tvrzník D., Tvrzník M., Kala, Pour. Čtvrtiny: 0:1, 4:0, 1:1, 1:0. Vyloučení: 6:5 navíc Wurtherle (B) a Vích L. (Š) na pět minut plus do konce utkání. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0.

Beroun: Handl – Tvrzník M., Tvrzník D., Wurtherle, Besser, Ortiz, Šinágl, Vlček, Pour, Třinecký, Kala, Fišer.

V úterý vstoupí Berounští Medvědi do semifinále, ve kterém se střetnou s Pardubicemi. První utkání se hraje v úterý na půdě Pardubic. Druhý zápas série, který se bude hrát v Berouně je na programu ve středu od 18 hodin. Případné rozhodující utkání se bude hrát ve čtvrtek od 18 hodin také na půdě Medvědů.

19.6.2007 VSTUP DO DISKUSE

V Hořovicích vznikne centrum pro osoby bez přístřeší

Ze středočeské záchranné služby se Rejvízu zúčastnily dvě soutěžní posádky z Rakovníka a jedna z Berouna. Dále posádky z Benešova, Mělníka a Vlašimi.
4

Středočeští záchranáři bojovali na Rejvízu

Čechy v úterý zasáhnou tropické teploty, doprovodí je bouřky

V západní polovině Česka budou v úterý tropické teploty i bouřky. V nižších a středních polohách Čech v tento den vystoupají teploty nad 30 stupňů Celsia, odpoledne a večer se pak s příchodem studené fronty mohou ojediněle objevit silné bouřky s krupobitím, nárazovým větrem a přívalovým deštěm, sdělil v pondělí Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Kde tráví Češi dovolenou nejraději? V Česku. Když už musejí odjet, chtějí k moři

Šedesát pět procent Čechů se chystá na tuzemskou dovolenou, většinou vlastním vozem. Pokud jedou do zahraničí, preferují odpočinek u moře. Bydlet budou nejčastěji v hotelu či penzionu, stále populárnější jsou ale prázdninové pronájmy.

Kleštěnice klopýtla v Králově Dvoře

Berounsko - Beroun přijel do Hořovic k utkání okresního nohejbalového přeboru bez Hříbala pouze v šesti hráčích, domácím chyběl Huml. Zatímco úvod utkání vyzněl lépe pro hořovické dvojice, v trojicích už se body dělily. Domácí Šebek, Chaloupecký a Lukavský přehráli Hanušu, Kafku a Kraloviče, za Beroun oplatili stejnou mincí Vydra, Dvořák a Bek, na které nestačili Bartoš, Dendys a Plecitý.

Králův Dvůr B dosáhl na metu sta branek

Berounsko - Sto gólů. Dalším týmem, který dosáhl na tuto metu, je béčko Králova Dvora v okresním přeboru. Úspěšným střelcem stého gólu se stal Jakub Gracias, který ho vstřelil v 90. minutě duelu v Drozdově.