Spartak Hořovice sice porazil Zdejcinu jasně 8:2, herně ale příliš nenadchnul. Celkem pětkrát se hrálo na tři sety a v kombinaci s tím, že některým domácím hráčům po náročné jarní sezoně v odpoledním parnu viditelně docházely síly, chybělo hostům jen málo k mnohem lepšímu výsledku. Zdejciňští bodovali až v závěru, nejdříve Hlinka, Král a Soták udolali ve druhé otočené trojici ve třech setech Dendyse, Humla a Vaníčka a poté Urban ml. společně s Hlinkou porazili Humla s Vaníčkem. Hořovický Pavel Huml, hrající po vynuceném dvoutýdenním tréninkovém manku, soupeře pochválil: „Oproti minulému vzájemnému utkání se kluci ze Zdejciny hodně zlepšili. My se ke konci už trápili, sám jsem měl trochu problémy s pohybem, asi jsem v tom dusnu podcenil pitný režim. Ale nakonec jsme to zvládli dohrát."

Návštěvnost na akcích v žebrácké hvězdárně rok od roku stoupá a kapacita současných prostor je nedostačující.
Nová hvězdárna bude připomínat dalekohled

Nohejbalisté z Kleštěnice končili jarní část sezony na domácím hřišti, soupeřem jim byly Měňany. Zlom ve vyrovnaném utkání přinesly otočené trojice. Domácí Jiří Fajrajzl, Jan Fajrajzl a Procházka totiž vyhráli po nervy drásající koncovce třetího setu nad Pišvejcem, Šlégrem a Placákem a vzepětí domácích pak potvrdili i Giňa, Petr Fajrajzl a Sábel ml., kteří přehráli Doušu, Svobodu a Nedúchala. Měňany ještě dokázaly snížit na 4:5, když Pišvejc se Šlégrem přejeli Zbuzka se Sábelem ml, rozhodující závěrečná dvojka už ale opět patřila domácím. Sábel st. a Petr Fajrajzl v ní proti Doušovi se Svobodou ovládli třetí set a domácí mohli začít slavit. Kleštěnice porazila Měňany 6:4.

Hudlice proti Squadře nezachytily úvod utkání a brzy prohrávaly 0:5. První domácí bodík získal až singlista Havlíček jasným vítězstvím nad hostujícím Novákem, pak už ale znovu úřadovali favorizovaní hosté. Vítězný šestý bod vybojovala Šmatlákova trojka a protože hráči Squadry zcela ovládli také zbylá tři utkání, mohli se radovat ze zasloužené výhry nad Hudlicemi v poměru 9:1.

Utkání Žebráku proti Královu Dvoru se hrálo za stálé převahy domácích, kteří po obou dvojicích dokázali bodovat i v první trojici. O druhou trojici se strhla třísetová bitva, za delší konec však tentokrát tahali hosté. Vyrovnaná střední pasáž vítěze nepoznala, do odvet se šlo za stavu 4:2 pro Žebrák a Králův Dvůr potřeboval nutně bodovat. První, velmi důležitá odvetná trojice proti sobě svedla obě silnější trojkové formace, a to Kúdelovu na straně Žebráku a Vlasákovu v barvách Králova Dvora. Zatímco první set vyzněl jasně pro hosty, ten druhý těsně vyhráli domácí, kteří pak infarktovou koncovkou získali posledním možným míčem i set třetí. Zaskočení hosté už v dalších utkáních nedokázali domácím vzdorovat a nakonec prohráli 8:2.

Školáci z Jungmannovy základní školy v Berouně se rozloučily se školním rokem. Právě jim začínají dvouměsíční letní prázdniny.
OBRAZEM: Děti se loučily se školním rokem

Na nohejbalisty nyní čeká letní přestávka vyplněná početnými turnaji v blízkém okolí. Hrát se znovu začne o prvním zářijovém víkendu.