VYBERTE SI REGION

Název Zimní běh plně odpovídal

Liteň – Čtvrtý ročník Zimního běhu Litní na rozdíl od předchozího roku úplně odpovídal svému názvu.

20.1.2016

Start hlavního závodu v Litni.Autor: Karel Tůma

„Byl slabý poprašek sněhu a ranní teplota kolem mínus dvou stupňů Celsia," popsali atmosféru Jana a Stanislav Krtkovi z TK Záskalák Liteň, kteří prozradili i další informace. Letošní ročník byl zařazen do Brdského běžeckého poháru. V dětských kategoriích startovalo 107 běžců.

Běh byl odstartován v deset hodin kategorií dětí šesti až sedmi let. Závodu se také zúčastnili dva handicapovaní z chráněného bydlení v Litni, kteří si ze závodu odnesli medaili, diplom a čelenku. Na trať hlavního závodu v délce 6925 metrů se vydalo 76 běžců, kteří odstartovali společně s 11 dorostenci a s 23 běžci běhu pro zdraví a kondici. Nejstarším závodníkem byl Jan Svoboda z Příbrami (věk 73 let). Nejrychlejší závodník v kategorii mužů byl Jan Valášek ze Spartaku Praha 4 v čase 23:52 a v kategorii žen to byla Svatava Řechková z Oxygenu Příbram v čase 30:22.

„Chtěli bychom poděkovat všem, kteří nelitovali svého času a pomohli při přípravách a při samotném závodu. Dále děkujeme všem spoluorganizátorům a sponzorům za pomoc a poskytnutí věcných i finančních darů na tento běh," dodala Jana Krtková.

Více fotografií přinášíme ve čtvrtečním tištěném Berounského deníku.

Autor: Jan Bežo

20.1.2016 VSTUP DO DISKUSE

FOTOGALERIE: Vítáme miminka narozená v měsíci červenci

Berounsko - Vážení čtenáři, prostřednictvím našeho Deníku se opět můžete podívat na miminka, která přišla na svět v měsíci červenci roku 2016 v hořovické porodnici U Sluneční brány.

Velká soutěž o vstupenky na unikátní výstavu o Karlu IV.

Zapojte se s námi do soutěže a vyhrajte vstupenky na jedinečnou výstavu Císař Karel IV. 1316–2016, která probíhá v Praze v Národní galerii do poloviny září!