VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Plavci Lokomotivy významně přispěly k bodovému zisku Středočechů

Beroun - Několik berounských plavců bylo nominováno na Letní olympiádu dětí a mládeže v Brně, aby závodili a reprezentovali Středočeský kraj. Ze Středočeského kraje se vybralo 24 nejlepších plavců ročníku 2003 - 2005: 12 dívek a 12 chlapců. Z toho šest chlapců z berounského plaveckého oddílu TJ Lokomotivy Beroun pod vedením Anety Pokorné: Štěpán Palata, Jan Valečka, Jiří Sabo, Jakub Prošek, Tadeáš Neliba a v neposlední řadě Tomáš Míka. 

4.7.2017
SDÍLEJ:

Berounský plavec (uprostřed) se prodral ke zlatu.Foto: Deník / Bežo Jan

Mezi nejlepší plavce v ročníku 2005 z berounské výpravy se umístil Štěpán Palata. Hned první závodní den se dostal z dopoledních startů na 200 metrů polohový závod a 200 metrů volný způsob do odpoledního finále. Z odpoledního finále si odnesl dvě medaile, a to za 200 metrů polohový závod bronzovou medaili a 200 metrů volný způsob stříbrnou medaili. Další den závodil v disciplínách 200 metrů prsa a 100 metrů motýlek, kde se také dostal do finále. V disciplíně 200 metrů prsa Štěpán neměl konkurenci a odnesl si zlatou medaili. To mu však nestačilo a v nejnapínavějším závodě na 100 metrů motýlek si odnesl hned druhou zlatou medaili, kde překonal své soupeře, velké konkurenty. Poslední závodní den si Štěpán zaplaval disciplíny 50 metrů volný způsob a 100 metrů prsa, v obou disciplínách se nominoval do finále. Na 50 metrů volný způsob se umístil na pátém místě a na 100 metrů prsa se umístil na prvním místě a vyskočil si na stupně vítězů pro zlatou medaili. Štěpán si odvezl z Olympiády celou řadu medailí tři zlaté, jednou stříbrnou a jednu bronzovou.
Dalším velmi úspěšným závodníkem byl z ročníku 2005 Jan Valečka, který hned první závodní den zazářil na 200 metrů motýlek a kvalifikoval se tak do odpoledního finále. V napínavém závodě ukázal Jan svoji dravost a soupeřivost. Udělal si osobní rekord a dohmátl si na stříbro. Druhý plavecký den se kvalifikoval do finále na 200 metrů znak a 100 metrů motýlek, kde si vyplaval osmé a krásné páté místo s osobním rekordem. Poslední den se Jan představil v disciplíně 400 metrů volný způsob, do kterého šel na plno, a vyplaval si překrásné páté místo.


V ročníku 2004 se představil, z berounského oddílu za Středočeský kraj, Jiří Sabo. Jirka si zaplaval tyto závody: 200 metrů znak, 100 metrů motýlek, 200 metrů motýlek a 100 metrů znak. V závodě na 200 metrů motýlek v jeho oblíbené disciplíně, na kterou se velmi těšil, se kvalifikoval do finále. V krásném souboji si Jirka vyplaval sedmé místo s osobním rekordem. 


Jakub Prošek, také ročník 2004, se ukázal v disciplínách 100 metrů znak, 200 metrů volný způsob, 100 metrů volný způsob, 200 metrů znak, 50 metrů volný způsob a 400 metrů volný způsob. Jakub si na všechny disciplíny udělal osobní rekord, na padesátimetrovém bazénu.


V ročníku 2003 se nám představil Tadeáš Neliba, který hned první závod 200 metrů motýlek rozjel velmi dobře a kvalifikoval se do finále, kde zabojoval a soupeřů se nezalekl. Ukázal všem, že na to má a odvezl si domů zlatou medaili. Druhý závod plaval 100 metrů znak, kde těsně nedosáhl na finále a skončil jako náhradník. Další plavecký den plaval disciplíny 100 metrů volný způsob a 100 metrů motýlek. Na 100 metrů motýlek se dostal do finále a vybojoval si krásné šesté místo. Poslední sen si zaplaval Tadeáš disciplíny 50 metrů volný způsob a 400 metrů volný způsob, ve kterém skončil na úžasném pátém místě. 


Tomáš Míka také ročník 2003 si zaplaval následující závody: 200 metrů motýlek, 200 metrů polohový závod, 200 metrů prsa, 200 metrů znak, 100 metrů prsa a 400 metrů volný způsob. Tomáš se dostal skoro ze všech závodů do finále. Kde ukázal svojí odhodlanost a připravenost. Na 200 metr motýlek skončil na sedmém místě, na 200 polohový závod se umístil na krásné bronzové příčce, 200 metrů prsa obsadil také třetí místo a 100 metrů prsa se umístil na osmém místě. 


Ve štafetovém úseku se musela postavit pouze jedna štafeta chlapců a jedna štafeta dívek. Chlapecká štafeta na 4x50 polohový závod ve složení: Tadeáš Neliba ( Beroun), Michal Hájek (Nymburk) , Jan Lizec ( Hořovice) a Vincent Zelinka (Kralupy). Chlapci v souboji s domácími dohmátli na krásné třetí místo. Štafeta 4x50 metrů volný způsob ve složení: Michal Hájek ( Nymburk), Jan Lizec ( Hořovice) , Tomáš Míka ( Beroun) a Vincent Zelenka ( Kralupy) se probojovala a dohmátla jako druhá pro stříbrnou medaili.


Všichni plavci si zaplavali krásné časy a osobní rekordy. V součtu bodů se Středočeský kraj umístil za všechny sporty na třetím místě po Praze a Jihomoravském kraji, který byl první. V plavání se bodovalo do čtrnáctého místa a do šestého místa byli sportovci vyhlášeni. Plavání skončilo v chlapecké kategorii na třetím místě v počtu bodů a dívky na druhém místě v počtu bodů. 
Report z Brna zaslala trenérka Aneta Pokorná.

Autor: Redakce

4.7.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

rekonstruované podkroví

V podkroví můžete mít své království

Berounský Cembrit bude hrát své zápasy ve třetí třídě opět v příjemném nedělním dopoledním čase.

Třetí třída bude mít kvalitu

Chcete uvolnit svou mysl? Vydejte se na jógu

Střední Čechy /ANKETA/ - Každodenní stres a pracovní nasazení si vybírá svou daň. Většina z nás je pod velkým tlakem. Pokud toužíte po aktivitě, která zpevní vaše tělo a ještě přitom uvolní vaši mysl, je jóga přesně to, co hledáte.

DOTYK.CZ

České pivo určené ženám pobouřilo Britky. Je to sexismus, zlobí se

Česká společnost Aurosa Martiny Šmírové uvedla na trh stejnojmenné pivo, určené ženám. Když ho zkusila prodávat v Londýně, narazila. Britských žen se dotklo, že jim někdo předepisuje, jaké pivo mají pít.

Zmrazit houby? Ano, ale nakrátko, radí hygienici

Praha – Možná s tak trochu babičkovskou radou se v pátek obrátili na veřejnost pražští hygienici. „Sklenice, do kterých dáváte sušené houby, předehřejte v troubě,“ radí na svých webových stránkách. S vysvětlením, že předehřátí zamezí tomu, že v některé sklenici zůstane vlhkost po předchozím vymytí.

Půjčovny nabízejí lodě Vydry a Tukany

Berounsko /FOTOGALERIE/- Nesjízdné jezy, špatně upravené dno, drahé kempy. To jsou nejčastější stížnosti vodáků, kteří se rozhodnou sjet Berounku. Řeka přitom lákala vodáky vždy a díky klidnému toku ji zvládají i začátečníci nebo rodiny s malými dětmi.    

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení