Tomáš Ludvík se představil v nizozemském Hoornu na juniorském mistrovství světa v dálkovém plavání. Svěřenec trenérů Simony Pokorné a Vladimíra Seemana nejprve do individuálního závodu na 7,5 km.

Na start se postavilo 42 mladých plavců z celého světa. „Tomáš hned po úvodním hvizdu zaplatil nováčkovskou daň, jelikož schytal pár nepříjemných ran a rázem se ocitl hluboko ve druhé polovině startovního pole. Pracně se pak prokousával, je to bojovník. Svou skupinu vyhrál a v cíli obsadil celkové 22. místo," řekla Simona Pokorná.

V závodě smíšených štafet 4x1,25 km Tomáš Ludvík nastoupil po boku Jiřího Landsmana, Michaely Štěrbové a Aleny Benešové. Český tým obsadil 13. místo z 20 zemí, které vyslaly do boje své týmy. Tomášovo premiérové vystoupení lze považovat za úspěšné.