Hlavní závod na 10 450 metrů absolvovalo téměř sedm desítek běžců a běžkyň. Hned v úvodním kole se startovní pole začalo trhat. Čelo závodu tvořili pozdější vítěz Miler (Mladá Boleslav), Mrázek (Merteam Praha), Boček z Berouna a veterán Klimeš (Slavoj Stará Boleslav). V ženách bojovaly o vítězství především držitelka stávajícího rekordu Klimešová (USK Praha) a Pichrtová z Ostravy, pro kterou je místní délka závodu, vyhovující spíše dráhařům, krátká.

Zatímco u mužů se čelo neustále měnilo, mezi ženami nasadila Pichrtová k nástupu a své největší soupeřce se začala vzdalovat. Pichrtová sice ohrožovala traťový rekord, nakonec ale za ním zaostala o sedm vteřin. Ani v kategorii mužů nebyl traťový rekord překonán.

Celkovým vítězem se stal Jiří Miler z AC Mladá Boleslav, kterému starosta Karel Mencl osobně předal putovní pohár. Vítěz doběhl v čase 33:28 min. Druhý doběhl Jan Mrázek, třetí pak Jan Boček z Lokomotivy Beroun. Kategorii mužů do 49 let vyhrál Ervin Idris Beshir (SK Zdice), který doběhl v čase 34:52 min. Mezi veterány do 59 let vyhrál Petr Klimeš ze Staré Boleslavi. V kategorii nad 60 let vyhrál Ivo Řezáč z Litvínova. Mezi ženami se z vítězství radovala již zmíněná Anna Pichrtová, která doběhla v čase 36:30 min. Druhá Jana Klimešová za ní zaostala o 80 vteřin. Nejstarším účastníkem závodu byl Jaroslav Vavřička z Hořovic, který se narodil v roce 1939.