VYBERTE SI REGION:
Vyberte si region

V sobotu vyhráli mistrák, v úterý pak uspěli i v poháru

Králův Dvůr, Lovosice – Druholigoví florbalisté T.B.C. Králův Dvůr za sebou mají vstup do nové sezony. A ten se jim vydařil na výbornou. V sobotu Králodvorští v prvním mistrovském zápasu porazili silný Start98 a v úterý pak v Lovosicích vybojovali postup do osmifinále českého poháru. V něm přivítají extraligový Liberec!

Králodvorští florbalisté porazili FBC Start98 4:2Autor: Jan Vildmon

KRÁLŮV DVŮR – FBC START98 4:2

Zápas s celkem, který v loňské sezoně sestoupil z první ligy byl hodně vyrovnaný. „Chtěli jsme více než soupeř. Vítězství jsme urvali, vyhráli jsme zaslouženě," uvedl trenér Králova Dvora Milan Karšňák, který si výkon z prvního zápasu hodně pochvaloval. Domácí výtečně bránili a po akci J. Pokorného se také dostali do vedení. Jenže další šance domácí dlouho nedokázali proměnit. Hosté sice také byli nebezpeční, naráželi ovšem na výtečného brankáře Nováka.

Zvýšení vedení se Králův Dvůr dočkal až deset minut před koncem. Nejprve Vágner nechytatelně zamířil do šibenice a po chvíli předvedl podobný kousek Jaroslav Pokorný. Domácí vedli 3:0 a zdálo se být rozhodnuto. „Pak jsme tam ale měli minutový výpadek a soupeř snížil na 3:2," zmínil trenér Karšňák. Zhruba dvě minuty před koncem hosté sáhli ke hře bez brankáře. „V šesti strašně špatně rozehráli standardku, Marek Vágner to vyčíhal, vběhl jim do rozehrávky, šel sám na branku a dal na 4:2. Pak už to bylo jasné," doplnil trenér Králova Dvora.

Branky: 14. a 54. Pokorný J., 50. a 58. Vágner – 55. Kropáček, 56. Štyler. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 78. Třetiny: 1:0, 0:0, 3:2.

LOVOSICE – KRÁLŮV DVŮR 4:5PP

Hned v úterý čekal králodvorské florbalisty zápas čtvrtého kola českého poháru. A utkání na půdě Lovosic bylo velice náročné. „Rozhodčí to absolutně nezvládli. Takhle tvrdý zápas jsem nezažil už strašně dlouho. Jsem moc rád, že hrajeme jinou divizi a nepřijdeme s Lovosicemi do styku," uvedl trenér Karšňák. Hodně tvrdá hra hostům nevyhovovala. „Více jsme se soustředili na to, jak je to tvrdé a že to rozhodčí nepíská, než na naší hru," přiznal trenér Králova Dvora. V polovině zápasu vedly Lovosice 3:1, hosté ale dokázali ještě do druhé přestávky srovnat na 3:3. „Dali jsme pak i regulérní gól se sirénou, ale rozhodčí nám ho neuznali," zmínil Karšňák.

Ve třetí dvacetiminutovce již na hřišti kralovali hosté, kteří se také po chvilce dostali do vedení. „My jsme hráli na tři lajny, domácí neměli takovou fyzičku jako my. Ve třetí třetině odpadli, tam jsme byli jasně lepší," podotkl trenér T.B.C. Hosté ovšem nedokázali přidat pojistku a v závěru domácí po brejku srovnali na 4:4. V prodloužení pak předvedli skvělou souhru bratři Pokorní a Tomáš střelou do prázdné branky poslal hosty do osmifinále poháru. „Kluci to ubojovali. Za postup jsme samozřejmě rádi a těšíme se na extraligový Liberec," zmínil trenér Karšňák. Postup ovšem nebyl zadarmo. „Sčítáme šrámy. Zápas nedohráli Matyáš, Merhout a Malý, Hušák má něco s prstem, zraněný je i Michálek. Brankář Červinka toho měl také dost. Takhle modré prsty asi dlouho neměl," dodal trenér Karšňák.

Branky: 15. a 56. Jirotka, 22. Beran, 30. Bartůšek – 19. Tauš, 37. a 46. Bachan, 40. Kubert, 66. Pokorný. Vyloučení: 4:2. Bez využití. Třetiny: 1:1, 2:2, 1:1 – 0:1.

19.9.2012

Autor: Jan Vildmon

Slavnostní otevření Muzea keramiky v Berouně

Berouňáci dostali dárek k výročí města, muzeum keramiky

dnes 14:41

Beroun – Otevření Muzea keramiky v Berouně přilákalo do Zámečnické ulice ve čtvrtek v podvečer desítky lidí. S tak hojnou účastí asi počítal málokdo.

Jaromír Kubů toužil po práci kastelána už v dětství

On-line rozhovor s kastelánem hradu Karlštejn

dnes 15:39

Beroun - Hostem v redakci Berounského deníku byl kastelán hradu Karlštejn. Jaromír Kubů je kastelánem jednoho z nejkrásnějších hradů v Čecách už bezmála třicet let a…

Horymírova sváteční jízda

V Neumětelích očekávají Horymírovu sváteční jízdu

včera 15:04

Berounsko - Horymírovu sváteční jízdu mohou lidé v sobotu 28. února potkat na mnoha místech našeho regionu. Její trasa v letošním roce vede z Radotína do Neumětel.