VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Berounsko

21.4.2017

Výluka: vlaky do Karlštejna nyní nahradily autobusy

Beroun - Na železniční trati Praha, Beroun v úseku Karlštejn - Beroun je kvůli souvislé výměně kolejnic od čtvrtka omezen provoz vlaků na lince S7 Praha – Beroun.

20.4.2017

Obyvatelé Hředlí nechtějí v obci ubytovnu

Hředle - Obyvatelé Hředlí se bojí o svou bezpečnost. Tajná záložní nemocnice ve Hředlích u Berouna má po dlouhé době nového majitele.

19.4.2017

Pod širým nebem vyučuje mnoho škol

Výuka pod širým nebem nebývala v minulém století ničím výjimečným. V posledních letech, kdy se polemizuje o nedostatečném pobytu školáků na vzduchu, se venkovní vyučování opět rozmáhá.

19.4.2017

Každé desáté dítě vůbec nechodí ven

Střední Čechy /ROZHOVOR/ - Jsou dnešní školáci opravdu ohroženým druhem? Nejsou, protože do školy se musí ze zákona. Naproti tomu do přírody ze zákona chodit nemusí a chodí tam mnohem méně než kdysi generace jejich rodičů.

18.4.2017

Školáků přibývá, Beroun postaví nový pavilon

Berounsko – Do čtyř největších berounských základních škol přišlo k letošnímu zápisu do prvních tříd 296 dětí. V deseti prvních třídách by však mělo být podle předpokladu celkem 254 prvňáčků.

18.4.2017

Beroun pořádá hromadnou úklidovou akci

Beroun - Město Beroun připravuje na 29. dubna dobrovolnou úklidovou akci nazvanou Ukliďme Beroun. Jejím cílem je přispět k lepšímu životnímu prostředí a k vytvoření čistého prostředí ve městě.

16.4.2017

Bílá sobota patřila v muzeu dílnám

Beroun /FOTOGALERIE/ - Otevřené velikonoční dílny nabídlo již potřetí na Bílou sobotu svým návštěvníkům Muzeum berounské keramiky.

15.4.2017

Velikonoce nemají v populární kultuře tolik místa jako Vánoce, říká farář

Region /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ – Velikonoce pro lidi obecně neznamenají tolik, co Vánoce a vnitřní podstata Velikonoc nemá v populární kultuře tolik místa. Takový názor má kolínský farář Ján Halama.

15.4.2017

Králodvorské fresky mají hodnotu jako na Hradě

Králův Dvůr – Představitelé Králova Dvora se rozhodli zachránit vzácné fresky v přízemí jižního křídla králodvorského zámku. Podle nejnovějšího vyjádření památkářů mají králodvorské fresky stejnou hodnotu jako na Pražském hradě.

13.4.2017

Na středních školách odstartovaly přijímací zkoušky

Beroun /FOTOGALERIE/ – V berounském regionu ve středu odstartovaly jednotné přijímací zkoušky na střední školy. Žáci, kteří se ucházejí o studium na střední škole s maturitní zkouškou, museli absolvovat didaktický texu ze dvou předmětů. Matematiky, která byla první a z českého jazyka a literatury.

12.4.2017

Rekonstrukce přinese tři kruhové objezdy

Berounsko – Středočeský kraj chce v letošním roce rozjet rozsáhlou rekonstrukci dvou velmi frekventovaných silnic v Berouně a Králově Dvoře. Konkrétně části silnice v ulici Plzeňská a části komunikace v ulici Jungmannova, která směřuje z Králova Dvora do Zahořan.

11.4.2017

Netradiční značky: Drakula nebo Kominik

Pro někoho zbytečnost a drahý rozmar, pro jiného splnění velkého snu. Už více než rok si mohou řidiči osobních automobilů a motocyklů pořídit na odboru dopravy registrační značku, na které je třeba jejich jméno, příjmení, povolání a dokonce i něco netradičního.

11.4.2017

KRÁTCE: Tisícům řidičáků vyprší platnost

Berounsko - Přečtěte si přehled krátkých zpráv z regionu!

11.4.2017

V Hořovicích přibudou nová parkoviště

Hořovice – Za výstavbu nových parkovacích míst v Rpetské ulici u hřbitova a ve Fügnerově ulici zaplatí město Hořovice v letošním roce zhruba 1,2 milionu korun. Hořovičtí stavbu financují z peněz, které vybrali za parkování v městě. Kromě toho vzniká nové parkoviště u zdejší nemocnice.

10.4.2017

Kamioňáci nechtějí za parkování platit

Rozježděné krajnice silnic, kamion zaparkovaný na polní cestě, parkovišti u sídliště, či na návsi menší obce. Zkrátka, kde jen to jde. Tak parkují někteří řidiči kamionů.

9.4.2017

V berounských školách skončily zápisy do prvních tříd

Beroun - V berounských základních školách bylo rušno i v sobotu dopoledne. Školní budovy zaplnili rodiče s předškoláky. Pokračovaly zde zápisy do prvních tříd čtyř základních škol. Největší počet budoucích prvňáčků přišel k zápisu sice v pátek, ale i v sobotu dopoledne měli pedagogové hodně práce.

8.4.2017

Beroun rozdělil sportovní granty na letošní rok

Beroun – Zastupitelé Berouna schválili sportovní granty na letošní rok v celkové výši 3,916 milionu korun. Na dotace nad 50 tisíc vedení města uvolnilo 3,874 milionu korun a na dotace do 50 tisíc korun necelých 126 tisíc korun.

7.4.2017

Výživná třetí liga! Udrží na uzdě Šemíky a Pitáka?

Berounsko - Atraktivní. Taková by měla být sobota v podání třetiligových fotbalových celků. Vždyť na hřiště do našeho regionu přijedou celky z první poloviny tabulky. A oběma mají jak Králův Dvůr, tak Hořovicko co vracet.

7.4.2017

Na Berounsku zvedli mzdy řidičům až v dubnu

Beroun - Stávka řidičů linkových autobusů Středočeský kraj minula. Výrazně zasáhla jen Jihomoravský, Olomoucký a částečně Pardubický kraj. V berounském regionu jezdily autobusy podle jízdních řádů.

7.4.2017

Řidiči kamionů nechtějí za parkování platit

Region - Rozježděné krajnice silnic, kamion zaparkovaný na polní cestě, parkovišti u sídliště, či na návsi menší obce. Zkrátka kde jen to jde.Tak parkují někteří řidiči kamionů. Zatímco policisté se snaží řidiče nerespektující silniční předpisy z těchto míst vyhnat, řidiči argumentují absencí odstavných ploch.

7.4.2017

Město Hořovice otevřelo své muzeum, knihovnu a informační centrum

Hořovice - Obyvatelé Hořovic se dočkali nového muzea, knihovny a infocentra. Slavnostní otevření se uskutečnilo za přítomnosti náměstkyně ministerstva kultury Anny Matouškové. Pozvání přijal i poslanec parlamentu Richard Dolejš a další významní hosté.

6.4.2017

KRÁTCE: Co se děje na Berounsku?

Beroun - Události z Berounska v tomto týdnu přehledně. 

6.4.2017

Jedna z největších transfúzních stanic je v Hořovicích

Hořovice – Hořovická transfúzní stanice se řadí mezi špičky. V loňském roce nás navštívilo přes deset tisíc dárců. Bližší informace prozradila Jana Šrámková, vrchní sestra transfúzního oddělení.

6.4.2017

Bezpečnost Pražského hradu. Lidé ve frontách a výměny na pozici velitele stráže

Praha – V maskáčích či uniformách hlídají Pražský hrad a zámek v Lánech. Od loňského léta však vojákům přibyla práce kvůli bezpečnostním opatřením na Hradě. Problémem Hradní stráže však je, že se jí dlouhodobě nedaří vyřešit podstav svých členů.

6.4.2017

Školáky čekají přijímačky, poprvé jsou všude stejné

Region - Jednotné přijímací zkoušky se týkají všech typů středních škol zakončených maturitní zkouškou s výjimkou uměleckých škol a konzervatoří.Autorem zkoušek je společnost Cermat, která testy sestavila na základě novely školského zákona z loňského roku.

5.4.2017

Řidiči autobusů v regionu stávkovat nebudou, podpoří ale kolegy

Berounsko – Řidiči linkových autobusů vyhlásili kvůli nízkým mzdám na čtvrtek celostátní stávku. Ta se ale Středočeskému kraji vyhne a postihne pouze čtyři kraje. Stávkovat se bude ve Zlínském, Jihočeském, Jihomoravském a Ústeckém kraji.

4.4.2017

Benefiční akce podpoří sbírku na dětské hřiště ve Svaté

Svatá - Sbor dobrovolných hasičů Svatá pořádá veřejnou sbírku na výstavbu dětského hřiště v obci. S nápadem na její zorganizování přišly před rokem místní maminky a dobrovolní hasiči ho svojí organizací zaštítili.

4.4.2017

Nejstarší žena regionu Anna Švestková má ráda slunce a milé lidi

Zdice - Nejstarší obyvatelkou berounského regionu a jednou z nejstarších ve Středočeském kraji je už několik let Anna Švestková. Vitální důchodkyni, která už pět let žije v Domově pro seniory V Zahradách ve Zdicích, bylo 105 let.

4.4.2017

Větší města hyzdí desítky autovraků

Střední Čechy – Snad každý si v blízkosti svého bydliště, především na sídlišti většího města, může všimnout opuštěných aut. Rozbitá okna, prázdné pneumatiky a vybrakovaný interiér naznačují, že ze svého místa už nikdy po svých neodjedou.

AKTUALIZOVÁNO
3.4.2017

Senior odešel z domova, našli ho mrtvého

Berounsko – Desítky policistů, psovod a posádka vrtulníku pátrali od soboty po devadesátiletém seniorovi, který odešel ze svého rodinného domu v Cerhovicích.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení