VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Berounsko

8.9.2017

Berounský toxi tým obvinil tři dealery drog

Beroun - Berounští kriminalisté zaznamenali velký úspěch. Podařilo se jim dopadnout a obvinit tři distributory návykových látek. Těmito případy se toxi tým zabýval několik měsíců.  

7.9.2017

Čistička v Žebráku prospěje rakům i lidem

Žebrák /FOTOGALERIE/ - Město Žebrák oficiálně otevřelo rekonstruovanou a intenzifikovanou čistírnu odpadních vod, kterou vlastní a provozuje akciová společnost Vodovody a kanalizace (VAK) Beroun. Díky rekonstrukci čistírny, kdy se mimo jiné zvýšila její původní kapacita z 2 066 na 3 150 ekvivalentních obyva-tel, bylo možné odkanalizovat část místní průmyslové zóny, odkud se už odpadní voda nemusí složitě převážet do okolních čistíren.  

7.9.2017

Deník fotí prvňáčky. Zapojte se!

Region – Se začátkem nového školního roku startuje unikátní projekt Deníku s názvem Naši prvňáci, do kterého se mohou zapojit všechny základní školy v našem kraji. Od 13. září budeme pravidelně každou středu postupně zveřejňovat fotky tříd plných dětí, které letos poprvé usedly do školních lavic.

6.9.2017

OBRAZEM: V Žebráku se dočkali opravy čistírny vod

Žebrák - V Žebráku slavnostně otevřeli zrekonstruovanou čistírnu odpadních vod. Díky rekonstrukci se tak mohly již připojit na kanalizační síť i některé podniky z průmyslové zóny, které také na zhruba 25 milionovou investici přispěly.

6.9.2017

OBRAZEM: Otevření slavnostní přechod Jungmannova základní škola Beroun

Beroun - V úterý dopoledne byl slavnostně zahájen provoz nového semaforu a přechodu pro chodce u Jungmannovy základní školy v Berouně. Přechod pro chodce v oblasti Havlíčkovy a Plzeňské ulice prakticky do této doby neexistoval.

6.9.2017

Berounská městská policie strážníky nehledá

Berounsko /FOTOGALERIE, INFOGRAFIKA/- Kdo by se chtěl stát aktuálně berounským strážníkem, má alespoň prozatím smůlu. Místní městská policie má totiž plný stav.  

5.9.2017

Beroun: nejčastější přestupek? Pití alkoholu

Beroun - Obyvatelé Berouna, ani turisté, vyhlášku zakazující konzumaci alkoholických nápojů na veřejném prostranství moc nedodržují. S létem zde řeší strážníci pětkrát více takových přestupků než v zimním období. Zatímco v lednu strážníci evidují 35 případů veřejné konzumace alkoholu, v červnu jich bylo 158 a v červenci 143. Od začátku roku pak evidují 709 přestupků zmíněné vyhlášky.  

4.9.2017

OBRAZEM: Prvňáčci usedli do lavic

Beroun - Do berounských základních škol letos usedne 252 prvňáčků. První školní den je přišli přivítat i zástupci města Beroun. Starosta Ivan Kůs se na nádvoří pozdravil s novými žáky Základní školy na Wagnerově náměstí. Zde se letos otevírají tři první třídy a škola má i jednu raritu, 1.C totiž má učitele, nikoli učitelku, jak je v posledních letech v českém školství zvykem.

4.9.2017

Děti do školy půjdou bezpečnější cestou

Beroun /FOTOGALERIE/ - Obyvatelé Berouna se konečně dočkají. Od zítřka bude v provozu propojovací chodník mezi ulicemi Plzeňská a Havlíčkova.  

3.9.2017

OBRAZEM: Králův Dvůr míří v neděli na horkou půdu do Záp

Králův Dvůr - Nelehkou pozici po středeční prohře s Pískem 0:1 nebude mít v neděli Králův Dvůr v Zápech. V jejich středu hraje prim Karel Piták, na jehož trestné kopy si budou muset dát Cábelíci dobrý pozor. Utkání začíná od 17 hodin. Fotogalerií se vracíme k nevydařenému středečnímu utkání s Jihočechy.

1.9.2017

Most u Venediku si vyžádá rozsáhlejší rekonstrukci

Beroun – Oprava berounského mostu přes pravé rameno Berounky u hotelu Venedik vrcholí. Skončit by měla v první polovině září. Most si nakonec vyžádal zásadnější rekonstrukci, než se původně předpokládalo.

1.9.2017

Beroun sjednocuje časový harmonogram pro dotace

Beroun – O dotace na sport a kulturu budou v Berouně letos zájemci žádat v jednom termínu. Rada města na svém zasedání 16. srpna vzala na vědomí informaci vedoucí odboru školství a volnočasových aktivit ke sjednocení časového harmonogramu dotačního programu na poskytnutí dotací pro kulturu a sport na rok 2018.

1.9.2017

Beroun zrušil přechody, dopravu řídí semafor

Beroun - V okolí Jungmannovy základní školy a Havlíčkově ulici v Berouně končí stavební úpravy. Cílem akce, jejíž investiční náklady byly zhruba 2,6 milionu korun, je zvýšení bezpečnosti školáků i ostatních chodců.  

1.9.2017

Dny zdraví v hořovickém Starém zámku se stanou možná tradicí

Hořovice /FOTOGALERIE/ - Nemocnice Hořovice společně s Městem Hořovice a Městským kulturním centrem uspořádaly v areálu Starého zámku Dny zdraví. Akce byla zaměřena na prevenci zdraví a zdravé stravování. Dohromady se této akce zúčastnilo přes 100 lidí, včetně starosty Hořovic Jiřího Peřiny, který Dny zdraví inicioval a převzal pod svou záštitu.

31.8.2017

Cyklostezku uzavřou kvůli sanačním pracem

Beroun – V měsíci září se budou na cyklostezce do Srbska konat práce na odstranění kamenů v úseku od osady V Kozle. O přesném termínu bude město Beroun občany informovat prostřednictvím webových stránkách a v denním tisku.

31.8.2017

V Berouně bude babybox

Beroun /FOTOGALERIE/ – Beroun byl jedním z posledních velkých středočeských měst, kde chyběl babybox. To se ale brzy změní. Nainstalován bude na budově Dětského domova a mateřské školy speciální v ulici Mládeže. Jeho slavnostní zprovoznění je naplánováno na 19. října. Podle statistik bylo k 7. srpnu do babyboxů v České republice odloženo 158 dětí, z toho 90 hol- čiček a 68 chlapečků. Nejčastěji je využíván babybox v Hloubětíně, kde už zachránil 25 miminek.

31.8.2017

Berounští se dočkali. Město opravilo mateřinky za několik milionů korun

Beroun – O letních prázdninách se v berounských mateřských a základních školách nezahálelo. Nejzásadnější investici si v letních měsících vyžádala Mateřská škola Pod Homolkou, a to ve výši 5,2 milionu korun. V mateřince se kompletně vyměnily rozvody vody, odpadu, topení a elektřiny včetně svítidel.

31.8.2017

Uzavírka mostu na Zavadilku se o zřejmě prodlouží

Beroun /FOTOGALERIE/ - Uzavírka mostu na Zavadilka možná neskončí 3. října, ale o dva týdny později. Firma, která od června zajišťuje rekonstrukci mostu na Zavadilku, na kontrolním dnu 23. srpna připustila, že zvažuje žádost o prodloužení uzavírky mostu o zhruba deset dní.

31.8.2017

Děti nemají o některé učební obory zájem

Berounsko /FOTOGALERIE/ - Za několik dnů začne nový školní rok. Ve středních odborných školách i některých středních školách ale zůstanou některé třídy zavřené. Žáci základních škol nejeví o určité učební obory dlouhodobě žádný zájem.  

30.8.2017

Králův Dvůr začal s opravou vzácných fresek

Králův Dvůr /FOTOGALERIE/ - V králodvorském zámku začali restaurátoři s opravou vzácných renesančních maleb. Podobné jsou i ve Schwarzenberském paláci v Praze. Město Králův Dvůr o jejich záchranu usiluje už několik let.  

30.8.2017

U Hýskova našli bezmocné mládě včelojeda lesního

Hýskov – V lesích u Hýskova objevili lidé na procházce bezmocné mládě vzácného včelojeda lesního.

29.8.2017

Berouňané rozhodují o osudu koupaliště

Beroun - Na berounské radnici začali zpracovávat odpovědi občanů Berouna na anketu ohledně další existence venkovního plaveckého bazénu na Velkém sídlišti. Anketa se setkala s velkým zájmem veřejnosti.

29.8.2017

Berouňané vytřídili tuny odpadu

Beroun /FOTOGALERIE/ – Obyvatelé Berouna za druhé čtvrtletí letošního roku vytřídili stovky tun odpadu. Odevzdali ho přes 656 tun. Největší podíl na tomto čísle mají kovy, a to 287 tun.

29.8.2017

Banka ruší pobočky v Žebráku i ve Zdicích

Berounsko /FOTOGALERIE/ - K 1. říjnu 2016 Česká spořitelna zrušila 45 poboček, nyní jich je kolem šesti set. Jedná se o malé pobočky, do kterých chodí pár lidí denně vybí-rat nebo vkládat peníze. Poradenství či jiné bankovní produkty v nich vyhledá, jen pár klientů. Lidé v těchto obcích tak budou od října odkázání na bankomaty a větší pobočky ve svém okolí.  

28.8.2017

Děti se ve Zdicích rozloučí s prázdninami

Beroun - První zářijový víkend se děti rozloučí ve Zdicích s letošními letními prázdninami. Hromadné loučení se uskuteční v neděli 3. září v areálu místního veřejného koupaliště. 

27.8.2017

Vítězové soutěže Princ a princezna Berounského deníku převzali své ceny

Králův Dvůr /FOTOGALERIE/ – Další ročník soutěže Princ a princezna Berounského deníku je u konce. V sobotu na Městské slavnosti na zámku v Králově Dvoře převzaly soutěžící děti své ceny a vítězové i královské koruny.

26.8.2017

Deník vyhlásí vítězné princezny na městských slavnostech

Králův Dvůr – Další ročník soutěže Princ a princezna Berounského deníku jde do finále. Už dnes v sobotu 26. srpna prozradíme vítěze a všechny soutěžící děti odměníme cenami.

25.8.2017

Teplé počasí přeje výletům na kole

Berounsko - V berounském regionu mají cyklisté k dispozici několik velmi zajímavých cyklostezek. Největší z nich je Cyklostezka Po stopách českých králů.

25.8.2017

Bezpečnost školáků ohlídá nový semafor

Beroun – Bezpečnost chodců a zejména školáků patří k prioritám představitelů Berouna. Z tohoto důvodu stojí nyní na nejfrektovanější silnici u Jungmannovy základní školy nový semafor.

25.8.2017

Nemocnice postavila pro děti firemní školku

Hořovice /FOTOGALERIE/ – Města a obce berounského regionu už několik let bojují s velkým ne-dostatkem míst v mateřských školách. Někde tento problém řeší přestavbou vnitřních prostor, jinde budují nové pavilony.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení