VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Berounsko

29.7.2017

OBRAZEM: Motorkáři vyjeli na další spanilou jízdu regionem

Hořovice – Do areálu za společenským domem v Hořovicích se v sobotu sjely desítky motocyklových nadšenců se svými stroji všech možných typů. Konalo se zde již čtvrté setkání s názvem Motorkářský cvoček, jehož součástí byla i tradiční spanilá jízda napříč regionem.

28.7.2017

Hmyz útočí ve velkém, počet alergií stoupá

Střední Čechy - postupujícím létem vždy roste počet výjezdů záchranné služby k osobám, u kterých se objevily zdravotní komplikace po bodnutí hmyzem.  

27.7.2017

Favorit není jasný

Berounsko - Rozlosován byl i nový ročník ve skupině A čtvrté fotbalové třídy. Favorit soutěže po reorganizaci není daný, nejnižší třída bude hodně napínavá. Zajímavostí je start béčka Doubravanu Újezd ze západní části okresu, když jeho áčko nastoupí v B skupině této soutěže.

27.7.2017

Berounsko od jara ušetří na jízdném

Berounsko - Na jaře roku 2018 by se mělo i Berounsko připojit k pražské integrované dopravě. Do systému už teď patří oblast Mělnicka, Neratovicka, Benešovska, Sedlčanska a také spoje v okresech Praha-východ a Praha-západ.  

27.7.2017

Řidiče čekají v Havlíčkově ulici velké změny

Beroun /FOTOGALERIE/ - Havlíčkova ulice prochází zásadní proměnou. Křižovatka s Plzeňskou ulicí proti Jungmannově základní škole zanikne, naopak se tu postaví propojovací chodník pro větší bezpečnost chodců, hlavně dětí.  

26.7.2017

Medu je málo, včelaři zvyšují jeho cenu

Region /FOTOGALERIE/ - Chléb namazaný tlustou vrstvou medu pro někoho neodmyslitelně patří ke snídani. Cesta zlatavého všeléku až na náš stůl ovšem není vůbec jednoduchá. Včelaře stojí péče o svá včelstva mnoho úsilí, velmi často ještě celou situaci komplikuje například špatné počasí nebo tolik obávané nákazy.    

26.7.2017

Beroun ušetří díky nákupu tří elektromobilů

Beroun /FOTOGALERIE/ - Město Beroun koupí tři elektromobily, na které získalo dotaci ve výši téměř 900 tisíc korun ze Státního fondu životního prostředí. Dva elektromobily jsou určeny pro sociální služby. Město zajišťuje prostřednictvím pečovatelů rozvoz jídel pro seniory trvale žijící v Berouně.    

25.7.2017

Půjčovny nabízejí lodě Vydry a Tukany

Berounsko /FOTOGALERIE/- Nesjízdné jezy, špatně upravené dno, drahé kempy. To jsou nejčastější stížnosti vodáků, kteří se rozhodnou sjet Berounku. Řeka přitom lákala vodáky vždy a díky klidnému toku ji zvládají i začátečníci nebo rodiny s malými dětmi.    

24.7.2017

Město chce stavět nové mateřské školy

Beroun /FOTOGALERIE/ - Představitelé města se připravují na invazi dětí do mateřských škol, kterou očekávají už za tři roky. Od roku 2020 totiž město musí zajistit místo v mateřské škole i dvouletým dětem.  

23.7.2017

Hořovice požadují změnu jízdního řádu

Berounsko - S koncem kalendářního roku je již řadu let tradičně spjato vydávání nových vlakových jízdních řádů na následujících dvanáct měsíců. Letošek nebude výjimkou. Návrh Českých drah na jízdní řád s platností od 10. prosince mají již delší dobu k dispozici i obce a města na Berounsku.  

22.7.2017

Na Berounsku výrazně stoupla spotřeba pitné vody

Berounsko - Letos v létě zaznamenali vodohospodáři enormní spotřebu pitné vody. Vzrostla o desítky procent.

22.7.2017

Beroun začal z městských budov odstraňovat graffiti

Beroun /FOTOGALERIE/ - Velké sídliště v Berouně ničí sprejeři a různí vandalové. Najít zde budovu, na které by nebyly namalovány nějaké klikyháky je celkem zázrak. Šílené obrazce nejsou jen na nových fasádách zateplených panelových domů, ale i na městských objektech, kontejnerech na komunální odpad, garážích i svodidlech. Prostě na všem, kde je nějaká volná plocha.  

22.7.2017

Zjistili jsme pro vás: kde a za kolik zaparkujete na Berounsku

Beroun /FOTOGALERIE/ - Ta nejvhodnější místa k parkování v okolí vlastního bydliště zná každý řidič jako své boty. Co ale když vyrazíte k sousedům? Třeba na nákupy nebo prostě jen na výlet. Většina parkovišť, zejména v centrech měst je dnes už zpoplatněna.  

21.7.2017

Obnova lesoparku pokračuje, děti se mohou těšit na skluzavku

Zdice /FOTOGALERIE/ – Obvyklý klid návštěvníkům zdického lesoparku Knihov v těchto dnech narušují bagry a další stavební stroje. Pokračuje totiž plánovaná obnova tohoto oblíbeného místa pro aktivní i pasivní odpočinek nejen místních občanů.

21.7.2017

Havlíčkova ulice je nyní neprůjezdná

Beroun /FOTOGALERIE/ - V Havlíčkově ulici v Berouně panuje čilý stavební ruch. V její horní části je rozkopaná silnice a řidiči tak musí jezdit po objízdné trase. K místnímu supermarketu se dostanou Plzeňskou ulicí přes náměstí Marie Poštové a odtud do Havlíčkovy ulice. Z Tovární ulice musí do Tyršovy a pak do Havlíčkovy ulice.  

20.7.2017

Máslo zdražilo a stalo se luxusním zbožím

Berounsko /FOTOGALERIE/ - Pokud patříte mezi ty, kteří mají na svém nákupním seznamu pravidelně napsáno také máslo, při návštěvě obchodů a supermarketů se asi nestačíte divit. Cena másla se totiž vyšplhala na historické maximum.  

19.7.2017

Beroun řeší problém s dopravou v centru

Beroun /FOTOGALERIE/ - Dopravní špičky v Berouně se děsí i zkušený a trpělivý řidič. Moc dobře ví, že v určitých hodinách je doprava ve městě neúnosná. Problémem je i světelná signalizace.  

18.7.2017

Hořovická mateřská škola zvýší kapacitu

Hořovice /FOTOGALERIE/ -  Představitelé města plánují rozšířit kapacitu městské mateřské školy, a to přesunutím příspěvkové organizace Domeček Hořovice do jiných prostor. Ve hře je nyní několik možných variant.  

17.7.2017

Města bojují za vytlačení kamionů ze silnic

Berounsko /FOTOGALERIE/ - Přetížení některých měst a obcí na Berounsku kamionovou dopravou je problémem. Starostové ho řeší řadu let, zatím bezvýsledně. Je ale možné, že se situace brzy změní. Zástupci Hořovic už mají v rukou výsledky z průzkumu nákladní tranzitní dopravy, která ve městě nezačíná ani nekončí, ale pouze jím projíždí.  

16.7.2017

Konec zastupitelů? Podle politiků nesmysl

Berounsko /ANKETA/ - Diktátor na radnici? Pro někoho nepřijatelná představa, pro jiného nezbytnost. To, že by obecní zastupitelství, ale i ta krajská, mohla jednou zaniknout, není fikce, ale reálná úvaha Andreje Babiše. Ač to vypadá na první pohled jako velký nesmysl, podle Babiše, to může zrychlit projednávání důležitých věcí.  

14.7.2017

Lidé si stěžují, že se most opravuje pomalu

Beroun /FOTOGALERIE/ – Obyvatelé Jarova a Zdejciny si neustále stěžují na nečinnost stavební firmy, která opravuje železniční most na Zavadilku. „Vidíte, nikdo tady zase není. Někdy tu jsou ráno a v jedenáct dopoledne už zase ne. Je jim jedno, že musíme dennodenně chodit ze Zavadilky do Berouna pěšky,“ rozčiluje se Iveta Daňková. 

14.7.2017

Zemědělci už kvůli suchu sčítají ztráty

Berounsko Žně jsou sice na samém začátku, nicméně zemědělci na Berounsku už počítají se ztrátami. A to nikterak zanedbatelnými. Někde se mohou kvůli největšímu suchu za několik posledních let vyšplhat až do milionů korun.  

13.7.2017

O nové hřiště v Tlustici je ve zkušebním provozu velký zájem

Tlustice /FOTOGALERIE/ – V Tlustici otevřeli nové víceúčelové sportovní hřiště. Zatím je ve zkušebním provozu, při kterém jej mohou využívat pouze místní občané, a to bezplatně.

13.7.2017

České ovoce zmizelo z prodejních pultů

Berounsko /ANKETA, FOTOGALERIE/ – Jarní mrazíky a sucho výrazně ovlivnilo letošní úrodu ovoce. Je ho málo a nenarostlo. Hospodyňky, které každoročně zavařují borůvky, třešně a meruňky, budou muset sáhnout do rodinných úspor anebo na letošní konzervaci ovoce zapomenout. Úroda třešní nebyla valná a borůvky ani jahody kvůli suchu nenarostly. Obchody i trhovci tak nabízejí převážně drahé a mnohdy nedozrálé ovoce dovezené ze zahraničí.

13.7.2017

Návštěvnosti aquaparku pomohl teplý červen

Hořovice /FOTOGALERIE/ – Díky nadprůměrným teplotám v červnu mohou být v Hořovicích s návštěvností tamního aquaparku spokojeni. Od 3. června, kdy se areál s kapacitou pro 900 lidí poprvé otevřel pro veřejnost, jeho provozovatel eviduje přes 4400 návštěv.

12.7.2017

Řidiči dostali za odměnu nealkoholické pivo

Beroun /FOTOGALERIE/ - Dopravní policisté z Berouna s policistkou z oddělení tisku a prevence se v úterý zapojili do celorepublikového projektu Řídím, piju nealko pivo, který probíhá již několik let ve spolupráci s Českým svazem pivovarů a sladoven. 

12.7.2017

Na Berounsku zatím burkiny v bazénu neřeší

Berounsko /ANKETA, FOTOGALERIE/ – Internetem se šíří fotografie žen, které se koupají v burkinách. Mohly by se takto oblečené ženy vykoupat v aquaparcích a koupalištích v berounském regionu? Co musí mít návštěvníci těchto zařízení na sobě, aby je provozovatelé nevykázali z bazénu? 

11.7.2017

Střední Čechy jsou pro běžce učiněným rájem. Zkusíte to?

Střední Čechy - Málokterý region nabízí tak nádherné prostředí a tolik pěkných míst ke sportovnímu vyžití, jako střední Čechy. Nabízíme vám přehled zajímavých tipů ze všech koutů regionu a je už pouze na vás samotných, zda si něco vyberete. Prakticky kamkoliv ve středních Čechách vyrazíte, můžete si s sebou zabalit oblečení na běh, protože zdolat pár kilometrů se dá prakticky všude. Zaběhat si lesem? Po asfaltové cestě podél řeky či potoka? Nebo se proběhnout cestičkou na nějakou historickou památku? Každý si vybere podle chuti to své!

11.7.2017

Oprava omezila dopravu v Havlíčkově ulici

Beroun /FOTOGALERIE/ – V Havlíčkově ulici v Berouně v pondělí začaly stavební práce, které v této lokalitě omezí dopravu až do konce letních prázdnin. Kvůli bezpečnosti chodců a dětí z Jungmannovy základní školy se představitelé města rozhodli propojit chodník u Plzeňské ulice a uzavřít tím místní křižovatku.

10.7.2017

Hořovice zvažují, že změní dopravce MHD

Hořovice /FOTOGALERIE/- Vedení města zvažuje kvůli neutichajícím stížnostem občanů změnu dodavatele městské autobusové dopravy. Ve hře je i varianta, že si město bude dopravu provozovat samo. Všechny možnosti nyní analyzuje.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení