VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Berounsko

7.6.2017

Hořovice vybudují na hřbitově společnou hrobku

Hořovice - Na městském hřbitově v Hořovicích vznikne společná hrobka. Bude sloužit pro ukládání uren a kosterních ostatků, u kterých se nedaří zjistit pozůstalé nebo se pozůstalí k ostatkům nehlásí.

6.6.2017

V Plzeňské ulici přibude světelná signalizace

Beroun – Centrum Berouna čekají za několik týdnů stavební úpravy, které změní ráz Havlíčkovy ulice. O letních prázdninách zde firma zahájí stavební úpravy. Ty by měly zajistit větší bezpečnost chodců a především dětí v okolí Jungmannovy základní školy.

5.6.2017

Gymnázium za peníze z nájmu upraví učebny

Hořovice - Studenti Gymnázia Václava Hraběte v Hořovicích by měli od příštího školního roku začít využívat dvě upravené učebny. Peníze na rekonstrukci uvolní město z prostředků, které dostává od kraje za pronájem gymnázia.

5.6.2017

Nemocnice rozšíří ambulance i operační sály

Hořovice – Nemocnice v Hořovicích se rozroste o další prostory, navíc plánuje rozšířit portfolio poskytovaných služeb. Vedení plánuje postavit nové křídlo s dalšími ambulancemi, v areálu přibude přes sto lůžek a vzniknou další operační sály.

4.6.2017

V bývalé továrně vzniknou byty a kanceláře

Hořovice - Opuštěný průmyslový objekt továrny U Štěpánků v Hořovicích se dočká rekonstrukce. Vybudují v něm byty a komerční prostory. Společně s obytnou výstavbou na sousedním pozemku pak vznikne jeden společný komplex.

3.6.2017

Dosáhne Cembrit opět na metu jedenácti gólů?

Berounsko - V A skupině třetí fotbalové třídy byly k vidění fotbalové hody a očekává se, jestli budou pokračovat i o víkendu.

3.6.2017

Král jede uložit klenoty na hrad Karlštejn

Střední Čechy – Už pojedenácté dnes vyrazí Královský průvod na hrad Karlštejn, aby tam uložil korunovační klenoty. Letos spadá do oslav výročí 670 let od korunovace Karla IV. českým králem.

2.6.2017

Tetín dosáhl na okresní pohár, Zaječov smutní

Hýskov – Finále okresního poháru hostil stadionek v Hýskově, na který se o trofej přijely utkat celky Tetína a Zaječova.

2.6.2017

V Berouně už otevřou koupaliště na sídlišti

Beroun - Technické služby Beroun se připravují na otevření venkovního plaveckého bazénu na Velkém sídlišti.

2.6.2017

Most na Zavadilku zavřou na čtyři měsíce

Beroun – Most na Zavadilku je od zítřka uzavřen. Stovky lidí tak čeká nepříjemné dopravní omezení, které potrvá čtyři měsíce. Obyvatelé Jarova, Tetína, Koněprus a Zavadilky budou muset při cestě do Berouna využít objízdnou trasu. Motoristé musí úsek objíždět přes Bítov a Králův Dvůr. Jiné řešení objížďky není možné.

1.6.2017

Hledáme princeznu a prince Deníku

Beroun - Berounský deník spolu s městem Králův Dvůr vyhlašuje 1. června na Den dětí další ročník soutěže Princ a princezna Berounského deníku.

1.6.2017

Z některých hospod se teď stávají kluby

Střední Čechy – Zavedení EET i zákaz kouření v restauracích přivedl mnohé majitele těchto zařízení k myšlence změnit provozovnu na soukromý klub. Zejména provozovatelé hospod v malých vesnicích, mají k této změně velmi blízko.

31.5.2017

Děti oslavily svůj svátek také na kejklířském vystoupení

Zdice - Ve Zdicích využili k pořádání dětského dne lesopark na vrchu Knihov. Pro děti byly v areálu připraveny různé soutěže, po jejich absolvování si mohly zatančit na diskotéce či si vytvořit upomínkové předměty.

31.5.2017

Na Žebrák je kvůli opravě omezen přístup

Žebrák - Do areálu hradu Žebrák i prostor v jeho bezprostřední blízkosti je v těchto dnech omezený přístup. Od pondělí do pátku je totiž opravována hlavní dominanta a lákadlo této památky, ochoz hlavní věže.

30.5.2017

Králův Dvůr musí otevřít čtyři první třídy

Králův Dvůr – V králodvorských základních školách letos v září otevřou čtyři první třídy. „V Základní škole v ulici Jungmannova to budou dvě a v počapelské základní škole také dvě," upozornil starosta Králova Dvora Petr Vychodil.

30.5.2017

V Hořovicích vznikne centrum pro osoby bez přístřeší

Hořovice – Zajištění stravy, oblečení či možnost vysprchování poskytují denní centra osobám bez přístřeší. V Hořovicích tato služba dlouho chyběla. To se ale brzy změní.

30.5.2017

Středočeští záchranáři bojovali na Rejvízu

Střední Čechy – Posádky Středočeské záchranné služby z Berouna, Rakovníka, Benešova, Mělníka a Vlašimi se zúčastnili jednadvacátého ročníku mezinárodní záchranářské soutěže Rallye Rejvíz 2017. Konala se v Koutech nad Desnou na Šumpersku.

29.5.2017

Jaroslav Šimek odchytává holuby přes čtvrt století

Tmaň - Počet holubů ve městech se snaží vedení radnic podle zákonných možností usměrňovat. O eliminaci holubů v berounském regionu se už přes dvacet let stará Jaroslav Šimek ze Tmaně. Jejich regulaci zajišťuje jak pro město Hořovice, tak i Beroun.

29.5.2017

Holubi stojí města ročně sta tisíce korun

Region - Holubi. Pro děti roztomilí ptáci, pro města pohroma. V posledních letech s nimi bojují všechna větší města. Ne nadarmo se jim říká létající krysy. Stahují se do blízkosti lidských obydlí, velmi rychle se množí a svými výkaly škodí a přenášejí nemoci.

27.5.2017

Břehy rybníka potřebují opravu, obec chce dotaci

Neumětely - Vedení obce Neumětely požádalo v rámci dotačních titulů o finanční podporu na opravu rybníka na návsi a vybudování nového sběrného dvora.

26.5.2017

Beroun čeká masivní bytová výstavba

Beroun - Město Beroun čeká v brzké době rozsáhlý stavební boom. Nová bytová výstavba se chystá v několika lokalitách. Stavět se bude nejen v blízkosti centra města v areálu bývalých kasáren a Tiby, Na Cibulce, ale i na pozemcích na louce pod Dědem.

25.5.2017

Škola plánuje rozšířit místo o nové učebny

Hořovice - Žáci 2. základní školy v Hořovicích by se měli dočkat nových učeben. Projekt počítá s tím, že vzniknou v půdních prostorách budovy v Jiráskově ulici, ve které kromě základní školy sídlí současně Gymnázium Václava Hraběte. Vedení města momentálně hledá vhodné dotace, které jsou záměru nakloněny.

25.5.2017

Středočeští dopravní policisté soutěžili o nejlepšího regulovčíka

Střední Čechy - Na rušné křižovatce Plzeňské ulice u obchodního centra v Berouně se ve středu uskutečnil šestý ročník soutěže O nejlepšího regulovčíka Středočeského kraje. Zúčastnilo se jí celkem osmnáct dopravních policistů.

24.5.2017

Na jízdu vyrazilo z Praskoles 148 mopedistů

Praskolesy - Náměstí v Praskolesích znovu po roce patřilo motocyklovým nadšencům a jejich mopedům značky Stadion. V pravé sobotní poledne odtud vyrazili na 5. ročník Praskoleské jízdy mopedistů.

24.5.2017

Z botníků zmizelo několik párů bot

Hořovice - Zloději už nevykrádají jen auta či sklepy, ale i botníky. V jednom z hořovických bytových domů si neznámý poberta odnesl osmnáct párů bot.

23.5.2017

Jeslová třída se neotevře, není prostor ani zájem

Hořovice - Mateřská škola v Hořovicích může nově provozovat jeslovou třídu pro děti od jednoho do dvou let. V příštím školním roce se ale neotevře. Škola totiž nebude mít k dispozici potřebný volný prostor, o zřízení třídy navíc nebyl mezi rodiči zájem.

22.5.2017

Nad budoucností koupaliště visí otazník

Beroun - Venkovní plavecký areál na Velkém sídlišti v Berouně je už značně opotřebený. Zhruba čtyřicetiletý provoz na něm zanechal devastující stopy, jejichž náprava by byla velmi drahá. Zejména jeho technologické zázemí je už za hranicí životnosti.

21.5.2017

Den s Lesy přilákal davy lidí

Karlova Ves – Letošní roční oblíbené turistické akce nazvané Den s Lesy České republiky, který se konal v sobotu v obci Karlova Ves, navštívilo více jak šest set lidí. Povětšinou se jednalo o rodiny s dětmi. „Jsem tady s bratrem a příbuznými. Je to tady úžasné. Pěkně jsme se prošli a nyní si dáme něco dobrého k jídlu," svěřila se Zuska Tinková z Berouna.

21.5.2017

Na nejznámějším pochodu z Prahy do Prčic zkolaboval důchodce

Berounsko - Při pochodu Praha-Prčice se jednomu z turistů udělalo nevolno. Muži se zastavilo srdce. Zachránit ho pomohli kolemjdoucí. 52. ročníku slavného pochodu Praha-Prčice se účastnilo dvacet tisíc lidí. Nemocného muže začali kolemjdoucí svědci nešťastné události okamžitě podle pokynů dispečerky na tísňové lince oživovat. Přivolaný lékař pak díky tomu u muže činnost srdce obnovil.

21.5.2017

V Hořovicích budou měnit názvy tří ulic

Hořovice - Obyvatelé Hořovic si budou muset zřejmě brzy zvykat na nové názvy ulic. Městská rada navrhla, aby byly přejmenovány ulice Lázeňská, Pod Šibencem a také část Fügnerovy.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení