VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Berounsko

19.5.2017

O titul Vesnice roku usilují i Středočeši

Region - Přes dvě stovky obcí usiluj v letošním 23. ročníku o zisk titulu Vesnice roku 2017. Tu už tradičně každoročně vyhlašuje Ministerstvo pro místní rozvoj a v letošním roce mezi oceněné rozdělí až 32 milionů korun na jejich další rozvoj.

18.5.2017

Centrum Berouna bylo ve čtvrtek několik hodin bez proudu

Beroun – Centrum Berouna a ulice v jeho okolí byly ve čtvrtek dopoledne několik hodin bez elektřiny. Elektrický proud vypadl po osmé hodině ráno. Podle vyjádření ČEZu se jednalo o poruchu na vysokém napětí.

18.5.2017

Sportoviště bude spravovat nové centrum, začne fungovat v červenci

Hořovice - V Hořovicích se pracuje na vzniku Městského sportovního centra, které se bude starat o správu a rozvoj sportovišť ve městě včetně nové multifunkční haly, plaveckého bazénu s aquaparkem či fotbalového stadionu. Svou činnost by mělo zahájit v červenci, kdy začne postupně přebírat sportoviště pod svou správu.

17.5.2017

K lomu se turisté dostanou štolou

Beroun - Turisté z Berounska už naplno zahájili sezonu. Jen v květnu se v regionu uskutečnily dvě velké turistické akce, a to Pešíkův pochod a pochod jarním Českým krasem.

17.5.2017

Mládě oslice pokřtil v Olešné režisér Jakub Kohák

Olešná - Na 500 návštěvníků zavítalo v neděli do Zvířátkova v Olešné u Hořovic. V tamním ZOO parku křtili čerstvě narozené mládě oslice jménem Jane. Dorazil i herec, moderátor a režisér Jakub Kohák, který se stal jejím kmotrem.

17.5.2017

Dům dětí a mládeže doufá, že získá dotaci

Beroun - Dům dětí a mládeže Beroun by se kromě zrekonstruovaného zázemí mohl letos dočkat i nového vybavení do chemické a fyzikální laboratoře, polyfunkční modelářské dílny a učebny ICT a digitálních technologií, a to díky dotaci.

16.5.2017

Stavba kanalizace si vyžádá další uzavírku

Beroun - V obci Libomyšl pokračuje stavba splaškové kanalizace, která s sebou nese dopravní omezení. Na řidiče čeká ještě jedna úplná uzavírka, a to v úseku od mostu nad řekou Litavkou k železničnímu přejezdu.

16.5.2017

Školáci v Žebráku se dočkají nového pavilonu

Žebrák - Mnohaleté úsilí se vyplatilo. Žebráku se podařilo získat dotaci z ministerstva financí na stavbu nových šaten v základní škole. Náklady budou činit 23 milionů korun, z toho 16 milionů je právě z dotace. Zbytek doplatí město.

16.5.2017

Zařízení pro seniory mají plné kapacity

Region - Senioři se dožívají stále vyššího věku. Přibývá lidí, u nichž přesáhne devadesáti i sta let. Například ve zdickém domově pro seniory v dubnu zemřela žena, které bylo 105 roků.

15.5.2017

Parkovací karty jsou pro dotčené řidiče zdarma

Beroun - Uzavírka mostu na Zavadilku se blíží. Stovky lidí čeká od 3. června velmi nepříjemné dopravní omezení, které potrvá až do 3. října. Obyvatelé Jarova, Tetína, Koněprus a Zavadilky budou muset při cestě do Berouna využít objízdnou trasu. Motoristé budou muset úsek objíždět přes Bítov a Králův Dvůr. Jiné řešení objízdné trasy není možné.

14.5.2017

Trubín má jedenáct nových občánků

Trubín - V Trubíně v sobotu přivítali celkem jedenáct nových občánků. Jejich slavnostní vítání se odehrálo ve velice příjemné atmosféře. Mezi jedenácti novými občany Trubína byly děti různého věku, nejmladším bylo jen několik měsíců, nejstarší naopak kolem dvou let.

14.5.2017

Chladné jaro ohrožuje včely, med může podražit

Region - Včelaři se letos potýkají s nezvyklým počasím. Vloni touhle dobou již včelaři stáčeli první med. Letos je ale situace jiná.

13.5.2017

Vzpomínání na jedinečná setkání s Jiřím Kahounem

Beroun - Práce novináře přináší řadu zajímavých setkání. Některá z nich vám prošumí hlavou, ale jiná se zakousnou do vaší mysli a už vás neopustí.

13.5.2017

Zemřel spisovatel Jiří Kahoun

Beroun - V sobotu 13. května zemřel v 75 letech spisovatel Jiří Kahoun. O této smutné zprávě informuje veřejnoprávní televize.

13.5.2017

Točník láká kromě medvědů na řadu dalších akcí

Beroun - Točník Hrad Točník patří mezi nejoblíbenější a nejčastější cíle turistů v berounském regionu. Kromě oblíbených medvědů se i letos mohou návštěvníci těšit na řadu zajímavých akcí. A to nejen přímo na hradě, ale i v jeho blízkém okolí.

12.5.2017

Oprava kostela ve Zdicích pokračuje. Spolkne téměř dva miliony korun

Zdice - Ve Zdicích pokračuje druhá etapa opravy kostela Narození Panny Marie za 1,8 milionu korun. Po opravě střechy v roce 2012 se nyní pracuje na obvodovém plášti věže.

12.5.2017

Pozorování noční oblohy z Točníku je nevšední zážitek, říká kastelán

Točník – Na hradě Točník se dnes uskuteční každoroční akce žebrácké hvězdárny. Od 20 hodin budou mít návštěvníci opět jedinečnou šanci pozorovat noční oblohu hvězdářskými dalekohledy z místa, odkud se nechali unášet i hvězdopravci císařského dvora Rudolfa II. Habsburského.

12.5.2017

V Tlustici soutěžili ve vyprošťování lidí

Tlustice – Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje ve spolupráci s územním odborem Beroun uspořádal ve čtvrtek na letišti v Tlustici čtvrtý ročník Velké ceny Hořovic. Byla zároveň krajskou soutěží ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel.

11.5.2017

Žebrácký ring opět očekává tvrdé bitvy

Žebrák – Třetí kolo kolo Likost ligy K-1 je na programu v sobotu v žebráckém Kulturním klubu. Registrace, vážení a lékařské prohlídky začnou v 10 hodin, samotné boje v ringu vypuknou přesně v poledne. Vstupné na celé odpoledne je sto korun.

11.5.2017

Zrušení poplatků opět zaplnilo ordinace

Přestaneme vytahovat peníze z kapes nemocných. Poplatky za lékaře stejně žádný regulační efekt nemají. Místo toho nastolíme pořádek v nemocnicích, které často nakupují předra-žené léky a materiál. A zpře-trháme vazby zdravotnických řetězců, které náklady na léčení uměle zvyšují. S takovou vstupovala po volbách na ministerstvo zdravotnictví ČSSD.

11.5.2017

Ve Zdicích zapsali děti do mateřské školy

Zdice – V těchto dnech jsou v plném proudu zápisy do mateřských škol. Letos se kvůli novele školského zákona jejich termín přesunul na první polovinu května. Ve středu chodili rodiče s dětmi k zápisu do Mateřské školy ve Zdicích.

11.5.2017

Myslivci zlikvidovali černou skládku

Vráž – Černé skládky jsou noční můrou vedení obce Vráž už téměř deset let. Většina z nich obsahuje stavební suť a demontované části autovraků. Obec jich na své náklady musela zlikvidovat už několik. Jednu z nich dokonce řešili její představitelé před rokem s Českou inspekcí životního prostředí.

10.5.2017

Městská policie začne v Berouně s měřením rychlosti

Beroun – Pravděpodobně již v červnu začne městská policie měřit na vybraných úsecích ve městě rychlost vozidel.

10.5.2017

Beroun plánuje úpravy na městském hřbitově

Beroun – Představitelé Berouna připravují vše potřebné pro rekonstrukci a rozšíření městského hřbitova. V rozpočtu města je na letošní rok na nezbytné úpravy hřbitova a předhřbitovního prostoru vyčleněna částka ve výši 5,5 milionu korun.

10.5.2017

Za psy u rodinných domů majitelé ušetří

Region - Pořízení psa do domácnosti s sebou nenese jen radost a zábavu, se čtyřnohým miláčkem se dostaví také jisté povinnosti. Mezi ty patří také placení poplatku za psa. Zatímco někde poplatek za psa neplatí, jinde musí majitelé sáhnout hluboko do kapsy.

9.5.2017

Parkovací domy často zejí prázdnotou

Region - Každý řidič mířící do center měst na úřady či k lékařům se předem děsí, kde zaparkuje. Zvlášť v dopoledních hodinách a v úředních dnech je to o nervy. Pomoci mají, a někde už fungují, parkovací domy. Často ale zejí prázdnotou. Než platit, to si šoféři raději několikrát objedou centrum, dokud nenajdou parkování bez placení.

8.5.2017

V Chodouni uspořádali jarmark pro rodinu, která přišla o dům

Chodouň /FOTOGALERIE/ – V Chodouni to v sobotu žilo. Místní ženy a dívky ve spolupráci s Obecním úřadem v Chodouni uspořádaly na nábřeží dobročinný jarmark.

8.5.2017

Mopedisté vyjeli na spanilou jízdu už posedmnácté

Žebrák /FOTOGALERIE/ - Žebrácký spolek mopedistů uspořádal o víkendu 17.ročník tradiční Spanilé jízdy. Od časného rána se žebrácké náměstí začalo plnit vyšperkovanými mopedy značky Stadion.

8.5.2017

Ptejte se on-line Petra Steklého, šéfa Prostoru Plus a Lepšího místa

Na dotazy čtenářů bude tuto středu od 15 hodin odpovídat Petr Steklý z Prostoru Plus, který provozuje službu Lepší místo. Ta si dává za cíl zlepšovat veřejný prostor s pomocí občanů.

8.5.2017

U nemocnice v Hořovicích začala výstavba nového parkoviště

Hořovice /VIZUALIZACE/ – U hořovické nemocnice začala dlouho očekávaná výstavba nového parkoviště. Pro pacienty a návštěvníky by mělo být uvedeno do provozu ještě v letošním roce.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení