VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Berounsko

7.5.2017

Hvězdárna odhalí novou stálou expozici

Žebrák – Hvězdárna Žebrák pořádá u příležitosti tradiční Spanilé jízdy mopedistů další Den otevřených dveří. Dnes připravila od 13 do 18 hodin několik lákadel. Vstup je zdarma.

6.5.2017

Hrnčířské trhy v Berouně lákají opět tisíce návštěvníků

Beroun /FOTOGALERIE/ - Trhy v Berouně se konají dvakrát do roka, na jaře a na podzim. Ke dvoudenní přehlídce hrnčířů a řemeslníků patří také dobré jídlo a pití, stejně tak jako pohodová hudební vystoupení.

6.5.2017

Vladimíra Izbického inspirovaly bavorské trhy

Střední Čechy – Pořadatelem a otcem Hrnčířských trhů v Berouně je hrnčíř a tvůrce miniatur Vladimír Izbický. Inspirací mu byly vyhlášené hrnčířské trhy Arthura Sudau v bavorském Diessenu. Díky zájmu a podpoře města Berouna se podařilo zajistit první ročník a akce byla na světě.

6.5.2017

České dráhy posílí na hrnčířské trhy vlaky

Beroun – Tisíce lidí zamíří dnes a zítra do Berouna. Konají se zde totiž oblíbené Hrnčířské trhy. Letos se jedná o jejich jubilejní 15. ročník. České dráhy podle zkušeností z uplynulých let očekávají, že na akci vyrazí do Berouna velký počet návštěvníků vlakem, protože parkoviště i ulice města budou osobními automobily ucpané. Proto na oba dny mimořádně posílily dopravu na trati Praha – Beroun.

5.5.2017

Na tradiční Spanilou jízdu se již zítra chystají do Žebráku stovky mopedistů

Žebrák – Náměstí v Žebráku znovu po roce zaplní motocykloví nadšenci. V sobotu 6. května se sem sjedou stovky mopedistů se svými naleštěnými stroji značky Stadion z celé republiky, aby se zúčastnili v pořadí již 17. ročníku Spanilé jízdy.

5.5.2017

Nepřijaté deváťáky čekají horké chvilky

Region - V letošním roce žáky devátých tříd čekaly povinné jednotné přijímací zkoušky na střední školy s maturitou. Po dvou termínech přijímacích zkoušek, které se konaly 12. a 19. dubna, pak se žáci a jejich rodiče museli obrnit před dlouhým čekáním na výsledky.

5.5.2017

Jubilejní hrnčířské trhy uzavřou Husovo náměstí

Beroun – Jubilejní 15. ročník hrnčířských a řemeslných trhů je tu. V sobotu 6. května zaplní Husovo náměstí v Berouně kolem tří set řemeslníků. Tradičně největší zastoupení mají vždy hrnčíři.

4.5.2017

Nové infocentrum dodá i tip, kde se dobře najíst

Hořovice – Nové Informační centrum v Hořovicích má za sebou první měsíc provozu. Z přízemí radnice se přestěhovalo do prostor Starého zámku, kde má svoje nové sídlo společně s Muzeem Hořovicka a Knihovnou Ivana Slavíka.

4.5.2017

Nabídka letních brigád se už začíná tenčit

Region - Studenti se začínají ohlížet po letních brigádách. Za vydělané peníze si chtějí koupit nový mobilní telefon, počítač nebo další věci, které jim rodiče nechtějí ze svého rodinného rozpočtu zakoupit, nebo jen z části přispět.

3.5.2017

Beroun zvýhodní v určité době parkování

Beroun – Parkoviště v objektu bývalých kasáren v Berouně se pravděpodobně v létě uzavře veřejnosti. Soukromá společnost, která objekt vlastní, zde ve druhé polovině roku zahájí výstavbu 146 bytů a 42 řadových domů.

2.5.2017

Mladí hasiči z Hýskova skončili ve Zbečně druzí

Zbečno – Memoriálu Josefa Cyruse, první letošní soutěže mladých hasičů v požárním útoku ve Zbečně se zúčastnili také mladí hasiči Rackové z Hýskova na Berounsku. V kategorii smíšených družstev obsadili druhé místo.

2.5.2017

Berounské školky se připravují na nápor dětí

Beroun - Zápisy do mateřských škol v Berouně se blíží. Letos se kvůli novele školského zákona jejich termín přesunul na květen. Mateřské školy je mohou uskutečnit v době od 2. do 16. května. V Berouně je zápis dvoudenní. Odstartují ve čtvrtek 11. a pokračuje v pátek 12. května od 14 do 17 hodin. S nástupem zapsaných dětí se počítá od 1.září.

30.4.2017

Lidé oslavili keltský svátek Beltain a zahájili sezonu

Nižbor – V keltském duchu se neslo sobotní zahájení sezony na zámku Nižbor. Do života Keltů návštěvníci nahlédli prostřednictvím skupiny Vousův kmen. Jeho členové se věnovali například předení vlny, mletí obilí nebo zpracování kůže.

30.4.2017

Beltain oslaví v Nižboru opět tancem a zpěvem

Beroun - Děti i dospělí se každoročně těší na poslední dubnový den, který je spojený s pálením čarodějnic. Lidé se scházejí u velkých vater i malých ohňů a symbolicky pálí košťata a čarodějnice a užívají si společně kouzla Filipojakubské noci.

29.4.2017

Poplatky každoročně včas nezaplatí stovky lidí

Beroun – Obyvatelé Berouna zaplatí městu každoročně na místních poplatcích miliony korun. Jen za svoz komunálního odpadu se jedná o částku přes 13 milionů korun. Všechny místní poplatky musí obyvatelé města zaplatit do konce května.

28.4.2017

Porsch: Očekávám Ligu mistrů

Zdice – Plni očekávání jsou fanoušci, funkcionáři a jistě i hráči před sobotním duelem I. B třídy, jímž je derby Zdice – Komárov právem zařazené do projektu Dneska první liga.

28.4.2017

Čarodějné ohně mají svá pravidla: za neohlášené pálení hrozí tučné pokuty

Region - Popáleniny, požár lesa, trávy, obydlí, ale také úmrtí. Zprvu nevinná akce, jakou pálení čarodějnic jistě je, může skončit tragicky. Hasiči proto před nocí na první květnový den varují a připravují se i na vyšší počet zásahů u požárů.

28.4.2017

Beroun investuje do projektových dokumentací

Beroun – Město Beroun má za sebou druhou úpravu rozpočtu. Ten byl loni schválen jako vyrovnaný, ve výši zhruba 424 milionů korun. V první úpravě vedení města počítalo s jeho zvýšením o asi 70 milionů korun.

27.4.2017

Atrakcí lesoparku bude lanové centrum

Králův - Dvůr Představitelé Králova Dvora se rozhodli investovat prostředky do obnovy dvou místních lesoparků.

27.4.2017

Exekuce zasáhly každého desátého dlužníka v kraji

Region - Téměř každý desátý obyvatel Středočeského kraje starší patnácti let čelí exekuci. Ta v průměru činí zhruba 81 tisíc korun. Celkově pak Středočeši nejsou schopni splatit pohledávky za necelých 39,5 miliardy korun.

26.4.2017

Výkula na trati do Karštejna potrvá až do července

Beroun - Na železniční trati v úseku Karlštejn Beroun je od minulého týdne omezen provoz vlaků na lince S7 Praha - Beroun. Důvodem výluky v obou úsecích trati je souvislá výměna kolejnic v kolejích v mezistaničním úseku dlouhém zhruba sedm kilometrů.

26.4.2017

Parkování v Berouně: záchytné parkoviště Na Podole nabíne až tři stovky míst

Beroun - Obyvatelé i návštěvníci Berouna se pravděpodobně do dvou let dočkají nového záchytného parkoviště s kapacitou 250 až 300 míst. S jeho výstavbou představitelé města počítají v lokalitě Na Podole.

26.4.2017

Ženy si častěji prosazují své představy o porodu

Region - Domácí nebo alternativní porody jsou stále žhavým tématem diskuzí jejich odpůrců i zastánců. Jedni se ohánějí neosobním přístupem lékařů, stresujícím prostředím nemocnic a přirozeností porodu doma, druzí zas argumentují fakty ohledně omezených možností při řešení případných komplikací mimo zdravotnické zařízení nebo nedostatečné odbornosti porodních asistentek.

25.4.2017

Cyklostezku do Srbska čeká oprava povrchu

Beroun - Cyklostezku z Berouna do Srbska čeká další uzavírka. Tentokrát se jedná o úsek dlouhý jeden kilometr. Od 2. až do 4. května se na ní bude opravovat krajnice a živičný povrch.

25.4.2017

Města zvažují dotace na nákup elekromobilů

Region - Města i obce mohou svůj vozový park rozšířit o ekologická vozidla. Ministerstvo životního prostředí jim na nákup elektromobilů, aut na CNG a plug-in hybridů poskytne dotaci, a to přesahující dvě stě tisíc korun.

24.4.2017

Beroun udělal slavnostní tečku za nádražím

Beroun - Představitelé Berouna udělali závěrečnou tečku za výstavbou nového autobusového nádraží. Slavnostního ukončení se zúčastnili také zástupci švýcarské strany, která zajišťovala peníze, ministerstva životního prostředí, ministerstva financí i dopravce.

23.4.2017

Střet se zvěří může mít opravdu tragické následky

Nehod způsobených střetem se zvěří každoročně přibývá. Ke srážkám dochází zejména v brzkých ranních hodinách, v místech, kde se zvěř vydává hledat potravu. Mnohdy se tak ale nestává pouze v lesních úsecích. Řidiče zvířata překvapí i v místech, kde by je nikdo nečekal.

23.4.2017

Dobrovolníci uklízeli v okolí Nového Strašecí

Nové Strašecí - U příležitosti svátku Dne Země se uskutečnil tradiční úklid přírody v Novém Strašení. Členové honebního společenstva, junáckého střediska Mušketýři, školáci, děti z dětského domova a mnoho jiných dobrovolníků se vydalo do okolí města, aby uklidili nepořádek, který tam udělali lidé.

23.4.2017

Výtěžek z bazaru pomůže základní škole

Nové Strašecí - Ve školní jídelně Základní školy J. A. Komenského v Novém Strašecí se v sobotu uskutečnil šestý ročník dětského a dámského bazaru. S myšlenkou organizovat tento bazar přišly členky SRPDŠ, což je spolek rodičů při základní škole.

23.4.2017

Hájemství zelené turistům znepříjemnil déšť

Zdice – Desítky turistů v sobotu časně ráno vyrazily na tradiční pochod Hájemství zelené, které pořádá Klub českých turistů Zdice. „Kvůli počasí je letos slabá účast. Odhaduji to jen na tři sta lidí. Předloni jich přišlo 650. Jinak jich máme kolem devíti set lidí," upozornil za zdické turisty jejich předseda Mirek Zálom.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení