VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ve Vápence Čertovy schody hořel sklad paliv

Berounsko - Jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů obsadily areál Vápenky Čertovy schody. Měly taktické cvičení požární ochrany

20.2.2009
SDÍLEJ:

Hasiči nacvičovali při požáru skladuFoto: HZS Beroun

Berounsko/ Požár palivového hospodářství ve Vápence Čertovy schody Tmaň vypukl ve čtvrtek v deset hodin. „Jednotky Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje ze stanic Beroun a Hořovice společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů z obcí Tmaň, Suchomasty, Králův Dvůr a Zdice se účastnily taktického cvičení jednotek požární ochrany, jehož tématem bylo zdolávaní požáru hořlavých kapalin v skladovém areálu VČS a.s. Tmaň,“ informoval vrchní komisař berounských profesionálních hasičů Tomáš Hradil.


Celkem bylo na místě cvičení nasazeno 9 cisternových automobilových stříkaček, 4 dopravní automobily, automobilový žebřík, velitelský automobil a hadicový přívěs.


Jako námět cvičení byl zvolen vznik požáru ve směšovací komoře, kde dochází k mísení paliv ze směšovacích čerpadel. Při požáru dojde k úniku paliva z tanku o objemu 500 m3 do havarijní jímky a k následnému rozšíření požáru na celou plochu havarijní jímky. Požárem jsou ohroženy další 3 nádrže na palivo o objemu 100 m3 umístěné v jímce a jedna nádrž o objemu 980 m3, která je v těsném sousedství havarijní jímky.


„K likvidaci požáru byly cvičně nasazeny tři proudy na těžkou pěnu, hasiči byli vybaveni ochrannými oděvy proti sálavému teplu a dýchacími přístroji. Před soustředěním sil a prostředků pro zahájení pěnového útoku bylo nutno zajišťovat chlazení nezasažených tanků, což bylo prováděno dodávkou vody na přípojné místo drenčerových rozvodů ke skrápění tanků. Dále byla realizována dálková doprava vody dvěma vedeními B75 v délce 350 m od vodního zdroje mimo areál podniku,“ popsal situaci Tomáš Hradil.


Po dobu cvičení prováděla zálohu osádka CAS 24 ze stanice Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje v Hořovicích, která byla přechodně dislokována ve Zdicích, a osádka CASK25 jednotky Sboru dobrovolných hasičů Chyňava, která byla přemístěna na stanici HZS Beroun.

Autor: Romana Šimková

20.2.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Finále KL: Slaný - Mělník (3:4)

Král: Touha po změně byla cítit ze všech stran

Ilustrační foto.
AUTOMIX.CZ

Jak snížit spotřebu auta? Není to složité, těmto mýtům ale nevěřte

Audit Deníku: Nové dálnice: Za čtyři roky 33,4 kilometru

/INFOGRAFIKA, ANKETA/ - Když stavbaři v roce 1984 poprvé kopli do země a začali u Trmic stavět budoucí dálnici D8, bylo stávajícímu ministru dopravy 25 let. Asi by si tehdy Dan Ťok nepomyslel, že uplyne dalších 32 let a bude to právě on, kdo s dalšími politiky v prosinci 2016 přestřihne pásku a uvede do provozu poslední zbývající 16kilometrový úsek autostrády, která Česko spojila s Drážďany a Berlínem.

Atrakcí lesoparku bude lanové centrum

Králův - Dvůr Představitelé Králova Dvora se rozhodli investovat prostředky do obnovy dvou místních lesoparků.

Voda z vlastní studny - na kolik přijde

Pokud máme příhodné podmínky na zahradě nebo jiném pozemku pro vybudování studny (o potřebných podmínkách pro stavbu studny jsme psali zde) a jsme rozhodnuti studnu zřídit, udělejme si nejprve velmi přibližnou kalkulaci, na kolik to všechno přijde.

Výkula na trati do Karštejna potrvá až do července

Beroun - Na železniční trati v úseku Karlštejn Beroun je od minulého týdne omezen provoz vlaků na lince S7 Praha - Beroun. Důvodem výluky v obou úsecích trati je souvislá výměna kolejnic v kolejích v mezistaničním úseku dlouhém zhruba sedm kilometrů.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies