VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Berounští veslaři uspěli na Primátorkách i Mistrovství oblasti Vltava

Beroun /OBRAZEM/ - Přinášíme vám zprávy od berounských veslařů.

17.6.2017
SDÍLEJ:

Na vodě to berounské partě pěkně uhání.Foto: LoBe

PRAŽSKÉ PRIMÁTORKY

Největší svátek všech českých veslařů jsou tradiční Pražské Primátorky, letos již 104.ročník! A sešel se i rekordní počet posádek. Pro všechny veslařské kluby a oddíly je účast na Primátorkách prestižní záležitostí a pokud dokáží sestavit „čistou posádku“, jen ze svých členů o to větší je radost a čest závodit. Náš veslařský klub sestavil letos pět posádek. Čistá posádka mladších žáků a žaček v sestavě Radechovský, Moravčík, Hobza, Smejkal, Bartáková, Forejtová, Goldmannová, Vabroušková s kormidelnicí Míšou Dvořákovou absolvovala svůj závod v pátek a podali úžasný výkon. Po neuvěřitelném boji tzv „na balónky“ s posádkou VK Smíchov nakonec skončili na druhém místě jen o 0,9 sekundy.

Veliká radost a gratulace. V sobotu začaly ty pravé primátorské souboje. Nejdříve šly do rozjížděk naše starší žačky Matějková, Forejtová, Laubová a Mruškovičová sedly do „osmy“ s holkama z VK Smíchov, kormidelnicí byla naše Míša Dvořáková. Zajely výborně, ale na finále A to nestačilo. Postupový los a klíč je někdy krutý. Osmu starších žáků jsme složili „čistou“ a Možný, Kotrč, Jordán, Hamouz, Tůma, Hejda, Böhm a Patera s kormidelníkem Bečvářem bojovali o postup do finále A a také se do nedělních bojů i přes výborný výkon, neprobojovali.

Pro dorosteneckou kategorii je již vypsáno na neděli finále A i B. Naše čistá dorostenecká posádka se probojovala z rozjížděk rovnou do semifinále a tam jim závod zkomplikoval pražský přívoz a i člun rozhodčích a na finále A nedosáhli. Ale jejich bojovnost a týmový duch ocenili i rozhodčí, kteří byli přítomni při semifinálové jízdě - klukům velké a nepříjemné vlny nedělal nejen jejich člun /který oprávněně a podle pravidel, jel řešit jiný problém při jízdě/ , ale i přívoz - takže kluci v podstatě závod rozjížděli znovu a od železničního mostu se jako jeden muž povzbuzovali při každém záběru až do finiše. Tuto chválu jsme slyšeli velmi rádi a ukazuje to, že do závodu dali i srdce.

Celé posádce ve složení Ted Machart, Michal Štorek, Jakub Roubal,Václav Doan, Tomáš Krbec, Kamil Burger, Adam Metyš, Albert Dušek s kormidelníkem Tomášem Dvořákem veliké díky! V neděli, ve finále B dojeli na 5.místě. Do závodu skifu žen (společně s juniorkami) nastoupila juniorka, Barča Nováková, jako první naše závodnice v historii klubu zúčastnila a postoupila do nedělního finále B, byla z celého startovního pole nejmladší a dojela na 4.místě!. Všechny naše posádky, které se na letošních Primátorkách předvedly, nás potěšily svými výkony a týmovým duchem. A to je to nejdůležitější a pro nás trenéry velká odměna.

MISTROVSTVÍ OBLASTI VLTAVA

V Praze na Vltavě se uskutečnilo i Mistrovství oblasti Vltava, na kterém se představilo 7 klubů a oddílů z celé Prahy, dále z Jindřichova Hradce, Třeboně a Berouna. Tento závod je i kvalifikací ve skifech a dvojskifech na Mistrovství ČR do Račic v žákovských a dorosteneckých kategoriích. Náš klub přivezl do Prahy na Císařskou louku 23 veslařských lodí, 49 závodníků, kteří startovali v 54 jízdách a z toho se do nedělních finálových bojů probojoval hned 31x. Naši bojovali 17x ve finále A, a 14x ve finále B. Bohužel ani jedno finále A „necinklo“ zlatem. Nejúspěšnějším závodníkem se stal Martin Jordán vybojoval stříbro na skifu žáků-13let a Tadeáš Hamouz ve stejném finále dojel na 5.místě. Ve stejné disciplíně, ale mezi jedenáctiletými si pro bronz dojeli Markéta Forejtová a Matěj Smejkal, ve finále A 13ti letých žaček se na 4.místě umístila Zuzka Matějková a šestá dojela Lubka Forejtová.

Dorostenec Ted Machart vybojoval čtvrté místo a dorosteneckém dvouročníku ho porazili jen o rok starší soupeři. Na šestém místě mezi dvanáctiletými skifaři dojel Vojta Radechovský a Matyáš Tůma mezi 14.tiletými žáky. Velikou radost měli dorostenci na dvojskifu – Ted Machart s Michalem Štorkem vybojovali bronzové umístění, dvojskif mladších žáků Radechovský- Moravčík dojeli po boji nejen se soupeři, ale i s člunem Městské policie Praha, na čtvrtém místě, a mladší žačky Adélka Bartáková s Markétou Forejtovou dojeli také na čtvrtém místě, junioři vybojovali 5.místo Mladší žáci na párové čtyřveslici s kormidelnicí - Míšou Dvořákovou byli složeni ze samých nováčků a už postup do finále byl úspěchem a tak nám Jarda Čech, Max Marflák, Matouš Heroudek a Šimon Houška udělali velikou radost.

Junior Martin Brůžek sedl do posádky čtyřky bez kormidelníka ve společenství s Bohemians Praha a dojeli na 6.místě a v posádce společenství BOH a VK Smíchov na osmě dojeli na třetím místě. Dorostenky Tereza Lamprechtová, Marie Hyttnerová, Kačka Švestková, Roska Machartová a kormidelnice Míša Dvořáková vytvořily posádku s VK Smíchov a dojely na druhém místě. Finále B na skifech vyhráli s přehledem jedenáctiletá Zuzka Vabroušková, dvanáctiletými Adélka Bartáková a Štěpán Moravčík, čtrnáctiletý Matyáš Kotrč, druhý dojel mezi dorostenci Michal Štorek, třetí dojel mezi  dvanáctiletými Filip Hobza a Vladimír Patera dojel ve čtrnáctiletém žactvu na 6.místě.

Dvojskif dorostenek suveréně vyhrály Tereza Lamprechtová s Majdou Kindlovou a na 3.místě dojely Marie Hyttnerová s Kačkou Švestkovou. Na 2.místě v kategorii starších žaček dojely Zuzka Matějková s Lubou Forejtovou a mlašdí žačky Zuzka Vabroušková s Aničkou Goldmannovou dojeli na 4.místě. Čtvrté místo obsadili straší žáci Simon Hejda s Matyášem Tůmou a na 6.místě dojeli Vláďa Patera s Davidem Pazderou a šestí skončili i dorostenci Václav Doan s Jakubem Roubalem. Výborné výkony předvedli i ti ostatní Barča Nováková, Maky Krompolcová, Anička Frdlíková, Adam Metyš, Albert Dušek, nováčci Kryštof Daněk, Vojta Dobřemysl, Filip Neumann, Ondra Štajer a Bártík Krejčí. Ti všichni tvoří tým a tým je ve veslování důležitá součást výkonu i jednotlivců. Bez vzájemné pomoci a podpory a to i z řad rodičů při nakládání vleku na závody počínaje, „nahozením“ lodí, pomoci při nasedání na loď před závodem, vynesením lodi po závodě, povzbuzováním se a zase – „shození“, naložení a složením lodí z vleku po závodech do loděnice. Pak teprve končí jedny závody a bez sehranosti soudržnosti celého týmu by to nešlo. Moc gratulujeme k vynikajícím výsledkům, děkujeme závodníků i trenérům za vzornou reprezentaci klubu našeho města Berouna a TJ Lokomotiva Beroun a hlavně díky za to, jaká jste skvělá parta.

Růžena Sehnoutková

Autor: Redakce

17.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Kanadská borůvka

Za borůvkami nemusíte do lesa, můžete je mít i na balkóně

Petici, kterou sepsal  před dvěma týdny  Jiří Míka z Berouna,  už podepsaly tisíce lidí.
1 20

Pivaři chtějí výjimku ze zákona, sepsali petici

U Žebráku otevřeli novou halu, město průmyslovou zónu rozšiřovat nehodlá

Žebrák  /FOTOGALERIE/ - V průmyslové zóně u Žebráku byla otevřena nová skladovací hala. Nachází se v blízkosti silnice propojující město s Hořovicemi, hned u napojení na plzeňskou dálnici D5. Jedná se o rozlehlý objekt o rozloze 24 tisíc metrů čtverečních.

Mladým lidem ničí život kyberšikana

Beroun /FOTOGALERIE/ - Mládež zažívá nový fenomén - kyberšikanu. Ta se šíří jak sociálními sítěmi, tak prostřednictvím mobilních telefonů. Oběťmi jsou hlavně dívky od čtrnácti do sedmnácti let.

Od zmalovaných fasád pomáhají legální plochy

Region /FOTOGALERIE/- Graffiti Ozdoba nebo ostuda měst? Pohled na ně je pokaždé jiný. Sprejeři mohou být postrachem města, nebo se jejich obrazy mohou dostat do galerie. Za malování po zdech, kde to není povoleno, jim hrozí až tři roky vězení. Někde na jejich dopadení vypisují finanční odměny. Své kouzlo a opodstatnění mají legální plochy. S nimi v některých městech divoké sprejerství téměř skončilo.

OBRAZEM: Branovský přívoz je v plném provozu

Branov – Víkend s letními teplotami přilákal do Luhu pod Branovem velké množství návštěvníků, takže převozníci měli plné ruce práce. Zvlášť v sobotu při Pochodu Krajem Oty Pavla dolu k řece sešel téměř každý. Někteří lidé neodolali a zaplavali si v Berounce. Voda byla prý příjemně teplá. Převozníci na branovském luhu dosud převáželi jen o víkendech. O prázdninách to bude každý den. Stačí zazvonit na kolejnici.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies