VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vánoční atmosféru navodili senioři nejen pečením

Hořovice – Vánoční přípravy v hořovickém Domově Na Výsluní jsou v plném proudu.

15.12.2011
SDÍLEJ:

Domov Na Výsluní HořoviceFoto: DENÍK/Radka Kočová

Svědčí o tom nejen ozdobený strom před budovou, ale i výzdoba na chodbách i pokojích. „Klienti si sami upekli cukroví a nyní vyrábí ozdoby,“ popsal ředitel Domova Na Výsluní Josef Forejt. Příprava ozdob je pro ženy i muže v domově zároveň i terapií.

Štědrý večer

Pracovníci hořovického domova pro seniory usednou s klienty ke štědrovečernímu stolu. To se stalo již tradicí, ke které se v loňském roce připojil i starosta města Ondřej Vaculík.

Úprava výtahu

A jaký byl letošní rok v Domově Na Výsluní? V druhé polovině roku se zde rozšířila pečovatelská služba. Jeho zástupci si musí také poradit s údržbou zařízení. „Každá budova po jedenácti letech už vyžaduje nějaké změny. V letošním roce jsme museli investovat například několik desítek tisíc korun do údržby výtahu. Investovat jsme museli i do další údržby, aby neklesla úroveň služeb,“ vysvětlil Josef Forejt.
Začátkem loňského roku zavedli pracovníci hořovického domova pro seniory změnu v přijímání klientů. Spočívala v tom, že nyní nerozhoduje datum odeslání žádosti, ale momentální zdravotní stav žadatele. „Tato varianta se osvědčila. Pokud by přijímání klientů bylo nadále dle délky trvání žádosti, tak by to nesplnilo ten správný účel, ke kterému zařízení našeho typu slouží. Je určeno pro lidi, kteří péči opravdu potřebují,“ konstatoval ředitel Domova Na Výsluní.

Odlehčovací služba

Hořovický domov pro seniory poskytuje klientům nejen trvalý pobyt, ale také odlehčovací službu. Tu využívají hlavně rodiny, které se starají o své příbuzné v domácím prostředí. Díky odlehčovací službě si mohou například vyřídit své neodkladné záležitosti.
„Obyvatelé našeho kraje už vědí, že tato služba existuje, a to nejen v Hořovicích, ale například i ve Zdicích. Někteří klienti odlehčovací služby se k nám pravidelně vracejí. Rodina ví, že je k nám může na několik dnů umístit do péče a může si zařídit, co potřebuje,“ uzavřel ředitel domova Josef Forejt.

Autor: Radka Kočová

15.12.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Škoda Rapid 136 MTX Cabrio.
AUTOMIX.CZ
49

GALERIE: Skvosty Metalexu. Tato česká firma stavěla skvělá auta, i za socialismu

V budově 1. základní školy v Hořovicích i kolem ní bude rušno i o letních prázdninách.

Žáci budou od září chodit po zrekonstruované lávce

Počet odpůrců protikuřáckého zákona roste

Berounsko /FOTOGALERIE/ -  V berounském regionu přibývá pivařů, kuřáků i majitelů a provozovatelů hospod, kteří se podepisují pod petici Jiřího Míky z Berouna. Prostřednictvím této petice chtějí dosáhnout výjimky v protikuřáckém zákoně pro pivnice a vesnické hospody, ve kterých se nepodávají teplá jídla.

Gólovým dostihům v krajském finále starších přípravek Cerhovice nestačily

Berounsko /FOTOGALERIE/ - Útočné pojetí hry mělo jednoznačnou podporu v krajském finále starších přípravek, které v neděli 25. června uspořádal čáslavský fotbalový klub. Rozhodujícím kritériem v základní skupině totiž byl počet vstřelených branek, nikoliv bodový zisk.

Vesnicí Středočeského kraje jsou Hvožďany

Střední Čechy /FOTOGALERIE/ - V Galerii Středočeského kraje v Kutné Hoře byly ve středu slavnostně vyhlášeny výsledky středočeského kola 23. ročníku soutěže Vesnice roku 2017. Zlatou stuhu pro vítěze krajského kola převzali zástupci obce Hvožďany.

Novák: Klukům pomohla přítomnost Saboua

Králův Dvůr /FOTOGALERIE/ – Odborníci před začátkem okresního přeboru favorizovali na postup některou z rezerv Králova Dvora, Hořovicka a ČLU Beroun. Černým koněm měla být Chyňava.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies