VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hořovická mateřská škola zvýší kapacitu

Hořovice /FOTOGALERIE/ -  Představitelé města plánují rozšířit kapacitu městské mateřské školy, a to přesunutím příspěvkové organizace Domeček Hořovice do jiných prostor. Ve hře je nyní několik možných variant.  

18.7.2017
SDÍLEJ:

Mateřská škola sídlí ve stejném areálu jako Domeček Hořovice. Nyní využívá čtyři areály a celkově deset tříd, k dispozici má i rozlehlou zahradu.Foto: Deník / Hašek Petr

 Městská rada uložila zástupcům školské, kulturní a sportovní komise, aby se zabývali otázkou umístění dětí do mateřské školy, které musí být v rámci předškolní výchovy ve škole umístěny ze zákona.

„Máme dobrou zprávu v tom, že minimálně do roku 2020 jsme schopní za stávající kapacity všechny tyto děti do školky umístit,“ konstatoval starosta Hořovic Jiří Peřina. „Byli bychom ovšem rádi, kdyby byla nad povinný počet ještě nějaká rezerva. Proto zvažujeme, že další kapacitu bychom získali přestěhováním naší příspěvkové organizace Domeček Hořovice,“ dodal starosta.

Pracoviště střediska volného času se totiž nachází ve Větrné ulici na západním okraji města nedaleko lesoparku Dražovka a cyklostezky, a to ve stejném areálu, v němž sídlí také mateřská škola. Ta má nyní k dispozici čtyři pavilony, ve kterých je celkově deset tříd, většinou po 20 až 25 dětech. Součástí každé třídy je sociální zařízení, výdejní kuchyňka a také šatna. V přilehlé rozlehlé zahradě se pak nachází několik pískovišť a spousta herních prvků.

Přesunutím Domečku jinam by vznikl dostatek nového volného prostoru pro navýšení kapacity a provozu mateřské školy. Město už má vytipováno několik objektů a míst, kde by mohl hořovický Domeček najít své nové zázemí. 

Jedním z nich je například areál Starého zámku, kde by bylo samozřejmě potřeba udělat nějaké úpravy. Už nyní tam sídlí Rodinné centrum Kaleidoskop, které je také pod správou Domečku. Starý zámek by tím zase ožil,“ myslí si Jiří Peřina.

V úvahu ale připadají i další varianty. Radní diskutovali třeba o možnosti přesunout Domeček, který se zaměřuje na zájmové vzdělávání dětí, mládeže i dospělých a pořádá řadu kroužků a táborů, do budovy zvláštní školy v ulici Svatopluka Čecha, jež patří městu.

„Školu sice provozuje Středočeský kraj, ale s ním bychom dokázali jednat o přemístění do objektu bývalého internátu střední odborné školy. Pravděpodobně by se tam vešli. Domeček by měl tím pádem k dispozici celou budou zvláštní školy. Je ale fakt, že kapacita se v současné době zmenšuje,“ připomněl hořovický starosta.

Při jednání napadl diskutující i společenský dům, kde se také nacházejí prostory, které by hořovickému středisku volného času mohly dobře sloužit. V tomto případě se ovšem zase objevují určité protinázory v tom směru, že společenským dům není úplně v centru a je hůře dostupný.

„Konkrétně mně i místostarostovi Ondřeji Vaculíkovi se nejvíc líbí varianta přesunutí Domečku do areálu Starého zámku. Pokud samozřejmě budou prostory vyhovovat,“ řekl Jiří Peřina s tím, že vedení města ještě pochopitelně čekají jednání s vedením Domečku.

Jeho zástupci přišli také s návrhem, že by své pracoviště přesunuli do podnájmu v budově městské knihovny. Tu ovšem město prodalo, i proto je tato varianta pro hořovické radní politicky neprůchodná. Jinak by ovšem knihovna byla pro činnost Domečku vhodným objektem.

„V tom případě jsme ji ale neměli prodávat. Měli jsme ji zrekonstruovat a pak by to mělo větší logiku. Za těchto okolností je to problémová záležitost. V době prodeje knihovny takovýto požadavek ze strany Domečku nebyl. V tuhle chvíli je to pro nás passé,“ objasnil starosta Hořovic Jiří Peřina.

Autor: Petr Hašek

18.7.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

rekonstruované podkroví

V podkroví můžete mít své království

Berounský Cembrit bude hrát své zápasy ve třetí třídě opět v příjemném nedělním dopoledním čase.

Třetí třída bude mít kvalitu

Chcete uvolnit svou mysl? Vydejte se na jógu

Střední Čechy /ANKETA/ - Každodenní stres a pracovní nasazení si vybírá svou daň. Většina z nás je pod velkým tlakem. Pokud toužíte po aktivitě, která zpevní vaše tělo a ještě přitom uvolní vaši mysl, je jóga přesně to, co hledáte.

DOTYK.CZ

České pivo určené ženám pobouřilo Britky. Je to sexismus, zlobí se

Česká společnost Aurosa Martiny Šmírové uvedla na trh stejnojmenné pivo, určené ženám. Když ho zkusila prodávat v Londýně, narazila. Britských žen se dotklo, že jim někdo předepisuje, jaké pivo mají pít.

Zmrazit houby? Ano, ale nakrátko, radí hygienici

Praha – Možná s tak trochu babičkovskou radou se v pátek obrátili na veřejnost pražští hygienici. „Sklenice, do kterých dáváte sušené houby, předehřejte v troubě,“ radí na svých webových stránkách. S vysvětlením, že předehřátí zamezí tomu, že v některé sklenici zůstane vlhkost po předchozím vymytí.

Půjčovny nabízejí lodě Vydry a Tukany

Berounsko /FOTOGALERIE/- Nesjízdné jezy, špatně upravené dno, drahé kempy. To jsou nejčastější stížnosti vodáků, kteří se rozhodnou sjet Berounku. Řeka přitom lákala vodáky vždy a díky klidnému toku ji zvládají i začátečníci nebo rodiny s malými dětmi.    

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení