VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Město chce vyřešit problémy s kanály

Hořovice - V Hořovicích řeší problémy s kanalizací. Naplno se projevily při přívalovém dešti, který se regionem prohnal minulý týden. Nejhorší byla situace ve frekventované a dopravně velmi vytížené Pražské ulici.

3.7.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník/Michal Bílek

Lidé, kteří ve čtvrtek ulicí po chodníku procházeli, museli si dávat velký pozor, aby je některé z mnoha projíždějících aut celé nesmáčelo. Přívaly vody totiž utvářely na krajích silnice velké louže, a to především v místě u parkoviště.

„Když jsem šel od parkoviště směrem k městskému úřadu, projela jen snad tři auta, řidiči mě asi viděli, tak trochu přibrzdili. Kdyby jeli rychleji, asi bych to odnesl. Je ale fakt, že když jsem přijížděl, tak auto přede mnou ohled na lidi, co šli po chodníku, moc nebralo. Voda od něj stříkala docela daleko," všiml si Pavel Honzík.

Vedení města o problémech nejen v tomto místě dobře ví a plánuje o prázdninách situace řešit.

„Našli jsme řešení na odtok povrchových dešťových vod v proluce v Pražské ulici, kde je kanálový systém nedostatečný. Rozhodli jsme se, že v oblasti chodníku s tím v srpnu něco uděláme," slíbil obyvatelům místostarosta Hořovic Ondřej Vaculík.

Ze zákona vyplývá, že za odstranění a likvidaci vod z pozemku je zodpovědný jeho majitel. Parkoviště má ale v pronájmu město, tudíž se radnice rozhodla špatnou situaci ohledně kanalizace v Pražské ulici vyřešit razantněji než tomu bylo doposud.

„Kanalizaci musíme neustále čistit a udržovat, stejně je to ale nedostatečné," podotkl Ondřej Vaculík.

Proto do této záležitosti investujeme více peněz a uděláme systém, který bude vodu pobírat. Je ale třeba říct, že při přívalových deštích vodu, která se tam nahromadí, stejně nepobere," dodává Ondřej Vaculík s tím, že pokud sběrač už přívaly vody nezvládne pojmout, nelze s tím zkrátka nic víc udělat.

Hořovice mají v tomto směru velkou nevýhodu, kanalizační systém ve městě je totiž velmi zastaralý. Na mnohých místech ani samotné Vodovody a kanalizace Beroun pořádně netuší, z jakého materiálu je kanalizace vyrobena a jaké má průměry. Síť kdysi převzaly pod svou správu a v řadě případů mají nedostatečnou dokumentaci, nebo nemají k dispozici vůbec žádnou.

O špatném a nevyhovujícím stavu kanalizace ve městě svědčí i propad kanalizační vpusti na rohu ulic Cvočkařské a Dlouhé, kousek od hlavního kruhového objezdu.

„Nastávají situace, že je v některých místech kanalizace porušená. Někdy i kvůli neodborně udělaným přípojkám, které si lidé dělají sami, načerno. Napojí se třeba v protisměru a pak velmi snadno dochází k ucpávání. Při otevření a rozebrání vidíme, že voda teče spíše podél potrubí, než uvnitř, to má za následek, že podemílá komunikace. To se u nás ve městě bohužel nyní vyskytuje často, nyní třeba v Jiráskově ulici," dodává hořovický místostarosta Ondřej Vaculík.

Vydatný déšť minulý týden zastavil také výstavbu nového záchytného parkoviště ve Fügnerově ulici. Nyní se již pracuje na straně, kde se bude parkovat. Chodník na opačné straně je již vymezen obrubníkem. Řidiči by zde měli mít možnost zaparkovat do konce července. Zda bude parkoviště asi pro dvacet aut placené, či nikoli, městská ještě rada nerozhodla.

Autor: Petr Hašek

3.7.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

rekonstruované podkroví

V podkroví můžete mít své království

Berounský Cembrit bude hrát své zápasy ve třetí třídě opět v příjemném nedělním dopoledním čase.

Třetí třída bude mít kvalitu

Chcete uvolnit svou mysl? Vydejte se na jógu

Střední Čechy /ANKETA/ - Každodenní stres a pracovní nasazení si vybírá svou daň. Většina z nás je pod velkým tlakem. Pokud toužíte po aktivitě, která zpevní vaše tělo a ještě přitom uvolní vaši mysl, je jóga přesně to, co hledáte.

DOTYK.CZ

České pivo určené ženám pobouřilo Britky. Je to sexismus, zlobí se

Česká společnost Aurosa Martiny Šmírové uvedla na trh stejnojmenné pivo, určené ženám. Když ho zkusila prodávat v Londýně, narazila. Britských žen se dotklo, že jim někdo předepisuje, jaké pivo mají pít.

Zmrazit houby? Ano, ale nakrátko, radí hygienici

Praha – Možná s tak trochu babičkovskou radou se v pátek obrátili na veřejnost pražští hygienici. „Sklenice, do kterých dáváte sušené houby, předehřejte v troubě,“ radí na svých webových stránkách. S vysvětlením, že předehřátí zamezí tomu, že v některé sklenici zůstane vlhkost po předchozím vymytí.

Půjčovny nabízejí lodě Vydry a Tukany

Berounsko /FOTOGALERIE/- Nesjízdné jezy, špatně upravené dno, drahé kempy. To jsou nejčastější stížnosti vodáků, kteří se rozhodnou sjet Berounku. Řeka přitom lákala vodáky vždy a díky klidnému toku ji zvládají i začátečníci nebo rodiny s malými dětmi.    

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení