VYBRAT REGION
Zavřít mapu

U sociálních dávek došlo v červenci k změnám

Beroun - Pozor si musí musí dát především ti, kteří si žádají o rodičovský, sociální příspěvek a přispěvek na bydlení.

2.7.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Alena Kaňková

Pro výplatu některých dávek státní sociální podpory je 1. července 2009 zásadním datem. Konkrétně se to týká rodičovského příspěvku, sociálního příplatku a příspěvku na bydlení.

„Maminky, které pobírají rodičovský příspěvek a zároveň jejich děti navštěvují mateřskou školu, předkládají každý měsíc Potvrzení o návštěvě jeslí, mateřské školy nebo jiného obdobného zařízení pro děti předškolního věku na předepsaném formuláři,“ uvedla vedoucí oddělení státní sociální podpory Úřadu práce v Berouně Jana Řeháková Fučíková.

Pokud ale bude mít mateřská škola například o prázdninách celý měsíc zavřeno, není třeba předkládat doklad o docházce potvrzený školkou. Naopak nutností je doručit písemné sdělení či oznámení rodičů o uzavření školky na oddělení státní sociální podpory. „Pokud se rodičům podaří pro toto období sehnat pro své dítě náhradní školku, potvrzení pak předkládají beze změn,“ vysvětlila Jana Řeháková Fučíková.

Pokud jde o sociální příplatek, je od 1.7.2009 nutné spolu s příjmy za druhé čtvrtletí roku 2009 doložit novou žádost. V případě příspěvku na bydlení je pak třeba spolu s novou žádostí a příjmy za druhé čtvrtletí roku 2009 předložit platnou nájemní smlouvu, aby bylo možné ověřit trvání nájemního vztahu, v případě vlastnického práva k nemovitosti, je nutno ověřit trvání vlastnického vztahu k nemovitosti určené k trvalému bydlení. „Pro tento účel nelze využít například chatu určenou k rekreaci,“ doplnila J. Řeháková Fučíková.

Podle informace Lenky Šmídové, ředitelky úřadu práce není třeba vyzvedávat příslušné formuláře osobně na pracovištích státní sociální podpory, ale lze je získat na internetových adresách www.mpsv.cz nebo www.portal.mpsv.cz.

2.7.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Kanadská borůvka

Za borůvkami nemusíte do lesa, můžete je mít i na balkóně

Petici, kterou sepsal  před dvěma týdny  Jiří Míka z Berouna,  už podepsaly tisíce lidí.
1 20

Pivaři chtějí výjimku ze zákona, sepsali petici

U Žebráku otevřeli novou halu, město průmyslovou zónu rozšiřovat nehodlá

Žebrák  /FOTOGALERIE/ - V průmyslové zóně u Žebráku byla otevřena nová skladovací hala. Nachází se v blízkosti silnice propojující město s Hořovicemi, hned u napojení na plzeňskou dálnici D5. Jedná se o rozlehlý objekt o rozloze 24 tisíc metrů čtverečních.

Mladým lidem ničí život kyberšikana

Beroun /FOTOGALERIE/ - Mládež zažívá nový fenomén - kyberšikanu. Ta se šíří jak sociálními sítěmi, tak prostřednictvím mobilních telefonů. Oběťmi jsou hlavně dívky od čtrnácti do sedmnácti let.

Od zmalovaných fasád pomáhají legální plochy

Region /FOTOGALERIE/- Graffiti Ozdoba nebo ostuda měst? Pohled na ně je pokaždé jiný. Sprejeři mohou být postrachem města, nebo se jejich obrazy mohou dostat do galerie. Za malování po zdech, kde to není povoleno, jim hrozí až tři roky vězení. Někde na jejich dopadení vypisují finanční odměny. Své kouzlo a opodstatnění mají legální plochy. S nimi v některých městech divoké sprejerství téměř skončilo.

OBRAZEM: Branovský přívoz je v plném provozu

Branov – Víkend s letními teplotami přilákal do Luhu pod Branovem velké množství návštěvníků, takže převozníci měli plné ruce práce. Zvlášť v sobotu při Pochodu Krajem Oty Pavla dolu k řece sešel téměř každý. Někteří lidé neodolali a zaplavali si v Berounce. Voda byla prý příjemně teplá. Převozníci na branovském luhu dosud převáželi jen o víkendech. O prázdninách to bude každý den. Stačí zazvonit na kolejnici.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies