VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sportoviště bude spravovat nové centrum, začne fungovat v červenci

Hořovice - V Hořovicích se pracuje na vzniku Městského sportovního centra, které se bude starat o správu a rozvoj sportovišť ve městě včetně nové multifunkční haly, plaveckého bazénu s aquaparkem či fotbalového stadionu. Svou činnost by mělo zahájit v červenci, kdy začne postupně přebírat sportoviště pod svou správu.

18.5.2017
SDÍLEJ:

Radnice HořoviceFoto: Archiv Deníku

„Vedení, které bude sportovní centrum řídit, by se mělo prioritně zabývat nejen aktivní údržbou, činností a náplní sportovišť, ale také komunikací s regionem a firmami a získáváním podpory pro činnost sportovních oddílů a volnočasových aktivit v Hořovicích z dotačních fondů pro mládež," řekl Berounskému deníku radní města pro oblast sportu a ředitel 2. Základní školy Hořovice Jiří Vavřička.

Centrum bude nově spravovat krytý plavecký bazén včetně aquaparku a zázemí, do něhož spadá i restaurace Florida a sauna, fotbalový stadion FK Hořovicko, multifunkční sportovní halu, atletické hřiště u 1. základní školy a částečně i zimní stadion, který bude i nadále provozovat David Jícha. Centrum plánuje rovněž využívat i městskou ubytovnu. Ta by měla v budoucnu sloužit i pro sportovní účely, třeba pro soustředění.

V čele bude stát ředitel, kterého zastupitelstvo města vybere v rámci výběrového řízení. Vedení bude rovněž spolupracovat s Městskou správou bytového a nebytového fondu a náplň práce zahrne i objednávání prací technického a udržovacího charakteru od firmy MSBNF Hořovice. Právě ta dosud spravuje všechny městské sportovní areály a sportoviště.

Dále Jiří Vavřička dodal: „Má toho na bedrech naloženo tolik, že se městské radě zdálo, že už jsou přetížení. Na druhou stranu se ve městě starají o údržbu zeleně, tudíž disponují technikou. Centrum by se mělo společně s nimi spolupodílet na údržbě areálů, ať už jde o sečení trávy, odstraňování závad a podobné záležitosti."

Založení sportovního centra je nasnadě

Hořovice se zakládáním městského sportovního centra nepouštějí do něčeho zcela ojedinělého. Podobné správy už v řadě měst fungují. „Nevymýšlíme nic nového a převratného, co jinde není. Chceme se inspirovat u větších měst, kde podobné sportovní správy a centra dobře fungují, což je třeba příklad Kladna či Sedlčan," upozorňuje hořovický radní.

Podle města je založení sportovního centra nasnadě. „Rekonstrukce multifunkční haly vyšla na 56 milionů korun, plavecký bazén má rovněž velkou hodnotu. Sportoviště si zaslouží člověka, který pomůže areály rozvíjet. Mládež i trenéři potřebují podporu, nejde, aby si třeba žádost o dotace zajišťovali sami. Musejí mít někoho, kdo jim v tom pomůže," má jasno Vavřička.

V Hořovicích je hned několik malých sportovních oddílů, které mají slušné úspěchy na republikové úrovni. To se týká třeba badmintonistů, moderních pětibojařů, plavců či volejbalistů „Mládež je tady na úrovni, finanční podporu od města dostávali, ale zázemí jsme jim dlužili," přiznal.

Cíl radních je jasný. Chtějí, aby sportoviště sloužila především obyvatelům Hořovic a okolí. „Ve volných hodinách pak chceme přitáhnout různé turnaje a soustředění, aby to mělo také nějaký ekonomický efekt. Rozhodně to ale není tak, že chceme vydělávat na úkor toho, že se na sportoviště nedostanou místní," zdůraznil Vavřička.

Pod správu centra přejde také zrekonstruovaná multifunkční hala v ulici Ke Stadionu. Aby ale mohla být plně využívána, bude nutné dokoupit nezbytné vybavení.

„Dotační řízení z ministerstva školství a krajského úřadu řešilo věci pevně spojené se stavbou, což byla třeba i lezecká stěna. Neřešily ale třeba vybavení posilovny či fotbalové branky. Chybí tam základní věci, které jsou často používány. Na nákup vybavení haly počítáme s investicí asi do půl milionu korun," uzavřel Jiří Vavřička.

Autor: Petr Hašek

18.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto
16

FOTOGALERIE: Vítáme miminka narozená v měsíci září

Houslový virtuóz Jaroslav Svěcený s dcerou Julií.
7

Jaroslav Svěcený: Na dovolené jsem byl bez houslí. Ke konci jsem měl absťák

Na nový zdroj tepla mohou zájemci získat až 127,5 tisíce korun. Jak na to?

Střední Čechy – Příspěvek už nelze získat na čistě uhelný hotel, ale dotace mohou majitelé domků sloužících k bydlení získat na čtyři rozmanité zdroje tepla: na tepelná čerpadla, na kotle spalující biomasu, na plynové kondenzační kotle a na kotle kombinované (tedy takové, v nichž lze vedle uhlí spalovat i biomasu). K nové vlně kotlíkových dotací ve Středočeském kraji, pro niž je připraveno 502,2 milionu korun, to v pátek přišel říci na krajský úřad ministr životního prostřední Richard Brabec (ANO).

Do Hudlic přijede legendární Antonín Panenka

Hudlice - Obyvatele Hudlic v pátek 23. září čeká zajímavá akce. Představitelé obce dnes slavnostní zahájí provoz sportovního areálu u fotbalového hřiště u lesa.

Řidička najela na přechodu pro chodce do školačky

Beroun - V pátek 22. září srazilo na přechodu pro chodce osobní auto v blízkosti centra Berouna školačku. K dopravní nehodě došlo kolem jedné hodiny odpoledne, když se dívka vracela ze školy. 

AUTOMIX.CZ

Filtry pevných částic pro nafťáky zlevňují. Alespoň u některých značek

Filtr pevných částic je jedním z největších strašáků u moderních dieselových ojetin. Mnoho řidičů má pocit, že když se jedná „pouze o věc ekologie“ mohou filtr bez obav vyndat, nicméně faktem je, že jeho přítomnost v autě má dost velké opodstatnění. Je tedy velmi dobrou zprávou, že se cena nových filtrů vyvíjí příznivým trendem.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení