VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Stavba kanalizace si vyžádá další uzavírku

Beroun - V obci Libomyšl pokračuje stavba splaškové kanalizace, která s sebou nese dopravní omezení. Na řidiče čeká ještě jedna úplná uzavírka, a to v úseku od mostu nad řekou Litavkou k železničnímu přejezdu.

16.5.2017
SDÍLEJ:

Uzavírka silnice. Ilustrační foto. Foto: DENÍK/ Michal Fanta

„Jde o poslední část výstavby kanalizace, která zasáhne silnici. Teď se kolem toho všechno vyjednává. Základní předpoklad je, že komunikace bude zcela uzavřená od poloviny června do poloviny července. Upřesnění termínu momentálně řešíme s dopravním odborem a policií. Doprava je tady silná, všichni pochopitelně chtějí, aby uzavírky trvaly co nejkratší dobu," řekl starosta Libomyšle Václav Červenka.

Práce na kanalizaci si už jednu úplnou uzavírku vyžádaly. Řidiči neprojeli od autobusové zastávky na návsi ke křižovatce na Neumětely. „Tenhle úsek byl asi nejsložitější," dodal starosta s tím, že se v Libomyšli momentálně snaží co nejvíc natrasovat hlavní řád, který vede po státních pozemcích a silnicích. Ve většině bočních ulic je již kanalizace rozvedená.

Projekt musí být zkolaudován do 1. listopadu kvůli poskytnutí dotace. Výstavba si vyžádá celkem 39 milionů korun, z toho 24 milionů je z dotace. Zbytek doplatí obec. „Máme ale přislíbenou pomoc od ministerstva zemědělství ve výši 60 procent," dodal Červenka.

Po dokončení kanalizace se v Libomyšli zaměří na silnice. „Hlavní komunikace, která je státní, se musí udělat kompletně nová. Je součástí kolaudace a tudíž musí být hotová do 1. listopadu," podotkl starosta.

„Pokud dosáhneme na nějaký státní příspěvek, zaměříme se také na opravu místních komunikací. Ty dnes nejsou otázkou pár korun, šplhají do milionů," upřesnil Václav Červenka a dodal, že obec plánuje rovněž nové chodníky.

Pracuje se také v o několik kilometrů dále vzdálené Radouši a Bezdědicích. V obou částech Hostomic pokračuje výstavba vodovodu a kanalizace.

Ani tady se nevyhnuli dopravní uzavírce. Kvůli opravě asfaltových povrchů po výstavbě inženýrských sítí má být až do 8. června zcela uzavřená silnice od začátku Radouše až na konec Bezdědic. Objízdná trasa je vedena přes Neumětely a Skřipel do Hostomic. V opačném směru je vedena z Hostomic jednosměrně do Neumětel.

Pro autobusy veřejné linkové dopravy je zajištěn obousměrný průjezd křižovatkou v Radouši. Město Hostomice ve všední dny zajistí bezplatný svoz občanů obou obcí k obsluhovaným zastávkám.

Křižovatka v Libomyšli s odbočkou na Neumětely je již průjezdná.

Autor: Petr Hašek

16.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

V berounských výstavních galeriích si mohou návštěvníci prohlédnout díla od Evy a Jany Vinterových. Svými pracemi matka s dcerou zapnily nejen prostory Duslovy vily, ale také komorní galerii v Holandském domě.
13

OBRAZEM: V berounských galeriích vystavuje matka s dcerou

Ilustrační foto

Z chaty rodinný dům – proměna je možná, ale má svá úskalí

Hasiči na slavnostech v Tlustici předvedou zásah u havarovaného auta i techniku

Tlustice /FOTOGALERIE/ – V Tlustici se chystají na velkou slávu. V sobotu si místní sdružení dobrovolných hasičů připomene 110 let od svého založení. Na návštěvníky čeká zajímavý program s ukázkou práce hasičů.

Zdeněk Vrba: Moderátor má prodat interprety, ne sebe

Beroun /FOTOGALERIE/ - Znají jej zejména rozhlasoví posluchači. Je moderátorem proslulého Nočního proudu, nejstaršího hudebního programu v českém éteru. Zároveň ale uvádí různé akce ve všech koutech republiky. O víkendu zavítal Zdeněk Vrba do Zdic, kde moderoval hlavní program městských slavností.

Schreiber: Myslel jsem, že sestupujeme

Chlumec /ROZHOVOR/ – Magnetem víkendového kola byl hodně sledovaný zápas E skupiny I. B třídy, ve kterém Loděnice hostila zachraňující se Chlumec. A utkání to bylo výživné. Den po něm odpovídal na otázky Deníku trenér Chlumce Jaromír Schreiber.

U Berounky by mohl vzniknout park přátelství

Beroun /FOTOGALERIE/ – Představitelé Berouna vysadili v parku u řeky Berounky nový strom. Na počest patnáctého výročí uzavření partnerské smlouvy o spolupráci mezi Berounem a polským Brzegem zde nyní roste dub bahenní.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies