VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Stavba kanalizace si vyžádá další uzavírku

Beroun - V obci Libomyšl pokračuje stavba splaškové kanalizace, která s sebou nese dopravní omezení. Na řidiče čeká ještě jedna úplná uzavírka, a to v úseku od mostu nad řekou Litavkou k železničnímu přejezdu.

16.5.2017
SDÍLEJ:

Uzavírka silnice. Ilustrační foto. Foto: DENÍK/ Michal Fanta

„Jde o poslední část výstavby kanalizace, která zasáhne silnici. Teď se kolem toho všechno vyjednává. Základní předpoklad je, že komunikace bude zcela uzavřená od poloviny června do poloviny července. Upřesnění termínu momentálně řešíme s dopravním odborem a policií. Doprava je tady silná, všichni pochopitelně chtějí, aby uzavírky trvaly co nejkratší dobu," řekl starosta Libomyšle Václav Červenka.

Práce na kanalizaci si už jednu úplnou uzavírku vyžádaly. Řidiči neprojeli od autobusové zastávky na návsi ke křižovatce na Neumětely. „Tenhle úsek byl asi nejsložitější," dodal starosta s tím, že se v Libomyšli momentálně snaží co nejvíc natrasovat hlavní řád, který vede po státních pozemcích a silnicích. Ve většině bočních ulic je již kanalizace rozvedená.

Projekt musí být zkolaudován do 1. listopadu kvůli poskytnutí dotace. Výstavba si vyžádá celkem 39 milionů korun, z toho 24 milionů je z dotace. Zbytek doplatí obec. „Máme ale přislíbenou pomoc od ministerstva zemědělství ve výši 60 procent," dodal Červenka.

Po dokončení kanalizace se v Libomyšli zaměří na silnice. „Hlavní komunikace, která je státní, se musí udělat kompletně nová. Je součástí kolaudace a tudíž musí být hotová do 1. listopadu," podotkl starosta.

„Pokud dosáhneme na nějaký státní příspěvek, zaměříme se také na opravu místních komunikací. Ty dnes nejsou otázkou pár korun, šplhají do milionů," upřesnil Václav Červenka a dodal, že obec plánuje rovněž nové chodníky.

Pracuje se také v o několik kilometrů dále vzdálené Radouši a Bezdědicích. V obou částech Hostomic pokračuje výstavba vodovodu a kanalizace.

Ani tady se nevyhnuli dopravní uzavírce. Kvůli opravě asfaltových povrchů po výstavbě inženýrských sítí má být až do 8. června zcela uzavřená silnice od začátku Radouše až na konec Bezdědic. Objízdná trasa je vedena přes Neumětely a Skřipel do Hostomic. V opačném směru je vedena z Hostomic jednosměrně do Neumětel.

Pro autobusy veřejné linkové dopravy je zajištěn obousměrný průjezd křižovatkou v Radouši. Město Hostomice ve všední dny zajistí bezplatný svoz občanů obou obcí k obsluhovaným zastávkám.

Křižovatka v Libomyšli s odbočkou na Neumětely je již průjezdná.

Autor: Petr Hašek

16.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto
16

FOTOGALERIE: Vítáme miminka narozená v měsíci září

Houslový virtuóz Jaroslav Svěcený s dcerou Julií.
7

Jaroslav Svěcený: Na dovolené jsem byl bez houslí. Ke konci jsem měl absťák

Na nový zdroj tepla mohou zájemci získat až 127,5 tisíce korun. Jak na to?

Střední Čechy – Příspěvek už nelze získat na čistě uhelný hotel, ale dotace mohou majitelé domků sloužících k bydlení získat na čtyři rozmanité zdroje tepla: na tepelná čerpadla, na kotle spalující biomasu, na plynové kondenzační kotle a na kotle kombinované (tedy takové, v nichž lze vedle uhlí spalovat i biomasu). K nové vlně kotlíkových dotací ve Středočeském kraji, pro niž je připraveno 502,2 milionu korun, to v pátek přišel říci na krajský úřad ministr životního prostřední Richard Brabec (ANO).

Do Hudlic přijede legendární Antonín Panenka

Hudlice - Obyvatele Hudlic v pátek 23. září čeká zajímavá akce. Představitelé obce dnes slavnostní zahájí provoz sportovního areálu u fotbalového hřiště u lesa.

Řidička najela na přechodu pro chodce do školačky

Beroun - V pátek 22. září srazilo na přechodu pro chodce osobní auto v blízkosti centra Berouna školačku. K dopravní nehodě došlo kolem jedné hodiny odpoledne, když se dívka vracela ze školy. 

AUTOMIX.CZ

Filtry pevných částic pro nafťáky zlevňují. Alespoň u některých značek

Filtr pevných částic je jedním z největších strašáků u moderních dieselových ojetin. Mnoho řidičů má pocit, že když se jedná „pouze o věc ekologie“ mohou filtr bez obav vyndat, nicméně faktem je, že jeho přítomnost v autě má dost velké opodstatnění. Je tedy velmi dobrou zprávou, že se cena nových filtrů vyvíjí příznivým trendem.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení