VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Údržba hřišť stojí města statisíce korun

Beroun - Školáci i předškoláci rádi tráví volný čas na hřišti. Doby, kdy byla tato zařízení volně přístupná veřejnosti, jsou už dávno pryč. Kvůli vandalům, kteří často ničí drahé herní prvky, a psům, jejichž majitelé je venčí bez vodítek, je většina dětských hřišť chráněná plotem.  

14.9.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Kateřina Chourová

V Berouně mají děti k dispozici celkem patnáct velkých hřišť, jejichž údržba stojí každoročně statisíce korun. Hřiště jsou téměř v každé berounské lokalitě.

Ne všichni jsou ale ze hřišť nadšeni. „Děti už mám odrostlé, takže mi na našem sídlišti dětské hřiště nechybí. Naopak, jsem ráda, že tu není. Jsme taková klidnější lokalita a z hřiště by se do bytů šířil akorát hluk. Nestojíme proto o něj. Současné děti jsou hodně hlučné a jejich rodiče to neřeší. Když se vrátíte unaveni z práce, chcete si oddychnout. Když vám pod okny ječí děti, tak si nezdřímnete,“ poznamenala například Ilona Reslová z Velkého sídliště v Berouně.

Na tomto sídlišti si mohou děti hrát na hřišti mezi supermarketem a činžovními domy. Rákosníčkovo dětské hřiště je vybavené prolézačkou s lany, sypací trubkou a skluzavkou. Má několik houpaček, houpadlo a děti zde mají k dispozici i kolotoč a domeček.

Další větší hřiště s řadou herních prvků je u mateřské školy, mezi ulicí Pod Homolkou a Třídou Míru. Hodně využívané hřiště je také na sídlišti v Hlinkách. O jeho údržbu se ale už nestará město Beroun. Stejně jako o hřiště Na Vorlu, in-line dráhu, skatepark, zimní stadion a aquapark se od července stará společnost Berounská sportovní.

Ta vznikla přejmenováním společnosti Aquapark Beroun spravující zimní stadión a městský plavecký areál.

„Náklady na provoz a údržbu sportovišť Na Vorlu a Městského školního hřiště Hlinky, včetně opravy povrchu tenisového hřiště, představují částku 720 tisíc korun,“ uvedla mluvčí berounské radnice Jitka Soukupová.

Na údržbu a obnovu dětských hřišť a herních prvků, včetně dopravního hřiště v Závodí, město letos uvolní 653 tisíc korun.

„Na údržbu in-line dráhy a skateparku je to 184 tisíc korun. Oprava povrchu atletické dráhy a lajnování Městské školní hřiště Hlinky si vyžádá částku 560 tisíc korun,“ poznamenala mluvčí radnice.

Město Beroun má také letos v plánu rozšíření dětského hřiště Parkán. V rozpočtu je na něj vyčleněna částka 300 tisíc korun.

„S dětmi velmi ráda chodím na dětské hřiště na Městské hoře. Hřiště je přímo u medvědária a dcery si tam rády hrají. Líbí se jim, že to mají kousek k medvědům. Na hřišti jsou houpadla, pískoviště, holky tam rády přesýpají štěrk a mají tam i lezeckou stěnu, kolotoč a skluzavku,“ uvedla Alexandra Vyskočilová.

Na děti nezapomíná ani sousední Králův Dvůr. Před několika lety pro ně vybudovalo velké centrální hřiště, které se celoročně těší velké návštěvnosti školáků a předškoláků ze všech králodvorských lokalit. Kromě něho mají děti k dispozici herní prvky či pískoviště v jednotlivých městských částech.

„Na výstavbu hřiště v lokalitě Králodvorského horizontu se nám podařilo získat osmdesátiprocentní dotaci. Ostatní hřiště financovalo město z rozpočtu,“ uvedl starosta Petr Vychodil.

Králův Dvůr by měl v dohledné době investovat peníze do výstavby dvou nových hřišť, a to v Levíně a Počaplech.

„V rámci druhé etapy výstavby domů v Levíně se město smluvně zavázalo, že zde vybuduje dětské hřiště. Ten samý případ je v Počaplech. V Levíně jsme odkoupili parcelu o velikosti dvanácti set metrů čtverečních a zavázali jsme se, že zde bude čtyřiceti až padesáti procentní zastavěnost, tak zde vybudujeme dětské hřiště. To bude už v příštím roce,“ vysvětlil Petr Vychodil.

Autor: Romana Šimková

14.9.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto
16

FOTOGALERIE: Vítáme miminka narozená v měsíci září

Houslový virtuóz Jaroslav Svěcený s dcerou Julií.
7

Jaroslav Svěcený: Na dovolené jsem byl bez houslí. Ke konci jsem měl absťák

Na nový zdroj tepla mohou zájemci získat až 127,5 tisíce korun. Jak na to?

Střední Čechy – Příspěvek už nelze získat na čistě uhelný hotel, ale dotace mohou majitelé domků sloužících k bydlení získat na čtyři rozmanité zdroje tepla: na tepelná čerpadla, na kotle spalující biomasu, na plynové kondenzační kotle a na kotle kombinované (tedy takové, v nichž lze vedle uhlí spalovat i biomasu). K nové vlně kotlíkových dotací ve Středočeském kraji, pro niž je připraveno 502,2 milionu korun, to v pátek přišel říci na krajský úřad ministr životního prostřední Richard Brabec (ANO).

Do Hudlic přijede legendární Antonín Panenka

Hudlice - Obyvatele Hudlic v pátek 23. září čeká zajímavá akce. Představitelé obce dnes slavnostní zahájí provoz sportovního areálu u fotbalového hřiště u lesa.

Řidička najela na přechodu pro chodce do školačky

Beroun - V pátek 22. září srazilo na přechodu pro chodce osobní auto v blízkosti centra Berouna školačku. K dopravní nehodě došlo kolem jedné hodiny odpoledne, když se dívka vracela ze školy. 

AUTOMIX.CZ

Filtry pevných částic pro nafťáky zlevňují. Alespoň u některých značek

Filtr pevných částic je jedním z největších strašáků u moderních dieselových ojetin. Mnoho řidičů má pocit, že když se jedná „pouze o věc ekologie“ mohou filtr bez obav vyndat, nicméně faktem je, že jeho přítomnost v autě má dost velké opodstatnění. Je tedy velmi dobrou zprávou, že se cena nových filtrů vyvíjí příznivým trendem.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení