VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Tlustici soutěžili ve vyprošťování lidí

Tlustice – Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje ve spolupráci s územním odborem Beroun uspořádal ve čtvrtek na letišti v Tlustici čtvrtý ročník Velké ceny Hořovic. Byla zároveň krajskou soutěží ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel.

12.5.2017
SDÍLEJ:

Při Velké ceně Hořovic se představily všechny složky integrovaného záchranného systému, a to hasiči, policisté a zdravotničtí záchranáři. Výkony soutěžících hasičů a doprovodný program si nenechaly ujít zejména základní a také mateřské školy.Foto: Deník/ Romana Šimková

Letos se přišlo podívat kolem dvou tisíc návštěvníků. Výkony soutěžících hasičů a doprovodný program si nenechaly ujít zejména základní a také mateřské školy. Při této akci se představily všechny složky integrovaného záchranného systému, a to hasiči, policisté a zdravotničtí záchranáři.

„Letos zde máme celkem třináct soutěžních týmů. Jsou zde hasiči z Kladna, Příbrami, Hořovic, Nymburka, Mladé Boleslavy a další. Máme zde také tři hostující týmy z Karlovarského a Plzeňského kraje a Prahy," uvedl za pořadatele Ondřej Rácz.

Každý soutěžící tým si vylosoval pořadové číslo, které mělo vlastní scénář nehody. Jaký bude, se hasiči dozvěděli až na place těsně před výkonem. Hořovičtí hasiči měli scénář situace, kdy vyprošťovali z auta, které stálo u svodidel a na jeho střeše leželo střechou dolu další auto. Obhajovali vítězný titul z třetího ročníku soutěže a vedli si velmi dobře.


Návštěvníci dále mohli vidět vyprošťování zraněných lidí při havárii dvou vozidel, na které spadl kmen, nebo kolizi dvou osobních aut, kdy jedno skončilo převrácené na střeše. Ale i další situace.


Každé soutěžní družstvo mělo na záchranu osoby z havarovaného vozidla limit dvacet minut. Kromě toho mohli diváci po celý den na letišti v Tlustici obdivovat historickou i současnou moderní hasičskou techniku, obdobně jako vozidla a vybavení dalších složek integrovaného záchranného systému. Nechyběl ani stan prevence rizik s programem Hasík CZ a soutěže a kvízy na téma ochrany obyvatelstva a požární prevence.


V rámci doprovodného programu hasiči připravili ukázku techniky moderní i historické, zdravotnická záchranná služba předvedla před sanitními vozy a záchranářskou technikou poskytování první pomoci. Policie ČR a Městská policie Hořovice představily svůj preventivní program zaměřený na drogovou prevenci a kyberšikanu.
"Letos zde máme vystavenu také techniku, která byla pořízena prostřednictvím dotací z evropských fondů," uvedl velitel berounské stanice profesionálních hasičů Pavel Šimek.

„Je to super. Soutěžní ukázky se mi moc líbí. Také jsem nadšený ze zásahové jednotky. Nikdy jsem nic podobného zblízka neviděl," uvedl pro Berounský deník například dvanáctiletý Kamil Potůček z Hořovic.


Velká cena Hořovic se poprvé uskutečnila v roce 2011 a podle všeho byla nápadem tehdejšího velitele zdejších hasičů Hynka Černého. „Tehdy to ale nebyla jen krajská soutěž. Zúčastnily se jí týmy z celé České republiky. Před konáním dalšího ročníku jsme se pak domluvili, že budeme Velkou cenu Hořovic pořádat už jen jako krajskou soutěž," konstatoval velitel hořovické stanice Zdeněk Laube.

Při Velké ceně Hořovic se představily všechny složky integrovaného záchranného systému, a to hasiči, policisté a zdravotničtí záchranáři. Výkony soutěžících hasičů a doprovodný program si nenechaly ujít zejména základní a také mateřské školy.

Při Velké ceně Hořovic se představily všechny složky integrovaného záchranného systému, a to hasiči, policisté a zdravotničtí záchranáři. Výkony soutěžících hasičů a doprovodný program si nenechaly ujít zejména základní a také mateřské školy.

Autor: Romana Šimková

12.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Ve středu v Berounském deníku: prvňáčci ze ZŠ a MŠ Králův Dvůr!

Kotlíkové dotace (Praha). Ilustrační foto.

Zastupitelé udělali tečku za aférou kolem kotlíkových dotací. Přidali peníze

OBRAZEM: Prvňáčci si vyzkoušeli překážkovou dráhu

Beroun – Dům dětí a mládeže v Berouně pravidelně pořádá celoročně pro děti spoustu zajímavých akcí. Během léta to byly příměstské a pobytové tábory. V září připravili jeho pedagogové den pro prvňáčky. Akce se konala na Husově náměstí v Berouně. 

Hvězdárna Žebrák láká na Astrologický den

Žebrák – Hvězdárna Žebrák pořádá dne 5. října unikátní Astronomický den. První část programu Hvězdárna dětem je zaměřena na zvídavé dětské duše.

Ptejte se Marka Potěšila

Beroun - Manažer hokejistů HK EasyFlyers Králův Dvůr Marek Potěšil bude ve čtvrtek hostem on-line rozhovoru Berounského deníku. 

KRÁTCE: Město začalo s opravou Plzeňské brány

Berounsko - Přinášíme výběr krátkých zpráv z Berounska. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení