VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MILAN HOLAKOVSKÝ

Milan Holakovský

Redaktor středočeské regionální redakce Deníku

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Zrychlit štemplování lejster jede na radnici ministerstvo

Střední Čechy – Změnu dosavadní velmi neutěšené situace slibuje stavebníkům z okolí Černošic na Praze-západ páteční vyjádření mluvčího ministerstva pro místní rozvoj Viléma Frčka. „Ministryně vysílá odborníky na pomoc,“ informoval.

Jízdy bez známky? Ty jsou na denním pořádku

Střední Čechy – Snaha ušetřit za dálniční známku se již prodražila stovkám řidičů. V pátek na to upozornila Yvona Matějková z Celního úřadu pro Středočeský kraj. Jen během února a března středočeští celníci odhalili 630 vozidel bez platných dálničních kuponů. „Na místě uložili neukázněným řidičům sankce za téměř 700 tisíc korun,“ konstatovala.

Infekce dýchacích cest jsou prakticky zapomenuty

Střední Čechy – S příchodem letního počasí jsou ještě vcelku nedávné trable s chřipkou nadobro zapomenuty. Potvrzují to informace středočeských hygieniků o výskytu akutních respiračních infekcí v 15. kalendářním týdnu.

Malérům na kole pomáhá předcházet i dobrá viditelnost

Střední Čechy – Vážné zranění, s nímž ho do pražské nemocnice přepravoval vrtulník, utrpěl ve čtvrtek devítiletý chlapec, kterého kolem páté hodiny odpolední srazilo osobní auto v Brandýse nad Labem na Praze-východ. V pátek o tom informovala policistka Eva Hašlová.

Kraj vybírá památky, jejichž záchrana zaslouží podporu

Střední Čechy – Medicíny je tak málo, že vystačí jen pro zlomek pacientů, kteří by ji naléhavě potřebovali. To je situace, kterou znají například zdravotníci na misích v zemích třetího světa nebo vojenští doktoři. Jejich volba bývá jasná: injekci dají tomu, kdo má větší naději na přežití; nikoli tomu, jehož stav se jeví beznadějně. Podobný přístup chce středočeské hejtmanství nově volit v přístupu k obnově památek. Cíl? Veřejné peníze nesypat do objektů, které zůstanou mrtvé, ale finanční injekci směřovat do budov, které se nejsnáze mohou probrat k životu. Do budov, jejichž záchrana je nejen možná, ale i efektivní.

Zloději se zalíbilo obnošené šatstvo. Kradl ve velkém

Střední Čechy – Ani cylindrická vložka dveřního zámku a dále pak dvojice mohutných kalených visacích zámků nezastavila zloděje, který si počínal, jako by si chtěl otevřít vlastní second hand. Nebo snad ošatit celý harém?

Nově předané sanitní vozy vyjely rovnou do služby

Střední Čechy – Ze slavnosti přímo do ostrého provozu vyrazily ve středu tři nové vozy pořízené pro středočeské záchranáře. Před krajským úřadem v Praze odpoledne radní pro oblast bezpečnosti a zdravotnictví Robert Bezděk (ANO) symbolicky předal řediteli středočeských záchranářů Martinu Houdkovi klíče od automobilů Škoda Kodiaq, upravených pro převoz lékaře a zdravotnického vybavení.

Drahý telefon si zřejmě nechal neznámý nálezce

Střední Čechy – Internetové vyhledávače sice aktuálně nabízejí nižší cenu, policisté z územního odboru pro Prahu-venkov: Západ nicméně pracují s výší škody vyčíslenou na 23 tisíc korun. Takovou újmu měl utrpět 56letý muž, který přišel o mobilní telefon. Policii nahlásil, že přístroj Samsung Galaxy S8+ ztratil v neděli tři hodiny po půlnoci.

Práce na pražském Smíchově zpozdí vlaky na berounské trati

Střední Čechy – Večerní cestování na berounské trati zpomalí po oba víkendové dny výluka jedné ze dvou traťových kolejí na území hlavního města.

Masivní únik plynu vyhnal z domů jednadvacet lidí

Střední Čechy – Evakuaci 21 lidí si ve čtvrtek odpoledne vynutil únik zemního plynu v centru obce Ořech na Praze-západ. Do vyklizených domů se ale lidé mohli vrátit již po čtvrthodině. Nikomu se nic nestalo.

Pátek třináctého oslaví hasiči i ve čtvrtek

Střední Čechy – Pátek třináctého, bezpečný to den. Tohle pravidlo popírající pověry se už nějakou dobu uplatňuje u hasičů. Česká asociace hasičských důstojníků vždy vybere jeden pátek v roce, na který připadá „smolné“ datum třináctého, aby ho hasiči oslavili jako Den požární bezpečnosti.

Dráhy po zimě obnovily půjčování kol

Střední Čechy – Obnovení provozu sezonních cyklopůjčoven v železničních stanicích ohlásily o velikonočním víkendu České dráhy. Počasí tomu sice zatím naplno nefandí, ale po zimní přestávce již ve středních Čechách začíná fungovat sedm půjčoven kol: v Berouně a na šesti místech v Polabí mezi Mělníkem a Kolínem.

Havárie kamionu v místě s omezením uzavřela dálnici D11

Střední Čechy - Vážné dopravní komplikace na příjezdu do metropole po opravované dálnici D11 přinesla v noci na sobotu havárie kamionu na úrovni obce Šestajovice na Praze-východ.

Nezákonnosti na správě silnic audit neodhalil

Střední Čechy – Posouzení interních procesů na krajské správě silnic je hotové – a nezdá se, že by závěry obsahovaly nějaké třaskavé sdělení. K auditu, jehož zadávání se stalo horkým tématem a předmětem sporů mezi středočeskými představiteli STAN, ODS a ANO zvlášť v období podzimního rozvratu koalice vládnoucí Středočeskému kraji, to v pondělí řekl novinářům radní pro oblast dopravy František Petrtýl (ANO).

Na projekty pro děti nabízí kraj přes milion. Peníze rozdělí v drobných

Střední Čechy – Neziskovým organizacím pracujícím s dětmi a mládeží se kraj chystá rozdělit 1,309 milionu korun. Čtyři sta tisíc poskytne ze svého rozpočtu, dalších 909,89 tisíce získal z dotačního programu ministerstva školství. To, že peníze poputují ke konečným příjemcům v rámci krajské dotace, odsouhlasili v pondělí středočeští radní.

Sociální bydlení mají potřebným přiblížit dvě miliardy z dotací

Střední Čechy – Hned tři budovy plánuje přizpůsobit pro sociální bydlení vedení Mladé Boleslavi. Výhledově, kolem roku 2021, by mělo dojít na úpravy prázdného domu v Bělské ulici, kde dříve fungovala restaurace Červená růže. Podstatně blíž k zahájení prací jsou jiné dva objekty, kde se s využitím dotací z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) má s přestavbami začít ještě letos. Deníku to řekla Šárka Charousková z magistrátu.

Jak odrhnout děti od počítačů? Pomocí dějepisu v mobilu!

Střední Čechy – Questing je zábava, kterou zná vlastně každý. Alespoň ten, kdo si z dětství pamatuje šipkovanou nebo „hledání pokladu“. Nyní v 21. století se do hlavní role dostává mobilní telefon – vlastně se ale nic nemění: pořád se jedná o klasickou hledačku. Nebo, chcete-li, pátrací hru; to zní vznešeněji.

Návštěvníky supermarketu překvapil silně krvácející muž

Beroun – Nechte mě bejt! Takové výkřiky se v sobotu před půl šestou večer ozývaly na chodníku v Plzeňské ulici na průtahu Berounem, kde blikající majáky vozů policie, strážníků i záchranné služby poblíž autobusové zastávky Delvita přilákaly pozornost kolemjdoucích i zvědavců z okolních domů na sídlišti. Ozývalo se toho, pravda, víc – to už jsou ale výroky nepublikovatelné. Právě křik pacienta, jehož ošetřování se neobešlo bez aktivní asistence policejních uniforem, dával tušit, že provoz na frekventované ulici nepřibrzdily následky dopravní nehody (jak zprvu mínila většina přihlížejících domnívajících se, že nejspíš auto srazilo chodce).

Do auta strážníků odklánějících provoz před nehodou narazilo další vozidlo

Mníšek pod Brdy - Obrovské štěstí měli na počátku víkendu strážníci z Mníšku pod Brdy, kteří usměrňovali dopravu po nehodě na dálnici D4.

Údržba mostu přibrzdila provoz na dálnici D5

Rudná – Kolony spojené se zdržením na dálnici – a hustý provoz i na silnici druhé třídy číslo 605. To v sobotu v okolí Rudné na Praze-západ čeká na řidiče mířící od Berouna na Prahu. Na čtvrtém kilometru dálnice D5 uzavřeli silničáři pravý jízdní pruh ve směru do metropole, a to kvůli pracím na protikorozní ochraně mostu.

Pivovar nabídne zabíjačku, pak bude lákat na svezení vlakem

Velké Popovice – Řezníky, ale i bednáře přímo v akci bude možno vidět na tradiční akci Ladovské vepřové hody, která se v sobotu mezi devátou a 15. hodinou koná v pivovaru ve Velkých Popovicích na Praze-východ. Letos již podeváté. Zájemci si přitom přípravu zabíjačkových pochoutek mohou společně s řezníky i vyzkoušet.

Požár domu zaměstnal hasiče od rána až do večera

Nižbor – Plameny vyšlehly ve čtvrtek ráno – a až do pátečního rána zůstávali na místě dobrovolní hasiči, aby ohlídali, že už je požářiště bezpečné. Tak se vyvíjela situace ve vsi Žloukovice u Nižbora na Berounsku, kde oheň způsobil škodu vyčíslenou na půl druhého milionu korun. Větší část rodinného domu – odhadem za tři miliony korun – se hasičům podařilo uhájit. Příčina požáru zatím zůstává v šetření.

Ve sbírání vybitých baterií Středočeši loni polevili

Střední Čechy – Omezili snad Středočeši používání jednorázových baterií a dávají přednost dlouhodobě sloužícím nabíjecím akumulátorům? Či zlenivěli a jsou lhostejnější k životnímu prostředí, protože pokud poklesl počet vybitých baterií odevzdaných k recyklaci, nemůže to znamenat nic jiného než to, že se jich více lidí zbavuje odhozením do směsného komunálního odpadu? Nebo je všechno jinak a přístroje na baterky se už prostě nepoužívají tolik jako dřív?

AKTUALIZOVÁNO

Cestu k Berounu zablokovalo převrácené auto

Beroun – Mimořádně dlouhé čekání pacientů na lékařku, která jela do Berouna zaskočit za nemocného kolegu, bylo jen jedním z mnoha důsledků dopravní nehody, která ve středu dopoledne hodinu blokovala dálnici D5 ve směru jízdy od Prahy právě k Berounu. V kolonách, které se po havárii vytvořily jak na dálnici, tak na objízdné trase po silnici druhé třídy číslo 605, totiž uvízly spousty lidí, kteří museli pozměnit své plány. 

Kraj podpoří jedenáct akcí, které dokážou přilákat davy

Střední Čechy – O dvou jedničkách a dvou trojkách v souvislosti s proslavenými akcemi, které dokážou přivést do regionu více návštěvníků, informoval v pondělí po jednání středočeských radních Martin Draxler (ANO), v jehož kompetenci je oblast regionálního rozvoje, cestovního a sportu. 

Do vyhořelé haly v Mochově se zakousla těžká technika

Obrovský požár rozměrné haly v areálu bývalých mrazíren v Mochově na Praze-východ, která naposledy sloužila ke skladování dřevěných boxů s bramborami, zaměstnával hasiče nejenom po celý pátek. Práce pokračují i v sobotu. 

Seniorka nepřežila požár vzniklý od kamen

Střední Čechy – Tragédie se ve čtvrtek před polednem odehrála v Jesenici na Rakovnicku. Požár dřevěné stavby ve Wintrově ulici nepřežila seniorka, jež plamenům neunikla. Zachránit se ji nepodařilo navzdory tomu, že místní dobrovolní hasiči zahájili boj s plameny už necelých pět minut po ohlášení – a o tom, že je žena nejspíš uvnitř, se vědělo.

Dálnici uzavřel v obou směrech rozsypaný polystyren

Střední Čechy – Bez zranění, ale ne bez citelnějších dopravních komplikací, se v úterý krátce před polednem obešla dopravní nehoda nákladního auta převážejícího látku kvalifikovanou jako nebezpečný náklad – polymerové kuličky. 

Oživit ženu vynesenou z hořícího bytu se už nepodařilo

Beroun – Lidský život si vyžádal požár v bytovém domě, který v noci na pondělí likvidovali berounští hasiči. K hašení plamenů, jež zachvátily část obývacího pokoje přízemního bytu čtyřpodlažního objektu v západní části Berouna, vyrazili osmdesát minut po půlnoci nejen místní profesionálové se dvěma cisternami a výškovou technikou, ale na pomoc jim vyjely také cisternové vozy dobrovolných hasičů z Králova Dvora a Chyňavy.

Zápas o obří haly u Zdib bude sveden v sokolovně

Střední Čechy – Bojiště, kde se mohou utkat se svými argumenty, již znají zastánci i velmi početní odpůrci budování velkého logistického centra se sklady i prostory pro lehkou výrobu na polích v blízkosti Prahy – těsně u obce Zdiby. Referentka odboru životního prostředí a zemědělství krajského úřadu Daniela Zemanová informovala, že veřejné projednání záměru vybudovat Goodman Zdiby Logistics Centre se v rámci procesu EIA (posuzování vlivů stavby na životní prostředí) uskuteční na samém sklonku ledna ve Veltěži – osadě, která je součástí Zdib.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT