VYBRAT REGION
Zavřít mapu

PETRA LIŠKOVÁ

Petra Lišková / Berounský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Nižborský zámek obsadili zahrádkáři

Nižbor – Na zámku v Nižboru se o víkendu konala tradiční akce místního zahrádkářského svazu, tentokrát pod taktovkou podzimních dekorací a výpěstků ze zahrad. Celý zámek tak provoněla jablíčka a dýně, ale také pochoutky, kterými se mohli nasytit vyhladovělí příchozí.

OBRAZEM: Prvňáčci usedli do lavic

Beroun - Do berounských základních škol letos usedne 252 prvňáčků. První školní den je přišli přivítat i zástupci města Beroun. Starosta Ivan Kůs se na nádvoří pozdravil s novými žáky Základní školy na Wagnerově náměstí. Zde se letos otevírají tři první třídy a škola má i jednu raritu, 1.C totiž má učitele, nikoli učitelku, jak je v posledních letech v českém školství zvykem.

Vítězové soutěže Princ a princezna Berounského deníku převzali své ceny

Králův Dvůr /FOTOGALERIE/ – Další ročník soutěže Princ a princezna Berounského deníku je u konce. V sobotu na Městské slavnosti na zámku v Králově Dvoře převzaly soutěžící děti své ceny a vítězové i královské koruny.

Králodvorští školáci dostanou venkovní třídu

Králův Dvůr /FOTOGALERIE/ - Přístavba, rozšíření jídelny a kuchyně, zateplení a výměna oken na tělocvičně, rekonstrukce střechy, úprava vjezdu, oplocení a zeleň. Na králodvorské základní škole se v létě rozhodně nezahálí. A jak starosta města Petr Vyhodil nyní prozradil, to stále ještě není všechno. Škola totiž bude mít první venkovní třídu v regionu.

Posílejte hlasy favoritům, Princ a princezna Deníku

Berounsko /FOTOGALERIE/ - Do vyhlášení oblíbené soutěže Berounského deníku zbývá málo. Už jste poslali hlas svému favoritu v soutěži Princ a princezna Berounského deníku? Pro hlasování je opravdu jen posledních několik dní.  

Berounský rodák Viktor Korček: Vedle Afriky jsme zdravotnická velmoc

Beroun /FOTOGALERIE/ - Viktor Korček. Berounský rodák, který už téměř deset let pracuje na česko-afrických projektech. Nejdříve organizoval sbírku dioptrických brýlí do Afriky. Stál u zrodu vzdělávacího projektu Afrika Africe při Církvi československé husitské, která funguje v Nairobi. Kromě toho úspěšně zařídil natáčení filmu Doktor od Jezera Hrochů v české nemocnici v Itibo v Keni, čímž se povedlo zajistit další milion korun pro stavbu nového oddělení. 

V sídlišti Nad Stadionem zaparkujete snáze

Králův Dvůr - Obyvatelé sídliště Nad Stadionem v Králově Dvoře se do konce prázdnin dočkají nového prostoru pro parkování. To je pro místní výborná zpráva, protože parkoviště v této lokalitě jsou přeplněná.  

OBRAZEM: Festival Hrady.CZ přilákal pod Točník tisíce lidí

Berounsko - Letní kulturní festival Hrady.CZ začal letošní sezónu v pátek a v sobotu pod hradem Točník. Na hvězdy české a slovenské hudební scény se sjely tisíce fanoušků ze všech koutů České republiky, kteří si rozhodně nenechali zkazit náladu počasím. „Těšili jsme se na fesťák už měsíce. Pár kapek nás nemůže rozhodit,“ reagovali rozdovádění fanouškové na fakt, že louka pod Točníkem se o víkendu proměnila v bahenní lázně. Vyhráli ti, kteří se na festival vypravili v holinkách a pláštěnce. 

Pod Točníkem v pátek startuje největší hudební festival Hrady.cz

Točník /FOTOGALERIE/ - Tomáš Klus, Mig 21, Mandrage, Sto zvířat, Vypsaná fixa, Rybičky 48, No Name, Wohnout… Výčet hudebních pecek, které na diváky čekají o letošním hudebním festivalu Hrady.cz, se zdá být nekonečný.

Vybírejte letošní princeznu a prince Berounského deníku

Berounsko – Soutěž Berounského deníku a města Králův Dvůr pokročila a my vám představujeme fotografie všech soutěžících dětí, které se do letošního ročníku zapojily.

OBRAZEM: Suché máje se stávají skvělou tradicí

Králův Dvůr /FOTOGALERIE/ - V Králově Dvoře Popovicích se konaly další suché máje. Tato akce se stává milou tradicí, na kterou se i v letošním roce vydalo velké množství lidí. Nechyběli účastníci v krojích, tančilo se, zpívalo, zkrátka dobrá nálada vládla celému dni.

Hledáme princeznu a prince Deníku

Beroun - Berounský deník spolu s městem Králův Dvůr vyhlašuje 1. června na Den dětí další ročník soutěže Princ a princezna Berounského deníku.

Vzpomínání na jedinečná setkání s Jiřím Kahounem

Beroun - Práce novináře přináší řadu zajímavých setkání. Některá z nich vám prošumí hlavou, ale jiná se zakousnou do vaší mysli a už vás neopustí.

Zemřel spisovatel Jiří Kahoun

Beroun - V sobotu 13. května zemřel v 75 letech spisovatel Jiří Kahoun. O této smutné zprávě informuje veřejnoprávní televize.

Nepřijaté deváťáky čekají horké chvilky

Region - V letošním roce žáky devátých tříd čekaly povinné jednotné přijímací zkoušky na střední školy s maturitou. Po dvou termínech přijímacích zkoušek, které se konaly 12. a 19. dubna, pak se žáci a jejich rodiče museli obrnit před dlouhým čekáním na výsledky.

AKTUALIZOVÁNO

Po dálnici u Berouna se kutálely dřevěné klády

Beroun – Na dálnici D5 ve středu dopoledne zkolabovala doprava ve směru na Plzeň. Na 15,5 kilometru havarovalo nákladní vozidlo plné dřevěných klád. Ty se vysypaly a rozkutálely po celé šířce dálnice. Policie musela provoz na dálnici asi na hodinu uzavřít. Řidiči, kteří nestihli sjet z dálnice ve Vráži, si tak postáli v hodinové koloně.

Petr Štajner patří mezi největší sběratele registračních značek v Česku

Hořovice – Petr Štajner z Hořovic není jen pouhý instruktor autoškoly. Je jedním ze čtyř největších sběratelů registračních značek vozidel v České republice. Po přihlášení do autoškoly se stal mým instruktorem při jízdách, kdy se mi svěřil se svým velmi zajímavým koníčkem: „Sbírám registrační značky, které mám v garážích a prostorách autoškoly."

Hledáme nového kolegu

Berounsko - Rádi píšete? Nemáte rádi nudnou práci a zajímáte se o dění ve vašem okolí?

Sbírka pro Klubíčko ještě neskončila

Vráž – Klubíčko Beroun se zaměřuje na péči a pomoc osobám, jejichž život je ovlivněn zdravotním handicapem. K tomuto účelu otevřelo Klubíčko i speciální penzion na Vráži, kde Klubíčko působí.

Výlet za ptačími zimovišti

Srbsko – Oslavte stylově Světový den mokřadů.

Veterinář radí, jak v mrazech zacházet s vašimi mazlíčky

Berounsko - Zima netrápí jen lidi, ale i naše domácí mazlíčky. Zejména mrazy, které sužují celou republiku v posledních dnech, můžou i zvířatům přidělat velké komplikace. Na ty největší problémy upozorňuje veterinář z Malých Přílep Miloš Havelka.

Letos končí největší počet řidičských průkazů. Není mezi nimi i ten váš?

Berounsko – V letošním roce si bude měnit řidičské průkazy největší počet lidí. Možná jste mezi nimi i vy, zkontrolujte si proto pro jistotu své doklady.

Ke krádeži mu stačilo pár minut

Beroun - Berounští policisté řeší další vloupání do zaparkovaného auta v centru Berouna.

Zimní stadion opět zprovoznil bistro

Beroun – Tělocvična, která je součástí zimního stadionu v Berouně, by měla sloužit širší veřejnosti. V současné době je určena jen pro tréninky hokejistů HC Berounští medvědi a pro super kruhové tréninky.

Parkování v Berouně čeká další rána

Beroun - Parkování v Berouně čeká tento rok další rána. Pravděpodobně už na jaře skončí velkokapacitní záchytné parkoviště v bývalých kasárnách za komunitním centrem, které je zdarma.

Trilobit bude v sobotu vysílat i ČT Art

Beroun – Ceny Trilobit se v sobotu 14. ledna budou rozdávat na berounské Plzeňce.

Medvědí bráškové z Berouna slavili sedmnáctiny vínem

Beroun - Medvědí bráškové Kuba a Matěj včera slavili své sedmnácté narozeniny.

Koncert Roberta Křesťana byl odložený

Beroun – Plánovaný koncert v sále České pojišťovny v Berouně Roberta Křesťana a Druhé trávy, který se měl původně konat tento týden, musel být z důvodu zpěvákova onemocnění přeložen.

Mezi úseky bez poplatku se zařadí i prodloužená D4 u Příbrami

Příbram - Ministerstvo dopravy již v létě roku 2016 vybralo celkem 111 kilometrů, kde řidiči nemusí používat dálniční známku. Cílem bylo odlehčit dopravu městům, kde dálnice plní i úlohu městského obchvatu. Řidiči z Příbrami této výhody využívají nejblíže na Berounsku, ale bez poplatku má být už letos v září prodloužená D4 u Příbrami.

Ondřej Pecka vrátil Berounu klasické řemeslo

Beroun – Muzeum berounské keramiky připravuje na zčtvrtek 12. ledna novou výstavu s názvem Na hrnčířské cestě/ On the pottery road. Výstava představí užitnou kameninu vznikající přímo v Berouně.

Opilec za telefonát může na pět let do vězení

Nový rok začal v Berouně pěkně dramaticky. Policisté v mezinárodním rychlíku, který zastavil na berounském hlavním nádraží, hledali bombu.

Oslava medvědích narozenin bude v pátek

Beroun – Již tento pátek si budete moci užít narozeninovou oslavu berounských chlupáčů Kuby a Matěje.

Vánoční stromky končí na kompostu

Beroun - Svátek Tří králů je impulsem, kdy sev domácnostech každoročně loučíme s Vánocemi.

Azyl před mrazem využily desítky bezdomovců

Beroun – Poslední dny svírají Českou republiku silné mrazy a nevyhýbají se ani Berounsku.

Tříkrálová sbírka pomůže sociálně slabým rodinám

Berounsko - Letošní Tříkrálová sbírka právě vrcholí.

Hasiči zachránili cestující z havarovaného autobusu

Beroun - Mezi Berounem a Vráží havaroval ve čtvrtek autobus.

Na Trilobita letos přijede i Ivan Havel

Beroun – Jednou z cen, která byla tradičně udělována v rámci Trilobitu Beroun, byla i Cena Václava Havla. Tu ale nyní čeká změna.

Chřipku prověří návrat dětí do škol

Berounsko - Teploty, bolest hlavy, kašel, únava. Takový stav zná každý z nás a mnozí s tím bojují právě v těchto dnech. Chřipková sezóna totiž právě nastupuje.

Zloděje někdo vyrušil, stačil jen rozbít okno

Beroun – Berounští policisté stále pátrají po neznámém pachateli, který se den po Štědrém dnu pokusil vloupat do prodejny drogerie.

Cestující z evakuovaného vlaku: nevěděli jsme, co se děje

Beroun – Cesta rychlíku z Prahy do Mnichova skončila po několika minutách jízdy. Kvůli nahlášené bombě museli cestující z vlaku. Jaká byla situace ve chvíli, kdy se cestující o bombě dozvěděli, to jsme se zeptali několika cestujících.

AKTUALIZOVÁNO

Policie hledala v rychlíku v Berouně bombu

Beroun - Anonymní telefonát nahlásil v pondělí před 10. hodinou bombu v rychlíku směřující z Prahy do Mnichova.

Nový rok začněte pochodem Českým krasem

Beroun – Novoroční pochod Stezkou Vojty Náprstka se na Nový rok uskuteční již 39. rok. Pořádá ho turistický oddíl při TJ Lokomotiva Beroun a všichni zájemci, kteří si po silvestrovských oslavách budou chtít protáhnout tělo, se budou moci vydat z Berouna do Karlštejna.

Oslava narozenin s hořkou příchutí

Beroun – Sedmnácté narozeniny berounských medvědů, kteří žijí v medvědáriu v berounském lesoparku Městská hora již od října 2000, připadají na pátek 13. ledna.

Bohoslužby na přelomu roku

Berounsko – Pokud se chcete vydat na některou z bohoslužeb, které se konají na přelomu roku, máte na výběr.

Kdo je horký favorit na cenu Trilobit Beroun?

Beroun – Slavnostní vyhlášení cen Trilobit bude už za dva týdny a přípravy finišují. Skleněné sošky, o které se pravidelně stará nižborská sklárna Rückl Crystal, už má ceny vyrobené. Také dětská porota už vítěze letošního ročníku vybrala.

Beroun pojmenoval nové ulice a Máchovně

Beroun – Kvůli postupnému rozvoji Berouna a výstavbou obytných lokalit se Beroun ocitl před problémem. Vznikla totiž řada zcela nových ulic, které je třeba pojmenovat.

Beroun skončil v třídění odpadů druhý

Beroun - Beroun si ke konci roku zapsal další úspěch. Skončil totiž jako druhý v soutěži Středočeského kraje ve sběru tříděného odpadu.

Beroun třídí na výbornou

Beroun – Krajský úřad Středočeského kraje ve spolupráci s autorizovanou obalovou společností vyhlásil výsledky již XII. ročníku soutěže obcí My třídíme nejlépe.

Čtenáři a Berounský deník nadělovali dětem bez domova

Beroun - Berounský deník a jeho čtenáři se i v letošním roce postarali, aby děti z berounského azylového domu pro matky s dětmi měly krásné Vánoce.

Těhotná Marcela s ročním synem stráví Vánoce v azylovém domě

Beroun - Marcela Machová se svým rok a půl velkým synem Raudelem prožije letošní Vánoce v berounském Azylovém domě pro matky s dětmi.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT