VYBRAT REGION
Zavřít mapu

RADKA KOČOVÁ

Radka Kočová / Berounský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Konečně! Sportovci z Hořovic mají po čtyřiceti letech novou halu

Hořovice - Letošní březen se do historie města Hořovice zapíše jako den, kdy zdejší sportovci získali téměř po čtyřiceti letech halu, jejíž parametry umožňují nejen kvalitní tréninky, ale i pořádání turnajů.

Peníze pro sport a kulturu: hořovičtí zastupitelé rozhodnou ve středu

Hořovice – Zřizovací listina Městského sportovního centra i návrh na rozdělení dotací organizacím, které na území města působí například v oblastech kultury nebo sportu. To jsou zásadní body programu zasedání zastupitelů města Hořovice, které se uskuteční ve středu 29. března od 16 hodin v místním klubu Labe.

Na časový posun jsou citliví lidé i zvířata

Region - V noci ze soboty na neděli začne platit letní čas a hodinové ručičky se posunou o hodinu dopředu. Jarní změnu, která nás o hodinu připraví, berou někteří s nadhledem, a to díky příchodu teplejšího počasí i prodlužování dnů. Podzimní hodinový bonus vnímají zas jako kompenzaci chladnějšího období.

Lidé se vracejí k moři, vede Řecko a Egypt

Region -  Zájem o zahraniční zájezdy roste, hlásí cestovní kanceláře napříč regiony.

Ústeckou kapelu UDG v klubu Labe vystřídá Dan Bárta

Hořovice – Filmové projekce, přednášky i hudební vystoupení. To vše patří do programu hořovického klubu Labe. Už v sobotu 24. března zde zahraje ústecká skupina UDG.

Obdivujete dobu první republiky? Vyrazte na výstavu do Hořovic

Hořovice - Veronika Fryčová, Ilona Voráčková a Eva Lojínová. Jména těchto tří žen spojuje nová výstava hořovické Galerie Starý zámek. Nese název Květomluva a její součástí jsou repliky malovaného nábytku, staré pohlednice, přání i květinové dekorace.

Mezinárodní cyklotrasu odklonili z frekventované silnice

Hořovice - Město Hořovice protíná mezinárodní cyklotrasa Praha – Plzeň – Nürnberg. Původně vedla po silnici ve směru Komárov – Hořovice – Lochovice.

Do Lochovic se sjeli nejlepší recitátoři Berounska

Lochovice - Do lochovické základní školy se včera sjeli nejlepší recitátoři z Berounska. S poezií i prózu zde vystoupilo v okresním kole recitační soutěže téměř sedm desítek žáků ze všech koutů regionu.

Koupelny pro seniory: radost vystřídalo zkamání

Hořovice - Radost vystřídalo zklamání, a to dvakrát za sebou. Hořovičtí začali před několika týdny připravovat žádost o dotaci na úpravu koupelen v místním domově s pečovatelskou službou, kde sociální zařízení nevyhovují lidem se sníženou pohyblivostí.

Galerie Starý zámek otevírá novou výstavu

Hořovice - Hořovický areál Starého zámku se postupně mění v kulturní centrum města. Například galerie zde byla otevřená v roce 2013. Její slavnostní zahájení provázela vernisáž výstavy malíře a pedagoga Václava Živce, který svá nejhodnotnější díla vytvořil právě mezi zdmi Starého zámku.

Osovské setkání zpestřily hudba, divadlo i tanec

Osov - Mezi nejoblíbenější osovské kulturní akce patří řadu let Den osovských žen. Na tradiční setkání přišla v sobotu 18. března do tělocvičny místní základní školy téměř stovka žen.

Berounští jsou významnými sběrači baterií

Beroun - Za sběr použitých baterií město Beroun získalo Osvědčení o přínosu pro životní prostředí za rok 2016. „Všichni berounští občané, kteří na místech zpětného odběru odevzdali loni celkem 1684 kilogramů použitých baterií místo toho, aby je vyhodili společně s ostatním odpadem do kontejneru, přispěli tak ke zlepšení životního prostředí.

Hořovičtí se postavili strachu z nádorového onemocnění

Hořovice - Rakovina prsu je nejčastější nádorové onemocnění u českých žen. Této smutné statistice nevymyká ani Hořovicko a Berounsko. S léčbou tohoto onkologického onemocnění se často zabývají i lékaři hořovické nemocnice.

Sezónu na Točníku slavnostně otevře akce Med dej

Točník – Hrad Točník si mohou zájemci až do konce března prohlédnout vždy o víkendu, a to v době od 10 do 16 hodin. V této době se konají i komentované prohlídky. V dubnu se otevírací doba této středočeské památky rozšíří kromě pondělí na všechny dny v týdnu. Mezi její hradby se mohou lide vypraviti od 10 do 17 hodin.

Zaječovští hodlají Zděné ponechat selskou podobu

Beroun - Spolek Zděná působí v Zaječově pátým rokem. Místní ho založili, aby zabránili demolici nejstarší zděné budovy v obci. To se jim podařilo.

Nové muzeum nabídne komiks i hlavolamy

Hořovice - Poslední březnový den bude pro Hořovické výjimečný tím, že se v areálu Starého zámku otevře nejen nová městská knihovna a informační centrum, ale i obnovené Muzeum Hořovicka. Slavnost začíná ve 13 hodin.

Novým poslancem se stal Jan Skopeček z Hořovic

Berounsko - Novým poslancem za ODS se stal Jan Skopeček z Hořovic. Nahradil Adolfa Beznosku, který odešel do vedení Nejvyššího kontrolního úřadu.

V Hořovicích vzniká Městské sportovní centrum

Hořovice – Rekonstrukce hořovické sportovní haly za 56 milionů korun skončila, nyní se už na jejích hřištích prohánějí florbalisté a další sportovci. Slavnostní otevření se uskuteční ve středu 29. března od 10 hodin.

Dakarský jezdec Lukáš Kvapil: Miluji jízdu po středních Čechách

Berounsko - Lukáš Kvapil je nejen vášnivý motorkář a dakarský jezdec, ale především voják z povolání a instruktor speciálního výcviku vojáků na motocyklech. Podle něj je úplně jedno, jestli má někdo motorku a výbavu za statisíce. Každý si s tou svou plní sen a užívá si bezstarostnou jízdu. Každý je navíc připravený pomoci těm druhým.

V nové hale se v sobotu odehraje první turnaj

Hořovice – Rekonstrukce hořovické sportovní haly za šestapadesát milionů korun je dokončená, v sobotu se zde odehraje první florbalový turnaj. Pro sportovce z regionu je to velká událost, hala totiž neměla před úpravou potřebné parametry. To ztěžovalo tréninky a turnaje se zde pořádat vůbec nemohly.

Honza Toužimský: Kde není debata nebo hádka, tam nic nevzniká

Hořovice - Metalová skupina Arakain slaví pětatřicet let své existence. Při výročním turné ARAKAIN XXXV DOUBLE TOUR se zastaví na patnácti místech republiky, kde fanouškům nabídne vždy dva koncerty.

Slunečnice pomáhá pěstounským rodinám

Beroun - V berounském rodinném centru Slunečnice vzniká Klub pěstounských rodin. Bude mít podobu otevřené skupiny, do které mohou přijít pěstouni i jejich děti. Kdo se do klubu vydá, může s ostatními sdílet svoje zkušenosti s výchovou dětí svěřených jim do péče, a to za účasti psychoterapeuta a koordinátorky programu.

Berounský projekt se rozšířil o cykloboxy a informační tabule

Beroun – Berounské autobusové nádraží bylo k vlakovému přesunuté v roce 2015, umožnil to projekt Veřejná doprava pro všechny, který byl financovaný ze švýcarsko-českých fondů. Přesunutím nádraží ale projekt neskončil.

Tmavý kouř z komínů zvedá úředníky ze židlí

Berounsko – Technickou kontrolu kotle si musí jednou za dva roky zajistit každý občan, který vlastní kotel na tuhá paliva. Termínem pro zajištění této revize byl konec prosince.

Výstavu Fenomén Igráček si zájemci prohlédnou v Berouně

Beroun - Výstavu Fenomén IGRÁČEK si mohou zájemci prohlédnout nyní i v Berouně. Expozice je v Muzeu Českého krasu přístupná až do 23. dubna. Součástí výstavy jsou mimo jiné unikátní IGRÁČCI v podobě Václava Talicha a Jana Preislera.

V sále zněly příčné flétny i kytary

Orchestr Základní umělecké školy Josefa Slavíka Hořovice při víkendovém setkání ve velkém sále Kulturního klubu Žebrák zahájil sérii svých letošních vystoupení.

Do prasklin silnic zatéká, mráz zkázu dokončí

Berounsko – Za poškozením silnic stojí mrazy i kamionová doprava. O tom jsou přesvědčení zástupci kraje, kteří hodlají začít s opravami na nejvíce zasažených úsecích.

Hrad Točník zahajuje sezónu

Hrad Točník přivítá v sobotu první letošní návštěvníky. V březnu si mohou jeho nádvoří i paláce prohlédnout vždy o víkendu.

V Labi lékaři vysvětlí správný postup vyšetření prsu

Rakovina prsu je nejčastější nádorové onemocnění u českých žen. Každým rokem je diagnostikováno šest tisíc nových případů. Proto zástupci Nemocnice Hořovice, zejména jejího interního oddělení a onkologického stacionáře ve spolupráci s pacientskou organizací Mamma HELP, připravili osvětovou akci s názvem Rakovina prsu: Konec nebo začátek? Zájemci se na ni mohou vypravit ve středu 15. března. Akce začíná v 17 hodin v hořovickém klubu Labe.

Na hořovické přechody míří kritika chodců

Hořovice – Přechody v Hořovicích nejsou bezpečné. Na tom schodují chodci i zástupci města.

Berounští přispějí na nové varhany katedrály svatého Víta

Beroun – Město Beroun se připojí k výzvě Svazu měst a obcí ČR a Arcibiskupství pražského a finančně podpoří projekt pořízení nových varhan pro katedrálu svatého Víta na Pražském hradě.

Medvědi rokují po vzoru svého senátora

Točník /ROZHOVOR/ – Hrad Točník otevře své brány první březnový víkend. Stejně jako v předchozích letech, i letos se mohou lidé těšit na řadu zajímavých setkání. Potěší děti i dospělé. V rozhovoru kastelán hradů Točník a Žebrák Petr Zemánek prozradil část letošního programu.

Labe se po měsíční pauze znovu otevírá

Hořovice - Klub Labe v Hořovicích byl několik týdnů uzavřený. Zatímco zástupci města v předchozích dnech sledovali aktuální stav toků a připravovali se na případné zvedání vodních hladin, v Labi se likvidovaly škody, které zde voda napáchala před devíti měsíci. V té době byl klub zaplavený kvůli krupobití.

Silnice poškozuje mráz i přetížená kamionová doprava

Berounsko - Mrazy poškodily silnice napříč celou republikou, a to i na Berounsku. Výtluky se tvoří i na těch krajských. „Je pravdou, že současná zima páchá v porovnání s předchozími roky na silnicích mnohem větší škody.

Hladina Berounky by neměla dosáhnout ani prvního povodňového stupně

Berounsko – Hladina Berounky by neměla dosáhnout ani prvního povodňového stupně. Tuto informaci ve čtvrtek odpoledne poskytli zástupci odboru životního prostředí Městského úřadu Beroun, kteří situaci sledují už několik dnů.

Panská zahrada je raritou středních Čech

Hořovice – Jinan dvoulaločný, lyriovník tulipánokvětý, dub cer i javor babyka. To jsou příklady vzácných dřevin, které se nacházejí v uzavřené části hořovické Panské zahrady. Než bude tato zajímavá lokalita otevřená veřejnosti, musí zde dojít k zásadním úpravám. Ošetření stromů patří mezi ty nejdůležitější.

Hladina řeky Litavky kulminovala o půlnoci

Beroun - Meteorologové varují před silným větrem, vydatným deštěm a nebezpečím povodní. Kvůli oteplení, dešťům a rychlému odtávání sněhu hrozí povodně na většině území České republiky.

Čtyřiasedmdesátiletý řidič přelétl přes svodila dálnice

Berounsko – Neuvěřitelné štěstí měl čtyřiasedmdesátiletý řidič, který ve středu ráno přelétl se svým vozem svodidla dálnice D5. Přestože se jeho vůz značky Mecedes několikrát přetočil přes střechu a skončil na stráni za svodidly, neutrpěl žádné zranění.

Horymírova sváteční jízda zahájí jezdeckou sezónu

Beroun - Letošní Horymírova sváteční jízda se uskuteční v sobotu 25. února. Trasa akce, která zahájí letošní jezdeckou sezónu, vede z Radotína do Neumětel. Sraz všech účastníků je v 8.30 hodin před radotínskou radnicí na náměstí Sv. Petra a Pavla.

Hořovičtí senioři žádají úpravu koupelen

Hořovice - Koupelny hořovického domu s pečovatelskou službou, ve kterých jsou umístěné vany místo sprchových koutů, nejsou vhodné pro seniory. Především pro ty se sníženou pohyblivostí.

Hořovičtí pěvci míří do celostátního kola prestižní soutěže v Karlových Varech

Hořovice - Pěvci z Hořovic zahájili tradiční soutěžní maraton, ocenění převzali v Praze i Mělníku. Žáci Základní umělecké školy Josefa Slavíka Hořovice z klavírní a pěvecké třídy Květuše Ernestové se soutěží účastní řadu let, ani letošní rok není výjimkou.

Hořovičtí chtějí vytlačit kamiony z města

Hořovice – Kolik projede Hořovicemi kamionů? Je jejich podíl více než třetinový? Odpovědi na tyto otázky hledají ve městě odborníci. Ti zjišťují nejen přesné údaje, ale mají navrhnout i řešení, která by městu ulevila.

Malina Brothers po úspěšném turné v USA zahrají i pro berounské publikum

Beroun - Bluegrassový kvartet Malina Brothers se vrátil z turné po Spojených státech a v rámci novoroční TOUR 2017 zahraje v Berouně. Koncert se uskuteční v úterý 21. února od 20 hodin v sále České pojišťovny.

Předškolní vzdělávání je pro děti od pěti let povinné

Berounsko - Město Beroun vydalo obecně závaznou vyhlášku, kterou stanovilo školské obvody spádových mateřských škol zřízených městem Beroun.

Nemocnice obtížně hledají lékaře i sestry

Nedostatek zdravotnického personálu je problém, který trápí celou republiku. Podle zástupců hořovické nemocnice tato složitá situace v personální oblasti českého zdravotnictví souvisí s déletrvajícím zlehčováním problémů, nedostatečným financováním zdravotnictví, nesystematickými změnami ve vzdělávání zdravotníků a s jinými dalšími dílčími nedostatky.

Hořovičtí ocení osobnost města

Hořovice - V loňském roce se Hořovičtí rozhodli uspořádat první městský ples. Velký zájem návštěvníků přiměl pořadatele uspořádat druhý ročník.

Berounské domácnosti ušetří, cena tepla se snížila

Beroun – Domácnosti v Berouně, které jsou napojené na soustavu centrálního zásobování teplem, v letošním roce ušetří. Podle zástupce dodavatelské společnosti Evžena Listíka snížení ceny tepla umožnil pokles velkoobchodní ceny zemního plynu.

Významný hořovický hudebník slaví životní jubileum

Hořovice – Houslista, pedagog, dirigent a v neposlední řadě emeritní ředitel Základní umělecké školy Josefa Slavíka Hořovice. To vše spojuje jedno jméno – František Procházka.

Kontejnery na kola rozpoutaly diskuzi o tvaru i barvě

Beroun - V různých berounských lokalitách města se objevily kontejnery na kola. Na veřejných prostranstvích jsou šedé barvy, ve školách září barvami. Přestože jsou tyto boxy i v dalších městech republiky, Beroun v současné době drží prvenství v množství boxů i celkovém pokrytí města.

Heslo hořovických kynologů: Vašeho psa poslouchat nenaučíme. Ukážeme, jak na to

Hořovice – Výcvik psů i pořádání soutěží a kulturních akcí. Tím vším se zabývá hořovická organizace kynologů. Od jejího předsedy Jiřího Křemena se v rozhovoru dozvíme i to, v čem je výcvik psů prospěšný a jakou metodu Hořovičtí používají.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT