VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ROMANA ŠIMKOVÁ

Romana Šimková / Berounský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Po zloději okrasných keřů pátrá policie

Beroun - Lidská chamtivost má pravděpodobně na svědomí krádež několika okrasných keřů vysazených na předzahrádce ve svahu u jednoho z bytových domů v ulici Karla Čapka v Berouně. Po zloději, který tam odcizil tvarované jehličnany, buxusy, rododendrony a další rostliny, nyní pátrají policisté.

Studenti mohou vyhrát peníze na maturitní ples

Berounsko - Studenti středních škol a gymnázií mohou vyhrát padesát tisíc korun na maturitní ples. Stačí, když se zapojí do posledního ročníku soutěže Doodpadu a zvítězí.

Králův Dvůr i Hořovice získaly dotaci na sběrný dvůr

Berounsko - Dalším městem v berounském regionu, které získalo dotaci na výstavbu nového sběrného dvora je Králův Dvůr. „Dotaci na něj už máme potvrzenou. V příštím roce zahájíme jeho realizaci a v roce 2020 bude spuštěn plný provoz,“ uvedl starosta Králova Dvora Petr Vychodil.

Mateřské školy jsou plné, města investují do jejich rozšíření

Berounsko - Nedostatek míst v mateřských školách patří ke každoročním problémům, které musí řešit téměř všechna města berounského regionu. Masívní výstavba bytových domů a rodinných domků má na svědomí velký příliv nových obyvatel a tím i naplněné kapacity mateřských škol. Výstavbu nových tříd řeší v současné době Beroun i Králův Dvůr.

Z památné lípy, dominanty Lhotky, bude betlém

Lhotka - Dobrovolní hasiči ze Lhotky u Chyňavy se rozhodli uchovat dřevo z místní památné lípy. Lípa, jejíž stáří se odhaduje na několik set let, byla dominantou obce až do letošního září, kdy spadla. „Přemýšlel jsem, jak dřevo využít s úctou k tomuto památnému stromu. Pak mě napadl betlém,“ uvedl za Sbor dobrovolných hasičů Lhotka Dalibor Bartoš.

Bezdomovcům pomůže v mrazech Teplá židle, letos nově i v Hořovicích

Berounsko - První noční mrazy začaly znepříjemňovat život lidem bez přístřeší. Stejně jako v uplynulých letech jim pomůže přežít silné mrazy projekt Teplá židle. Letošní zimu se kromě Berouna nově rozjede i v Hořovicích.

Muž zaplatil deset tisíc korun za sedm podložek

Berounsko - Internetoví podvodníci napálili další důvěřivou oběť. Místo objednaného mobilního telefonu, za který zaplatil deset tisíc korun, poslali zákazníkovi šrot.

Sbírka na zvon byla úspěšná

Chyňava – Obec Chyňava uspořádala veřejnou sbírku na obnovu zvonice na kostel sv. Prokopa, a to na pořízení nového zvonu. Sbírka, která začala loni v září, skončila. Od štědrých dárců se podařilo vybrat přes 310 tisíc korun. Což je více než původně odhadovaná cena zvonu i s jeho zavěšením. Mezi dárci jsou i jednotlivci, kteří přispěli finanční částkou pět i více tisíc korun.

Nezvolení starostové zamířili na úřad práce a nebo do důchodu

Berounsko - Města i obce berounského regionu už mají za sebou ustavující zasedání zastupitelstev a tím i volbu starostů a místostarostů. Starostové, kteří neuspěli v letošních komunálních volbách, už předali své funkce a vyklidili kanceláře. Pár z nich si nyní prostřednictvím úřadu práce hledá nové zaměstnání. Některým cesta na úřad práce odpadla, protože odešli do důchodu.

Králův Dvůr už rozjel nové investice do školství

Králův Dvůr - Nové zastupitelstvo Králova Dvora začalo už na ustavujícím veřejném zasedání pracovat na nových projektech. Ty budou stejně jako v uplynulých letech i v tom příštím roce zaměřené mimo jiné také na školství. To už je prioritou Králova Dvora dlouhou dobu.

Advent v Králově Dvoře a Berouně zahájí známí zpěváci

Berounsko - Města berounského regionu se už začala připravovat na blížící se začátek adventního období. Město Králův Dvůr chystá slavnostní rozsvícení vánočních stromů na sobotu 1. prosince. Zahájení adventu začne v Králově Dvoře už tradičně v krytém stanu v areálu místního zámku.

Města hyzdí psí exkrementy, neukáznění pejskaři je neuklízí

Berounsko -Trávníky plné psích výkalů. Tak vypadají městská sídliště berounského regionu. Tam, kde vedení města zajistí pejskařům stojany se sáčky na exkrementy jejich čtyřnohých kamarádů, je situace o něco lepší. Ale i v těchto lokalitách si musíte dávat velký pozor, abyste nešlápli do nějaké hromádky.

Trať 171 čeká velká rekonstrukce, zmizí i zděné zastávky

Berounsko /VIZUALIZACE/ - Správa dopravní železniční cesty připravuje už několik let rozsáhlou rekonstrukci nejfrekventovanější trati z Prahy do Berouna. Trať 171 pochází z dob Rakousko – Uherska. Její výstavba započala v roce 1857 a pravidelný provoz na ni byl zahájen v roce 1862.

Úřady mají na čoudily páku, mohou zkontrolovat kotel

Berounsko /FOTOGALERIE/ - Začala topná sezona a některé obce berounského regionu se v nočních hodinách halí do kouřového závoje. Přestože od ledna 2017 platí nový zákon o ochraně ovzduší, někteří lidé ho neznají či ho stále ignorují a ve svých kotlech spalují vše, co trochu hoří.

Králův Dvůr se dočká dvou kruhových objezdů

Králův Dvůr - V městské hromadné dopravě se opět platí jízdné. Mnozí cestující s velkou nostalgií vzpomínají na měsíce, kdy ji měli zdarma a byli by rádi, kdyby byla zadarmo celoročně stejně, jako tomu je v Hořovicích. Zastupitelstva Berouna a Králova Dvora toto opatření ale odsouhlasila, aby zjednodušila svým občanům cestování v době probíhající rekonstrukce Plzeňské ulice.

Město Hořovice prověřuje bezpečnost obyvatel

Hořovice - Nové vedení města Hořovice zajímá bezpečnost obyvatel města, a to nejen z hlediska jejího zabezpečení, ale i pocitového. Z tohoto důvodu nechalo na toto téma na webových stránkách města zveřejnit ve středu anketu.

Beroun připravuje výstavbu nové sportovní haly

Beroun - V Berouně se má začít stavět nová moderní sportovní hala. Město ji plánuje vybudovat mezi Základní školou na Wagnerově náměstí a bývalým pivovarem. Její studii nechal zpracovat na základě podnětu vedení města ředitel Základní školy na Wagnerově náměstí Antonín Leopold ze školních fondů.

Lidé podepisovali petici kvůli stromu

Zdice - Obyvatelé Zdic, konkrétně ulic v blízkosti nové výstavby druhého stupně základní školy, se peticí domáhali, aby město nepokácelo strom - buk lesní červenolistý.

Berounsku patří v úmrtích na rakovinu přední místo v republice

Berounsko - Rakovina, nemoc, která poznamenala životní osudy mnoha lidí a rodin. Letos v květnu to bylo deset let, co ji diagnostikovali i Janu Š. V té době mu bylo 50 let. Jeho problémy ale začaly o něco dříve. V roce 2006 zjistil, že má na jazyku malý pupínek. Nevěnoval mu ale valnou pozornost. O rok později se malinko zvětšil a začal mu vadit.

Beroun postihla živelná katastrofa, krizový štáb měl pohotovost

Beroun - Nové vedení města Berouna čekal netradiční křest. Svoji práci zahájilo rozsáhlým celostátním štábním cvičením Zdroje 2018. Cvičení začalo v úterý a skončilo ve středu. Cvičení, které prověřilo nacvičení spolupráce Krizového štábu města Beroun, zahájila nová starostka města Soňa Chalupová.

Hořovickou Dražovku rozsvítí lampiony

Hořovice - V hořovické Dražovce bude v neděli veselo. Místní sdružení Sedmikráska tam od 16.45 hodin uspořádá tradiční Svatomartinský lampionový průvod. Akce je určena pro děti i rodiče. Než lampionový průvod vyrazí napříč lesoparkem Dražovkou, dostanou jeho účastníci na začátku cesty papírovou podkovu a svítící náramek.

Hasiči se chystají na kontroly, neprůjezdné ulice komplikují zásahy

Beroun - Hasiči se při výjezdu k požáru setkávají s množstvím situací, které jim komplikují jejich práci. Kdo sám seděl někdy za volantem nákladního automobilu, tak ví, jaké je složité proplétat se hustým provozem. Obrovský problém představují pro hasiče jedoucí k zásahu nejen neukáznění řidiči, kteří nerespektují právo přednostní jízdy hasičských vozidel, ale i řidiči, kteří zaparkují svůj vůz na místech, kde je to zakázáno.

Králův Dvůr povede starosta a tři místostarostové

Králův Dvůr - Dalším městem, které má nové vedení, je i Králův Dvůr. Post starosty města v pondělí obhájil Petr Vychodil (ODS). Starostou Králova Dvora tak bude už třetí volební období. K ruce bude mít tentokrát tři místostarosty, a to Jiřího Oberfalzera (ODS), Josefa Antoniva (ČSSD) a Jana Šilhavého (Nezávislí KD). Pátým členem rady bude Jana Chlupová (ODS).

Starostkou Berouna je Soňa Chalupová, město má dva místostarosty

Beroun /FOTOGALERIE/ – Město Beroun má konečně nové vedení. Po rozpadu původní koalice, ve které byli Nezávislí Berouňáci, Beroun sobě, Lepší Beroun a Ondřej Šimon (ČSSD), se vytvořila nová koalice, a to Nezávislí Berouňáci, ODS, ANO a ČSSD.

Hořovice získaly dotaci na zeleň

Hořovice - Město Hořovice se rozhodlo pro radikální obnovu sídelní zeleně a nechalo zpracovat Projekt obnovy sídelní zeleně ve městě Hořovice. Kvůli finanční náročnosti této investiční akce, která má zlepšit životní prostředí obyvatel města, ji představitelé Hořovic rozdělili do několika etap. Nyní se rozjíždí první etapa, která je situována do lokality sídliště Višňovka.

Beroun hledá vánoční strom na Husovo náměstí, letos ozdobí čtyři smrky

Beroun - Do letošního adventu je ještě daleko, ale město Beroun už hledá vhodný vánoční strom na Husovo náměstí. Berounské náměstí zdobí každoročně smrk vysoký 15 až 20 metrů. Stejné parametry by měl mít i ten letošní.

Výsledek komunálních voleb v Litni řešil krajský soud, potvrdil jejich platnost

Berounsko - Letošní komunální volby v Litni měly pokračování u krajského soudu v Praze. Jeden z místních obyvatel si podal k soudu návrh na neplatnost komunálních voleb. Krajský soud jeho návrh usnesením z 1. listopadu zamítl. Účastníky řízení byl Městský úřad Beroun, volební strana Nezávislí Liteň a volební strana Česká strana sociálně demokratická.

Starosta Berouna: zůstane jím nakonec Ivan Kůs?

Beroun - Ustavující zasedání nového zastupitelstva města Beroun se blíží. Nové vedení města se sejde na svém prvním veřejném jednání už v pondělí 5. listopadu v 15 hodin v Kulturním domě Plzeňka. Na programu bude mimo jiné složení slibu nových zastupitelů, volba starosty, stanovení počtu místostarostů a dále volba členů rady.

Kolaudace plzeňské se odložila, řidiči se musí obrnit trpělivostí

Beroun - Řidičům v Berouně dochází trpělivost. Od 1. listopadu už měl být konečně zprovozněn rekonstruovaný úsek silnice v Plzeňské ulici, ale opak je pravdou.

Zahraniční lékaři už mají část aprobační zkoušky za sebou

Berounsko - Českému zdravotnictví chybí lékaři i zdravotní sestry. Nemocnice proto využívají možnosti a zaměstnávají zahraniční lékaře i zdravotní sestry. Nejhorší situace je v oborech intenzivní medicíny. Tento problém se dotýká i nemocnic v Berouně a v Hořovicích.

Tanečníci se utkají na Velké ceně Berouna

Beroun - Město Beroun se chystá na tradiční taneční show. První sobotu v listopadu se v sále Kulturního domu Plzeňka každoročně koná Velká cena města Berouna. Taneční soutěže ve sportovním tanci, která se v sobotu 3. listopadu uskuteční už po jednadvacáté, se účastní páry z celé České republiky. První tanečníci se objeví na parketě v 8.30 hodin.

Dušičky: policisté monitorují sváteční jezdce i zloděje

Berounsko /FOTOGALERIE, ANKETA/ - Na hřbitovech je už několik dnů velmi rušno. Blíží se Dušičky. Svátek Všech svatých, který se 1. listopadu slaví, letos připadl na čtvrtek. Pátek 2. listopadu patří Památce všech zemřelých. Oba tyto dny vzpomínají lidé na své zemřelé příbuzné, přátele a známé.

Zloděj vykradl dům, jeho majitelé spali

Mezouň - Neskutečnou drzost a otrlost prokázal zloděj, který se vloupal do jednoho z rodinných domů v obci Mezouň. Zloděj nejprve přelezl oplocení vyšší než 150 centimetrů a hledal vhodné místo, kterým by vnikl do domu. Nakonec si vybral francouzské dveře. Ty vypáčil a měl volnou cestu do vnitřních prostor domu.

Rozpad koalice: Beroun sobě měl prý nepřijatelné požadavky

Beroun - Rozpad koalice, kterou vytvořilo hnutí Nezávislí Berouňáci, Beroun sobě, Lepší Beroun a část ČSSD, provází bouřlivé debaty na sociálních sítích a i v hospodách. Mluví se o různých důvodech. Někteří diskutující poukazují na klientelismus a povyšování osobních zájmů nad ty veřejné, jiní na osobní antipatie a dokonce se zmínila i zamýšlená privatizace Plzeňky.

Záchranáři: Útočí na nás opilci a lidé pod vlivem drog

Berounsko - Dnem i nocí směřují k akutním případům a přitom neví, jak taková pomoc na místě bude vypadat a kdo tam na ně čeká. Často jsou vystaveni velkému stresu, a to ze strany pacienta i jeho rodiny. Ano i záchranáři jsou při své práci velmi často ohroženi, a to agresivními pacienty. Pro pracovníky zdravotnické záchranné služby nic mimořádného. Mají s nimi velmi bohaté a nepříjemné zkušenosti.

Koalice v Berouně se rozpadla, ve hře jsou další hráči

Beroun - Koalice, která by měla vést příští čtyři roky, se rozpadla. Její pevné vazby trvaly týden. Z toho vyplývá, že byly utkány tenkou nití. Kdo je ve hře nyní, se dá jen předpokládat. Hrací karty se tak pravděpodobně vrací do hry ODS, ANu a zbytku ČSSD.

OBRAZEM: Běžecký závod Králodvorský čtverec pokazilo deštivé počasí

Králův Dvůr - V Králově Dvoře se v neděli na počest 100. výročí vzniku republiky běžel tradiční závod v silničním běhu o putovní pohár starosty Králova Dvora. Na start populárního závodu Králodvorský čtverec se postavily i přes deštivé počasí desítky malých běžců.

V Berouně strhávaly rakouské orly děti, zasedalo se u Tří Korun

Beroun - Česká republika oslaví v neděli významné jubileum. Sté výročí samostatného státu. 28. října 1918 se začaly psát nové dějiny českého státu i Berouna. V rámci vyhlášení a udržení samostatnosti bylo jednou z nejpalčivějších otázek zásobování rakouských vojsk vývozem potravin z Česka.

Masivní bytová výstavba: Beroun během pár let zaplní další tisíce lidí

Beroun /FOTOGALERIE/ - Nový územní plán města Berouna počítá s masivní výstavbou nových bytů. V následujících deseti letech se předpokládá, že počet obyvatel Berouna stoupne na 21 tisíc. Nový územní plán dává možnost výstavbě až 2300 nových bytů. Kolik jich ale nakonec bude, je závislé na několika faktorech. A to na koeficientu zeleně a koeficientu parkování.

Strojvedoucí objevil na trati mrtvolu

Berounsko - Na železniční trati u Hořovic objevil strojvedoucí mrtvého muže. „Ve čtvrtek jsme přijali oznámení od strojvedoucího vlakové soupravy jedoucí ve směru na Plzeň, že na Hořovicku na 61. kilometru ve směru na Prahu leží tělo,“ informovala mluvčí berounské policie Marcela Pučelíková.

OBRAZEM: Řidič nedal na křižovatce zřejmě přednost

Beroun - Na křižovatce ulic Plzeňská a Bratří Nejedlých se ve čtvrtek 25. října odpolednesrazila dvě osobní vozidla. Na místě zasahovali záchranné vozy i profesionální hasiči. Dopravní nehoda na místě komplikovala dopravu.

Protektorát a socialismus byly pro Československo pohromou

Berounsko - V letošním roce slavíme sté výročí vzniku republiky. Za sto let prošlo samostatné Československo mnoha zlomovými obdobími. Přestože celá desetiletí razili Češi i Slováci heslo „v jednotě je síla,“ na začátku roku 1993 se jejich cesty rozešly a z Československa se staly dva samostatné státy. A která období patří k nejhorším?

Útočníky zachytil při rvačce kamerový systém

Beroun - Strážníci Městské policie v Berouně dopadli díky kamerovému systému dalšího pachatele. Na monitoru obrazovky viděli, jak se na Husově náměstí rozpoutala rvačka mezi třemi muži. Strážníci okamžitě zasáhli. Když muži městskou policii spatřili, dva z nich se dali na útěk. Napadený muž zůstal ležet na zemi.

Začaly podzimní hony, myslivce opět trápí divoká prasata

Berounsko - Podzim patří tradičně honům. V tomto období se lovecká sezona rozjíždí na plno. V současné době už mají myslivecká sdružení první hony za sebou. 

Město Beroun investuje do další opravy Plzeňské brány

Beroun /FOTOGALERIE/ - Průchod Plzeňskou branou v Berouně už několik týdnů komplikuje lešení. Plzeňská brána, která byla v dávné minulosti nedílnou součástí městského opevnění Berouna, prochází další rekonstrukcí. Tentokrát se týká jejího vnějšího pláště.

Králův Dvůr začne stavět obchvat města

Králův Dvůr - Město se připravuje na stavbu první etapy jižního obchvatu Králova Dvora. Už začátkem měsíce začaly přípravné pozemní práce potřebné pro předání staveniště.

Stavebníci jsou zoufalí, chybí cihly, vata i ztracené bednění

Berounsko - Chcete začít stavět dům, obrňte se trpělivostí. Stavební boom, který trvá už od loňského roku s sebou přinesl dlouhé čekací lhůty na některý stavební materiál. Na českém trhu je v současné době nedostatek červených cihel, ztraceného bednění, izolačních materiálů a dokonce i panelů.

Rozhodnuto a podepsáno, Beroun má nové vedení

Beroun /FOTOGALERIE/ - V příštích čtyřech letech by Beroun měla vést koalice složená z Nezávislých Berouňáků, hnutí Beroun sobě, Lepší Beroun a ČSSD. Z několikadenních povolebních vyjednávání vzešla koalice čtyř subjektů, které se i přes určité rozdílné náhledy nakonec dokázaly domluvit na konstruktivním řešení a podepsaly dohodu.

Fotbal mizí z venkova, chybí trenéři a zájem dětí

Berounsko /FOTOGALERIE/ - Fotbal. Sport, který před pár desetiletími hýbal životem na vesnici, ztrácí na venkově své prestižní postavení. Nahrazují ho počítače, televize a ze sportů florbal, skateboarding, hokej a cyklistika. Venkovská hřiště tak zejí prázdnotou a ožívají jen při trénincích či zápasech.

Odcizené kamiony končily v Hořovicích, odtud putovaly dál

Hořovice - Berounským kriminalistům se podařilo zasadit ránu organizovanému gangu zlodějů kamionů. Objasnili případ odcizených kamionů, které do Hořovic převáželi z Německa zahraniční řidiči za účelem jejich legalizace. „Z Hořovic pak měli mířit dál na neznámá místa. Pravděpodobně jich i dál několik putovalo,“ upozornila mluvčí berounské policie Marcela Pučelíková.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT