VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ROMANA ŠIMKOVÁ

Romana Šimková / Berounský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Dítě mělo stovky neomluvených hodin

Beroun – Školní docházka je povinná. O tom, že to platí pro každé dítě bez výjimky, se přesvědčila pětatřicetiletá matka dvou dětí.

Mateřská škola dostala dárek k výročí

Beroun - Mateřská škola Pod Homolkou v lokalitě Velkého sídliště v Berouně letos slaví 50. výročí svého založení. Největší dárek k tomuto jubileu dostala od vedení města. Během dvou let do ní investovalo několik desítek milionů korun.

Beroun investoval do nákupu tří elektromobilů

Beroun – Představitelé Berouna chtějí přispět k zlepšení životního prostředí ve městě, a to nákupem elektromobilů. Do konce letošního roku by mělo mít město ve svém vozovém parku tři nové elektromobily. Na jejich nákup Beroun získal dotaci ze státního fondu životního prostředí ve výši 660 tisíc korun. Celkové pořizovací náklady jsou 2,7 milionu korun.

S výstavbou nových školních pavilonů městům pomáhají dotace a úvěry

Beroun - Města berounského regionu začala jedno po druhém investovat desítky milionů korun do rozšíření kapacity svých základních škol. První byl Králův Dvůr, který následovalo město Beroun, výstavbu nového školního pavilonu se chystají rozjet i Zdice a stranou nezůstávají ani Hořovice. Ty chtějí získat tři nové třídy v základní škole půdní přístavbou. „V současné době realizujeme půdní vestavbu v budově hořovického gymnázia, která je určena pro potřeby naší druhé základní školy. Součástí investiční akce, na kterou se nám podařilo získat dotaci od ministerstva financí, je i výstavba nového výtahu,“ informoval starosta Hořovic Jiří Peřina.

U Bubovic vylétla felicia ze silnice, na místo letěl vrtulník

Berounsko - V pátek odpoledne zasahovali záchranáři u nehody osobního automobilu, které vylétlo v zatáčce ze silnice u obce Bubovice mezi stromy. V autě cestovalo celkem pět osob, řidič utrpěl těžká zranění.

Kraj pomůže Královu Dvoru, opraví zahořanskou silnici

Králův Dvůr – Městu Králův Dvůr se podařilo domluvit za velmi výhodných podmínek rekonstrukci spojnice mezi Zahořany, Královým Dvorem a Berounem. Opravit by se měla v příštím roce a celou investiční akci zafinancuje krajský úřad. „Jsem rád, že jsem se s krajem takto dohodl. Opravu zahořanské zrealizuje v rámci objízdné trasy, která je potřeba při rekonstrukci zbývající části silnice v Plzeňské ulici a silnice v Jungmannově ulici. Naše město tak ušetří sedm milionů korun, za které můžeme ještě letos zrekonstruovat silnici v Popovicích,“ vysvětlil starosta Králova Dvora Petr Vychodil.

Žena naletěla na internetu podvodníkovi, přišla o tisíce korun

Berounsko – Podvodníkům na internetu naletěla další oběť. Tentokrát se jednalo o prodej stavebnice lega za několik tisíc korun. Poškozená žena si na internetovém portálu „jenprodej.eu“ objednala celkem čtyři stavebnice lega. Ty pak zaplatila prodejci převodem na jeho účet. Prodejci zaslala na účet celkem 8.084 korun. Do současné doby ale od něho nedostala ani jednu stavebnici Lega.

Ve volbách budou kandidovat manažeři, písničkáři, důchodci i producent

Berounsko – Do komunálních voleb zbývá měsíc. O zastupitelská křesla se v berounském regionu uchází lidé různých profesí a vzdělání. Velmi často se na nich setkáte s povoláním důchodce, učitel, zdravotní sestra, manažer, živnostník, OSVČ a podnikatel.

V Karlštejně museli evakuovat školáky

Karlštejn – Výuku v Základní škole Karlštejn ve středu ráno narušil požár. Nehořela však základní škola, ale dýmovnice, které v budově umístili organizátoři mezinárodního cvičení Rescue Patrol. Zásah v karlštejnské škole byl jedním z mnoha, které záchranné složky na Berounsku čekají.

Berounsko je centrem mezinárodního cvičení záchranářů

Berounsko – Berounský region se stal centrem 19. ročníku mezinárodního cvičení Rescue Patrol 2018, které se koná od 4. – 8. září. Cvičení je součástí odborné přípravy záchranných složek na krizové stavy a mimořádné události a také složkou celoživotního vzdělávání nelékařských zdravotnických profesí. Zároveň pomáhá při výuce studentů. Cvičení se koná už od roku 2000 a od té doby se do něho opakovaně zapojily týmy z Německa, Slovenska i Polska. Každým rokem se uskuteční na jiném místě a v berounském regionu je letos poprvé.

Do Žebráku se sjedou závodníci z celé republiky

Žebrák – Již devatenáctý ročník závodu Ocelový muž, žena a tým se opět uskuteční v Žebráku, a to v sobotu 8. září v areálu zdejší základní školy.

Učitele chemie hledá škola už rok, absolventi se do škol nehrnou

Berounsko – Sehnat v současné době nového kvalifikovaného pedagoga není podle ředitelů základních škol Berounska a Hořovicka nikterak lehké. Z tohoto důvodu musí dost často využívat pomoci seniorů. Bez nich se v současné době neobejde téměř žádná základní škola. Učitelé v důchodovém věku často přesluhují, a ti co už v důchodu jsou, zaskakují za nemocné pedagogi a nebo za učitelky na mateřské dovolené. Není mimořádností, že se školám nedaří obsadit uvolněná místa učitelů odborných předmětů i delší dobu. Základní škola Cerhovice hledá učitele chemie už přes rok, a to má i žádost na berounském úřadu práce.

Při požáru byl popálený majitel autodílny ve Vižině, škoda přesáhla milion korun

Vižina – V obci Vižina hořela v pondělí dopoledne autodílna v nepoužívané zemědělské usedlosti. Při požáru utrpěl popáleniny obličeje druhého až třetího stupně její majitel. Záchranka ho převezla do nemocnice. Na místě požáru zasahovali hořovičtí i berounští profesionální hasiči, profesionální hasiči z Dobříše, Řevnic a Jílového společně s dobrovolnými hasiči ze Všeradic, Osova i Vižiny a policie.  

OBRAZEM: Prvňáčky doprovodili rodiče i prarodiče

Beroun/Žebrák – První školní den byl pro berounské základní školy velmi náročný. Tři první třídy v Jungmannově základní škole zcela zaplnili rodiče a další příbuzní nových prvňáčků.

Olda Střítecký je Berounskému drakovi věrný

Beroun /ROZHOVOR/ – Závody dračích lodí, které se v prostorách autokempu v Berouně konaly uplynulý víkend už po třinácté, mají své letité příznivce. K nim patří i skalní vodák Olda Střítecký z Berouna. Letos jel tento oblíbený závod s posádkou Kamarádi Berounky.

OBRAZEM: Berounský drak přilákal stovky návštěvníků i závodníků

Beroun - Do třináctého ročníku závodu dračích lodí nazvaného Berounský drak se letos přihlásilo celkem 40 posádek, ve kterých bylo kolem 800 lidí. Letošní Berounský drak se uskutečnil stejně jako v uplynulých letech v berounském kempu na břehu řeky Berounky. 

Beroun i Králův Dvůr připravují opravu lávek přes dálnici D5

Berounsko – Stav všech patnácti mostů a lávek ve svém vlastnictví nechali prověřit představitelé města Beroun a už znají výsledky. Dva z nich neprošly.

Letošní korunku získali Sofie Matoušková a Dominik Vávra

Králův Dvůr /FOTOGALERIE/ – Soutěž Princezna a Princ Berounského deníku už má své vítěze. O tom, kdo letošní ročník vyhraje, rozhodovali čtenáři Deníku prostřednictvím hlasovacího kuponu. Vítězi se stali Sofie Matoušková a Dominik Vávra. Na druhém místě skončili sourozenci Terezka a Dominik Gruntovi. Bronzovou příčku obsadili Eliška Losenská a Lukáš Mašek.

O křesla berounských zastupitelů bude bojovat sedm hnutí a stran

Beroun – Komunální volby se blíží. letos se uskuteční v pátek 5. a v sobotu 6. října. V Berouně kandiduje do jednadvacetičlenného zastupitelstva celkem 147 kandidátů ze sedmi politických stran a uskupení. Svůj mandát chce v letošních komunálních volbách obhájit celkem čtrnáct kandidátů. Patří k nim i současný starosta Berouna Ivan Kůs a místostarosta Michal Mišina.

Město investovalo do opravy Kulturního domu Plzeňka

Beroun - Kulturní dům Plzeňka byl přes letní prázdniny plný řemeslníků. Během krátké doby zde museli stihnout několik stavebních akcí tak, aby se už na začátku září mohl objekt opět otevřít pro veřejnost. Všechny stavební práce realizuje město Beroun prostřednictvím odboru městských investic a odboru hospodářské správy.

Hořovický Cibulák letos slaví kulaté jubileum

Hořovice – Hořovičtí zahrádkáři se už připravují na další ročník cibulového jarmarku. Ten si oblíbili nejen lidé na Berounsku. Každoročně ho navštíví tisíce lidí z celého Středočeského kraje. Jedná se totiž o akci, na kterou do Hořovic každý rok dorazí několik stovek různých stánkařů i zahrádkářů.

Králův Dvůr doufá, že se nebude muset vzdát dotace na chodníky

Králův Dvůr – Představitelé Králova Dvora už netrpělivě čekají, kdy se rozjede rekonstrukce Jungmannovy ulice, jejíž součástí je také výstavba nového kruhového objezdu v Zahořanech. V ulici už delší dobu plánují výstavbu nových chodníků a tuto investiční akci mohou zrealizovat pouze při opravách silnice. Vedení města má obavy, aby neustálým posouváním data realizace této investiční akce nakonec nepřišlo o dotaci, kterou na opravu chodníků získalo.

Provozovatelé kempů si sezonu pochvalují, sucho a vedro ji neovlivnilo

Berounsko – Provozovatelé kempů jsou z letošní sezony nadšeni. Zatímco sucho a horko, které v regionu panovalo téměř celý srpen, negativně poznamenalo zemědělce, k provozovatelům kempů na Berounsku bylo celkem příznivé.

Beroun se chystá na další závody dračích lodí

Berounsko – Letní prázdniny se chýlí ke konci a rodiny s dětmi se chystají na své poslední prázdninové výlety.

U Berouna se srazilo auto s koněm. Nepřežil řidič ani zvíře

Beroun /VIDEO, FOTOGALERIE/ – Na dálnici D5 zemřel v pondělí ráno řidič osobního auta. Střetl se s koněm pobíhajícím po dálnici. Zahynulo i zvíře.

Rekonstrukce Plzeňské pokračuje, od září je městská doprava opět zdarma

Beroun – Cestující v červených autobusech mezi Berounem a Královým Dvorem nebudou od září platit za jízdenky. Kvůli rekonstrukci Plzeňské ulice si města Beroun a Králův Dvůr odhlasovala po dobu stavebních prací městskou autobusovou dopravu zdarma. Lidé ji platili pouze během letních prázdnin a od září by ji měli mít opět zadarmo.

Města do mateřinek investují. Stávající mají plnou kapacitu

Beroun - V září zamíří do mateřských škol děti ve věku od tří do pěti let. Od nového školního roku 2018/2019 musí obce pro tříleté a pětileté děti zajistit místo v mateřských školách. „Podle školského zákona jsme před dvěma lety stanovili školské obvody spádových mateřských škol zřizovaných městem.

Při požáru lesa v Chodouni zasahovaly vrtulníky

Chodouň /FOTOGALERIE/ – Profesionální i dobrovolní hasiči zasahovali v úterý odpoledne u požáru lesa v blízkosti obce Chodouň. Pomoci jim musel i vojenský vrtulník.

Ivan Kůs: Kasárna obklíčily tanky a transportéry. Mysleli jsme, že začala válka

Berounsko - Vojenský vpád vojsk Varšavské smlouvy v čele s vojáky Sovětského svazu vyděsil tisíce obyvatel berounského regionu. 21. srpen roku 1968 se zapsal do historie jako osudové datum českých dějin.

Vedra sužují i zvířata, potřebují hlavně vodu a stín

Berounsko – V současném horkém počasí nehrozí zdravotní problémy pouze lidem, ale také zvířatům, a to jak v domácnostech, tak v lesích a útulcích. Jsou odkázána na péči lidí, kteří jim musí zajišťovat ideální podmínky, jako je třeba dostatek vody. Co všechno musí pro své chovance ve vedrech dělat provozovatelé psích útulků v regionu?

Správci lesů jsou zoufalí, v porostu usychají stromy a rozmáhají se škůdce

Berounsko - Horké a suché počasí devastuje lesy. Stromy usychají na stojato a co nezničí sucho, to se snaží zlikvidovat škůdci, které správci lesů znali do letošního roku pouze z atlasů. Leckde již stromy a keře vypadají jako na podzim a jejich listy žloutnou a ve velkém opadávají. K nejvíce suchem zasaženým územím patří střední Čechy. Hynou i světlomilné sazenice, ke kterým patří borovice.

Lidé jsou zoufalí, studny vysychají a studnaři už mají letos plno

Berounsko – Letošní suché léto vysušilo nejednu studnu a z vody udělalo vzácnost. „Máme čtrnáctimetrovou kopanou studnu. Nikdy jsme s vodou neměli problémy. Tedy měli, ale jen případě, že jsme, když bylo sucho, hodinu zalévali zahradu. To se nám zavzdušnilo čerpadlo. Už od července se bojíme zalévat. Voda nám došla po pěti minutách zálivky. Nemohli jsme se doma ani vykoupat. Bydlíme na samotě u lesa a jiný zdroj vody tady není. Manžel začal mluvit o tom, že mizí spodní vody a že si budeme muset nechat studnu prohloubit, a nebo si nechat udělat nový vrt. Že je pramen zřejmě velmi slabý,“ vysvětlila Klára Nejedlá z Nižbora. Problém je ale v tom, že prohloubení studny jen o jeden metr vyjde na několik tisíc korun.

Města i obce využily prázdniny k opravám základních škol, Beroun staví pavilon

Berounsko – Letní prázdniny už každoročně využívají základní školy k rozsáhlejším i menším rekonstrukcím. Ve 2. Základní škole v Preislerově ulici v Berouně mimo jiné pokračují práce na výstavbě nového školního pavilonu, který si včetně vybavení vyžádá celkové náklady ve výši zhruba 90 milionů korun. Z toho 72,1 milionu korun pokryje dotace z ministerstva pro místní rozvoj. „Pokud vše půjde podle plánu, měly by se nové učebny otevírat při zahájení nového školního roku 2019/2020,“ upozornil místostarosta Berouna Michal Mišina. Přístavba zahrnuje centrální šatnu s recepční místností, sedm nových učeben, kabinety a sociální zařízení.

Miloslav Frýdl: Postřižiny už mají za sebou několik derniér

Zadní Třebaň – Třehusk a amatérské zadnotřebaňské ochotníky spojuje jedno jméno, a to Miloslav Frýdl. Kapelník a principál v jedné osobě. Se svými kolegy baví publikum nejen z berounského regionu, ale i z celého středočeského kraje.Jejich muzikály viděli i v zahraničí. O uplynulém víkendu si zahráli a zazpívali v zahradě zámku v Mníšku pod Brdy, kde si zahráli v muzikálu Postřižiny.

OBRAZEM: Maryška se koupala v sudu na zámku

Mníšek pod Brdy - V zahradě zámku V Mníšku pod Brdy se v podání zadnotřebaňských ochotníků uskutečnila další derniéra muzikálu Postřižiny. Muzikál má za sebou už osm úspěšných sezon.

OBRAZEM: Hrad Točník se přenesl do hlubokého středověku

Točník - Hrad Točník ožil v sobotu historií. Skupina historického šermu Okořská garda zde pořádala už sedmý ročník historického festivalu Oživená historie na hradě Točník.

Farmáři nemají čím krmit dobytek, extrémní sucho žene ceny sena nahoru

Berounsko – Suché a horké léto žene ceny zemědělských komodit raketovým tempem vzhůru. Obrovské problémy nyní musí řešit zejména farmáři, kteří chovají skot a hovězí dobytek. Protože není tráva, už nyní musí krmit zvířata senem a zásoby na zimu se pomalu tenčí. Když seno spotřebují v době, kdy by se měla zvířata pást, v zimě nebudou mít čím krmit. Někteří už hovoří i o tom, že budou muset svá stáda nakonec začít vybíjet. Zdražovat už začali své služby farmy na ustájení koní. „Majitel farmy, kde mám ustájeného koně a kde se mi o něj starají nám sdělil, že si musíme připlatit pár tisícovek. Druhé seno letos už žádné nebude a jeho cena na trhu je prý už trojnásobná a v zimě prý půjde ještě výše,“ uvedla Světlana Hromádková z Berouna.

Spodní vody rapidně ubývá, lidem vysychají studny

Berounsko - Tropické teploty už několik týdnů sužují celé Česko. Vydatněji nezapršelo už velmi dlouho. Dlouhotrvající sucho se negativně projevuje na hladině spodní vody. Ta výrazně ubývá. Přitom má už velký deficit z uplynulých let.

Železné hrozí exekuce, má vrátit dotaci a zaplatit penále

Železná - Obec Železná na Berounsku se už zhruba pět let potýká s velkým problémem. Státnímu zemědělskému intervenčnímu fondu má vrátit dotaci a k tomu penále ve stejné výši. Pokud nezaplatí 19 milionů, hrozí obci exekutorské řízení. Do celé problematiky nás uvedl místní starosta Václav Valenta, který byl svědkem zrodu celého problému a který teď doufá v poslední šanci - tou je odvolání k Ústavnímu soudu.

Zahraniční mise ano, tvrdí osobnosti Berounska i Hořovicka

Berounsko – Zahraničí mise českých vojáků. Názory na ně nejsou jednotné. Někdo je pro a jiný proti. Rozsáhlá diskuse na toto téma se rozjela na sociálních sítí ve spojitosti s úmrtím tří českých vojáků, kteří zemřeli při sebevražedném útoku na východě Afghánistánu.

Svatby na úřadech nejsou v módě, raději v balonu či pod vodou

Střední Čechy - Svatba je významným dnem v životě nejen pro ženy, ale také pro muže. I mnozí páni se jí občas urputně brání. Dnes už sice svatební veselka není příliš v módě, mnohá žena po ní ale tajně touží. Pro páry, které se rozhodnou pro společné ano, je tento den mimořádný, a proto si ho občas zpestří i netradičním prostředím.

AKTUALIZOVÁNO

V Lochovicích zemřel řidič, dostal infarkt

Beroun – V Lochovicích zemřel na místní křižovatce u mostu devětasedmdesátiletý řidič osobního auta. Nehoda se stala v obci Lochovice kolem půl deváté ráno. Muž jel ve vozidle s manželkou. „Když mu manželka řekla, že má volno, tak se řidič rozjel a v křižovatce mu pravděpodobně selhalo srdce a havaroval. Vjel na chodník a narazil do zábradlí mostu,“ uvedla mluvčí policie Jana Dětská s tím, že podobný případ dopravní nehody ještě nezažila.

Politická odpovědnost existuje, prohrané soudní spory ale platí města

Berounsko – Účastníky soudních řízení jsou často i města a obce. Často se soudí v dobré víře. Jsou přesvědčena, že soudní spor vyhrají. Někdy ale nepatří k žalující straně a spor vyhraje protistrana. Ten, kdo prohrál, musí povětšinou zaplatit náklady řízení a spoustu peněz stojí advokáti, kteří obce i města u soudů zastupují. Kdo to vše zaplatí? Je správné, že se případné náklady prohraného sporu uhradí z městského rozpočtu. Neměli by se na nich podílet zastupitelé měst a obcí?

Chaty jdou na dračku, lidé chtějí investovat i odpočívat

Berounsko – Obyvatelé panelákových sídlišť utíkají před městským ruchem na vesnici či do přírody. Poptávka po rekreačních objektech stoupá a už delší dobu převyšuje nabídku.

Notorické neplatiče poplatků města předávají právníkům

Berounsko - Obce a města vysávají neplatiči poplatků za svoz komunálního odpadu. Na upomínky a pokuty mnohdy nereagují a města jsou nucena využít služeb právních kanceláří. Městské úřady tak zaplavuje agenda spojená s pohledávkami. Do exekucí kvůli neplacení komunálního odpadu spadnou v berounském regionu každoročně desítky lidí. Většinou se jedná o ty, co jich mají na hrbu už více a k trvalému pobytu jsou nahlášeni na radnicích.

Mobilní telefony na tábor nepatří, shodují se jejich pořadatelé

Berounsko – Mobilní telefony na táboře jsou častým důvodem dohadů rodičů s organizátory letních táborů. Pořadatelé chtějí, aby je děti nechaly doma, rodiče si přejí opak. Chtějí být s dětmi na táboře ve spojení. „S jejich přítomností máme každoročně spoustu negativních zkušeností. Proto jsme se rozhodli, že k nám na tábor budou děti jezdit bez mobilních telefonů. Důvodem tohoto našeho opatření je i to, že některé děti telefon mají, jiné ne. Některé tak mohou mluvit s maminkou, ale další ne. To je pak častým důvodem zbytečným nářků,“ vysvětlila Jiřina Peroutková, která jezdí jako vedoucí na dětský tábor u Otročiněvsi.

Firmy pro děti zaměstnanců tábory nepořádají, pomáhají babičky

Berounsko/Příbramsko – Letní prázdniny jsou v plném proudu a mnozí rodiče řeší problém, kam s dětmi. Dovolenou už vyčerpali a babičky pracují. Na přihlášení dítěte na příměstský tábor už je pozdě. Ty už mají plno. Často tak v dnešní době „zasahují“ firmy, aby svým zaměstnancům, kteří mají doma děti, pomohly. Třeba hořovická nemocnice otevřela loni v září vlastní školku pro 24 dětí zaměstnanců, ti ji mohou využívat i letos v létě. „Zaměstnanci mají k dispozici nemocniční školku. Každý rok také pořádáme dovolenou v Řecku pro 15 pracovníků z hořovické a osm pracovníků z berounské nemocnice. Platí to i pro jejich doprovod,“ uvedl tiskový mluvčí Nemocnice Hořovice Konstantinos Tsivos.

Kdo letos získá cenu Berouna? Nominace na ni už skončila

Beroun – Město Beroun si letos zvolí další osobnost na Cenu města Berouna. Tuto cenu letos udělí už pošesté a může jí získat jak jednotlivec, tak i kolektiv. Každoročně toto ocenění získávají í osobnosti, které mají přímý vztah k tomuto královskému městu. Cena si za krátkou dobu své existence stačila získat značnou popularitu. Každoročně ji získávají ti, kteří udělají něco mimořádného pro své město či jeho propagaci. Návrhy jmen, jejichž nositelé mají šanci toto ocenění získat v letošním roce, mohli lidé navrhovat do konce června. Z nich vzejde pečlivým výběrem osobnost, která prestižní cenu získá v letošním roce.

Kraj rozhodl, rekonstrukce Plzeňské se nedokončí, druhá etapa až v příštím roce

Beroun – Rekonstrukce hlavního tahu Berounem a Královým Dvorem nepokračuje podle představitelů Středočeského kraje tak, jak by měla. Z investiční akce za 109 milionů korun je velký problém, který musí vedení kraje v brzké době vyřešit. „Děláme všechny kroky proto, abychom s firmou, která rekonstrukci komunikace v Plzeňské ulici v Berouně provádí, rozvázali smlouvu. Neustále nedodržuje termíny a kvalitu provedených prací,“ uvedl krajský radní František Petrtýle s tím, že kraj ohledně rozvázání smlouvy s touto firmou vyvíjí maximální úsilí. „Není u ní vidět žádná záruka nápravy. Na staveništi se pravidelně konají kontrolní dny, při kterých se něco dohodne a během týdne to není plněno,“ vysvětlil František Petrtýle.

Otročiněves chce problémy s vodou vyřešit napojením na Želivku

Berounsko – Zásoby podzemních vod jsou stále podprůměrné. Deficit nedokázala srovnat ani letošní zima. Hrozba sucha a problémy s vodou trvají už od roku 2015. Množství podzemní vody bylo už polovině letošního dubna podprůměrné, a to na většině míst v Česku. Povodí řeky Berounky prozatím skrývá poměrně bohaté zásoby podzemních vod. I zde ale meteorologové naměřili nižší hladinu, než bývá běžné. Hromadná napouštění zahradních bazénu na počátku léta, tak působí vodohospodářům už každoročně problémy.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT