VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ROMANA ŠIMKOVÁ

Romana Šimková / Berounský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Město rozjíždí výstavbu nového školního pavilonu

Beroun – Město Beroun se chystá zahájit výstavbu nového školního pavilonu při 2. Základní škole v Preislerově ulici na berounském Velkém sídlišti. V současné době probíhá výběrové řízení na dodavatele stavby a v září by už měli v novém školním pavilonu usednout žáci.

Na vesnici chová psa každá třetí rodina

Berounsko - Berounský region má zhruba kolem 90 tisíc obyvatel a něco přes deset tisíc psů. V Berouně, kde žije necelých 18 tisíc lidí, má psa každý desátý člověk. A to se jedná pouze o přihlášené psy. Psů, za které lidé neplatí povinné poplatky, a tak nejsou registrovaní, je také pěkná řádka. Na vesnicích má doma psa téměř každý, kdo má rodinný dům.

OBRAZEM: Jarní tvoření v Králově Dvoře

Králův Dvůr - Zasněžený a chladný víkend vylákal rodiny s dětmi do Zahradního centra v Králově Dvoře, kde se konala akce nazvaná Jarní tvoření. Děti i jejich rodiče si mohli sami osadit proutěné košíky a jiné truhlíky prvními jarními květinami. Kromě nich si mohli vytvořit i další jarní dekorace.

OBRAZEM: Výšlap na Koukolovu horu přilákal stovky lidí

Králův Dvůr - Stovky lidí neodradilo nepříjemné zimní počasí, a i když sněžilo, vyrazily na tradiční akci, kterou každoročně pořádá turistický oddíl Kájíci z Králova Dvora. 

OBRAZEM: O jubilejní ples Králova Dvora byl velký zájem

Králův Dvůr - O jubilejní patnáctý ročník Městského plesu v Králově Dvoře, který se v sobotu konal v sále místní Sokolovny, byl veliký zájem. Než se stačili potencionální zájemci pořádně rozkoukat, už byly lístky vyprodané.

OBRAZEM: Jubilejní ročník Poncarových Zdic návštěvníky potěšil

Zdice - Jubilejní 20. ročník koncertu Poncarovy Zdice letos hostil Moravanku Jana Slabáka. Jako host zazpíval ve Společenském domě v sobotu odpoledne Vratislav Velek. Návštěvníky akce provázel sobotním odpolednem moderátor Karel Vydra. Akci už tradičně pořádá město Zdice společně s místním kulturním klubem.

KRÁTCE: nejchutnější bábovka, benefiční koncert či vítání jara

Berounsko - Přinášíme vám krítké zprávy z regionu.

Králův Dvůr postaví lanové centrum i agility hřiště

Králův Dvůr – Obyvatelé Králova Dvora se letos dočkají dalších nových sportovišť. Tím největším z nich bude lanové centrum, které vznikne v rámci obnovy místních lesoparků v králodvorské lokalitě Počaply.

Beroun chce zkulturnit neutěšený prostor před Hvězdou

Beroun – Příjemnějšího životního prostředí by se měli dočkat obyvatelé Velkého sídliště v Berouně. Vedení města připravuje projekt na nový park v lokalitě Homolky a na revitalizaci prostoru před Hvězdou.

KRÁTCE: výtvarná soutěž, křest knihy

Berounsko - Přinášíme vám krátké zpravy z regionu.

Zdice se před výtržnostmi opilců brání obecní vyhláškou

Berounsko – Zdice jsou dalším městem berounského regionu, které se rozhodlo regulovat popíjení alkoholických nápojů na veřejných místech.

KRÁTCE: přípravy na průvod, jarní jarmark či festival

Berounsko -Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

Okradená žena přišla o klíče a nemohla domů

Beroun – Zákazníci obchodních center v Berouně čelí v současné době četným útokům zlodějů, a to hned v několika směrech. Zloději číhají na svoji oběť nejen v obchodním domě, ale také na parkovištích před ním. „Případů okradených zákazníků přibývá. Zloději využijí nepozornosti zákazníků při nákupu a nebo na parkovištích před obchodními domy. Během chvíle jim pak odcizí věci, které na okamžik spustí ze svého dohledu,“ uvedla mluvčí berounské policie Marcela Pučelíková s tím, že během krátké doby už policie eviduje sedm okradených lidí. Jedná se o krádeže peněženek z odložených kabelek na nákupních vozících, nebo peněženek a kabelek přímo z vozidel.

KRÁTCE: Radní podpořili hasiče i restauraci

Králův Dvůr - Městská rada Králova Dvora schválila několik finančních příspěvků. Osm tisíc korun získal z fondu městské rady formou finančního příspěvku Sbor dobrovolných hasičů v Počaplech na pořízení tomboly a pronájem sálu v restauraci U Bělohlávků na uspořádání svého plesu. Stejnou finanční částku poskytli králodvorští radní také Sboru dobrovolných hasičů Králův Dvůr. Finanční příspěvek byl určený také na zajištění hasičského plesu. Radní Králova Dvora mimo jiné také schválili úpravy nájemní smlouvy na pronájem restaurace v místní víceúčelové sportovní hale. Rada Králova Dvora podpořila jak provedení potřebné údržby restauračního vybavení, tak dále její členové schválili také nákup nové myčky nádobí, a to až do částky 50 tisíc korun. Odsouhlasili i provedení obnovy kuchyňského vybavení.

OBRAZEM: V Žebráku měli velikonoční jarmark

Žebrák - Velikonoční jarmark, který se v sobotu konal v Kulturním klubu Žebrák, přilákal desítky návštěvníků. Kromě různorodého velikonočního zboží, pletených ozdob a oblečení a jiných dekorativních věcí si z něho mohli návštěvníci odnést i šperky, kabelky i čepice. 

OBRAZEM: V Tlustici ženy slavily MDŽ

Tlustice - Chlebíčky, dortíky, káva, hudba a dobrá nálada provázely sobotní oslavu Mezinárodního dne žen v obci Tlustice. Menší oslavu pro místní ženy zde připravila základní organizace KSČM.

KRÁTCE: nejlepší bábovka, kardinál Duka ve Zdicích

Berounsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

Rekonstrukce společenského domu spolyká miliony korun

Hořovice – Na letošní rok si vedení hořovické radnice naplánovalo několik rozsáhlých investičních akcí za zhruba 90 milionů korun. Jednou z nich je i rekonstrukce místního společenského domu, na kterou město získalo dotaci z Operačního programu životního prostředí . „Jedná se zhruba o 40 procent z celkové ceny větší než deset milionů korun,“ upozornil starosta Hořovic Jiří Peřina. Společenský dům v Hořovicích pochází z dvacátých let minulého století. Od té doby ho využívají různé zájmové organizace, které zde pořádají setkání a další své aktivity. Konají se zde maturitní plesy a také taneční kurzy.

Beroun plánuje další rozšíření parkovacích ploch

Beroun – Nedostatek parkovacích míst tráví většinu měst v berounském regionu. Beroun tak není výjimkou. Hlavně v okolí centra města je po parkovacích místech neustále hlad. Parkovací plochy ale chybí i v lokalitách berounských sídlišť. Vedení Berouna se v posledních letech proto zaměřilo nejen na rozšíření parkovacích ploch v okolí centra Berouna, a také v některých lokalitách Velkého sídliště, kde lidé často parkují na chodnících. "Ve večerních hodinách, musíte v Košťálkově a Švermově ulici s kočárkem po silnici, protože na chodníku u paneláků stojí osobní auta. Obrubníky chodníků jsou už zcela rozježděné," upozornila Veronika Svítilová.

Myslivci oslaví apríla s dechovkou

Broumy – Členové mysliveckého spolku Oupoř Broumy pořádají 14. dubna od 19 hodin kulturní společenskou akci Aprílové posezení s Doubravankou.

Zloděj si odvezl z garáže drahého veterána

Beroun - Neznámý pachatel vnikl v době od 27. února do 1. března na pozemek u rodinného domu v ulici Drašarova v Berouně. Zloděj se zaměřil na garáž, kterou se mu nakonec podařilo odemknout a v klidu prohledat.

MDŽ stále žije, slaví ho obce i rodiny

Berounsko /ANKETA/ - Mezinárodní den žen. Pro mladou generaci je svátek spojený s 8. březnem už téměř neznámým pojmem. Starší generace se ale jeho tradice nechtějí vzdát. Mezinárodní den žen se slaví již více než 100 let.

Muzeum keramiky oslavilo třetí výročí výstavou

Beroun - V pořadí již devatenáctou výstavu pro své návštěvníky připravilo Berounské muzeum keramiky. Jejím hlavním aktérem je tentokrát Václav Dyntar, keramik, sochař i filozof. Výstava s názvem Ze ze Mě představuje několik jeho děl, která názorně představují to, o co mu v jeho díle jde, tedy: spojit užitnou funkci s myšlenkou a dosáhnout ve svých velkých instalací nejen působivé realizace, ale i vzbuzení emoce a názoru.

KRÁTCE: sálem Plzeňky zazní tóny dechových nástrojů, turisté se loučí se zimou

Berounsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

Pohřešovaná dívka se nevrátila do ústavu

Berounsko - Berounští kriminalisté pátrají po dívce, která se nevrátila z propustky k rodině v berounském regionu do Výchovného ústavu v obci Počátky na okrese Pelhřimov. Dívka byla do výchovného ústavu umístěna na základě předběžného opatření vydaného Okresním soudem v Berouně. Již v minulosti byla opakovaně pohřešována. Pohřešovaná odešla z místa svého bydliště v okrese Beroun, kde byla na propustce u své matky. Do výchovného ústavu však již nedorazila. Z tohoto důvodu po ní policisté vyhlásili celostátní pátrání.

Jarní deratizace musí proběhnout společně

Beroun - Město Beroun začalo připravovat vše potřebné na jarní deratizaci veřejných prostranství, kanálových šachet a silničních vpustí.

Berounu došla trpělivost s invazivní reklamou

Beroun – Do konce března mají podnikatelé v centru a vybraných částech Berouna šanci odstranit reklamní a propagační zařízení, která jsou v rozporu s nařízením města. Reklamní poutače, které neodpovídají legislativě musí z domů, plotů a zábradlí zmizet.

Jana Caltu připomínají výstavy v berounské nemocnici

Beroun - V úterý 6. března uplynul rok od úmrtí doktora Jana Calty. Předního rehabilitačního lékaře, zakladatele a mentora Rehabilitačního centra berounské nemocnice. Jeho bronzová busta zdobí od října hlavní vstup do Rehabilitačního centra a jeho jméno se stalo nedílnou součásti tohoto moderního pavilonu.

Vandal poničil střechu auta

Beroun - Berounští policisté pátrají po totožnosti neznámého pachatele, který v Berouně na parkovišti před obchodním domem Penny v ulici Třída Míru poničil osobní vozidlo značky Audi A6. Pachatel u vozidla, které zde bylo zaparkováno, poškrábal střechu a oba boky. Majiteli Audi A6 neznámý vandal způsobil celkovou škodu ve výši 40 tisíc korun. 

KRÁTCE: Zajděte si na klavírní koncert

Beroun - Základní a umělecké škola Václava Talicha v Berouně dnes pořádá další ze svých koncertů. Ten bude tentokrát v režii klavírního oddělení. Úterní koncert začíná v 18 hodin v klavírním oddělení umělecké školy. Základní umělecká škola Václava Talicha v Berouně je určena pro 760 žáků se zaměřením na výuku hudebních, výtvarných a tanečních oborů. V roce 1939 měl hudební ústav v Berouně pouze 18 žáků.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT