VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ROMANA ŠIMKOVÁ

Romana Šimková / Berounský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Otročiněves chce problémy s vodou vyřešit napojením na Želivku

Berounsko – Zásoby podzemních vod jsou stále podprůměrné. Deficit nedokázala srovnat ani letošní zima. Hrozba sucha a problémy s vodou trvají už od roku 2015. Množství podzemní vody bylo už polovině letošního dubna podprůměrné, a to na většině míst v Česku. Povodí řeky Berounky prozatím skrývá poměrně bohaté zásoby podzemních vod. I zde ale meteorologové naměřili nižší hladinu, než bývá běžné. Hromadná napouštění zahradních bazénu na počátku léta, tak působí vodohospodářům už každoročně problémy.

Stromy svobody patří k osmičkovým datům, sází se i letos

Berounsko – V letošním roce si připomínáme významné jubileum, kterým je 100 leté výročí vzniku republiky. Obce i města na jeho počest vysazují v berounském regionu stromy svobody. Většinou se jedná o lípu srdčitou. V Králově Dvoře letos vysadili k stému výročí republiky u silnice v Plzeňské ulici v lokalitě na Knížecí ve směru do Počapel lipovou alej a nazvali ji Alej republiky. Památnou lípu vysadili i představitelé Berouna, a to 29. června na Seydlově náměstí. „Lípa je krásný, vznešený strom a přežije staletí. Mám ráda její vůni. Kromě toho patří její květy mezi byliny. Myslím si, že by se památné stromy měly sázet ke všem významnějším výročím,“ poznamenala Jitka Velká z Berouna.

Se sklizní řepky jsou zemědělci spokojení, výnosy patří k lepšímu průměru

Berounsko – Zemědělci na Berounsku i Hořovicku jsou s letošní úrodou prozatím spokojeni. Přestože to na začátku jara nevypadalo kvůli srážkovému deficitu a vysokým teplotám nijak slibně, matka příroda vše napravila. Letošní horké léto provází také vydatnější deště a ty spolu s těmi květnovými , úrodu nakonec zachránily. Porosty ozimých i jarních plodin, včetně obilovin tak v regionu dosáhnou na kvalitní půdě průměrné produkce. Na písčitých půdách a na půdách s menší bonitou, bude podle vyjádření agrární komory úroda o 15 až 25 procent nižší než v uplynulých letech. Díky teplému počasí začaly letošní žně na Berounsku a Hořovicku už před koncem června. Zhruba o dva až tři týdny dříve, než je to běžné.

Provozovatelé koupališť si stěžují na nízkou návštěvnost

Berounsko – Současné počasí dává zabrat provozovatelům městských koupališť, kam míří lidé, kteří v letních měsících neodjíždí na dovolenou do zahraničí. Pro provozovatele koupališť je letošní sezona prozatím nepříznivá. Proti stejnému období loňského roku je nižší návštěvnost, a to kvůli nestabilnímu a často chladnému počasí.

Města se spolupráci občanů na rozpočtu nevyhýbají

Berounsko – Komunální volby jsou za tři měsíce a politici přemýšlejí, jak více vtáhnout občany do veřejného dění. Nemálo kandidátů různých politických stran a hnutí si z tohoto důvodu zařadilo do svých programů zavedení participativního rozpočtu, který je rozšířený po celém světě a silně zastoupený v sousedním Polsku i Slovensku. Díky participativnímu rozpočtu by tak občané mohli rozhodovat o části obecních výdajů a také vedení města předkládat vlastní projekty, které by se podle jejich názoru měly v jejich městské části realizovat.

Nová vláda: Stoupající moc komunistů se komunálním politikům nelíbí

Berounsko – Po více než osmi měsících máme novou vládu. Menšinový kabinet hnutí ANO a ČSSD bude vládnout díky podpoře komunistů. To se nelíbí mnoha lidem a i mnoha politickým špičkám.

Nulová tolerance alkoholu pro vodáky a cyklisty hospody nezruinuje

Berounsko – Senátoři se letos začali zabývat novelou zákona o provozu na pozemních komunikacích. Projednávaný návrh by cyklistům umožnil jízdu na kole pod vlivem alkoholu. Konkrétně, aby cyklisté nebyli pokutováni za jízdu pod mírným vlivem alkoholu. Zrušení nulové tolerance k alkoholu za řídítky bicyklů by se mělo vztahovat na cyklostezky i silnice třetí třídy. Návrh počítá s tím, že by cyklisté mohli mít v krvi až 0,5 promile. Podobně jako v Německu. V Rakousku či Polsku je limit ještě vyšší. Půl promile odpovídá skleničce vína nebo dvěma desetistupňovým pivům. S prolomením nulové hranice ale nesouhlasí policie. „My jsme zásadně proti tomu. Myslím si, že tak jak to je nyní, je správně. Na každého působí alkohol jinak. Jsou lidé, u kterých i malé množství alkoholu výrazně ovlivní jejich pozornost a může způsobit vážnou dopravní nehodu,“ uvedla k popíjení cyklisté mluvčí berounské policie Marcela Pučelíková.

V Berouně nemají zloději kol šanci, ve městě jsou cykloboxy

Berounsko – Teplé počasí letošních letních prázdnin přeje cyklistice a její příznivci toho náležitě využívají. Silnice i cyklostezky berounského regionu jsou plné cyklistů. Jejich invazi čelí i město Beroun. To, jako jedno z mála může cyklistům nabídnout bezpečnou úschovu jejich jízdního kola. V Berouně nemusí mít majitelé drahých kol strach z jejich odzicení. Úschovna na vlakovém nádraží se cyklistům osvědčila. Počet uložených kol vzrostl v uplynulých dvou letech více než pětinásobně. Zatímco v roce 2015 si v ní odložili zhruba 600 kol, nyní se jejich počet pohybuje okolo 3300. Na Smíchově jich cyklisté odloží polovinu.

Obchody na vesnicích živoří, zavírá se jeden po druhém

Berounsko - Z menších vesnic mizí obchody, pošty i lékaři. Důvod? Nedostatek klientů a stoupající byrokracie. Za poslední rok se situace opět zhoršila.

Beroun i Králův Dvůr investují do nových cyklostezek

Berounsko – K letním prázdninám patří vodní radovánky a cyklovýlety. Obzvláště rodiny s dětmi si bez nich volné chvíle nedokážou představit. Berounský region má cyklistům co nabídnout. Cyklostezkami je doslova prošpikován a přesto je cyklisté na určitých trasách postrádají.

Městská doprava zdarma: cestujících je o třetinu víc

Berounsko - Městům Beroun a Králův Dvůr se při rekonstrukci silnice v Plzeňské ulici doprava zdarma osvědčila. Dopravní společnost, která hromadnou dopravu pro obě města zajišťuje, zjistila, že počet cestujících v porovnání se stejným obdobím loňského roku vzrostl o třicet procent.

Kempy čelí náporu turistů, v Berouně mají novou pláž

Berounsko – Letní sezona dosáhla svého vrcholu a kempy v berounském regionu čelí velkému náporu turistů. Kdo by se chtěl v červenci například ubytovat v berounském kempu, měl by se nejprve ujistit, jestli je v něm volné místo. Berounský autokemp má od července svoji vlastní pláž, a ta je pro turisty velkým lákadlem. Využívat ji mohou i obyvatelé Berouna. Provozovatel kempu Petr Nejepsa doporučuje návštěvníkům, aby si pobyt objednali minimálně týden dopředu. „Je to tak lepší. Novou pláž jsme otevřeli tento týden. Není ale písečná, protože taková u Berounky být nesmí. Je travnatá a je u ní i molo, které se bude ještě vylepšovat. Lehátka na pláž si návštěvníci vyzvednou na recepci. Nyní sháním vhodný stánek na občerstvení, který bych na pláž umístil. Protože musí být na kolečkách, je to trochu problém,“ vysvětlil Petr Nejepsa.

Spiritcentrum slavilo Den jogy

Králův Dvůr - Králodvorské jógově vzdělávací studio Spiritcentrum připravilo na Mezinárodní den jógy zajímavý program. Studio se otevřelo pro všechny jógové nadšence i úplné začátečníky, kteří mohli zdarma navštívit jógové lekce, a vyzkoušet si například dynamickou jógu, zdravotní jógu či dechové techniky a meditaci.

Městská policie hlídá v Berouně cyklostezky, využívá k tomu kola

Beroun - Strážníci Městské policie v Berouně vyjíždějí do terénu nově i na kolech. Městská policie má k dispozici dvě nová, plně vybavená kola, která využívají především při kontrolách na cyklostezkách, ale i v dalších městských lokalitách. Strážníci mají k dispozici i vysílačky, které jim umožní přímý kontakt se služebnou městské policie.

OBRAZEM: Charitativní akce přilákala stovky lidí

Hudlice – Hudební festival Kozlovna Fest přilákal o víkendu do Hudlic značné množství návštěvníků. Pro dobrou zábavu jim po celý den vyhrávaly kapely Sekec Mazec, Kabát revival West a Lucie revival. Návštěvníci mohli sledovat taneční vystoupení dětí z taneční skupiny Áčko a dětí ze základní školy v Počaplech.

Adélku připravila rakovina o oko, díky charitě získá nové

Berounsko – Trpký osud pětileté Adélky Remešové z obce Tmaň vyvolal v berounském regionu velkou vlnu solidarity. Adélce lékaři předloni zjistili zhoubný nádor oka, kvůli kterému o necelý rok později o oko přišla. Pomoc jí a její rodině se snaží nabídnout nejrůznější organizace a uskupení, od nadačních fondu a obcí až po kapely. Jednou z takových kapel je i Sekec Mazec, která ve spolupráci s hudlickými fotbalisty a obecním úřadem uspořádala v červnu hudební festival Bludný kořen.

Na Berounsku už začaly žně, zemědělci jsou spokojeni

Berounsko – Zemědělci na Berounsku i Hořovicku budou s letošní úrodou pravděpodobně velmi spokojeni. V dubnu a začátkem května, kdy byl nedostatek srážek a vysoké teploty, to sice s ní nevypadalo nijak valně, ale květen vše změnil. Vydatné deště, které nakonec v květnu přišly, úrodu zachránily. Porosty ozimých i jarních plodin, včetně obilovin tak v regionu dosáhnou na kvalitní půdě průměrné produkce. Na písčitých půdách a na půdách s menší bonitou, bude podle vyjádření agrární komory úroda o 15 až 25 procent nižší než v uplynulých letech. Díky počasí, které letos trvá už od dubna, zemědělci Berounska i Hořovicka začali se žněmi už před koncem června. Zhruba o dva až tři týdny dříve, než je to běžné.

Beroun vzpomínal na Mistra Jana Husa

Beroun – Děti z berounských mateřských škol a obyvatelé Berouna se ve středu sešli na Husově náměstí v Berouně, aby si společně připomenuli památku středověkého kazatele, myslitele a reformátora Mistra Jana Husa, po kterém je berounské náměstí pojmenováno. 

Rekonstrukce Plzeňské vázne, kraj řeší problémy s firmou

Beroun – Město Králův Dvůr, Středočeský kraj i Beroun nejsou spokojeni s postupem prací na rekonstrukci Plzeňské ulice. Firma, která vyhrála výběrové řízení údajně nedodržuje termín a dokonce i harmonogram prací. První etapa rekonstrukce Plzeňské ulice, kterou rozjel a financuje Středočeský kraj, by měla podle plánu skončit téměř za dva týdny. V jejím rámci má být zrealizovaná rekonstrukce Plzeňské ulice v úseku od Koněpruské ulice ke křižovatce ulice Košťálkova, kde má být vybudován nový kruhový objezd. Podle současné rozpracovanosti je ale i laikovi jasné, že se všechny tyto stavební práce nedají do 15. července stihnout.

Výročí první zmínky o obci letos oslavili obyvatelé Drozdova

Berounsko – Historie berounského regionu se začala psát už v počátcích formování českého státu. Mnohé místní obce jsou provázány s životy členů přemyslovského rodu. Značnou proslulost si získalo tetínské hradiště, a to nejen jako sídlo bájné Tety (Krokovy dcery, sestry Kazi a Libuše), ale především jako dějiště vraždy kněžny Ludmily, jejímuž odkazu se obec Tetín náležitě věnuje. Na Velízu byl přepaden kníže Jaromír, u Loděnice bojoval v roce 1179 o knížectví Bedřich se Soběslavem II. Ve Zdicích se v roce 1193 střetl Jindřich Břetislav a Přemysl Otakar I. Václavu I. se zase zalíbilo v Králově Dvoře, kde si v Počaplech nechal postavit lovecký hrádek. V něm v roce 1253 zemřel.

Fanouškům se nové hokejové dresy nelíbí, někteří dávají přednost dobré hře

Berounsko – Nové dresy české hokejové reprezentace nadzvedly mnohé sportovní fanoušky i v berounském regionu. „Proti novým dresům nic nemám. Ale to, co je na nich, mi vadí. Nelíbí se mi nové logo. Na první pohled mi to připadalo jako hlava orla, když jsem se dočetl, že je to hlava lva, překvapením se mi otevřela ústa. Nechápu proč má neustále někdo potřebu měnit zaběhnuté symboly. Sportovcům vadí krátká hymna a nyní došlo i na hokejové dresy,“ poznamenal k chystané revoluční změně reprezentačních hokejových dresů Milan Pánek z Berouna.

Snoubenci z osmičkových dat nešílí, dávají přednost netradičním místům

Berounsko - Magická data už odjakživa lákají snoubence. Věří, že datum posílené některými čísly, jim přinese do manželství štěstí a lásku. Letošní srpen je plný osmiček. Některé z osmičkových dat jako například 8. 8. ale k velké lítosti snoubenců připadly na úřední dny a v nich matriky neoddávají. Snoubenci tak mají v berounském regionu k dispozici pouze 18. 8. což je sobota. „Narodila jsem se 8. srpna 1988 a proto mě napadlo, že bychom se mohli s přítelem 8.8. 2018 vzít. Ale nejde to. Je to středa a matriky tento den neoddávají. Tak jsme si termín svatby posunuli na 18. srpna. Kamarádka mi tvrdí, že to není dobré datum, že budeme mít velmi divoké manželství, ale já tomu nevěřím. Narodila jsem se ve znamení lva, a tak v tom žádný problém nevidím,“ tvrdí Simona Petráňová z Berouna.

ROZHOVOR: Skateboardista Maxim Habanec má berounskou GrandPrix velmi rád

Beroun /ROZHOVOR/ - V Berouně se o uplynulém víkendu uskutečnil další ročník skateboardových závodů GrandPrix Beroun. Jedním z nejlepších jezdců byl zkušený skateboardista Maxim Habanec, který odpovídal na otázky Deníku. 

Modernizace autobusových zastávek patří k prioritám měst

Beroun – Městské a příměstské hromadné dopravy využívají v berounském regionu každodenně tisíce lidí. Stovky jich autobusy dojíždí do Berouna, a to za prací, na úřady i k doktorovi. Děti dojíždí ze spádových obcí města do berounských škol. V Berouně mají cestující městské i příměstské hromadné dopravy k dispozici desítky zastávek. Některé z nich lidem nabízejí komfort 21. století, jiné jsou vybavené jen tím nejnutnějším. U některých chybí přístřešek, pod kterým by se mohli cestující ukrýt před nepříznivým počasím.

Do Berouna se sjela skateboardová elita

Beroun /FOTOGALERIE/ – V Berouně se v sobotu uskutečnil další už devátý ročník mezinárodního mistrovství ve skateboardingu. Zúčastnila se ho světová skateboardová špička v čele s Tomášem Vintrem, který jeden z nejlepších závodů sezóny – GrandPrix Beroun pořádá.

Město odstraní graffiti i ze soukromých objektů

Beroun – Město Beroun v letošním roce pokračuje v programu odstraňování graffiti z centra města a jeho přilehlého okolí. Letošní druhá etapa projektu na odstraňování nevábných nápisů a nesmyslných čmáranic je zaměřená na soukromé objekty. Kdo se do programu, který podpořila rada města i zastupitelstvo nestihl ještě přihlásit má stále šanci. Program je určen hlavně pro neziskové a příspěvkové organizace a fyzické osoby. „Odbor majetku a investic rozeslal určitým lidem a subjektům upozornění, že se mohou do programu na odstranění graffiti přihlásit. Informoval je také o tom, že musí na to podepsat s městem smlouvu. Kolik majitelů soukromých objektů o odstranění graffiti už projevilo zájem, ještě nevíme. Vše se bude teprve vyhodnocovat,“ upozornil starosta Berouna Ivan Kůs.

V Muzeu Českého krasu je výstava o zemědělství

Beroun - V Muzeu Českého krasu můžete nyní zhlédnout dvě nové výstavy: „Neolit – Neuvěřitelný svět prvních zemědělců mezi Ohří a Berounkou“ a „1968: Satira a tanky“. Společná vernisáž se konala ve čtvrtek 21. června od 17. hodin a zvali na ni lidé z neolitu, hrající v tu dobu na své nástroje před Jenštejnským domem, jinak též pracovníci i spoluautoři výstavy z Ústavu archeologické památkové péče středních Čech. Tito lidé z poloviny 6. tisíciletí př. Kristem byli pod bedlivým dozorem ředitelky Muzea Českého krasu Karin Kriegerbeckové a ředitelky Ústavu archeologické památkové péče Ireny Benkové.

Ošklivá místa z Berouna zmizí, město připravuje studii

Beroun – Letošní turistická sezona už je naplno rozjetá a davy turistů přijíždí do centra i periférie Berouna. V centru města je přivítá povětšinou příjemné prostředí. Vedení Berouna nechalo Husovo náměstí a jemu přilehlé ulice vyzdobit květinami. Periférie města už tak dokonalá není. K nevábným místům Berouna patří prostor před bývalým Kulturním domem Hvězda. Před desetiletími zde bývalo příjemné posezení, nyní je tato lokalita ve výrazně neutěšeném stavu. Hromady nedopalků od cigaret leží všude, kam lidské oko dohlédne. Lavičky často obývají bezdomovci a nedůvěryhodná mládež.

Rozsáhlé rekonstrukce omezí v létě provoz mateřských škol

Berounsko – Do letních prázdnin už zbývá pár dnů a město Beroun i Králův Dvůr se připravují na rozsáhlejší rekonstrukce některých mateřských škol. Beroun letos investuje výraznější finanční prostředky do opravy Mateřské školy Pod Homolkou a stavebních úprav v Mateřské škole v Tovární ulici. „Stejně jako každým rokem i letos plánujeme na letní prázdniny v několika mateřských školách rekonstrukci a opravy. K těm rozsáhlejším patří zateplení Mateřské školy pod Homolkou. Ta patří k velkým investičním akcím a už začala. V Mateřské škole v Tovární ulici vzniká rekonstrukcí částí budovy nová třída a v Mateřské škole Závodí investujeme do rekonstrukce kuchyně a s ní souvisejících záležitostí,“ vysvětlil starosta Berouna Ivan Kůs.

V obcích se lidé bankomatů nedočkají, banky chtějí garantovat výběry

Berounsko – Obyvatelé malých vesnic berounského regionu nemají snadný život. V mnoha vesnicích chybí obchod či hospoda a když jim dojde hotovost, musí si půjčit od sousedů, a nebo zajet do Králova Dvora či Berouna a vybrat si peníze z bankomatu. Na malých, ale i větších vesnicích toto zařízení povětšinou chybí. „Nejbližší bankomat máme deset kilometrů daleko. Naše obec už o jeho zřízení kdysi jednala, ale bez úspěchu. Já bych ho přivítala. Letos mi bude sedmdesát, a když chci uložit či vybrat peníze, musím do Berouna,“ postěžovala si Marie Vydrová z Nižboru.

Beroun rozjel další etapu svého boje s graffiti

Beroun - Graffiti. Fenomén, který ničí majetek městům, obcím i soukromníkům. Nesmyslné nápisy a obrazce hyzdí veřejná prostranství a kulturní památky. Nejhorší situace je na městských sídlištích. Město Beroun se rozhodlo s graffiti bojovat. Jeho vedení si uvědomuje, že je to běh na dlouhou trať, ale hodlá graffiti vytlačit z centra města a postupně i z dalších lokalit.

V regionu přibudou stovky nových parkovacích míst

Berounsko – Města i obce každoročně investují do výstavby nových parkovacích ploch miliony korun a přesto jich je stále nedostatek. Zejména těch, která nejsou placená. Největší problémy s parkováním jsou na městských sídlištích. A důvod? „V rodinách už není jen jedno auto, ale dvě i tři,“ říká starosta Králova Dvora Petr Vychodil. S tím, ale nikdo před desítkami let při budování sídlišť nepočítal.

Senioři si sportovní hry ve Zdicích užili

Zdice – Klienti domovů důchodců a pečovatelských domů z berounského regionu a jeho okolí se sjeli do zdického domova důchodců, kde se konal už 18. ročník sportovních her.

Nemocnice otevřela nový pavilon pro nemocné děti

Hořovice – Nemocnice Hořovice včera otevřela nový pavilon Oddělení následné intenzivní péče pro děti (NIP). Do jeho výstavby majitel nemocnice investoval přes 76 milionů korun.

O malé zakázky firmy nestojí, obce je musí spojovat

Berounsko – Stavební boom působí problémy obcím i městům. Firmy si díky ekonomické konjunktuře dnes daleko více vybírají, do jakých zakázek půjdou. Dávají přednost větším projektům a o menší investiční akce nemají zájem. Do výběrových řízení na stavební akce za milion či dva se tak přihlásí jedna či dvě firmy. Najít firmu, která opraví kus chodníku nebo postaví dětské hřiště, je pro starosty stále těžší. Městům i obcím tak nezbývá nic jiného, než malé zakázky spojovat dohromady.

Městská doprava zdarma, počet cestujících stoupl o deset procent

Beroun – Městskou hromadnou dopravou v Berouně a Králově Dvoře jezdí cestující už celý měsíc zadarmo. Obě města k dopravě zdarma přikročila kvůli rozsáhlé rekonstrukci Plzeňské ulice. Stavební práce na její opravě výrazně zasáhly do silničního provozu a opatření v městské hromadné dopravě mělo pomoci snížit počet osobních vozidel, která by po komunikaci denně projížděla. „Dopravu zdarma jsem přivítala. Dojíždím do centra Berouna do práce a obě děti do školy. Z Velkého sídliště to sice není daleko, ale syn chodí do první třídy a s ním by cestě pěšky trvala hrozně dlouho. Podle mého názoru by mohla být zdarma už napořád. Je to super,“ zhodnotila současnou situaci v dopravě Iveta Potůčková z Berouna.

Město Zdice pokračuje v rekonstrukci sportovní haly, modernizuje ubytovnu

Zdice – K prioritám zastupitelů Zdic patří podpora školství a sportu. Z tohoto důvodu už několik let vedení města investuje miliony korun do rekonstrukce místní sportovní haly a jejího zázemí. Tato nákladná investiční akce byla rozdělena kvůli své finanční náročnosti do několika etap. I. etapa rekonstrukce sportovní haly stála město částku 11,6 milionu korun. Druhá etapa, která zahrnovala zateplení a obnovu sportovního zázemí i posilovny a zřízení recepce si vyžádala necelých pět milionů korun. Nyní město realizuje třetí etapu, na kterou požádalo o dotaci, ale nedostalo ji. Tak ji realizuje z vlastních zdrojů. Celkové náklady budou do pěti milionů korun.

Změkčení protikuřáckého zákona by přivítali kuřáci i majitelé hospod

Berounsko - O protikuřáckém zákonu se od jeho zavedení neustále vášnivě diskutuje. Jedné straně se nelíbí, druhá strana, což jsou vesměs nekuřáci, je velmi spokojená. Majitelé restaurací a hospod ale usilují o jeho změkčení. V zimě jim ubyli hosté a mnoho vesnických hospod stěží přežívalo. Pro změkčení zákona jsou i někteří poslanci z ODS, TOP 09 i z KSČM. Ministerstvo zdravotnictví je ale proti jeho zmírnění. Úplný zákaz kouření v restauracích a pohostinských zařízeních přinesla novela protikuřáckého zákona od konce loňského května.

Hořovická nemocnice otevírá nový pavilon pro těžce nemocné děti

Hořovice - Hořovická nemocnice rozšířila unikátní oddělení pro děti vyžadující chronickou resuscitační a intenzivní péči (OCHRIP). Jde o oddělení, které zajišťuje služby pro dětské pacienty z celé České republiky. Nemocnice toto oddělení rozšířila z šesti na třináct lůžek. Nový pavilon OCHRIPU otevře 31. května.

OBRAZEM: V areálu zámku v Nižboru se sešli šermíři

Nižbor - V areálu zámku v Nižboru se uskutečnil již III. ročník šermířského setkání. Na nádvoří zámku se ve spolupráci s obcí Nižbor a zámkem Nižbor uskutečnilo odpoledne plné zábavy.

OBRAZEM: Hasiči slavili výročí, dostali darem auto

Králův Dvůr - Členové Sboru dobrovolných hasičů v Králově Dvoře v sobotu slavili 120. výročí založení sboru. Bohatý program provázela hudba a výstava požární techniky.

Přívalové deště rozbouřily vodní toky a prověřily připravenost komisí

Berounsko – Přívalové deště v noci na pátek rozvodnily na Berounsku několik potoků a řeku Litavku. Nejhorší situace byla pravděpodobně v obci Zaječov, kde se zvedla hladina Jalového a Mourového.  

Politické strany v Berouně sestavují kandidátky do komunálních voleb

Beroun – Drtivá většina stran a hnutí v Berouně v těchto dnech finišuje s přípravami na komunální volby. Koho pošlou do souboje o zastupitelská křesla na berounské radnici už většina z nich ví, stejně tak jména svých leadrů. Vybraná jména musí ale ještě posvětit členské schůze a sněmy.

Happening uměleckých škol v Berouně pokazil déšť

Beroun - Ve čtvrtek se ve 330 městech a obcích po celé republice uskutečnil II. ročník celostátního happeningu základních uměleckých škol ZUŠ Open.

Města rozjela rozsáhlou obnovu městské zeleně

Berounsko /INFOGRAFIKA, ANKETA/ – Za údržbu zeleně a její nové výsadby města berounského regionu každoročně utrácí miliony korun. Na rozsáhlejší projekty se povětšinou snaží zajistit dotace. V letošním roce se výrazného oživení už dočkala městská zeleň v Králově Dvoře i ve Zdicích. Rozsáhlou výsadbu připravuje i město Beroun.

Vedení obcí je proti plánovanému rušení matrik

Berounsko – Ministerstvo vnitra chce ušetřit miliony korun tím, že zruší matriční úřady v některých obcích. V Berounském regionu by se toto opatření mělo dotknout tří matričních úřadů, a to v Hudlicích, Zaječově a Cerhovicích. Starostům se připravované uzavření matrik v jejich obcích nelíbí. Proti jsou i obyvatelé.

Problémy s kapacitou mateřské školy může vyřešit nultý ročník

Beroun – Zápisy do mateřských škol v Králově Dvoře v posledních letech provází velký nešvar a tím je takzvaná školská turistika.

Králův Dvůr i Hořovice plánují výstavbu sběrného dvora z dotací

Berounsko – Města berounského regionu usilují o vlastní sběrné dvory. Králův Dvůr o dotaci na jeho vybudování žádá už několik let, ale zatím bezúspěšně. Sběrný dvůr má v plánu vybudovat začátkem roku 2019.

OBRAZEM: Cvičení protipovodňové ochrany v Berouně

Beroun – V Berouně se uskutečnilo další cvičení protipovodňové ochrany. Tentokrát zaměřené na stavbu ochrany na levém břehu Berounky v ulici Na Hrázi. Kromě toho se zkušebně také zvedala lávka přes Vrážský potok a provedla se její údržba.

Školy i města stojí GDPR spoustu peněz

Beroun – GDPR, nové evropské nařízení o ochraně osobních údajů, nijak zásadněji nezmění způsob ochrany osobních údajů na základních školách. Protože na ně dbaly i dříve.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT