VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ŠÁRKA SPÁČILOVÁ

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

OBRAZEM: Velkou cenu města Berouna rozzářily úsměvy závodníků

Beroun - V berounském Kulturním domě Plzeňka se v sobotu 3. listopadu od 8 hodin odehrávaly taneční souboje. Ač byli tanečníci a tanečnice na parketu zdvořilí a elegantní, o umístění urputně, se zaujetím a úsměvem bojovali ze všech sil. 

Karlštejnské vinobraní přilákalo tisíce návštěvníků

Karlštejn /FOTOGALERIE/ - Tradiční, již 22. Karlštejské vinobraní, konané o víkendu 29. a 30. září, opět přilákalo tisíce lidí z České republiky i ze zahraničí. Připraven byl stejně jako každoročně bohatý program pro oba dny.

Nový domov budou na Karlštejně hledat desítky psů i koček

Karlštejn - Podzimní umísťovací výstava koček a psů se bude konat v sobotu 22. září od 10 do 17 hodin v krásném areálu Muzea betlémů na Karlštejně.

OBRAZEM: O víkendu indiáni ovládli hrad Točník

Žebrák - Brány Točníku se v sobotu 15. září a neděli 16. září otevřely především dětem. Připraven pro ně byl program v režii indiánů.

OBRAZEM: Hořovická heligonka představila svůj 41. ročník

Hořovice - Již 41. ročník oslavila ve Společenském domě kultovní Hořovická heligonka. V letošním roce bylo přihlášeno se svými vystoupeními 25 hudebníků. Své hraní si velmi užívali, ať už se jednalo o vystoupení v sále, nebo v přilehlé zahrade. Hudba se ozývala ze všech stran a dokonce se odehrávaly hudební "souboje".

Správci lesů jsou zoufalí, v porostu usychají stromy a rozmáhají se škůdce

Berounsko - Horké a suché počasí devastuje lesy. Stromy usychají na stojato a co nezničí sucho, to se snaží zlikvidovat škůdci, které správci lesů znali do letošního roku pouze z atlasů. Leckde již stromy a keře vypadají jako na podzim a jejich listy žloutnou a ve velkém opadávají. K nejvíce suchem zasaženým územím patří střední Čechy. Hynou i světlomilné sazenice, ke kterým patří borovice.

Firmy pro děti zaměstnanců tábory nepořádají, pomáhají babičky

Berounsko/Příbramsko – Letní prázdniny jsou v plném proudu a mnozí rodiče řeší problém, kam s dětmi. Dovolenou už vyčerpali a babičky pracují. Na přihlášení dítěte na příměstský tábor už je pozdě. Ty už mají plno. Často tak v dnešní době „zasahují“ firmy, aby svým zaměstnancům, kteří mají doma děti, pomohly. Třeba hořovická nemocnice otevřela loni v září vlastní školku pro 24 dětí zaměstnanců, ti ji mohou využívat i letos v létě. „Zaměstnanci mají k dispozici nemocniční školku. Každý rok také pořádáme dovolenou v Řecku pro 15 pracovníků z hořovické a osm pracovníků z berounské nemocnice. Platí to i pro jejich doprovod,“ uvedl tiskový mluvčí Nemocnice Hořovice Konstantinos Tsivos.

Nehod motorkářů přibývá, často nedostanou přednost

Příbramsko – Dvě nehody během jediného dne a čtyři ve třech dnech. Tak to v tomto týdnu vypadalo na Příbramsku z hlediska nehod s účastí motorkářů.

Na festival na Točníku se přijely bavit tisíce lidí

Točník - Čtrnáctý ročník festivalu ČESKÉ HRADY.CZ začal v pátek 13. července a pokračoval v sobotu 15. července na hradě Točníku. Páteční program na Točníku nabídl koncerty Monkey Business, Ivana Mládka a Banjo Bandu či Pipes and Pints, ale také hradních nováčků, jako je Marpo či kapela Škwor. V sobotu si mohli fanoušci letní hradní tour poslechnout Tomáše Kluse, kapelu Divokej Bill, Mandrage nebo Rybičky 48 a nově na Lenny, Slzu nebo kapelu Jelen a další zpěváky a skupiny.

Hrad Karlštejn bude v pondělí 16. července uzavřen

Karlštejn - Z důvodu odstávky elektrické energie v celém městysu Karlštejn v pondělí 16. července 2018 od časných ranních hodin do odpoledne bude státní hrad Karlštejn pro veřejnost uzavřen.

V pátek odstartoval festival Točník-Žebrák Hrady.cz

Točník - Pod hradem Točník v pátek odstartoval festival Točník-Žebrák Hrady.cz. Na programu zahrály střídavě na dvou podiích mimo jiné také kapely Dymytry, Monkey Business a Škwor. Skvělou show předvedl při vystoupení Matěj Ruppert, do vystoupení zapojil i zástupce diváků.

Na Bahnech 2018 armáda představila novou techniku

Zadní Bahna u Strašic – Každoroční prezentace Armády České republiky, pořádané společně s Nadací pozemního vojska AČR a Muzeem na demarkační linii v Rokycanech v lokalitě Zadní Bahna u Strašic okres Rokycany, přiláká vždy i přes nepřízeň počasí desetitisíce návštěvníků. Letošní devětadvacátý ročník této akce na armádním cvičišti Zadní Bahna v Brdech u Strašic na Rokycansku má opravdu příhodné jméno. Ale to už patří k jejímu kouzlu. Za možnost na vlastní oči vidět přelet stíhaček, bojové akce, útok a výsadek z vrtulníku nebo zásahovou jednotku policie to stojí. Velitel Pozemních sil Armády ČR Josef Kopecký uvedl před začátkem události, že do tohoto cvičení se zapojí přes tisíc vojenských profesionálů s více než 350 kusy pozemní i letecké techniky.

FOTO: U Příbrami byl viděn jev podobný tornádu

Lhota u Příbrami - V neděli 10. června se podle pozorování svědků v oblasti mezi Lhotou u Příbrami a Drahlínem objevilo něco jako menší tornádo.

Deště způsobily problémy, v Zaječově až dramatické, nyní se situace zklidnila

/FOTOGALERIE/ Ve čtvrtek odpoledne a v noci na 25. května vytrvalé deště způsobily problémy v mnoha obcích. Prakticky všude hasiči řešili zatopené sklepy, potoky vylévající se z břehů a přetékající rybníky. Pršet stále nepřestává a vyschlá půda není schopná tak vysoké srážky absorbovat, tak rychle zase odtékají a způsobují lokální povodně. V pátek se již situace zklidnila a hladiny pomalu klesají, stav hladin je však nadále bedlivě monitorovaný.

V Brdech hrozí povodně, v Zaječově lidé náhradní ubytování odmítli

Příbramsko, Berounsko – Vydatné přívalové deště způsobují vzestup hladiny řek, ale také menších toků. V Brdech dokonce hrozí povodně. V Zaječově na Berounsku byl  večer vyhlášen třetí povodňový stupeň.

OBRAZEM: Při komentované vycházce děti zachránily tisíce žabích životů

CHKO Brdy - V sobotu 5. května uspořádalo Hornické muzeum Příbram ve spolupráci se Správou CHKO Brdy dvě komentované procházky do CHKO Brdy. 

OBRAZEM: Hrnčířské trhy přilákaly v sobotu tisíce lidí

Beroun - Jarní hrnčířské trhy lákaly návštěvníky nejen na krásnou a užitečnou keramiku, ale také na občerstvení a hudební vystoupení. 

AKTUALIZOVÁNO

Složky záchranného systému až na dno sil prověřil SOS Extreme 2018

Příbramsko /FOTOGALERIE/ - První a hned noční etapa letošního ročníku SOS Extreme 2018, třídenního edukativního závodu, cvičení spolupráce a koordinace složek IZS a podle organizátorů také jednoho z nejnáročnějších cvičení za posledních deset let, byla ve znamení hromadné havárie automobilů a autobusů v tunelu.

OBRAZEM: Do lesa s lesníkem v Brdech

Jince - Do lesa v CHKO Brdy se 19. dubna v rámci již čtvrtého ročníku akce Do lesa s lesníkem podívalo 117 dětí ze 4. a 5. tříd z hořovické základní školy.

Velikonoční farmářské trhy lákaly i v dešti

Komárov - Přes deštivé počasí se na velikonoční farmářské trhy vydalo mnoho návštěvníků. Otevřeny byly trhy na náměstí v sobotu 31. března od osmi do 12 hodin. Nakoupit se na nich daly lahůdky i velikonoční dekorace.

Podle vyplněných dotazníků skončila Oblastní nemocnice Příbram na prvním místě

Příbram - Anketa byla uskutečněna v pěti nemocnicích v okresních městech Mladá Boleslav, Kladno, Kolín, Benešov a Příbram. Tyto nemocnice zřizuje Středočeský kraj a bylo v nich provedeno dotazníkové šetření Kvalita očima pacientů. Podobné srovnání proběhlo naposled před deseti lety. Celkem se podařilo získat zpětnou vazbu od více než 4000 pacientů. 853 dotazníků bylo z Příbrami.

Obce a organizace slaví Den Země úklidem přírody

Příbram - Každý rok se vždy 22. dubna koná Den Země. Tento svátek je ovlivněn původními dny Země, které se konaly při oslavách jarní rovnodennosti, 21. března a oslavovaly příchod jara.

Keškaři uklízeli hrad Valdek v CHKO Brdy

CHKO Brdy /FOTOGALERIE/ – O víkendu se odehrála již třetí společná akce AOPK ČR v zastoupení Správy CHKO Brdy a hráčů geocachingu. První uskutečněná se věnovala úklidu turistických tras na konci turistické sezóny a druhá vyřezání náletových dřevin v prostoru samotného hradu Valdek. Hráči geocachingu společně se Správou CHKO Brdy hledají další možnosti, jak by mohli pomoci Brdům.

Jan Tománek se umístil v anketě Nejúspěšnější handicapovaný sportovec ČR 2017

Příbramsko – Úspěšný český handicapovaný triatlonista, běžkař a cyklista z malé vesnice poblíž Dobříše se umístil v hlasování ankety o Nejúspěšnějšího handicapovaného sportovce ČR 2017. 

Přednáška o CHKO Brdy po dvou letech od založení

Příbramsko – O tom, jak se na ochraně přírody v CHKO Brdy projevily dva roky uplynulé od jejího založení, co se povedlo, co ochranu komplikuje a co za opatření plánuje Správa CHKO Brdy do budoucnosti, bude přednášet vedoucí Správy CHKO Brdy Bohumil Fišer.

Běžecký závod Turuj Brdy chřipka příliš neovlivnila

CHKO Brdy - Přes zimu a chřipkovou epidemii se na start běžeckého závodu Turuj Brdy postavilo 203 běžců z přihlášených 218. Kratší trasa měla něco málo přes 13 kilometrů a pro odvážnější byla připravena i delší trať, přes 19 kilometrů. Závod odstartoval přes menší zdržení při registracích v sobotu před 11 hodinou a provedl účastníky jedním z nejhezčích koutů CHKO Brdy, kolem bývalého teslínského kláštěra a delší trať také vedla po hrázích obou padrťských rybníků, Dolejšího a Hořejšího. Trasa vedla převážně po nezpevněných cestách, občas ji běžcům zpestřil sníh a led.

Policie hledá muže, ten se před ní skrývá

Příbramsko - Příbramští kriminalisté pátrají již od 11. července loňského roku Petrovi Fouskovi, narozeném 10. dubna 1971, s trvalým bydlištěm Na Červeném Hrádku 758 v Sedlčanech.

Děti si otestovaly znalosti o přírodě v soutěži YPEF 2018

Jince - Děti a studenti z okolí Brd, především z Příbramska a Berounska, změřili již po čtvrté své síly v soutěži s názvem YPEF 2018 (Young People in European Forests – Mladí lidé v evropských lesích).

VOLEBNÍ KRÁTCE: V Nesvačilech volilo téměř osmdesát procent voličů

Berounsko - Přinášíme vám krátké zprávy z Berounska.

První letošní miminko si v hořovické porodnici dalo na čas

Hořovice - Prvním narozeným letošním miminkem v hořovické porodnici se v 7:13 stala Stela Hlaváčková s váhou 3,52 kilogramů a mírou 49 centimetrů rodičům Lucii a Romanovi z Libečova. Je jejich prvním potomkem. Stelinka to měla propočítané, protože se narodila přesně na stanovený termín, který měla opravdu 1. ledna 2018.

Lidé jezdí slavit do hor nebo k moři do exotiky

Příbramsko - Oslavy Vánoc a Nového roku si většinou lidé nedokáží představit jinak než v teple a pohodlí domova. Kromě těch, kteří si bez tepla rodinného krbu nedokáží tyto svátky představit, ovšem existují lidé, kteří naopak volí možnost oslavit jedny z nejhezčích svátků v roce v jiném prostředí. Rozdat si dárky a užít novoroční oslavy a ohňostroj si totiž mohou také například při vycházkách nebo lyžování na horách, nebo na pláži u moře.

Na Silvestra pomůže psům klidný přístup více než sedativa, říká vedoucí útulku

Střední Čechy - Jedna ze zakladatelek spolku Srdeční záležitosti ve Staré Huti, Jana Kuzniková, se stará o ztracené a nalezené pejsky bez domova, léčí bolavé duše těch týraných a hledá jim nové a milující domovy. Jak vnímá situaci kolem Vánoc a pejsků v útulku, nám popsala při krátkém rozhovoru.

Správa CHKO uspořádala komentovanou prohlídku uzavřené části Brd

CHKO Brdy - Po předchozí domluvě s Armádou ČR může Správa CHKO Brdy provést zájemce po části území Brd, které je veřejnosti trvale nepřístupné. Právě taková komentovaná vycházka se konala i v sobotu 2. prosince.

Výsadba listnáčů v Brdech podpoří zdraví lesa

CHKO Brdy - Ve druhé polovině roku 2016 a v průběhu roku 2017 byly v lesních porostech v CHKO Brdy vysazeny původní dřeviny jako opatření ke zlepšení druhové skladby nad rámec uložený lesním zákonem, který ukládá jejich zastoupení 25 - 30 % dle konkrétního typu porostu.

Neznámý vandal poničil památku v CHKO Brdy

CHKO Brdy - Přímo v srdci CHKO Brdy, na dopadové ploše Jordán, neznámý vandal posprejoval zeď technické památky pěchotního srubu CE neboli Benešáku. Stojí pod vrcholem Houpáku a je také jedním z nejznámějších a nejfotografovanějších míst v Brdech. Byl vybudován v roce 1936 za účelem testování různých materiálů a ostřelování různými typy zbraní. Jistě si jej i pamatujete z filmu Obecná škola.

Běžkaři budou mít letos neprohrnuty některé cesty

Příbramsko - Na začátku letošního roku bylo téma možnosti běžkařských tras a prohrnování cest v Chráněné krajinné oblasti Brdy bouřlivě probíráno. Některé kroky zklamaných sportovců byly pojaty radikálně, například otevřený dopis ministrovi obrany. Jak ale vypadá situace v nadcházející zimní sezoně?

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT