VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Černá kronika

16.2.2018

Policie hledá další újezdáře od nehod

Beroun – Bezohlednost řidičů stoupá, stejně rychle přibývá řidičů, kteří nabourají jiné vozidla a od nehody zmizí, aniž by kontaktovali majitele nabouraného vozidla. A to přesto, že za takové chování mohou dostat vysokou pokutu a přijít o body. Za spáchání dopravního přestupku Ujetí od dopravní nehody řidiči přijdou o sedm bodů. Přestupek je možné vyřešit na místě blokovou pokutou až pět tisíc korun a v případě zahájení správního řízení hrozí sankce 2500 – 5000 tisíc.

16.2.2018

Býk těžce zranil muže

Hlásná Třebáň - Na Berounsku ve čtvrtek býk těžce zranil muže, který ho krmil. Zraněnému muži letěl na pomoc vrtulník.

15.2.2018

Seniorka nepřežila požár vzniklý od kamen

Střední Čechy – Tragédie se ve čtvrtek před polednem odehrála v Jesenici na Rakovnicku. Požár dřevěné stavby ve Wintrově ulici nepřežila seniorka, jež plamenům neunikla. Zachránit se ji nepodařilo navzdory tomu, že místní dobrovolní hasiči zahájili boj s plameny už necelých pět minut po ohlášení – a o tom, že je žena nejspíš uvnitř, se vědělo.

13.2.2018

Podvodník nabízel auto, lidé přišli o peníze

Kriminalisté z Územního odboru Praha – západ upozorňují na několik případů podvodného jednání prostřednictvím internetové inzerce. Neznámý pachatel zde vystupuje jako řecký zubař, který pod smyšlenou legendou, že se vrací zpět do své země, nabízí k prodeji motorové vozidlo za velice příznivou cenu. Jeho argumentem k výhodnému prodeji vozidla je administrativní komplikace spojená s převozem a převodem registrace do Řecka.

13.2.2018

Dálnici uzavřel v obou směrech rozsypaný polystyren

Střední Čechy – Bez zranění, ale ne bez citelnějších dopravních komplikací, se v úterý krátce před polednem obešla dopravní nehoda nákladního auta převážejícího látku kvalifikovanou jako nebezpečný náklad – polymerové kuličky. 

12.2.2018

Policie zasadila drogovému podsvětí další ránu

Berounsko – Mravenčí práce kriminalistů z toxi týmů má v letošním roce úspěšné výsledky. Na konci ledna berounští policisté zadrželi výrobce a také distributora drogy pervitin, který od září až do prosince loňského roku, vyráběl a prodával tuto drogu koncovým uživatelům v berounském regionu. Nyní se jejich kolegům z toxi týmu Územního odboru Praha – západ podařilo drogovému podsvětí zasadit další tvrdou ránu. Rozkryli rozsáhlou drogovou trestnou činnost, která probíhala na území Prahy západ, hlavního města Prahy a také v Libereckém kraji.

12.2.2018

Oživit ženu vynesenou z hořícího bytu se už nepodařilo

Beroun – Lidský život si vyžádal požár v bytovém domě, který v noci na pondělí likvidovali berounští hasiči. K hašení plamenů, jež zachvátily část obývacího pokoje přízemního bytu čtyřpodlažního objektu v západní části Berouna, vyrazili osmdesát minut po půlnoci nejen místní profesionálové se dvěma cisternami a výškovou technikou, ale na pomoc jim vyjely také cisternové vozy dobrovolných hasičů z Králova Dvora a Chyňavy.

7.2.2018

Neznámý pachatel rozbil výlohu u restaurace

Beroun - Berounští policisté pátrají po pachateli, který rozbil v lednu výlohu jedné berounské restaurace na Velkém sídlišti.

5.2.2018

Muž vařil pervitin v koupelně

Beroun – Kriminalisté z berounského toxi týmu rozbili další drogový gang. Zadrželi výrobce a také distributora drogy pervitin, který od září až do prosince loňského roku, vyráběl a prodával tuto drogu koncovým uživatelům v berounském regionu. Devětačtyřicetiletý muž, který pochází z Berouna, vyráběl nebezpečnou drogu pervitin v koupelně svého bytu. „Muž byl v minulosti celkem šestkrát odsouzen za různorodou trestnou činnost, za drogovou trestnou činnost stíhán doposud nebyl. Sám je uživatelem drogy pervitin,“ uvedla k případu mluvčí berounské policie Marcela Pučelíková.

2.2.2018

Řidič měl v dechu 2,64 promile alkoholu

Berounsko - Policisté sdělili podezření čtyřicetiletému muži ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Dotyčný řídil v ranních hodinách své vozidlo po silnici třetí třídy v obci Kotopeky v opilosti. Při průjezdu levotočivé zatáčky, se zřejmě plně nevěnoval řízení vozidla a vjel na pravou zpevněnou krajnici a dále mimo komunikaci, kde pravým bokem vozidla narazil do drátěného oplocení se zděnou podezdívkou, které poškodil. Při dechové zkoušce měl 2,64 promile alkoholu v dechu. U opakované dechové zkoušky byla hodnota stejná.

31.1.2018

Požár domu zavinila elektroinstalace u televize

Loděnice - Velký oblak kouře vyděsil obyvatele Loděnice. Poslední lednový den byl nešťastným pro obyvatele jednoho rodinného domu v Loděnici, protože jim hořel dům.

31.1.2018

Požár domu způsobila televize

Loděnice /FOTOGALERIE/ - Hasiči ve středu ráno vyjížděli k požáru rodinného domu v Loděnici na Berounsku.

26.1.2018

Policie hledá muže, ten se před ní skrývá

Příbramsko - Příbramští kriminalisté pátrají již od 11. července loňského roku Petrovi Fouskovi, narozeném 10. dubna 1971, s trvalým bydlištěm Na Červeném Hrádku 758 v Sedlčanech.

23.1.2018

Smrtící silnice: Víc lidí zabijí řidiči osobáků než kamioňáci

/INTERAKTIVNÍ INFOGRAFIKA/ Deník zanalyzoval všechny smrtelné nehody, při nichž loni zemřelo 502 lidí. Nejčastější příčina? Řidiči jeli příliš rychle, nevěnovali se řízení či vjeli do protisměru.

18.1.2018

Při požáru domu v Krupé zemřela žena

Krupá – Požár domu v Krupé u Rakovníka skončil tragédii. Po uhašení našli hasiči v sutinách domu lidské tělo, pravděpodobně majitelku domu. Deníku to potvrdila mluvčí rakovnické policie Michaela Richterová.

17.1.2018

Policie už ví, komu patří kosti z Králova Dvora

Králův Dvůr – Kosterní ostatky, které našli dělníci v říjnu loňského roku při čištění dálniční kanalizace v areálu jedné z firem v Králově Dvoře, patřily devět let pohřešovanému  muži z Berounska, který byl nakonec úředně prohlášen za mrtvého.

15.1.2018

Sražený chodec zemřel na dálnici D5

Berounsko – Na dálnici D5 vyhasl další lidský život. U Králova Dvora na Berounsku nákladní vozidlo srazilo kolem šesté ráno chodce. Ten na místě zemřel. Příčinu dopravní nehody nyní policisté vyšetřují. Zároveň zjišťují totožnost mrtvého. Nehoda se stala na 21. kilometru ve směru na Prahu.

10.1.2018

Zloděj se napakoval poté, co si otevřel nalezeným klíčem

Střední Čechy – K jakémukoli násilí se nemusel uchylovat zatím neznámý pachatel, který v noci na pondělí vnikl do rodinného domu v Sadové ulici v obci Horoměřice na Praze-západ a způsobil škodu vyčíslenou na 49 tisíc korun.

10.1.2018

Loni se v kraji bouralo méně tragicky: ubylo mrtvých i těžce zraněných

Střední Čechy – Příznivě vyznívají první informace středočeské policie o dopravní nehodovosti na území kraje v loňském roce. Během roku 2017 na středočeských silnicích zemřelo nejméně lidí za poslední půlstoletí. Statistiky nehodovosti vedou policisté od roku 1967 – a optimističtější údaje týkající se usmrcených osob v nich ještě nebyly. Ani tak to však nejsou čísla příjemná: i když vyhaslo o 43 životů méně než v roce 2016, smutný fakt zůstává faktem: při haváriích zemřelo 63 lidí.

8.1.2018

Důchodce po nehodě přejel druhého řidiče

Zdice – Agresivní sedmdesátiletý řidič v pondělí ráno najel na dálnici D5 u Zdic do řidiče druhé auta, a to krátce po dopravní nehodě, kterou měl zavinit. Potom ujel aniž by zraněnému poskytl pomoc.

AKTUALIZOVÁNO
7.1.2018

Šofér hořícího kamionu zachránil alespoň tahač. V plamenech zůstal milion

Loděnice /FOTOGALERIE/ – Dopravní komplikace nejenom na celé dopoledne, ale téměř až do podvečerních hodin přinesl v neděli na pomezí Prahy-západ a Berounska ranní požár kamionu na dálnici D5.

4.1.2018

Srážku s vlakem řidič auta nepřežil

Lochovice - V berounském regionu došlo k další tragédii. Ve čtvrtek kolem půl jedné odpoledne se u Lochovic střetl osobní vlak jedoucí z Protívna do Berouna s osobním automobilem. Dvaašedesátiletý řidič srážku s vlakem nepřežil.

4.1.2018

Po srážce kamionů zůstala dálnice neprůjezdná po celou noc

Beroun – Po osm hodin zůstávala v noci na čtvrtek neprůjezdná dálnice D5 ve směru od Berouna na Prahu. Její uzavření spojené s celonočním odklonem dopravy si vyžádalo odklízení následků vážného střetu dvou kamionů, které se tři hodiny před půlnocí srazily na dálničním kilometru 12,6. Obnovit průjezd se podařilo až čtvrt hodiny po páté ranní.

4.1.2018

Při požáru rodinného domu zemřela žena

Zaječov – Požár rodinného domu v Zaječově na Berounsku si vyžádal jeden lidský život. Majitelku domu našli hasiči v domě již bez známek života. Druhému obyvateli se podařilo uniknout. Podle hasičského vyšetřovatele je příčinou požáru vznícení sazí v komíně.

3.1.2018

Opilý řidič měl na Nový rok v dechu 1,7 promile alkoholu

Berounsko –  Silvestrovské oslavy a vítání nového roku se už tradičně snoubí s výtržnostmi, menšími požáry a problémy s alkoholem. Stejně tomu bylo i při těch posledních silvestrovských oslavách.

1.1.2018

Noc oslav na přelomu roku přinesla desítky drobných požárů

Střední Čechy – Kanonáda pyrotechniky, která se v rámci silvestrovských oslav ozývala už od odpoledne, dávala středočeským hasičům tušit, že je čeká mimořádně náročná noc. To ostatně potvrzují i letité zkušenosti: služba na přelomu roku patří k nejnáročnějším; společně s takzvaným pálením čarodějnic.

29.12.2017

Likvidaci požáru komplikovaly namrzlé silnice

Žloukovice /OBRAZEM/ - Ve Žloukovicích u obce Nižbor hořela chata. Ve čtvrtek v noci z 28. na 29. prosince tři minuty před půlnocí přijalo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje informaci o požáru půdního prostoru chaty v rekreační oblasti obce Žloukovice na Berounsku.

26.12.2017

Během Vánoc nehořely jen stromečky. Často také kontejnery

Střední Čechy – Požáry v domácnostech, které zapříčinila neuhlídaná ohnivá výzdoba vánočních stromečků, zdaleka nebyla jedinými případy, kdy hasiči ve středních Čechách museli bojovat s ohněm.

25.12.2017

První vánoční požáry přinášely hlavně prskavky

Střední Čechy – Zapálené prskavky a svíčky pokazily v mnohých domácnostech vánoční pohodu hned na Štědrý den – přičemž hlavní město a jeho okolí byly regiony, kde hasiči zažívali největší šrumec z celé republiky. Ve středních Čechách hasili největší požár spojený s oslavami 24. prosince v Kladně. Ohnivý malér v tamější ulici Vojtěcha Lanny měla sedm minut před šestou večer na svědomí prskavka zapálená na vánočním stromečku, připomněla v pondělí Nicole Zaoralová z generálního ředitelství profesionálních hasičů.

7.12.2017

Pohřešovaný senior spadl do rokle a nemohl ven

Beroun - Policejní hlídky pátrali po jednaosmdesátiletém seniorovi, který se ztratil u obce Dobřichovice. Do akce byli nasazeni policisté z Karlštejna a Berouna, hasiči z Řevnic, Mokropsů, Dobřichovic a také policejní psovod z Kladna.  

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT