VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Černá kronika

7.12.2017

Pohřešovaný senior spadl do rokle a nemohl ven

Beroun - Policejní hlídky pátrali po jednaosmdesátiletém seniorovi, který se ztratil u obce Dobřichovice. Do akce byli nasazeni policisté z Karlštejna a Berouna, hasiči z Řevnic, Mokropsů, Dobřichovic a také policejní psovod z Kladna.  

5.12.2017

Noční komplikace v dopravě přinášely led i oheň

Střední Čechy – Kluzký povrch vozovek – a na chodnících situace nachlup stejná. Tak to v úterý časně ráno vypadalo na leckterých místech ve středních Čechách. Naopak jinde už měli to nejhorší za sebou, protože nejen ustalo sněžení, ale také se se oteplilo; namrzající srážky tam byly problémem hlasně v noci. I pro další dny však musí jak motoristé, tak chodci počítat s rozmary zimního počasí se vším všudy.

2.12.2017

Zraněného odvezla záchranka, viník nehody ujel

Beroun – Ujetí od dopravní nehody patří k nejzávažnějším dopravním přestupkům. Řidič, který od nehody ujede a policie ho vypátrá, přijde v rámci dvanáctibodového systému o sedm bodů a dostane blokovou pokutu tisíc korun.

30.11.2017

Zběsilá honička začala v Německu, skončila až na berounské střeše

Střední Čechy – Do neobvyklé akce s přeshraničním dosahem se zapojili policisté z Berouna. Až tak daleko od státní hranice skončilo pronásledování mercedesu, který jako odcizený začali honit policisté v Německu. O vývoji nočních událostí informovala ve čtvrtek policistka Jana Dětská. „Podezřelého berounští policisté zadrželi,“ konstatovala, že šlo o honičku s úspěšným koncem.

29.11.2017

Chodci, kteří nezářili do tmy, platili pokuty

Střední Čechy – Za chybu se platí – a pokuta slouží pěším jako varování, že příště by na nerespektování pravidel mohli doplatit daleko hůř. Třeba i svým zdravím, ba dokonce i životem. Takový přístup při nástupu podzimního počasí uplatnili vůči chodcům středočeští policisté.

29.11.2017

Hrozbě mírnějšího trestu se řidič chtěl vyhnout za cenu přísnějšího

Střední Čechy – Stíhání pro jeden skutek se chtěl senior vyhnout pomocí úplatku – u policistů ale narazil: nejenže nepochodil, ale vykoledoval si i další stíhání. A to přitom nabízel pěkně kulaťoučkou sumičku! O souvislostech událostí, které se seběhly již 11. srpna, informoval ve středu policejní mluvčí Zdeněk Chalupa.

29.11.2017

Kolo před krádeží neochránily ani dva zámky

Střední Čechy – Stalo se to nejspíš někdy během listopadu. Taková je informace, s níž pracují policisté, kteří řeší krádež horského kola za deset tisíc korun uloženého ve sklepě domu v Brandýse nad Labem. „Dosud neznámý pachatel musel nejprve překonat jeden zámek dveří od společných prostor – a poté další uzamčení sklepní kóje,“ přiblížila ve středu okolnosti skutku policistka Eva Hašlová.

27.11.2017

Nákladní vlak srazil chodce. Ten na místě zemřel

Nižbor - V obci Nižbor došlo v pondělá večer k tragické nehodě na železnici. Asi kilometr od vlakového nádraží srazil nákladní vlak chodce. Ten střet s vlakem nepřežil a na místě zemřel.

25.11.2017

Řidič nevybral zatáčku, nadýchal 1,74 promile

Beroun – V policejních statistikách přibývá počet dopravních nehod, které zaviní opilí řidiči. Řidiči, který zavinil dopravní nehodu ve Vrchlického ulici v berounské lokalitě Závodí, policisté naměřili v dechu dokonce 1,74 promile alkoholu. Silně opilý sedmadvacetiletý řidič jel ve středu před osmou hodinou ráno po výše uvedené komunikaci ve vozidle Škoda Yeti. 

24.11.2017

Řidič dodávky nadýchal skoro dvě promile

Střední Čechy – Naštěstí dřív, než stačil způsobit malér, dopadli policisté na Praze-západ řidiče dodávky, který usedl za volant ovlivněn alkoholem. Notně ovlivněn alkoholem.

22.11.2017

Ze 39 kontrolovaných cizinců pracovalo 37 nelegálně

Střední Čechy – Jednotlivé případy byly jak přes kopírák; podobaly se jako vejce vejci. Tak lze shrnout poznatky z úterní akce středočeské cizinecké policie pod krycím názvem Svatokateřinská. Společně s pracovníky inspektorátu práce policisté navštívili dvě firmy na Berounsku a Benešovsku, aby v nich zkontrolovali celkem 39 zaměstnaných cizinců.

21.11.2017

Žena už silnici nepřešla, srazilo ji auto

Králův Dvůr - V Králově Dvoře srazil řidič osobním autem na frekventované silnici v Plzeňské ulici chodkyni. Žena přecházela přes silnici po vyznačeném přechodu ve směru od stadionu FK Králův Dvůr na druhou stanu. Muž jel ve vozidle značky Volkswagen Polo Classic. Do ženy najel levou přední částí auta. „Žena po střetu s autem upadla na silnici a zranila se. Kvůli zranění musela být z místa nehody převezena do nemocnice v Praze. Ke zranění jiných osob nedošlo,“ uvedla k vážné dopravní nehodě mluvčí berounské policie Marcela Pučelíková.

21.11.2017

Cestu do Prahy zablokoval převrácený kamion

Střední Čechy – Vážné komplikace na příjezdu do hlavního města po dálnici D10 ve směru od Mladé Boleslavi přinesla v dopravní špičce úterního rána dopravní nehoda na sjezdu na Pražský okruh.

20.11.2017

Hasiči zachraňovali lidi otrávené oxidem uhelnatým

Beroun – Berounští profesionální hasiči mají za sebou další taktické cvičení. Tentokrát při něm zachraňovali dvě osoby otrávené oxidem uhelnatým (CO) v podniku vápenky Čertovy schody (VČS) v obci Tmaň. Jedna z nich byla navíc zraněná, protože spadla z jeřábové lávky technologie šachtové pece. Událost byla hlášena z prostoru doplňování šachtové pece ve výšce cca 45 metrů nad zemí.

19.11.2017

Zraněný cyklista si do lesa přivolal pomoc mobilem

Berounsko - Posádka záchranky Trans Hospitalu Řevnice pátrala v sobotu odpoledne po zraněném cyklistovi v brdských lesích. Díky moderní aplikaci Záchranka v mobilním telefonu, se záchranářům podařilo zraněného i přes občasné výpadky signálu najít v lese velmi rychle. 

AKTUALIZOVÁNO
18.11.2017

U Bělče se srazila dvě auta. Dva lidé zemřeli, další tři transportoval vrtulník

Běleč - V lesním úseku poblíž obce Běleč na Kladensku se v sobotu patnáct minut před 17. hodinou čelně srazila dvě osobní auta. Nehoda má tragické následky: dva mrtví a tři zranění lidé. Po nehodě zůstaly osoby zaklíněné ve vozidlech. Na pomoc jim proto okamžitě letěl vrtulník. Pro dva z nich už bohužel zbytečně.

17.11.2017

Zloděj si z auta odnesl i reflexní vestu

Berounsko - Zaparkovaná auta opět lákají zloděje. A berou vše, co v nich najdou.

14.11.2017

Cestu od Berouna do Prahy zatarasila hromadná nehoda

Střední Čechy – Kolaps na příjezdu do Prahy od Berouna po dálnici D5 – a kolaps i na objízdné trase po silnici II/605 přes Rudnou a Chrášťany. Taková situace spojená s velmi citelným zdržením se na Praze-západ vytvořila v úterní ranní dopravní špičce poté, co se na vjezdu z dálnice do metropole – na dálničním kilometru 0,3 – po sedmé hodině stala u sjezdu na Pražský okruh hromadná nehoda.

14.11.2017

Celníci odhalili velkou zásilku padělků pro kadeřnictví

Střední Čechy – Podloudníkům, kteří měli zájem vydělávat v předvánočním období prodejem padělků, přistřihli křídla středočeští celníci. Na pracovišti v Nupakách na Praze-východ kontrolovali kontejner z Číny zaplněný potřebami pro domácnost, který mimo jiné obsahoval čtrnáct tisíc krejčovských nůžek. Tedy: měl je obsahovat.

8.11.2017

Opilá žena přišla o řidičák

Hořovice - Hlídka policie zastavila v Tyršově ulici v Hořovicích jednadvacetiletou ženu, která řídila vozidlo Škoda Octavia.

7.11.2017

Řidič naboural auto a ujel pryč

Beroun - Policisté vyšetřovali dopravní nehodu, která se odehrála u berounského nákupního centra. Neznámý řidič zde na parkovišti u obchodního domu Kaufland poškodil zaparkované osobní motorové vozidlo tovární značky Volkswagen Passat. Neznámý řidič z místa dopravní nehody odjel, aniž by prokázal svojí totožnost a sepsal záznam o dopravní nehodě pro pojišťovnu tak, jak mu ukládá zákon.

4.11.2017

Muž střílel do lamp veřejného osvětlení

Beroun - Strážníci v Berouně úspěšně pomohli státní policii. V poslední době se jim podařilo dopadnout několik pachatelů přímo při činu, a to ve spolupráci s občany města. Jeden takový případ se stal v Mánesově ulici v Závodí.  

AKTUALIZOVÁNO
3.11.2017

V Krušovicích havaroval kamion

Krušovice /FOTOGALERIE/ – Před pár minutami se v levotočivé zatáčce v Krušovicích ve směru od Karlových Varů na Prahu vyboural kamion. Při průjezdu zatáčkou nezvládl řidič řízení a kamion se převrátil na bok.

26.10.2017

Z bytového domu někdo odcizil dlažbu

Beroun - Z novostavby bytového domu v ulici U Archivu v Berouně někdo v noci z úterý na středu odcizil balíky dlažby, kterou řemeslníci pokládají do nových bytů. Policie po pachateli nyní pátrá. 

25.10.2017

Na parkovišti stačilo jenom sáhnout, aby zmizely desetitisíce

Čestlice – Varováním, před nadcházejícím dušičkovým cestováním i již se blížícím obdobím předvánočních nákupů obzvlášť aktuálním, se může stát krádež se škodou vyčíslenou na 23 100 Kč, jíž se od úterního odpoledne zabývají policisté z územního odboru středočeské policie pro Prahu-venkov: Jih.

24.10.2017

Zloděj si z obchodu odnesl dvě plata šperků

Beroun - Chvilka nepozornosti prodavačky stačila neznámému zloději k tomu, aby si z obchodu ve Zdicích odnesl stříbrné šperky za dvaceti tisíc korun.

23.10.2017

Kontrolované stavební dělníky umravnil na Berounsku policejní pes z Kladna

Beroun /FOTOGALERIE/ – Pod krycím názvem Levín (což je označení součásti Králova Dvora) uspořádala středočeská cizinecká policie zátah na nelegální pracovníky. Nebo spíš nájezd.

23.10.2017

Těžce zraněnou ženu transportoval vrtulník

Hořovice /FOTOGALERIE/ - V pondělí v Hořovicích na křižovatce ulic Pražská a K Nemocnici zranil vlek za vozidlem devadesátiletou chodkyni. Sedmačtyřicetiletý řidič projížděl křižovatkou s vozidlem Ford Galaxi a za ním měl na tažném zařízení přívěsný vozík.

22.10.2017

Trojice mužů obhospodařovala hned šest pěstíren

Střední Čechy /VIDEO/ – V souvislosti se zásahem proti velkopěstitelům marihuany pracovali na blíže neupřesněných místech ve středních Čechách kriminalisté z metropole. Vypovídá o tom nedělní sdělení Tomáše Hulana z ředitelství pražské policie, podle jehož slov detektivové z prvního pražského obvodu již před měsícem ukončili prošetřování případu nelegálního pěstování a prodeje marihuany.

18.10.2017

Údajné stamiliony daňového úniku putují po dvou letech k soudu

Kladno – Značnou pozornost na Kladensku vyvolala ve středu zpráva ČTK, že státní zastupitelství uzavřelo kauzu podezření na rozsáhlé krácení daní v podnikatelských kruzích právě v kladenském regionu – a podáním obžaloby posílá věc ke Krajskému soudu v Praze.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT