VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Černá kronika

19.10.2018

Verdikt o zpronevěře advokáta soud zrušil

Praha – Případ údajné zpronevěry peněz v advokátní úschově, pro což je stíhán právník z Kladna Jan B., jde do druhého kola. Odvolací senát Vrchního soudu v Praze v pátek zrušil únorový verdikt středočeského krajského soudu (který mu nepravomocně vyměřil 5,5 roku vězení a zákaz činnosti) a věc vrátil k novému projednání.

18.10.2018

Odcizené kamiony končily v Hořovicích, odtud putovaly dál

Hořovice - Berounským kriminalistům se podařilo zasadit ránu organizovanému gangu zlodějů kamionů. Objasnili případ odcizených kamionů, které do Hořovic převáželi z Německa zahraniční řidiči za účelem jejich legalizace. „Z Hořovic pak měli mířit dál na neznámá místa. Pravděpodobně jich i dál několik putovalo,“ upozornila mluvčí berounské policie Marcela Pučelíková.

18.10.2018

Při nehodách už zemřelo deset lidí, další dva bojují o život

Berounsko – V období od ledna do září Policie České republiky šetřila 77 225 dopravních nehod. Při těchto nehodách bylo 410 osob usmrceno, 1 857 osob zraněno těžce a 19 338 osob zraněno lehce. Celková hmotná škoda odhadnutá policisty na místě dopravní nehody dosáhla 4 881,4 milionů Kč.

17.10.2018

Nehoda dvou aut způsobila problémy na dálnici

Beroun - Na dálnici D5 se ve středu ráno na sedmnáctém kilometru ve směru z Prahy na Plzeň srazily dva automobily. Nehoda zablokovala dálnici a na místě se tvořila několikakilometrová kolona.

16.10.2018

Soud otevřel kauzu padělaných obrazů

Střední Čechy – Půl druhé hodiny zabralo v úterý u středočeského krajského soudu jen přečtení seznamu obrazů, o nichž bude v jednací síni řeč nejen v příštích dnech, ale i týdnech a měsících. Začalo hlavní líčení v rozsáhlé kauze údajných podvodů s padělky obrazů českých autorů 20. století, v níž předsedkyně senátu Iva Říhová rozplánovala jednání do 28. prosince. Prozatím.

AKTUALIZUJEME
15.10.2018

V areálu lyské Kovony zlikvidoval požár celou halu

Lysá nad Labem /VIDEO, FOTOGALERIE/ – Požár, jehož plameny a dým byly v pondělí večer vidět z dálky několika kilometrů, zachvátil areál lyské firmy Kovona vyrábějící kovový nábytek. I přes rychlý zásah hasičů bude muset být zasažená hala zřejmě kompletně stržena.

15.10.2018

Zloděj nekradl zřejmě poprvé

Hořovice – Značkové parfémy za několik tisíc korun odcizil neznámý zloděj z jedné drogerie v Hořovicích. Zloděj využil nestřežené chvíle a během několika sekund byly parfémy jeho.

12.10.2018

Řidiči se na dálnici nepoutají a věnují se mobilu

Berounsko - Dálniční policisté z Rudné působí na dálnici D5 od nultého po jednačtyřicátý kilometr. V tomto úseku se zaměřili především na dodržování povolené rychlosti, používání zádržných systémů, pozornost při jízdě, technický stav vozidel, kontrolu dálničních poplatků nebo na to, zda řidiči neřídí pod vlivem návykových látek.

AKTUALIZOVÁNO
12.10.2018

Drama: zfetovaného řidiče honil vrtulník i v polích

Rašovice – Honička po dálnici a následně po okresních silnicích. Zločinec končí dostižen v polích a v poutech. To jsou časté scény z akčních filmů. Jenže jedno takové dějství se odehrálo i v noci na pátek na Nymbursku ve skutečnosti.

11.10.2018

V Libomyšli vyhořela restaurace, provozovatel utrpěl popáleniny

Libomyšl /FOTOGALERIE/ - Vrtulník letecké záchranné služby zasahoval ve čtvrtek 11. října v Libomyšli u Hořovic. V místní restauraci byla při požáru kuchyně vážně popálená osoba. Je to provozovatel restaurace. K požáru došlo v dopoledních hodinách od tlakové lahve. Všechen personál skončil venku mimo restauraci.

8.10.2018

Provoz na dálnici D5 zastavila nehoda. Pro zraněnou řidičku letěl vrtulník

Berounsko - Nehoda kamionu a osobního vozu uzavřela v pondělí odpoledne dálnici D5 na Berounsku.

5.10.2018

Kauza advokátní zpronevěry nekončí

Střední Čechy – Ke konečnému verdiktu se zatím neposunulo soudní projednávání kauzy údajné zpronevěry peněz z advokátní úschovy, která před časem vyvolala velké haló na Kladensku. Kvůli doplnění dokazování odvolací senát Vrchního soudu v Praze jednání v pátek odročil o dva týdny. Poprvé se odročovalo již před měsícem.

4.10.2018

Naboural BMW a ujel pryč

Beroun - Kdo ujede, ten vyhraje. Toto heslo se stalo pravidlem pro stovky řidičů. Zaviní dopravní nehodu a po anglicku od ní okamžitě zmizí. Během týdne jsou policisté přivoláni i k šesti dopravním nehodám, u kterých je pachatel neznámou osobou. Svědomí či nějaké porušení slušného chování viníka netrápí. Hlavně, že nemusí nikomu nic platit.

2.10.2018

Podezřelého z loupeže se zbraní soud do vazby neposlal

Střední Čechy – Přepadení se vyvíjelo poměrně divoce – k uvalení vazby na podezřelého, kterého policisté zadrželi jen pár hodin po činu, však soudce mělnického okresního nenašel důvod. Mladík tak byl propuštěn a trestní řízení proti němu bude vedeno na svobodě, informovala Markéta Johnová z mělnické policie.

2.10.2018

Peníze pro vnuka taxikáři nedávejte, varuje seniory středočeská policie

Berounsko - Smyšlená legenda je pokaždé jiná, avšak cíl je stejný: starší lidi se o jejich úspory snaží obrat vykukové vydávající se za vnuka. V pondělí před tím varovali středočeští policisté, kteří zaznamenávají, že starý trik je nyní na vzestupu s novou intenzitou. A s jistým „vylepšením“. „Podvodníci s legendou vnuka posílají k seniorům pro peníze taxikáře,“ upozornila Marcela Pučelíková z berounské policie.

27.9.2018

Zloději se zaměřili na kočárky

Berounsko – Policisté z obvodního oddělení v Berouně se zabývají dvěma nedávnými loupežemi. Terčem obou loupeží se stal obyčejný dětský kočárek.

26.9.2018

Záchranářský vrtulník přispěchal na pomoc řidiči po srážce kamionů na dálnici D5

Zdice - Letecká záchranná služba zasahovala ve středu 26. září dopoledne na dálnici D5 po srážce dvou kamionů na konci kolony. Dopravní nehoda s těžkým zraněním se stala nedaleko Zdic, na 28. kilometru ve směru na Prahu. Jeden z řidičů zůstal ve vozidle zaklíněný v bezvědomí a museli ho vyprošťovat hasiči.

23.9.2018

Motorkář spadl před auto. Nepřejelo ho, přesto zemřel

Tragédii, která se odehrála na Českobrodsku, v Masojedech při pomezí Kolínska a Prahy-východ, řeší od sobotního odpoledne kriminalisté zaměřující se na vyšetřování těch nezávažnějších dopravních nehod.

22.9.2018

Podomní prodejci vydělávají na nepozornosti

Berounsko – Policisté varují před případy, kdy podomní prodejci, kteří obcházejí domácnosti také v našem regionu, za velké peníze nabízejí zboží, které vydávají za originál.

21.9.2018

Pytlák lovil u obce Železná, odešel však s prázdnou

Berounsko – Berounská kriminální policie se zaobírá nedávným případem pytláctví. K tomu mělo dojít v období od 8. do 18. září v honitbě nedaleko obce Železná.

21.9.2018

Dítě mělo stovky neomluvených hodin

Beroun – Školní docházka je povinná. O tom, že to platí pro každé dítě bez výjimky, se přesvědčila pětatřicetiletá matka dvou dětí.

18.9.2018

Vykradači prodejen podle policie napáchali škody za tři miliony

Střední Čechy /VIDEO/ – Za mříže cel vazební věznice putovala pětice cizinců ve věku od 23 do 29 let, které středočeští kriminalisté dopadli jako podezřelé ze série vloupání do prodejen.

18.9.2018

Policisté řešící smrtelnou nehodu hledají svědkyni

Střední Čechy – Bez ohlasu nezůstala výzva mělnických policistů shánějících svědky, kteří by pomohli objasnit tragédii, k níž došlo v noci na neděli 9. září ve Veltrusech. Někdy v době mezi půl čtvrtou a 4.10 osobní auto v ulici Pod Horami nedaleko benzinky srazilo chodce. Ten utrpěl zranění, jimž na místě podlehl. Šofér ujel; záchranáře přivolal na silnici II/101 až náhodně projíždějící řidič. Bohužel už bylo pozdě.

18.9.2018

Z výběhu někdo odnesl klokany za šedesát tisíc

Střední Čechy – Ukrást se dá ledacos – avšak sebrat klokana je v našich končinách opravdu hodně neobvyklé. Právě takový případ nicméně aktuálně řeší policisté z Příbramska. A nejde jen o jednoho vačnatce, ale hned o dva. Vlastně by se dalo říci, že o více než dva.

18.9.2018

Policie hledá muže měnící peníze se ziskem

Střední Čechy – Identifikovat podezřelého by mohlo pomoci tetování na jeho levé paži zachycené kamerou. To Marcela Pučelíková z berounské policie připomněla v souvislosti s případy podvodných směn peněz, u nichž kriminalisté zatím evidují škodu 18 tisíc korun. Současně policie varuje pracovníky obchodů i další pokladní, aby v případě, že budou požádáni o směnu peněz, byli opatrní – a raději se směně vyhnuli.

15.9.2018

Na Rakovnicku děti spadly do studny, bleskově je však zachránili

Kolešovice - Sobotní odpoledne mohlo mít tragický konec v obci Kolešovice na Rakovnicku. Dvě děti se propadly do studny, naštěstí jim však byla poskytnuta okamžitá pomoc. 

14.9.2018

Zásahovka provedla na Benešovsku razii proti zlodějům luxusních aut

Benešovsko - Vedle pravidelných dlouhých kolon, které se v těchto dnech tvoří kvůli rekonstrukci silnice I/3 u Miličína v obou směrech silniční tepny směřující od Prahy na České Budějovice, se na stejné mezinárodní silnici, známé i jako E55, vytvořil v pátek 14. září brzy ráno „zásek“ i na jiném, nepříliš vzdáleném místě.

13.9.2018

Kosa řidička zachránila, ale poničila auto i dům

Střední Čechy – Škoda vyčíslená na 30 tisíc korun vznikla při nehodě, k níž došlo ve chvíli, kdy řidička chtěla chránit přírodu. „Snažila se zabránit střetu s ptákem,“ konstatovala ve středu mluvčí berounské policie Marcela Pučelíková. S tím, že manévr nevyšel podle představ: při úhybném manévru žena nabourala. „Ke zranění osob ani ptáka nedošlo,“ připomněla Pučelíková alespoň jednu příznivou zprávu.

13.9.2018

Řidič stíhal jiné auto. Pak ho rozmlátil

Střední Čechy – Podivné jednání zřejmě i s podivnou příčinou. Tak se zatím jeví případ pronásledování auta v Králově Dvoře, který řeší berounská policie. Prozatím vědí, že 45letý řidič Škody Octavia se pustil za fabií – a neobešlo se to beze škod. A ne – nikdo neboural. Honění fabie vyústilo v poničení tohoto auta útočníkovou pěstí, informovala ve středu policistka Marcela Pučelíková.

11.9.2018

Maminka zůstala po tragické nehodě sama se třemi dětmi. Obec vyhlásila sbírku

Hynek Anděl z Drozdova na Berounsku se narození svého třetího dítěte již nedožil. Letos v červnu totiž tragicky zahynul při dopravní nehodě. Jeho partnerka Jana zůstala sama se třemi malými dětmi. Rodina společně s obecním úřadě v Drozdově nyní uspořádala veřejnou sbírku.

7.9.2018

Zloděj si nakradl v dílně nářadí za 20 tisíc

Berounsko – Podle Policie ČR zatím neznámý zločinec se nezákonně obohatil, když se vloupal do dílny v Hýskově. Incident se podle dostupných informací měl stát v ulici Na Břasích době od 3. září od 19 do 12 hodin následujícího dne.

7.9.2018

U Bubovic vylétla felicia ze silnice, na místo letěl vrtulník

Berounsko - V pátek odpoledne zasahovali záchranáři u nehody osobního automobilu, které vylétlo v zatáčce ze silnice u obce Bubovice mezi stromy. V autě cestovalo celkem pět osob, řidič utrpěl těžká zranění.

7.9.2018

Zloděj chtěl ukrást bourací kladivo, utekl s prázdnou

Beroun – Pokus o krádež a poničení cizího majetku má na svém kontě neznámý pachatel, který se v pondělí 3. září mezi jednou a půl druhou hodinou ranní pokusil ukrást bourací kladivo z pracovního stroje zaparkovaného v areálu stavební firmy v ulici Bořivojova v Berouně.

7.9.2018

Holčičku popálila káva vychovatelky

Nymburk – Nešťastná událost se stala v pátek ráno v mateřské škole Sluníčko. Tříletá dívka se nešťastnou náhodou opařila. Do Nymburka kvůli tomu přiletěl záchranářský vrtulník, který přistál v centru města. Naštěstí se dívčina poranění neukázala jako natolik závažná, aby si vyžádala letecký transport do Prahy.

6.9.2018

Žena naletěla na internetu podvodníkovi, přišla o tisíce korun

Berounsko – Podvodníkům na internetu naletěla další oběť. Tentokrát se jednalo o prodej stavebnice lega za několik tisíc korun. Poškozená žena si na internetovém portálu „jenprodej.eu“ objednala celkem čtyři stavebnice lega. Ty pak zaplatila prodejci převodem na jeho účet. Prodejci zaslala na účet celkem 8.084 korun. Do současné doby ale od něho nedostala ani jednu stavebnici Lega.

6.9.2018

Podvodné e-maily mámí peníze jménem celníků

Střední Čechy – Oškubat na dálku lidi, s nimiž se ani nesetkali, se snaží podvodníci, kteří zjevně dobře vědí, koho oslovit. Rozesílají totiž e-maily, jejichž cílem je vylákat peníze za fiktivní služby spojené s doručením zásilky se zbožím ze zahraničí.

6.9.2018

Policie hledá oběti strhávače šperků

Střední Čechy – Přihlaste se, pokud jste obětí pachatele, který si vybírá starší bezbranné ženy. S touto výzvou se obracejí na veřejnost mělničtí kriminalisté, kteří řeší případ loupežných přepadení v Kralupech nad Vltavou. Snaží se zmapovat řádění strhávače šperků. „Pachatel si vždy vybral starší ženy, které pro něho byly od pohledu snadnou kořistí,“ připomněla policistka Markéta Johnová. Jednotlivé případy byly velmi podobné. „Využil jejich bezbrannosti, strhl jim z krku řetízek a utekl,“ přiblížila Johnová lupičovo řádění.

5.9.2018

Jedno divoké prase srazila dvě auta, zvíře uhynulo

Beroun – Ke srážce rovnou dvou osobních aut s divokým prasetem došlo v pondělí 3. září před šestou hodinou ranní na silnici III/11533 ve směru z Berouna do Koněprus.

5.9.2018

Milionová zpronevěra dostala u soudu odklad

Střední Čechy – Očekávanou tečku za případem údajné zpronevěry bezmála šesti milionů korun z advokátní úschovy neudělal ve středu odvolací senát Vrchního soudu v Praze. Měl před ním stanout někdejší právník z Kladna Jan B., jemuž v zimě Krajský soud v Praze uložil pět a půl roku vězení – a ještě přidal pětiletý zákaz činnosti a rozhodnutí o povinnosti nahradit škodu.

4.9.2018

Vážná nehoda přinesla zranění i poškození transformátorů

Střední Čechy – Drsný pohled i drsné následky. To přinesla vážná dopravní nehoda, která v pondělí uzavřela silnici na východním okraji Nymburka. Na výjezdu z města směrem na Poděbrady se před půl osmou čelně střetlo nákladní auto s osobním, ve kterém zůstala zaklíněna řidička.

3.9.2018

Policie vyšetřuje dvě vloupání do vozů

Vysoký Újezd – Obvodní oddělení Policie České republiky v Berouně se zabývá dvěma úspěšnými pokusy o vyloupení osobní automobilu. První případ se podle dostupných informací udál mezi pátkem 24. a sobotou 25. srpna ve Vysokém Újezdu. Zločin se stal v ulici Na Pekinku, kde pachatel trestného činu vypáčil zámek u kufru stojící auta Peugeot Boxer, tudy se nakonec úspěšně dostal dovnitř. Nicméně z auta odešel s nepořízenou, i tak ale napáchal škodu 4 tisíce korun.

3.9.2018

V Horních Počaplech našli při vykládce kamionu dva uprchlíky

Horní Počaply - Velké překvapení čekalo na pracovníky vykládající kamion, který přijel do areálu Elektrárny Mělník. Při vykládce nákladu si zaměstnanci všimli dvou mladých mužů v návěsu a na místo přivolali policii. Ta oba muže převezla na služebnu středočeské cizinecké policie. 

3.9.2018

Při požáru byl popálený majitel autodílny ve Vižině, škoda přesáhla milion korun

Vižina – V obci Vižina hořela v pondělí dopoledne autodílna v nepoužívané zemědělské usedlosti. Při požáru utrpěl popáleniny obličeje druhého až třetího stupně její majitel. Záchranka ho převezla do nemocnice. Na místě požáru zasahovali hořovičtí i berounští profesionální hasiči, profesionální hasiči z Dobříše, Řevnic a Jílového společně s dobrovolnými hasiči ze Všeradic, Osova i Vižiny a policie.  

2.9.2018

Nehoda dvou aut uzavřela dálnici D6. Záchranáři odvezli šest zraněných

/VIDEO/ K vážné dopravní nehodě došlo v neděli dopoledne na nultém kilometru dálnice D6 nedaleko sjezdu z Pražského okruhu. V místě, kde je provoz sveden do jednoho jízdního pruhu, se střetla dvě osobní auta. Záchranáři odvezli šest zraněných.

31.8.2018

Velká policejní akce vyvrcholila dopadením podezřelých z krádeže

Střední Čechy – V rámci akce nazvané Zámek 2 putovali v Mělníku „pod zámek“ tři lidé – vlastně se to ale stalo jaksi mimochodem. Původně se na ně policisté vůbec nezaměřovali. V jednu chvíli se ale události poslední srpnové soboty začaly vyvíjet překotně.

31.8.2018

Pachatel se vloupal do chaty na Chyňavě

Chyňava – Policie České republiky se nyní zaobírá případem vloupání do chatového objektu v oblasti katastru Chyňava – Podkozí.

30.8.2018

Za kuřivo, které bude zlikvidováno, má cizinec zaplatit statisíce

Střední Čechy – Bezmála 385 tisíc korun mohl na cle a daních „ušetřit“ muž ze Slovenska, kdyby mu vyšel jeho záměr. Vše ale zhatili středočeští celníci. O jejich úlovku z noční směny koncem minulého týdne informovala ve čtvrtek Yvona Matějková z Celního úřadu pro Středočeský kraj.

30.8.2018

Řidič zemřel na obchvatu Nymburka

Nymburk – Tragická nehoda se stala na nymburském obchvatu ve čtvrtek po páté hodině ráno. Osmapadesátiletému řidiči osobního auta po nárazu už nebylo pomoci.

29.8.2018

Pro krádež za tři stovky putoval recidivista do vězení

Střední Čechy – Pouhých pár dnů pobyl na svobodě 31letý recidivista, který si nyní odpykává trest za drobnou krádež. Dopustil se jí v pátek vpodvečer v Neratovicích. Ostraha jedné z tamějších prodejen ho zastavila, když z obchodu odcházel vstupním prostorem – a snažil se bez placení odnést zboží za tři stovky.

29.8.2018

Drobnou krádež v obchodě patnáct tisíc nesmázlo

Praha – Platit se mu nechtělo, ale zkusit to s podplácením se nerozpakoval. Neklaplo to ani v jednom případě. Tak lze shrnout příběh 21letého cizince, který se z původní malé polízanice dostal do velké šlamastyky. Opakované nabídky úplatku policisté z obvodního oddělení v Mladé Boleslavi odmítli, připomněla policistka Markéta Johnová, co se odehrálo před týdnem, ve středu 22. srpna, ale důsledky stále trvají.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT