BEROUNSKO

Rockový koncert s Odysseou

Kdy: pátek 30. června od 20.00
Kde: Hořovice, zámek
Za kolik: 250 korun

Koncert rockové skupiny Odyssea v rámci Středočeského kulturního léta. Legendární kapela hraje už přes půl století, má za sebou tisíce koncertů a tanečních zábav.

Do lomů Amerika s prohlídkou podzemí

Kdy: sobota 1. července od 9.00
Kde: Mořina, lomy Amerika
Za kolik: 300 korun/dospělí, 250 korun/děti do 12 let

Turistická akce, kromě pěší verze, která nabízí trasy dlouhé čtyři kilometry (přes vyhlídky k lomům Velká Amerika a Mexiko) nebo dvanáct kilometrů (přes Dub sedmi bratří a vyhlídky k lomům Malá Amerika, Mexiko a Velká Amerika), je možné dojet do cíle i autem. Komentované prohlídky podzemí s místním průvodcem.

Přivítání prázdnin v Army muzeu

Kdy: sobota 1. července od 10.00
Kde: Zdice, Army muzeum
Za kolik: neuvedeno

Akce pro celé rodiny, soutěže s vojenskou tematikou nejen pro děti, vyjížďka po okolí dobovou technikou, prohlídky muzea.

| Video: Youtube

Svátek mladého a růžového vína

Kdy: sobota 1. července od 13.00
Kde: Mořina, myslivna u farmy Amerika
Za kolik: 400 korun/dospělí, 200 korun/děti od 15 let, mladší děti zdarma

Košt mladých a růžových vín, po celý den hraje kapela Velvet, bude se i tančit. Soutěž smíšených dvojic ve válení balíku sena na čas, jízdy na koních pro děti i dospělé. S možností přespání ve vlastních stanech. Akce pro předem přihlášené.

Noc na Karlštejně

Kdy: pátek 30. června a sobota 1. července od 20.30
Kde: Karlštejn, hrad
Za kolik: 399 – 890 korun

Pohádkový příběh s hity Karla Svobody na letní scéně. Noc na Karlštejně tam, kde skutečně žil Karel IV. Muzikál se koná na nově zrekonstruovaném nádvoří hradu Karlštejn.

Návštěva u princezny Verunky

Kdy: sobota 1. července a neděle 2. července od 10.15
Kde: Hořovice, zámek
Za kolik: 40 – 120 korun

Komentovaná prohlídka s princeznou určená pro děti od 3 do 8 let. Děti si v doprovodu princezny projdou nejkrásnější prostory zámku, čekají na ně drobné úkoly a budou mít možnost posadit se na královský trůn a vyzkoušet si královskou korunu.

MĚLNICKO

Pojď dál a zpívej

Kdy: pátek 30. června od 20.00
Kde: Mělník, Stará mydlárna
Za kolik: neuvedeno

Folkový večer, kde se představí Iranon, Michaela Gasior, Gorodky, Petr Brousil a Libor Bradeček. Ale to není všechno, vystoupit před diváky může s jednou písničkou kdokoli z publika.

Open air festival reggae

Kdy: pátek 30. června a sobota 1. července
Kde: Mlékojedy, Beach park
Za kolik: neuvedeno

Na pláži v Mlékojedech slaví své dvacetiny dvoudenním open air festivalem největší český reggae portál Jahmusic. V pátek bude velká noční party, kde se představí například Cocoman nebo Messenjah, v sobotu následuje celodenní hudební program, kde vedle muziky proběhnou i doprovodné akce pro celé rodiny, připraveny jsou workshopy, bubnování, parkour, graffiti nebo skate park. Zahrají například Suns of Dub, portugalsko-brazilská reggae kapela Plantada nebo česká parta Rising Spirit.

| Video: Youtube

BENEŠOVSKO

Maršovický poklad a třicetiletá válka na Benešovsku
Kdy: do 30. září
Kde: Benešov, Muzeum Podblanicka
Za kolik: 40 korun/základní

Výstava prezentuje exponáty nejen z archeologických sbírek Muzea Podblanicka. Maršovický poklad obsahoval více než 700 mincí z přelomu 16. a 17. století, byl objeven v roku 2020. Představeny ale budou i soudobé cenné nálezy z Benešova a dalších lokalit na Podblanicku. 

Gravírování v sázavském klášteře

Kdy: neděle 2. července, od 10.15
Kde: Sázava, klášter Sázava
Za kolik: 120 korun (vyzdobená sklenka)

Zájemci mohou od 10.15 do 13.30 hodin přijít do klášterní dílny pod věží a vytvořit si pod dohledem lektorky drobný umělecký artefakt technikou gravírování do skla. Připraveny budou čiré sklenky, je možné si ale přinést i svou vlastní.

BOLESLAVSKO

Rodinný den

Kdy: sobota 1. července od 14.00
Kde: Michalovická putna
Za kolik: zdarma

Připraven je zábavný program, ve kterém nebude chybět divadýlko pro děti, show se superhrdinkou Wonder Pájou Papagájou, Malování na obličej ani hry o ceny.

Bohemia Veteran rally

Kdy: 1. a 2. července
Kde: Mladá Boleslav, Staroměstské náměstí
Za kolik: neuvedeno

První část letošního programu Bohemia rally. Závody Bohemia RC Rally a Bohemia Veteran odstartují na Staroměstském náměstí v sobotu, na neděli je pak od 14 hodin připraven dětský den, který přinese sportovní a dopravní hřiště, soutěže, atrakce a výtvarné dílny.

KOLÍNSKO

Výstava traktorů

Kdy: sobota 1. července od 9 hodin
Kde: Chotouň, muzeum traktorů a zemědělské techniky
Za kolik: neuvedeno

21. ročník výstavy traktorů. Po celý den budou na ploše areálu muzea představovány vybrané historické zemědělské stroje. Návštěvníci se mohou těšit na traktory, ale i sklízecí mlátičku, stabilní motory či motorky. Na vybraných strojích se budou moci i svézt.

Léto na vsi

Kdy: sobota 1. července od 10.00
Kde: Kouřim, skanzen
Za kolik: 110/dospělí, 50/děti od 6 do 15 let

Národopisný pořad Léto na vsi ve kouřimském skanzenu přiblíží návštěvníkům, jak lidé dříve žili v období léta. Návštěvníci se mohou těšit na povídání o letních obyčejích nebo o dobovém oblékání. Nebudou chybět ani ukázky starých řemesel nebo pečení chleba i jiných dobrot

| Video: Youtube

KUTNOHORSKO

Husiti na tvrzi

Kdy: 1. července od 11.30
Kde: Malešov, tvrz
Za kolik: 150 korun/základní

Bohatý program, ve kterém nebudou chybět ozbrojení husité, vrtošivá šlechta, šikovní řemeslníci ani středověká hudba. Návštěvníci se mohou těšit na ukázky řemesel, vaření a pečení v černé kuchyni, ale i přehlídku zbraní. V 15.30 dojde dokonce na ozbrojený střet.

Noc na Karlštejně

Kdy: neděle 2. července, od 20.30
Kde: Zámek Kačina
Vstupné: 80 Kč

Legendární český muzikál Noc na Karlštejně. V příběhu nechybí romantika, vtip ani známé melodie Karla Svobody. Diváci se mohou těšit na plejádu hereckých a hudebních hvězd v čele s Markem Vašutem, Petrem Štěpánkem, Monikou Absolonovou či Kateřinou Brožovou.

KLADENSKO

Z Kladna až na konec světa

Kdy: pátek 29. června od 17.00
Kde: Kladno, Sládečkovo muzeum
Za kolik: neuvedeno

Vernisáž výstavy Václav Junek - Z Kladna až na konec světa. Ke stému narození kladenského rodáka, malíře, který ilustroval červený slabikář a byl spoluautorem Rychlých šípů. Výstava zahrnuje prodejní malby vybraných částí Kladna.

Hudba na náměstí: Bedřich & Zoufalci

Kdy: pátek 30. června od 20.00
Kde: Slaný, Masarykovo náměstí
Za kolik: zdarma

První kapelou na pravidelných prázdninových pátečních koncertech na náměstí je kapela Bedřich & Zoufalci, která už 35 let hraje muziku šedesátých let minulého století.

NYMBURSKO

Ameriky v pivovaru

Kdy: neděle 2. července od 10.00
Kde: Pivovar, Nymburk
Za kolik: neuvedeno

Areál pivovaru v Nymburce bude v neděli hodin hostit 3. ročník srazu majitelů amerických vozidel a motocyklů. Na programu jsou prohlídky pivovaru zdarma, živá hudba, soutěže, hlasování o nejhezčí vůz. Nebude chybět stylové občerstvení ani spanilá jízda.

Lucky cesta fantazií

Kdy: do 31. července
Kde: Poděbrady, knihovna
Za kolik: neuvedeno

Až do 31. července si mohou zájemci ve vstupní hale Městské knihovny Poděbrady prohlédnout výstavu obrazů. K vidění jsou díla výtvarnice Lucie Novotné.

PŘÍBRAMSKO

Hornická Prokopská pouť

Kdy: sobota 1. a neděle 2. července od 9.00
Kde: Příbram, hornický skanzen Březové Hory
Za kolik: zdarma

Nejslavnější česká hornická pouť s bohatým programem, divadlo, šermíři, trubači, koncerty, polní mše, pouť a další. Nedělní průvod horníků a hutníků ve slavnostních uniformách, který v 9.00 hodin vychází z náměstí T. G. Masaryka směrem ke kostelu sv. Vojtěcha na náměstí J. A. Alise, kde se poté uskuteční polní mše. Od 14 hodin v areálu hornického muzea na nádvoří Ševčinského dolu dobové scénky. Vstup do expozic včetně fárání do podzemí hornického muzea za symbolickou jednu korunu.

Turnaj dvojic v pétanque

Kdy: sobota 1. července od 12.00
Kde: Sedlec Prčice, Měšetice
Za kolik: neuvedeno

Osmnáctý ročník turnaje dvojic v pétanque: Memoriál Karla Stibora. Registrace předem není nutná. Pořádá sbor dobrovolných hasičů.

RAKOVNICKO

Hurá na prázdniny

Kdy: pátek 30. června od 16.30
Kde: Nové Strašecí, před halou Bios
Za kolik: neuvedeno

Akce pro děti, Kubko – Zvířátka a loupežníci, Bobík a jeho kamarádi na výletě, diskotéka s myšákem Edou. Moderuje Bára Ladrová. Malování na obličeje.

| Video: Youtube

Skotsko v Kostelíku

Kdy: sobota 1. července od 11.00
Kde: Kostelík, Slabce
Za kolik: 300 korun, děti do 140 cm zdarma

Skotská hudba a tance, highland games. Conamora Chaos, Gall Tir, Isara, Rí Ra, dudáci Rebel Pipers, Claymore a další.