Zapojte se do sběru starých telefonů a pomozte Jedličkovu ústavu
KDY: 
Do 22. dubna 2021
KDE: Beroun
ZA KOLIK: Zdarma

Zapoj se do sběru starých a nepotřebných mobilů, tabletů a nabíječek! Z každého mobilu je 10 Kč věnováno na aktivity Jedličkova ústavu a škol. Cílem je vybrat 5 tisích mobilů a přispět tak 50 000 Kč.

Mobily se sbírají v pobočkách Městské knihovny:

  • pobočka Kasárna - po, st 8-18
  • pobočka Sídliště - po, čt 8-11; 12-18

Více informací na stránkách MIC Beroun.

close Páteční Deník s TV magazínem. info Zdroj: Deník zoom_in Páteční Deník s TV magazínem.

Online výstava keramických plastik
KDY:
 Kdykoliv
KDE: Youtube kanál MKC Beroun Official
ZA KOLIK: Zdarma

Na konci února uběhlo právě šest let od slavnostního otevření Muzea berounské keramiky, které je součástí MKC Beroun. Letos nás okolnosti sice připravily o obvyklé setkání s návštěvníky na vernisáži nové výstavy i o společné ochutnání narozeninového dortu, ale rozhodli jsme se výročí oslavit jinak – dárkem pro všechny milovníky krásné keramiky v podobě virtuální prohlídky aktuální výstavy půvabných plastik a obrazů plných fantazie Kláry Jánské. Mrzelo nás, že zrovna takovou výstavu není momentálně možné osobně navštívit, ale pevně věříme, že i to se do konce jejího trvání podaří. Milí virtuální návštěvníci, přejeme Vám příjemné chvíle strávené prohlídkou naší galerie!

Soutěž 3 V – Vyhledej! Vyfoť! Vyhraj! 
KDY: Do 31. května
KDE: Berounsko
ZA KOLIK: Zdarma

Hledáme celkem 7 zajímavých míst v Berouně a okolí! O voucher do letního kina mohou soutěžit jednotlivci i rodiny. Pravidla soutěže a indicie přehledně naleznete na www.mkcberoun.cz.

Výstava o svaté Ludmile 
KDY: Do 30. dubna
KDE: Tetín
ZA KOLIK: Zdarma

Tento rok si Česká republika připomene výročí 1100 let od zavraždění svaté Ludmily na hradišti Tetín. Sv. Ludmila, babička svatého Václava, stála díky manželství s prvním historicky doloženým přemyslovským knížetem Bořivojem u samých počátků zrodu českého státu. Svatou Ludmilu si budeme připomínat na Tetíně v průběhu celého roku 2021. První akcí roku sv. Ludmily na Tetíně je putovní výstava o životě a kultu sv. Ludmily, která vznikla v rámci projektu Svatá Ludmila 1100 let. Výstava je od konce února umístěna před kostelem sv. Jana Nepomuckého. Na 12 panelech je možné si přečíst informace z jejího života a ze života středověkých Čech, nechybí detaily z vraždy na Tetíně a také posmrtný život Ludmily. Výstava je volně přístupná a bude zde do konce dubna 2021.

Běhejte proti demenci
KDY:
 Do 11. dubna
KDE: myteporazime.cz
ZA KOLIK: 200 Kč


Sport pomáhá nejen sportovcům s jejich zdravím. Nyní je tu možnost pomoci také potřebným. Organizace Dementia I.O.V., z.ú. poskytuje odborné poradenství těm, kteří pečují o své blízké trpící Alzheimerovou nemocí nebo jinou formou demence. Sprinterská výzva Běhu proti demenci dává na výběr z několika kategorií: běhu, pochodu, canicrossu, juniorské soutěže a týmové výzvy. Startovné (celé nebo jen jeho část) bude věnováno na provoz poraden pro seniory a jejich pečující. Výsledky změřené jakoukoli sportovní aplikací nebo chytrými hodinkami je potřeba poslat do nedělní půlnoci. V pondělí 12. dubna se uskuteční vyhlášení vítězů skrze Facebook Myteporazime.

Zalistujte Stopařovým průvodcem po galaxii
KDY:
 9. dubna od 19:00
KDE: Listovani.cz
ZA KOLIK: Zdarma

Vesmír je veliký. Je téměř nepředstavitelně veliký. A pokud se v něm nechcete ztratit, musíte mít u sebe v každé situaci ručník. Scénické čtení LiStOVáNí je zpět s četbou oblíbené sci-fi klasiky Douglase Adamse Stopařův průvodce po galaxii. Divákům se předvedou Lukáš Hejlík, Pavel Oubram a Věra Hollá, kteří se pokusí přenést děj legendární knihy přímo do obývacích pokojů.

Jak přežít se vztahovým predátorem?
KDY:
 10. dubna od 18:00
KDE: SMSticket.cz
ZA KOLIK: 220–280Kč

Domácí násilí nemusí být doménou fyzična, modřin, facek a kopanců. Má i jiné podoby, skryté, nejasné, anebo postupné. Citové vydírání, výhrůžky, ponižování, výstupy ze žárlivosti, izolace od rodiny a přátel, odepírání životních potřeb, kodependence či stalking jsou problémy osob, jež padly do emoční pasti predátora. Webinář se slovenským kriminálním psychologem, právníkem a bezpečnostním analytikem Ondrejem Kubíkem přinese ucelený pohled na problematiku psychického násilí, objasní rozdíl mezi manipulátorem, psychopatem a predátorem, přiblíží odlišnosti v predátorské povaze mezi muži a ženami a odpoví na otázky ohledně toho, kde hledat pomoc a na koho se obrátit v případě problémů.

Revivalová skupina zahraje písničky legendárních Queenů
KDY:
 9. dubna od 19:00
KDE: SMSticket.cz
ZA KOLIK: 350-450 Kč

Skupina Queenie v čele s Michaelem Kluchem odehraje v pátek od 19 hodin online koncert. Sledující se mohou těšit na světoznámé hity britské rockové skupiny Queen. "Připravovaný stream je reakcí na dotazy a prosby fanoušků o online koncert, které se kapela rozhodla vyslyšet. Queenie předvedou originální show s velkolepou vizuální výpravou,“ slibuje skupina. Koncert z velkého jeviště bude snímat celkem 12 kamer, a tak diváci takřka o nic nepřijdou. Vstupenky na koncert, který byl vtipně nazván The Show Must Go Home, zájemci zakoupí od 350 korun na webu smsticket.cz.

Květy zahrají společně s Muzikantem Králíčkem
KDY:
 10. dubna od 19:30
KDE: Facebook
ZA KOLIK: Zdarma

Ze scény žižkovského Unijazzu bude v sobotu 10.dubna online koncertovat brněnský quartet s názvem Květy. Skupina ve složení Martin E. Kyšperský (zpěv, kytary, elektronika), Aleš Pilgr (bicí, elektronika, zpěv), Ondřej Kyas (kytary, klávesy, elektronika, zpěv) a Jakub Kočička (bicí, perkuse) začne hrát v 19.30 hodin. Tvorba Květů slibující silné texty, aranžérská barevnost a živelnost se tentokrát spojí s Muzikantem Králíčkem aneb Petrem Markem (Midi Lidi, Monikino Kino). Přenos z koncertu lze volně sledovat na facebookové události Slyším jaro: Květy a Muzikant Králíček.

Denisa Maňásková bude vyprávět o svém ztroskotání na Samoe
KDY:
 11. dubna od 20:00
KDE: SMSticket.cz
ZA KOLIK: 99-177 Kč

Zajímalo by vás, jaké je to uvíznout v srdci Pacifického oceánu? To by vás měla zajímat také nedělní online přednáška, při které bude Denisa Maňásková vyprávět právě o jednom takovém ztroskotání. „Samoa se stala naším neplánovaným domovem. Stali jsme se součástí samojské komunity, první měsíce jsme žili jen z toho, co nám rostlo za domem a na plantáži, sbírali denně stovky kokosů, sušili kakaové boby a vyráběli čokoládu, našli naší samojskou mámu, žili s místními ve vesnici na konci světa, pomáhali učit děti ve škole anglicky, přespávali u cizí rodiny po naší pěší cestě ostrovem, která nás vzala za své vlastní,“ uvedla Maňásková. Další přednáška ze série Kolem světa online začíná ve 20 hodin, přičemž vstupenky je možné zakoupit od 99 korun na webu smsticket.cz.

Název akce
KDY: Celý víkend od 20:30
KDE: MojeKinoLive.cz
ZA KOLIK: 100 Kč

Online kino Moje kino Live o víkendu zve na komedii i dramata. V pátek se diváci pobaví u snímku Palm Springs, který bude promítán jako English friendly, tedy s českými titulky. Dvojice volnomyšlenkářských cyniků se sejde na svatbě a tímto setkáním jim započne dobrodružství jaké ještě nezažili. Nebo snad ano? Sobotní program nabídne životopisné drama Šarlatán s Ivanem Trojanem v hlavní roli. Příběh je inspirován skutečnými osudy léčitele Jana Mikoláška, na kterého se v průběhu několika desetiletí obracely s prosbou o pomoc tisíce lidí ze všech společenských vrstev včetně nejvýznamnějších osobností politického i kulturního života. V neděli nakonec přijde na řadu americké drama Mistr, pro nějž byl předlohou skutečný zakladatel scientologické církve L. Ron Hubbard.