Ochutnejte jahodové slavnosti s levandulí
KDY: 
Do 11. července, 18:00
KDE: Levandulové údolí, Chodouň
ZA KOLIK: -

Ochutnejte jahodové dobroty, drinky, koláče a nezapomenutelné knedlíky se žahourem. V dílnách si vytvoříte vlastní letní klobouk anebo si odnesete BIO jahodovou marmeládu s Levandulí Chodouňskou ve skleničce zdobené dle vlastní fantazie. Budete také mít možnost si vyrobit BIO třtinový cukr nebo sůl s levandulí.

close Páteční Deník s TV magazínem. info Zdroj: Deník zoom_in Páteční Deník s TV magazínem.

Třída Míru se v neděli rozezní dechovkou a cimbálovou muzikou
KDY: 
11. července, 14:00 
KDE: Třída Míru, Beroun
ZA KOLIK: Zdarma

V rámci BEKULE (Berounské kulturní léto) se uskuteční na berounské Třídě Míru u místního obchodního centra odpoledne plné dechové a cimbálové hudby. Vystoupí například Berounská šestka, domácí dechovka Vladimíra Mužíka. K vidění bude také folklorní vystoupení manželů Brennerových nebo Ruský tanec v podání Sidonie Dudové a Židovský tanec v podání Alexandry Dudové. Kromě toho si veřejnost vyslechne také mladou dechovku Věnovanku z Čáslavi, krojovanou kapelu Skaláci od Moravského Krumlova či Jiřího Helána s cimbálovou muzikou. Helán je legenda české dechovky, kterého můžete znát ze skupin Moravanka a Moravěnka. Vstup je volný. Občerstvení na místě zajištěno.

Geohrátky za muzejními vrátky si veřejnost užije o víkendu
KDY: 
10. a 11. července, 9:00
KDE: Geopark Barrandien
ZA KOLIK: 30 Kč

O víkendu se v prostorách berounského Geoparku Barrandien uskuteční tvořivý a poučný program pro rodiny s dětmi a pro zájemce o geologii s názvem Geohrátky za muzejními vrátky. Od 9 do 16 hodin bude připraven program s geology a edukátory muzea. K dispozici bude tvořivá trilobití dílna, rýžování českých granátů, ukázky hornin a zkamenělin nebo další aktivity. Vstupné je 30 korun za osobu. Vstup do areálu je ze Slapské ulice.

Uklízečka dorazí do Žebráku, o zábavu bude postaráno
KDY: 
11. července, 18:00
KDE: Žebrák
ZA KOLIK: 120 Kč

Úspěšné představení s Markem Šmiedem v hlavní roli pobaví Žebrák. Publikum místního kulturního klubu bude moci zhlédnout představení Uklízečka. Vstupenky na večer plný zábavy, který začíná úderem 18. hodiny, stojí 120 korun. Lístky lze zakoupit v Kulturním klubu Žebrák, rezervovat si je je možné na telefonním čísle 774 428 312.

Zhlédněte promítání nového filmu Rytmus: Tempos z pohodlí domova
KDY: 
11. července, 21:00
KDE: MojeKinoLive.cz
ZA KOLIK: 110 Kč

Prohry, výhry, fakta. Hudební dokument Rytmus: Tempos je příběhem Patrika Rytmuse Vrbovského a jeho 30leté dráhy rappera. Film není dalším rodinným medailonkem, ale mapuje dlouhou a neopakovatelnou hudební kariéru od naprosté nuly až na vrchol. Svůj příběh vypráví Rytmus prostřednictvím jedinečných a nikdy nezveřejněných záběrů a za přispění řady dalších muzikantů, kteří během dlouhé doby zkřížili jeho cestu nějakým způsobem ovlivnili jeho tvorbu. Vedle historie jednoho hudebního žánru u nás je Rytmus: Tempos osobní film. Rytmus v něm odhaluje zákulisí, nečekané nástrahy a zklamání, které v kariéře zažil. Přiznává situace, které ho změnily a posílily do dalšího boje se životem. Důležité momenty Rytmusovy kariéry jsou pojaty jako hrané rekonstrukce, v nichž hlavní postavu zastupují v různých dobách hned dva dvojníci.